Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Trittico za spanje – vaše izkušnje

Trittico za spanje – vaše izkušnje

Tukaj se zbira veliko ljudi, ki imajo izkušnje tudi z zdravili.
Zaradi nespečnosti mi je psihiatrinja predpisala Trittico 150 mg. Predlagala mi je, naj jemljem prvi teden tretjino tablete, drugi teden dve tretjini in nato celo tableto. Zraven mi je predpisala še helex.
Začela sem z jemanjem tretjine tablete Trittico in polovičko helexa. Helex sem hitro opustila, spanje se mi je uredilo, tako da nisem šla na večjo dozo Trittica.
Sedaj jemljem samo tretjino tablete Trittico, brez helexa in sem srečna, ker se mi je spanje uredilo. Ima kdo izkušnje s tem zdravilom, te zasvoji? Če bi šlo, bi poskušala opustiti še to tretjino tablete. Ali bi imela zaradi tega kakšne težave? Moja psihiatrinja ne dela več pri nas, drugam pa ne bi več hodila.
Če ima kdo s tem kakšne izkušnje, bi prosila za odgovor. Hvala.

Jaz jih redno jemljem par let.Vzamem eno uro pred spanjem.Vzamem celo.Zadovoljna in spanec kakovosten.

Jaz imam že dolga leta težave s spanjem in sem ti kar malo fovš 🙂

V bolnici so me opozorili, da se nekateri ljudje prav psihično navežejo na barvo in obliko tabletke za spanje … je bil problem, ko so nehali prodajati loram in je prišla druga tabletka z isto učinkovino, vendar drugačnega videza. Če te skrbi, kako bi bilo brez tabletke … jaz bi najprej uvedla en ritual pred spanjem, ne vem, tuširanje in potem pol ure branja v postelji ali reševanje križank, karkoli že pač tebi ustreza. Tako da bi dobila občutek, da te ta ritual uspava, ne tableta.

Sicer pa, če poskusiš nekaj večerov brez, kaj je najhuje, kar se ti lahko zgodi? Ne moreš spat in začneš spet jemati tablete. Očitno ti ta tretjina čisto v redu prime oziroma si res potrebovala samo “ureditev vzorca”.

nova
Uredništvo priporoča

Jaz sem bila po T. nezmožna za delo cel nasl.dan.
Zdaj imam Kventiax – fenomenalno! Zjutraj se zbudim kot nova.
Mi je pa moja psihiatrinja povedala, da nobene od teh tbl., ne T.ne K. ne zasvajajo. Zasvajajo običajni tbl.za spanje, npr. Sanval.

New Report

Close