Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dežurna feminisTka

Dežurna feminisTka

https://youtu.be/aMcjxSThD54

Nič kontroverznega ali neresničnega ni povedal, ko ga kdo malo stisne kot ta voditeljica, odgovarja tako, da se feministke v 99 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} strinjamo z njim.

On napada samo slamnati feminizem in tako malo služi na socialnih omrežjih od desničarjev, dejansko pa za feminizem ni škodljiv niti nevaren. Dejansko je koristen za feminizem, ker bo feminizem njegova opažanja uporabil v svojo korist.

Čisti in nerazredčen populizem.
Govori, kar hočejo slišat.

nova
Uredništvo priporoča


Saj ti pa dneve in noči klobasaš kozlarije ne le ženskam, tudi feministlkam v sramoto, pa ti ne kapne ne?😁 Torej kaj je zdaj bolje, kaj ta govori ali ti?😁

Hehe… meni je pa smešno tole v intervjuju. Voditeljica oddaje stalno obrača njegove besede in ga poskuša zmesti na prav pritlehen način pa jo tip užene v kozji rog. :))))))
Gotcha!
V bistvu je bila to zanjo precejšnja sramota, da se je spustila na tak nivo. Tudi komentarji na ta intervju so zanimivi… Punca se je osmešila, ker si je v feministični maniri tako zelo želela Petersonu podtakniti sovražni govor. Ne intervju, zasliševanje tipa ČEKA.
Jep, Newmanova obrača besede kot naša feminisTka. :)))))

Zelo težko je človeku podtaknit nekaj, česar nima.

Zelo težko je človeku podtaknit nekaj, česar nima.
[/quote]

Tale ti pa ni najbolj uspela.

Sam povem. 😉

Moj kolega bi rekel, da se je novinarka preveč krvavega mesa najedla. :))))

Tale ti pa ni najbolj uspela.

Sam povem. 😉
[/quote]
Še enkrat preberi. Velja za oba primera. Drži?

Zelo težko je človeku podtaknit nekaj, česar nima.
[/quote]

Zanimiva je bila tudi njegova analiza početja Newmanove:

https://www.youtube.com/watch?v=E6qBxn_hFDQ

Moj kolega bi rekel, da se je novinarka preveč krvavega mesa najedla. :))))
[/quote]

Haha, dobra… celega pujsa je pojedla!


Še enkrat preberi. Velja za oba primera. Drži?
[/quote]

Jaz sem se morala naučiti, da me podtiki ne zmotijo. Preprečiti pa podtikanja, ko se troli spravijo name, ne morem. In podtikanja so že po izvoru besede nekaj, kar za žrtev ne drži. Ta zadnji stavek pojasnjuje moje mnenje, da ti ta krilatica ni najbolj uspela.

Jaz sem se morala naučiti, da me podtiki ne zmotijo. Preprečiti pa podtikanja, ko se troli spravijo name, ne morem. In podtikanja so že po izvoru besede nekaj, kar za žrtev ne drži. Ta zadnji stavek pojasnjuje moje mnenje, da ti ta krilatica ni najbolj uspela.
[/quote]

Pa pozabila sem še pojasniti, da nimam pjma, kaj se govori v videu. Takih stvari ne pogledam. Očitno torej ne padam na vse provokacije (se nanaša na tvoj komentar v eni drugi temi).

Govori kar se je naučil v svoji bogati karieri univerzitetnega profesorja in kliničnega psihologa.
…za razliko od voditeljice. :))))))))))))))))

Pa pozabila sem še pojasniti, da nimam pjma, kaj se govori v videu. Takih stvari ne pogledam. Očitno torej ne padam na vse provokacije (se nanaša na tvoj komentar v eni drugi temi).
[/quote]

Pa si odstri poglede in poglej oba videa, ki sem jih pripel. 😉

Govori kar se je naučil v svoji bogati karieri univerzitetnega profesorja in kliničnega psihologa.
…za razliko od voditeljice. :))))))))))))))))
[/quote]

Ima pa tak poker face, da ne moreš, da se ne bi zasmejal. :)) Kot da bi nekdo njegovemu obrazu rekel “freeze”.

Pa si odstri poglede in poglej oba videa, ki sem jih pripel. 😉
[/quote]

Pa človek ljubi, petek je. Vi pa o feminizmu, pa neke videe gledat… No go.

Ima pa tak poker face, da ne moreš, da se ne bi zasmejal. :)) Kot da bi nekdo njegovemu obrazu rekel “freeze”.
[/quote]

V analizi početja Newmanove tudi pove zakaj. 😉

Jaz sem se morala naučiti, da me podtiki ne zmotijo. Preprečiti pa podtikanja, ko se troli spravijo name, ne morem. In podtikanja so že po izvoru besede nekaj, kar za žrtev ne drži. Ta zadnji stavek pojasnjuje moje mnenje, da ti ta krilatica ni najbolj uspela.
[/quote]

Sori, tu si me izgubila. Mišljeno je prvič: če je človek nedolžen, … mah brez veze, pusti, …ne da se mi.

