Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ne morem razumeti, da so moderne raztrgane kavbojke!

Ne morem razumeti, da so moderne raztrgane kavbojke!

Lahko mi rečete, da sem čudna…Ampak jaz nikakor ne morem razumeti, da so moderne raztrgane kavbojke, da je to in!
Pripadam starejši generaciji in od nekdaj so nas mame učile, da je treba hoditi po svetu čist in “zašit”. Nisem kakšna super šivilja, ampak še vedno zašijem luknjice na nogavicah, zašijem tudi razne delavske hlače, ki jih ima mož za delo doma npr. v delavnici ali v gozdu. S šivalnim strojem podložim koščke blaga, tako da se skoraj ne opazi, da je zašito. Ne prenesem tega, da bi moji družinski člani hodili naokrog raztrgani. Kakšna čudna moda je to!

tako se je pri meni začelo … nisem razumela drugih

[img]https://cdn.lookastic.com/light-blue-ripped-jeans/jeans-buster-852h-regular-slim-fit-extreme-distressed-light-wash-original-583904.jpg[/img]

Pač taka je moda. Saj te nihče ne sili da se tako oblačiš. A sprane kavbojke te pa ne motijo, ker v tvojih časih so bili komentarji tudi čez take kavbojke. Pa čevlji ki že kupljeni izgledajo nošeni, pa ni da ni…

Ne rabiš vsega razumeti.

nova
Uredništvo priporoča

Moraš biti pa res starejša generacija, ker so strgane kavbojke moderne že skoraj 40let, nekaj časa so bolj potem spet malo manj popularne.


No ravno 40 let pa ne. Prva (in za dolgo časa edina), ki sem jo videla s strganimi kavbojkami, je bila ena kolegica na faksu, ki se je nasploh ful odštekano oblačila, pred dobrimi 30 leti. Bolj razširjene so pa po moje zadnjih 15, mogoče 20 let.

Meni je to tudi grozno grdo, se pa ne obremenjujem s tem, da bi razumela, zakaj nekateri to nosijo. Pač naj, če jim je všeč.


No ravno 40 let pa ne. Prva (in za dolgo časa edina), ki sem jo videla s strganimi kavbojkami, je bila ena kolegica na faksu, ki se je nasploh ful odštekano oblačila, pred dobrimi 30 leti. Bolj razširjene so pa po moje zadnjih 15, mogoče 20 let.

Meni je to tudi grozno grdo, se pa ne obremenjujem s tem, da bi razumela, zakaj nekateri to nosijo. Pač naj, če jim je všeč.
[/quote]
J
az sem stara nekaj čez 30 in se jih spominjam celo življenje, zato sem šla preverit kdaj so postale popularne in začelo se je v zgodnjih 80ih Madonna, Jon Bon Jovi, Michael Jackson.. . na začetku so si jih uporabniki sami rezali in trgali, kasneje po so začeli take prodajati takšne.

To nosijo najstniki. Ti so pa itak marsovci
Men gre tud taka moda na živce ampak nič ne morem. Sem dojela da se nima smisla sikirat če hočejo bit klošarji pa naj bojo

[img]https://cdnimg.in/wp-content/uploads/2015/08/jeans-history-13.jpg?2bbdf3[/img]

[img]http://www.postpostmoderndad.com/wp-content/uploads/2015/03/ramones-blank.jpg[/img]

h[img]ttps://i.pinimg.com/originals/cd/55/22/cd55222488ed20d3150c43e3d815de20.jpg[/img]

Prav zavidam ti, da pri 90+ še vedno šivaš in da tvoj mož predvidevam tudi 90+, še vedno dela v gozdu…

Stara, strgane kavbojke so nosila že tvoja deca, če si stara tam okoli 70, če si pa res 90+, so jih nosili tvoji vnuki, če si pa samo okoli 40-50, jih je pa nosila že tvoja generacija!

V toplejših letnih časih jih tudi jaz rada oblečem, Zraven dobra majica, udobne superge, kakšen kos bižuterije, pa sem pripravljena za prijeten sprehod.

To je bilo že moderno. Ne spomnim se: pred cca 30 leti.


