Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek samo na 24ur.com so bili sovražni komentarji proti Jakovu Faku

samo na 24ur.com so bili sovražni komentarji proti Jakovu Faku

https://vezjak.com/2018/01/29/jakov-fak-med-ksenofobijo-ljudi-in-nestrpnostjo-novinarjev/
Preberi to in videl boš, da so bili sovražni komentarji proti Jakovu Faku samo na 24ur.com. Medtem, ko ga imajo na Domovini radi https://www.domovina.je/kdo-so-skrivnostnezi-ki-naj-bi-nasprotovali-jakovu-faku-kot-nosilcu-slovenske-zastave/
Če bi plačevala tistih 5€ operaterju bi zdaj odjavila naročnino. POPTV je banda, ki uživa v nesreči in blatenju nedolžnih ljudi.

Na domovini.je so izdajalci, oni bi še lastno mater prodali Hrvatu. Evo.

Če bi bil na mestu Jakova nek avstrijski Hans bi pa vsi ti zlobni komentatorji padali na kolena pred njim, pa tudi če bi se na otvoritvi v tistih njihovih lederhozah prikazal.

nova
Uredništvo priporoča

Seveda je to logično. Nihče pa ni protestiral, da so se Srbi v Srbiji norčevali, da so Srbi zmagali v košarki.

Jaz mislim, da si nihče, ki je pripravljen nastopati za Slovenijo ne zasluži takšnega odnosa.

Proplus ima kup komentatorjev, ki verjetno v življenju niso še ničesar dosegli in zdaj zavidajo odličnemu športniku, ki tekmuje in dosega odlične rezultate. Nihče ga nima pravice žaliti tudi, če se odloči, da se vrni v Hrvaško zvezo ima vso pravico, da se ga spoštuje.

Pa Ljubljanski župan na trenerski klopi in to v času košarkaške tekme? Se je kdo zgražal? Je koga motilo? Ne, seveda ne. Vse v redu. Seveda. Normalno. Toda tista klop je za trenerje, župan bi moral biti na tribuni in ne na klopi za trenerje.

Satan je rekel, da naj Faku pomaga, kar Marija Pomagaj, ki mu jo je podarila novinarka Domovine. Pa, da mu ne bo, ker Satan ima pogodbo za vsa prva mesta, ki jih bo razdelili svojim častilcem.

24ur je greznica od slovenskih portalov, kaj se tice obiskovalcev. Tako, da se ni za cudit.

Zaradi Proplusa imamo podražitve pri operaterjih. To vem. Ali je bil Jakov Fak res žalosten, ko se je POPTV tako kruto spravil na njega, in mu je novinarka Domovine dala svojo Marijo Pomgaj?


Mene pa zanima. če pri žaljivkah s strani Proplusa, ki hoče za 5€ na vsakega, ki ima kabelsko televizijo Marija Pomagaj lahko dejansko pomaga?
[img]https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/62/Brezjanska_Marija.jpeg/220px-Brezjanska_Marija.jpeg[/img]

Zaradi Proplus imamo višje položnice, ker je Proplus zahteval vključitev svojih programov v obvezno shemo.

https://www.pravapeticija.com/proti_izsiljevanju_pro_plusa__pop_tv_in_a_kanal
Torej podpiši peticijo za izključitev PROPLUSA iz osnovne sheme.

Ne samo na 24ur. Tudi na MONu je bilo polno sovražnih, ponižujočih komentarjev. TUdi tule je žal greznica.

Vse to je zakuhal naš Olimpijski komite, ki si je najbrž zaželel videt naslove v hrvaških medijih da še zastave ne zmoremo slovenci sami nosit, da nam jo mora Hrvat.

pač on to že obvlada, saj je pred leti že nosil Hrvaško zastavo.

Za tisto, ki je spraševala, če Marija Pomagaj res pomaga? Jaz odgovorim, škoditi ne more, Milena z Domovine je pa po mojem mnenju precej boljša novinarka od POP bande.

Jaz vas vprašam, če Marija s podgano pomaga podganam?
[img]http://www.mladina.si/media/www/slike.old/clanki/200339/strelnikoff_display.jpg[/img]

Normalno, da je tako. POP banda nikogar ne spoštuje. Še sebe ne, zato pa za zanič plačo, žali druge.


