Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Japonke Ipanema

Japonke Ipanema

Poskusila sem različne japonke različnih proizvajalcev (zelene crocs japonke, reef stargazer…), zdaj pa imam havaianas gracia. To poletje sem se odločila, da si bom kupila japonke ipanema. Vendar sem slišala, da so ipanema natikači precej neudobni, težki in narejeni iz plastike. Trgovina z obutvijo je dokaj daleč, zato obutev velikokrat kupim na internetu, kjer se pa japonk ne da pomeriti. Ali je torej res, da so japonke ipanema slabe?

Jaz sem jih kupila na razprodaji. Kot prvo, sem morala vzeti večjo številko, ker mi je pri moji normalni prst gledal čez, tega pa ne moreš nositi. So za “močno” nogo, zato meni skačejo, niso nekaj udobne in res kar težke.

Če že, kupi tako, da prej sprobaš.

Moje naj japonke pa so čisto drugačne.

Obup, pa imam cisto standardno stopalo. Sploh med prvim in drugim prstom tista plastika zelo tiši, pa nimam z nobenimi drugimi japonkami problem.

nova
Uredništvo priporoča

no zanimivo, jaz pa samo še Ipanema kupujem, odkar sem jih prvič pred ohoho leti nabavila čisto slučajno nekje na dopustu…mehke, udobne in še toliko različnih modelov, da niso čisto “navadne” japonke…je treba očitno probati, ker vsakemu paše svoje

Take plažaste japanke si kupim na morju na štantih, včasih v Mercatorju ali Sparu, za 2-3€, več kot 7€ še nikdar nisem dala za njih.
V čem je razlika?

Meni so najboljse, lepe, trpezne.. Imam dvoje take s paski, kot sandale, so lepi tudi poleti zvecer na hlace, krilo …. Jih je pa res treba poskusit, ker sem tudi jaz vzela st.vecje kot nosim ponavadi.

Definitivno je potrebno vzeti številko večje. Meni osebno njihove klasične japonke niso všeč, ker tiščijo med prsti, s paščki pa so odlične. Udobne so za hojo, ne drsijo in ne zasmrdijo se 😉 So zelo trpežne.

Priporočam pa tudi japonke blagovnr znamke Rider, njihovi modeli so bolj športni in ergonomični. Zelo sem zadovoljna tudi s Sketchersovimi, njihovi modeli so mehki in zelo udobni, kot oblački. Odsvetujem Adidasove s spominsko peno, le ta hitro postane trda.

Pišem na temelju večletnih izkušenj z japonkami navedenih blagovnih znamk 🙂

Aja, tudi pri Riderovih je potrebno gledati večjo številko.

ja res Ipanema ima manjse stevilke, tako da nujno vzeti eno stevilko vecje. So iz razlicnih materialov tako da res boljse kupit v zivo. Ker te ko sem nazadnje prko neta narocila so moje tudi trde.

Men so fajn. Imam japonke in tiste s paščki kao sandali. Nikol pa obutve ne naročujem prek neta. 1x sicer sm, ampak sm v eni od trgovin probala, potem sm pa zarad barve, ker jo v trgovini ni bilo, naročila prek neta.

Ipanema so največji shit od shita!!!

Slabe.
Ni primerjave z Reef

Jaz sem iskala tiste s paščki, ampak očitno sem se odločila zanje prepozno, ker jih že nikjer več niso imeli. Poskusim letos.

Katere so mehkejše

http://www.ipanema.si/pages/si/domov.php

https://www.havaianas-store.com/en?

tako kič plastiko zraven hlač ali krila??

tudi jaz sem jih probala decembra (v tujini), meni niso dobre, tiščijo, sem mnenja, da ni dobra plastika

Kje kupuješ sketchersove? Enkrat je že ena tu gor pisala, da nosi te Japonke in da jih kupuje v hervisu, pa jih tam (ne v spletni, ne v “fizični” trgovini )nisem dobila. Hvala!

tako kič plastiko zraven hlač ali krila??
[/quote]

Komot, imajo tudi zelo luštne casual modele, ki v bistvu sploh niso narejene kot japonke, ampak so bolj sandali.

Ravno za sprejem pri angleški kraljici to ni, za potep po mestu pa vsekakor.

Meni so Ipanema najboljše. Je pa treba probat, je veliko modelov. Jaz jih obožujem, pa tudi trpežne so, kake imam še več kot 5 let stare a so kljub nošenju še ok.

Imam dvoje, že kar nekaj let, črne in bež z zlatimi paščki. Super so za hodil, mehke, prijetne, v njih sem preživela že kar nekaj dopustov in potovanj. Vsekakor pa ni primerjave z natikači za 2-3 evre s štantov ali iz Mercatorja, sem enkrat ene kupila, trda plastika, podplati so me pekli že po kaki krajši hoji. Res samo za do plaže uporabni. Ipanema japonke imam lahko na nogah tudi par ur brez problema. Včasih sem se na potovanju tudi za daljši potep po kakšnem mestu preobula v trekking sandale, zdaj sem komot v Ipanema Japonkah.
In se jim sploh ne vidi, da so stare že nekaj let. Tasvetle malo zdrgnem s kakim praškom in so ok.

Jaz pa sem zelo zadovoljna z njimi, prve imam že 10 let pa so še v redu,imam jih več barv

Tudi tako ze vec let odkar sem jih kupila.

No, hvala za nasvet, zame je namreč zelo pomembno, da so japonke udobne, saj jih nosim vse leto doma (pozimi z nogavicami), kaj šele poleti, ko jih nosim ves poletni dan, in so japanke edina obutev, ki jo nosim poleti. Pogosto jih nosim tudi večino maja in večino septembra. Tudi moja hči jih nosi tako pogosto kot jaz, rekla je, da obožuje zvok flip-flop, ko hodi v njih :). Se strinjam z njo.

New Report

Close