V analizi početja Newmanove tudi pove zakaj. 😉
[/quote]

Aha, potem moram res še tisto poslušat.

Sori, tu si me izgubila. Mišljeno je prvič: če je človek nedolžen, … mah brez veze, pusti, …ne da se mi.
[/quote]

Ja seveda, saj je petek. :-DD

Ok, bom do jutri skušala razmisliti, kaj si mislil.

Ja seveda, saj je petek. :-DD

Ok, bom do jutri skušala razmisliti, kaj si mislil.
[/quote]

Hehe… težko bo, ker jutri bo pa kar lep dan… in spet ne bo časa. 😉

Hehe… težko bo, ker jutri bo pa kar lep dan… in spet ne bo časa. 😉
[/quote]

Pa saj je kar jasno, kaj je ext mislil (kontra od “kjer je dim, tam je ogenj”). Samo ne vem, če se je podtikom tako zlahka izogniti.

Zdaj bom pa jutri lahko fraj. 😉

Mene pa resnično zanima, od kje ta preokupacija nekaterih moških s feminizmom, ta paranoja, ta opsesija… od koga se vendar počutijo ogroženi?
Bom navedel v nebo vpijoč primer podcenjenosti ženskega dela. Da se razumemo – ne gre za neenakost na istih oz. enakih delovnih mestih, temveč dejstvo, da so celotne panoge predominantno ženskih poklicev podcenjene. Eklatatnten primer je recimo poklic medicinske sestre. Poklic, ki je strokovno in psihofizično zelo zahteven , izčrpljujoč, a obenem nepogrešljiv in družbeno pomemben, je katastrofalno podcenjen – trdim da izključno zato, ker ga opravljajo pretežno ženske. Podobno se dogaja z učiteljskim poklicem, vsaj odkar je postal skoraj izključno ženski poklic. Od tu izhaja slabše plačilo in posledično manjša privlačnost tega poklica za moške. Začaran krog.
Zato pravim, trdim, da nujno potrebujemo ženske kvote v politiki – le z enakopravno udeležbo žensk v zakonodajnih organih se bodo stvari počasi premaknile. Skandinavci so to že davno ugotovili – btw, v vseh svetovnih raziskavah občutka sreče oz zadovoljstva z lastnim življenjem, so skandinavske države redno v samem vrhu. Le zakaj? Ker imajo visoko stopnjo družbene odgovornosti – in to je tudi posledica velike participacije žensk v odločanju.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Mene pa resnično zanima, od kje ta preokupacija nekaterih moških s feminizmom, ta paranoja, ta opsesija… od koga se vendar počutijo ogroženi?
Bom navedel v nebo vpijoč primer podcenjenosti ženskega dela. Da se razumemo – ne gre za neenakost na istih oz. enakih delovnih mestih, temveč dejstvo, da so celotne panoge predominantno ženskih poklicev podcenjene. Eklatatnten primer je recimo poklic medicinske sestre. Poklic, ki je strokovno in psihofizično zelo zahteven , izčrpljujoč, a obenem nepogrešljiv in družbeno pomemben, je katastrofalno podcenjen – trdim da izključno zato, ker ga opravljajo pretežno ženske. Podobno se dogaja z učiteljskim poklicem, vsaj odkar je postal skoraj izključno ženski poklic. Od tu izhaja slabše plačilo in posledično manjša privlačnost tega poklica za moške. Začaran krog.
Zato pravim, trdim, da nujno potrebujemo ženske kvote v politiki – le z enakopravno udeležbo žensk v zakonodajnih organih se bodo stvari počasi premaknile. Skandinavci so to že davno ugotovili – btw, v vseh svetovnih raziskavah občutka sreče oz zadovoljstva z lastnim življenjem, so skandinavske države redno v samem vrhu. Le zakaj? Ker imajo visoko stopnjo družbene odgovornosti – in to je tudi posledica velike participacije žensk v odločanju.
[/quote]

Tudi poklic gasilca je podcenjen, pa gre za pretežno moški poklic. V sistemu plačnih razredov imaš cel kup poklicev, ki so pretežno moški, pa niso super duper plačani. Kar zadeva medicinske sestre, pa zadeva ni tako enostavna. Niso vse medicinske sestre enako obremenjene. V nekaterih oddelkih jih je preveč, da se že zaletavajo med sabo, v drugih oddelkih pa jih je občutno premalo in imajo zahtevne paciente. Ne bom navajala oddelka, v katerem sem opazila, da je preveč medicinskih sester oziroma da dve opravljata delo ene medicinske sestre. Problem je v organiziranosti dela.

New Report

Close