Prokurc so pa res nesramna tolpa.

Da razčistimo, niso bili desničarji proti temu, da bi Jakov nosil zastavo. V desnih medijih so ga vztrajno zagovarjali.
Zato pa tudi ni bilo nikoli javno objavljeno KDO so tisti, ki jih moti, da bi Jakov Fak nosil zastavo.

Kot ste že ugotovili, največ komentarjev proti Faku je bilo na 24ur.com.

Zelo sporen je bil tudi članek, ki ga je objavila Ekipa z naslovom: Imate kaj proti, da bi SLOVENSKO ZASTAVO na olimpijskih igrah nosil ON? Znani TRIJE KANDIDATI, vsi so presenetljivi!
Olimpijski komite Slovenije (OKS) je izbral tri kandidate, ki se bodo potegovali za nosilca slovenske zastave na olimpijskih igrah v Pjončangu.

Kandidati so biatlonec Jakov Fak, smučarska tekačica Vesna Fabjan in hokejist Mitja Robar. Nosilca zastave bodo izbrali uporabniki facebook strani Vala 202 tik pred predstavitvijo olimpijcev, ki bo v ponedeljek, 29. januarja. “Kandidate so v bistvu predlagale panožne zveze. Vsekakor je bil pogoj, da ima športnik uspehe in da je v času odprtja sploh na prizorišču,” je način, kako so prišli do kandidatov, pojasnil Blaž Perko, predsednik Sveta za tekmovalni šport OKS.

Vsi trije so zagotovo presenetljivi, nekateri so se predvsem spotaknili ob Faka, ki je leta 2010 na olimpijskih igrah v Vancouvru korakal pod Hrvaško zastavo ki jo je nosil sam, in za Hrvaško tudi osvojil bronasto odličje. Naj si bomo na jasnem, mi proti njegovi uvrstitvi med kandidate nimamo NIČ, se pa med ljudmi pojavljajo pomisleki, da je Jakov sicer dobrodošel v slovenski reprezentanci, a naj ne nosi zastave. Še to: Peter Prevc ne more biti med kandidati, saj se skakalci otvoritve iger ne bodo udeležili.

http://ekipa.svet24.si/clanek/drugi-sporti/zimski-sporti/5a674b77a573f/znani-kandidati-za-zastavonoso-oks-pa-je-s-tem-triom-posteno-presenetil

Zdaj se pa sprenevedajo z naslovom JAAAAAAA!!! Jakov Fak je VRNIL UDAREC in spisal SLOVENSKO OLIMPIJSKO PRAVLJICO!

Samo eno kolajno imate, pa še to vam je morala osvojiti Hrvat. Vas je kaj sram?

Zimske olimpijske igre v Pjongčangu so prve olimpijske igre, ki se jih je udeležil tudi Vatikan. Ne sicer s kardinali v talarjih, Vatikan v tekmo ni poslal tekmovalca ali ekipe. Udeležba pa ima simbolno močan pomen, saj se dogodek odvija le nekaj kilometrov od najbolj zastražene meje na svetu, delegaciji obeh Korej pa tekmujeta pod eno zastavo kot ena ekipa.

Zimski olimpijski športi zahtevajo moč, hitrost, natančnost in pogum. Za mnoge športnike, ki jih gledamo v Pjongčangu v Južni Koreji, te lastnosti potrjujejo njihova vera v Boga. Tukaj je le nekaj športnikov, ki Boga za roke držijo tudi na svojih olimpijskih poteh.

Osvojila je kolajni in letos prižgala olimpijski ogenja, a bila je tudi prostovoljka, donatorka …
Olimpijski ogenj je tako prižgala Yuna Kim, južnokorejska prejemnica zlate olimpijske medalje v umetnostnem drsanju, ki je sicer močno aktivna v južnokorejski katoliški skupnosti in svojo vero oznanja tudi preko športa. V krščanstvo se je spreobrnila leta 2008, po tem ko je njene drsalne poškodbe zdravila katoliška zdravnica. Pred osvojitvijo zlata v Vancouvru leta 2010 se je, preden je stopila na led, pokrižala, po zmagi pa je s korejskimi škofi sodelovala v kampanji molitve rožnega venca.

