Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Hudi vetrovi pri dojencku

Hudi vetrovi pri dojencku

Pozdravljeni, ze dolgo spremljam vas forum in veckrat mi ze kaj pomagalo, tokrat pa se na vas obracam z vprasanji glede mojega 4 mesecnega sinka. Je polno dojen, z tezo zelo lepo napreduje, razen konstantno polnega noska se ni zbolel (to pripisujem kurjavi). Gre pa se za njegove hude probleme z vetrovi in napenjanjem, ki mu kratijo spanec. Je to res normalno, da dojencka dobesedno vsak prdec tako boli, da se zbudi in/ali zajoka? Naj se omenim, da s prebavo ni problema, odvaja vsak dan, vcasih veckrat, eno 4x se zgodilo do zdaj, da ni kakal en dan. Njegovo blato je pa veckrat tudi svetlo zeleno, z belimi primesmi in sluzjo, drugace je gorcicne barve. Ta sluz je verjetno od smrkljev? Kaj lahko se storim, da mu pomagam pri vetrovih? Cez dan je znosno, ponoci, ko je umirjen pa ga prime in drzi noge v zrak ter se premetava, dokler ne prdne. Ampak takrat je ze zbujen seveda. Kdaj se crevesje umiri oz razvije? Krcev kot krcev nismo imeli, kapljice nobene niso pomagale, tako da mu razen vitamina d nic ne dodajam vec. Ze sem cisto zmesanako vidim, kako ga mantrajo ponoci in se sprasujem,ce lahko se kaj storim ali bo cas naredil svoje? Sem pa mislila, da so najhujsi prvi trije meseci, pri nas pa je hudo postalo od 2 meseca naprej. Naj se omenim, da jajc in mleka, razen brez laktoze ne uzivam. Hvala za vas cas in odgovor pa lep dan.

Najverjetneje gre za napenjanje in krče, ki so še povezani z dozorevanjem črevesja. Svetujem probiotike, ki uravnavajo črevesno floro in pripomorejo k boljši prebavi.
Če dobro telesno pridobiva in nima drugih težav, je alergija na kravje mleko malo verjetna.
Če vi pijete mleko brez laktoze, to ne pripomore k zmanjšanju krčev pri dojenčku. Laktoza iz mleka se itak že v vašem črevesju razrgadi na glukozo in ne prehaja v mleko. Drugače pa je z beljakovinami kravjega mleka, ki igrajo vlogo pri alergiji na KML.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Najlepsa hvala za odgovor. Glede na to, da bo konec mesec sinko star 5 mesecev in ima se zmeraj tezave z vetrovi, napenjanjem (naj poudarim, da pa s kakanjem nima).. Je to normalen pojav? Dajem mu kapljice waya lgg, to pa je tudi vse. Nekje sem prebrala, da dojencki, rojeni z cr, imajo vec tezav z dozorevanjem crevesja, ki traja dlje da dozori, ker pac niso sli skozi porodni kanal in dobili bakterije od mamice. Ali to drzi? Svoje delajo se zobki, takoda imamo pestro. Kaj pa pomeni, da dostikrat kaka svetlo zeleno, prisotno je tudi malo sluzi? Je lahko to od polnega noska? Drugace je otrok zadovoljen, glasen in zdrav. Me skrbi po nepotrebnem? Lep dan se naprej

Dozorevanje črevesja je proces, ki pri nekaterih traja 2 meseca, pri drugih 5 mesecev. Pomembno je, kako se otrok počuti, ali ima bolečine in predvsem, kako napreduje na telesni teži.
Nekaj sluzi mora biti normalno prisotnov blatu, sicer bi blato črevesje poškodovalo, ko potuje po njem.
Barva blata je odvisna od hrane, ki jo zaužijemo oz. zaužije doječa mati. Sluz v blatu ni posledica sluzi v nosu, saj se tisto, kar pogoltnemo, razgradi že v želodcu in sluz iz nosu ne bi neprebavljena potovala čez dolgo črevesje in se izločila v blatu.
Pri otrocih, rojenih s carskim rezom, se opisuje več težav d dihanjem (ker ne pride do iztisa tekočine iz pljuč v porodnem kanalu) in tudi to, kar opisujete vi, vendar se to uredi v nekaj prvih mesecih.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!
    Pozdravljeni, moj 14 mesecni sin ima tezave z napenjanjem predvsem ponoci, tako da ga vetrovi zbudijo. Nikakor ne morem ugotoviti glede na izlocanje hrane s cim ima tezave. Poskusala sem ze vse vrste kombinacij(mleko, gluten,) s cim bi lahko imel tezave pa ni nic bolje. Teza napreduje normalno, tudi odvajanje blata je v redu. Prosim vas za nasvet kam se lahko obrnem, ali obstajajo kaksne vrste preiskav…zaradi vetrov je njegovo spanje prekinjeno, spi slabo, posledicno pa je zaspan tudi preko dneva. Naceloma se situacija od 3 mesecev naprej ko sem opazila taksno naprenjanje ni izboljsala.

najlepsa hvala za odgovor

 

Nastajanje plinov je zagotovo povezano s hrano, ki jo uživamo in načinom prebavljanja našega črevesja. Pretirano nastajanje plinov, kot ga opisujete, lahko obravnava pedaitrični gastroenterolog, da se izključijo motnje gastrointestinalnega trakta.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close