J
az sem stara nekaj čez 30 in se jih spominjam celo življenje, zato sem šla preverit kdaj so postale popularne in začelo se je v zgodnjih 80ih Madonna, Jon Bon Jovi, Michael Jackson.. . na začetku so si jih uporabniki sami rezali in trgali, kasneje po so začeli take prodajati takšne.
[/quote]
No v 80. letih Madonna, Michael Jackson … ampak takrat je trajalo kar nekaj let, da so se take stvari razširile k nam. Pa še potem, ko so se, niso vsi kar naenkrat začeli hodit okoli v strganem jeansu. Je verjetno trajalo še nekaj let, da je preplavil naše ulice.
Evo, tole sem našla na Wikipediji:
Distressed jeans[edit]
Distressed denim emerged from the cultural punk movement in the 1970s. Early punks tore apart consumer goods as an expression of their anger towards society.[43] Johnny Rotten of the Sex Pistols manifested the British punk ideology, which was fighting against the status quo and Margaret Thatcher’s rigid conservative government. Denim became a key target of this politically fueled deconstruction, with both men and women donning torn pants and jackets, accessorized with safety pins and slogans. The trend became popular again in the 1990s with the emergence of grunge fashion. If punk was “anti-fashion”, grunge was “non-fashion”. The grunge youth wore loose-fitting ripped jeans, flannel shirts or woolen Pendletons layered over T-shirts. Their anti-conformist approach to fashion led to the popularization of the casual chic look, a trend which continued into the 2000s.

Torej se je začela zadeva širiti nekje v 90. letih.

Skoraj vse, kar se je včasih že nosilo, prihaja nazaj, vključno s čevlji. Samo, da včasih so to nosili ‘posebneži’, sedaj pa to nosijo trendovsko nirmalni.
Avtorica je bila tako pred leti zgrožena nad ‘posebneži’, ki so to nosili, sedaj pa nad normalni v trendu.
Ampak luknje v štunfih pa res niso ble nkol moderne. 😄

strgane kavbojke so in že od 70tih, jaz jih nikdar nisem nosila, tudi moji otroc jih ne, jim niso …. ne vem pa, zakaj se s tem obremenjuješ in poskušaš razumet?
sej v življenju je kup stvari, ki jih ne razumemo, bistvo je da ne obsojamo, sprejmemo in živimo dalje.

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Jaz sem iz generacije, ko so kavbojke nasploh veljale za manj vredno oblačilo, v redu so bile hlače, zlikane na črto. Kavbojk pri nas (vsaj pravih, ne tistih iz Varteksa) ni bilo možno kupiti in smo jih na veliko švercali iz Italije.
Problem je bil, ker je to naneslo kar nekaj denarja (pot in vse) potem smo se pa otroci zaprli v kopalnico z sirkovo krtačo in nove, lepe, drage kavbojke želeli zguliti. Ker so morale biti zguljene, bele po kolenih in riti…niso smele izgledati nove. In si jih namočil in drgnil, drgnil….
Starši so se pa jezili, jasno.
Aja, ozke so morale biti pa tako, da si si lahko zadrgo samo leže na postelji zapel ;)) In to pred iznajdbo raztegljivega džinsa :))


No v 80. letih Madonna, Michael Jackson … ampak takrat je trajalo kar nekaj let, da so se take stvari razširile k nam. Pa še potem, ko so se, niso vsi kar naenkrat začeli hodit okoli v strganem jeansu. Je verjetno trajalo še nekaj let, da je preplavil naše ulice.
Evo, tole sem našla na Wikipediji:
Distressed jeans[edit]
Distressed denim emerged from the cultural punk movement in the 1970s. Early punks tore apart consumer goods as an expression of their anger towards society.[43] Johnny Rotten of the Sex Pistols manifested the British punk ideology, which was fighting against the status quo and Margaret Thatcher’s rigid conservative government. Denim became a key target of this politically fueled deconstruction, with both men and women donning torn pants and jackets, accessorized with safety pins and slogans. The trend became popular again in the 1990s with the emergence of grunge fashion. If punk was “anti-fashion”, grunge was “non-fashion”. The grunge youth wore loose-fitting ripped jeans, flannel shirts or woolen Pendletons layered over T-shirts. Their anti-conformist approach to fashion led to the popularization of the casual chic look, a trend which continued into the 2000s.

Torej se je začela zadeva širiti nekje v 90. letih.
[/quote]

Ko sem jaz postala najstnica v drugi polovici 90ih to ni bilo nič posebnega, veliko punc in fantov moje generacije jih je nosilo, res pa vem kako so je oblačila mladina v Sloveniji v 80ih. V tvojem viru piše da so bile popularne še pred 80imi v punk subkulturi, ki je bila v Sloveniji kar močna, tako da so jih nekateri verjetno nosili že takrat. Modnim trendom so zagotovo nekateri sledili tudi v 80ih (tvoja kolegica na faksu), čeprav mogoče niso bile ravno tako vsakdanje kot so danes .