Ob osvojitvi srebrne kolajne v Sočiju leta 2014 je nosila rožnovenski prstan, ki so ga njeni oboževalci zamenjali za zaročnega. Kot olimpijska zmagovalka je bila aktivna prostovoljka, in donatorka katoliškim bolnišnicam, univerzam in drugim dobrodelnim organizacijam. S katoliškimi škofi v Koreji pa je sodelovala tudi kot predstavnica katoliških dobrodelnih ustanov v Seulu.

Leta 2012 pa je Kim selezijancem donirala več sto tisoč dolarjev, s katerimi je njihovo misijonarsko delovanje podprla v Južnem Sudanu in pomagala ustanavljati šole po tej od vojne opustošeni državi.

Poljska ekipa ima s seboj duhovnika
Pred vsakim skokom se pokriža tudi smučarski skakalec Dawid Kubacki, trenutno deseti v skupnem seštevku svetovnega pokala. Celotno poljsko olimpijsko ekipo pa spremlja tudi duhovnik Edward Pleń, ki z njimi vsak teden obhaja sv. mašo, na pepelnično sredo pa se jim je pridružil tudi poljski škof msgr. Marian Florczyk.

Na olimpijskih igrah sicer lahko spremljamo tudi mnogo športnikov krščanskih korenin. Kapetan ameriške moške hokejske ekipe Brian Gionta je v mladosti igral za več ameriških katoliških srednješolskih hokejskih ekip. Hannah in Marissa Brandt sta sestri, ki tekmujeta na olimpijskih igrah za dve različni ekipi. Hannah igra za za ameriško žensko hokejsko reprezentanco, Marissa, ki je bila kot otrok posvojena iz Koreje, igra za Korejsko reprezentanco. Obe sta obiskovali katoliški srednji šoli.

Pozornost usmerjajo v vero
Tekmuje tudi Maame Biney, prva afro ameriška ženska, ki se je malo pred svojim 18. rojstnim dnem kvalificirala v olimpijsko ekipo v hitrostnem drsanju. Pri petih letih se je iz Gane preselila v ZDA. Verjame, da jo je prav Bog pripeljal do drsanja, v objavi na Instagramu pa se je za vse molitve zahvalila tudi svoji cerkveni družini:

Alexa Scimeca Knierim in Chris Knierim sta ameriška umetnostna drsalca, ki sta par na ledu in tudi sicer poročena od leta 2016. Po tem, ko je Alexa kmalu po poroki prestala in preživela zahtevne operacije, sta se uvrstila na njune prve olimpijske igre. »Lahko bi izgubila vero vase, a sem zrasla v veri v Boga,« je dejala po tem. »So nevarnosti, ki jih prej ni bilo, a se lahko premikam naprej, ker svojo pozornost usmerjam v vero in ne nase,« je poudarila.

Katie Uhlaender se je ob pripravi na svoje šese OI še vedno spopadala s tretjimi. Ko je namreč ostala brez bronaste medalje v Sočiju 2014, jo je prehitela Rusinja, Elena Nikitino, ki ji je bila medalaja zaradi odkritja ruskega dopinškega škanadala kasneje odvzeta. Kasneje se je ukvarjala še z napetostjo, da bodo olimpijci, ki so kršili pravila tudi v Pyongčangu. “Da bi bila dober človek, dobra kristjanka, se moram osredotočiti na to, kar lahko nadziram in dajati vzor,” je povedala za The Washington Post.

Molitev pred tekmovanji, širjenje vere s športom …
Seun Adigun, ki za Nigerijo tekmuje v spustu z bobom, ki ga je zgradila sama in ga poimenovala Maeflower – po svoji umrli sestri. Medtem ko je trenirala za nov šport, prej se je namreč posvečala atletiki, je naredila tudi doktorat iz kiropraktike in magisterij iz zdravstvenih ved. Ko so jo vprašali, kako ji je to uspelo, je bil njen odgovor: »Bog«. Dodala je, da je podpora družine in prijateljev bila v pomoč, a da je bila molitev odločilna. »Neustrašnost« in »nesebičnost«, ki prihajata z vero sta ključ njenega uspeha.

David Wise, smučar prostega stila je bil Američan pravi, da svojo pozornost namenja veri in družini namesto zabavanja s športnimi kolegi. »Vem, da karkoli se mi zgodi ni izven kontrole Boga, ki skrbi za mojo družino in zame,« je dejal. 10 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vsega zaslužka od zmag tako daje v dobrodelne namene v fundacijo, ki jo je ustanovil skupaj s svojo sestro. Ta pomaga otrokom pri nakupu protetičnih okončin. Njegova sestra, bivša pilotka ameriških vojaških sil, je namreč v nesreči z ladjo leta 2015 izgubila nogo.

Gim Sohui, aplska smučarka iz Južne Koreje moli pred vsakim tekmovanjem. Upa, da bo preko športa lahko »širila evangelij«, po možnosti kot bodoča članica olimpijskega komiteja.

Nicole Hensley, hokejistka na ledu, vratarka ameriške hokejske reprezentance, je po svojih uspehih znana prav toliko kot po ljubezni do Svetega pisma. Svetopisemske verze namreč lepi kar na svojo čelado. Eden zadnjih je bil Psalm 144,1: »Slavljen bodi GOSPOD, moja skala, ki uči moje roke za boj, moje prste za vojno«. Kot pravi, Bog ni navdihnil le njene kariere, ampak oblikoval tudi njen karakter. »Vera me je pomirila na ledu in mi dala videti, da rezultat ni najbolj pomemben. Bolj pomembno je biti na ledu in uživati v igranju, ker mi je dal Bog tako strast in sposobnost igranja«.

Nicole Hensley

NicHens29

Surely God is my salvation; I will trust and not be afraid. The Lord, the Lord, is my strength and my song; He has become my salvation.-Isaiah 12:2

12:19 PM – Feb 10, 2018
67
See Nicole Hensley’s other Tweets
Twitter Ads info and privacy
Ameriška deskarka na snegu Kelly Clark ima na svojih petih OI na deski nalepko z napisom: »Jezus, ne morem skriti svoje ljubezni«. Po zmagi na igrah leta 2000 se je v iskanju smisla, ki ji ga niti njen ljubljeni šport ni mogel dati, obrnila na Kristusa. Sedaj evangelij približuje kolegom športnikom. »Sem v industriji, kjer je (vera) zelo tuja, zelo protikulturna,« je dejala. »Res jubim te ljudi, ki nikoli ne bi niti prestopili pragu cerkve,« je dejala.

Aktivni katoličani tudi med slovenskimi športniki
Vera v Boga tako ali drugače spremlja tudi slovensko olimpijsko reprezentanco. Med bolj znanimi aktivnimi katoličani so bratje Prevc (na letošnji olimpijadi je tekmoval sicer samo Peter), katere na tekmah pogosto spremlja župnik iz domačega kraja, ki je njihov veliki navijač.

Katoliška vera pa je pomembna tudi do sedaj edinemu slovenskemu nosilcu olimpijske medalje v Pjongčangu, Jakovu Faku. “Tako oče kot mama sta vztrajala pri tem, da skupaj hodimo v cerkev. Do srednje šole sem bil ministrant, katoliške vrednote si želim posredovati tudi svojim otrokom,” je Jakov pred časom povedal v intervjuju za slovensko najstniško katoliško revijo [hashtag=Najst]#Najst[/hashtag].

Tam kjer je bila prej. Na Domovina.je

Na Hrvaškem se je leta 2011 v popisu prebivalstva 86.28{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} državljanov deklariralo za katolike. Zdaj jih je najbrž par deset tisoč manj, a še vedno veliko. Da je Jakov Fak katolik res ni nič tako zelo posebnega. Posebno ni niti to, da je na splošno nek športnik lahko katolik.
To je čudno samo v Sloveniji, kjer se je to prikrivanje verskega prepričanja tako vtisnilo ljudem v zavest, da pogosto mislijo, da je katolikov bistveno manj kot jih je v resnici. Ne umetniki en estradniki ne športniki ali druge javne osebnosti ne izpostavljajo svoje vere ali bolje rečeno, je raje ne izpostavljajo, ker se bojijo posledic.

Kaj je imel s Hrvaško zvezo in ali mu je res nesposobni Hrvaški trener rekel, da mu on ne bo kriv če si uniči zdravje?

New Report

Close