Stara sem 60 let, moja generacija smo vsi nosili kavbojke, ampak nikoli raztrganih. Tudi moji otroci (dva nad 30 let), eden manj, niso nikoli nosili raztrganih kavbojk.
Tako da, nimam še 90, kot bi mi nekateri radi pripisali.

Ko sem jaz postala najstnica v drugi polovici 90ih to ni bilo nič posebnega, veliko punc in fantov moje generacije jih je nosilo, res pa vem kako so je oblačila mladina v Sloveniji v 80ih. V tvojem viru piše da so bile popularne še pred 80imi v punk subkulturi, ki je bila v Sloveniji kar močna, tako da so jih nekateri verjetno nosili že takrat. Modnim trendom so zagotovo nekateri sledili tudi v 80ih (tvoja kolegica na faksu), čeprav mogoče niso bile ravno tako vsakdanje kot so danes .
[/quote]
Ja, kaki punkerji so že prej hodili strgani, pa s kakimi knoflami na hlačah, jaknah in še kje. Ampak prav veliko tega ni bilo. V 70. in 80. letih so prevladovale običajne kavbojke (največ Levi’s, Rifle – jaz sem v njih preživela vsa najstniška in študentska leta – in podobne), ki so seveda morale bit vsaj malo zguljene. Strgane pa takrat še ne. In ponje je bilo treba v Italijo …

Strgane so še ok. Meni ne grejo v račun tiste na korenček. Niso ravno usluga ženskam, saj lepo pristajajo samo visokim zelo zelo vitkim ali majhnim zelo zelo vitkim. Ostalim postavam nikakor ne pašejo in jim optično dodajo kako kilco in cm okrog bokov.

Potem si pa res živela v popolni izolaciji, da si šele zdaj opazila strgane kavbojke.

Strgana olačila so se začela v 70ih s pankom, v bistvu so že hipiji odparali spodnji rob kavbojk in našili kako fliko, ampak prava moda strganih oblačil je prišla z uporom proti vsemu zapovedanemu in prefinjenemu, pa tudi s krizo v začetku 70ih, ko mladi na zahodu niso imeli služb in denarja, pa so se oblačili na vojaških odpadih…
Ta scena se je v 80ih prenesla v pop kulturo in prišla k nam konec 80ih, začetek 90ih, ko smo množično cefrali kavbojke, ker strganih pač nisi mogel kupiti.
Ta moda se ohranja skozi vsa leta, le način strganosti se spreminja, najprej so bila kolena, pa stegna, potem pod ritjo, zdaj so p luknje malo večje, a skozi zadnjih 30 let so vedno prisotne.

Strgane so še u redu, kaj pa to k deci nosjo skinny jeans pa zgledajo k pajaci.

Res je 🙂


nedavno nazaj sva ugotavljale, da so strgane bile v modi leeeta nazaj, pa pol spet iz mode, sedaj pa spet v modi :)…
komi si oddahneš, da naši najstniki ne bojo klošarji….. na pa so spet moderne :)….pa tile modni guruji prav čakajo :))))
Opažam, da pa zaradi nošenja strganih kavbojk moje generacije, mlajši opuščajo to modo.


nedavno nazaj sva ugotavljale, da so strgane bile v modi leeeta nazaj, pa pol spet iz mode, sedaj pa spet v modi :)…
komi si oddahneš, da naši najstniki ne bojo klošarji….. na pa so spet moderne :)….pa tile modni guruji prav čakajo :))))
Opažam, da pa zaradi nošenja strganih kavbojk moje generacije, mlajši opuščajo to modo.
[/quote]
Ko vidim našega doma v teh strganih mi grejo vsi lasje pokonc :))
Hb da nima vseh hlač strganih
Jih bo tud to minilo – upam
Pa ta spas sploh ni poceni. Me je hotel enkrat na finto da mu jih kupim, sem rekla not a chance
Z njim v trgovino jaz ne grem vec
Pol pa videvam se mlade fantje suhi so ko pajki in v ozkih đins hlacah ko punčke zgledajo
Zgleda sem že stara 🙂

Moj post je šel moderatorjem v pregled? pa ok:)

Raje jih imam v skinny oz slim fit kot v regular oz širokih.

New Report

Close