Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Srbska vojaška moč raste

Srbska vojaška moč raste

Novi Migi 29, kar 2 diviziona protiletalskih raket Buk, 30 tankov T-72 sodobne verzije, 30 kolesnih oklepnikov, dodatni helikopterji Mi-17, vrnitev topovskih sistemov praga, samovozne havbice 155 in 122 mm lastne proizvodnje in večcevni raketometi, sistemi ALAS, košava, vozila BOV M11, vse lstna proizvodnja, lahko letalo za napade na tleh, isto domače znanje, rakete zemlja zemlja z dosegom 270 kilometrov, domači izdelek, ni da ni, Srbija postaja glavna regionalna vojaška sila na Balkanu.

http://www.obramba.com/novice/srbija-odobrila-nakup-sestih-dodatnih-helikopterjev-mi-17/

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Je že bila enkrat – v obliki JLA, pa ji to ni čisto nič pomagalo.

JLA je bila jugoslovanska vojska, sodobna srbska vojska nima kaj dosti z njo.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.
nova
Uredništvo priporoča

Res je. Za to, da tovrstno moč izkoristiš moraš imeti še legitimne razloge. Teh pa v Srbiji nekako ne znajo sproducirati.

Malo spremljaj https://www.blic.rs/ pa boš videl kakšno je stanje v Srbiji.
Ne piči asa, če nimaš osnove.

Muslimani na Balkanu se krepijo in to je zal priprava na stanje ko bo presla kaplja cez rob. Ne bo lusno in pravijo,da se bo na Balkanu zacela 3 svetovna vojna.

Res je. Za to, da tovrstno moč izkoristiš moraš imeti še legitimne razloge. Teh pa v Srbiji nekako ne znajo sproducirati.
[/quote]

Veš, kaj je hecno? Toliko oborožitve, pa na koncu Kosovo odide brez večjega vojaškega spopada. Čeprav osebno ne podpiram Kosova kot samostojne države. Še malo pa bo tudi Makedonija imela državo v državi.

Veš, kaj je hecno? Toliko oborožitve, pa na koncu Kosovo odide brez večjega vojaškega spopada. Čeprav osebno ne podpiram Kosova kot samostojne države. Še malo pa bo tudi Makedonija imela državo v državi.
[/quote]

So bili manjši spopadi, a največji je bil kar v Beogradu. Bombardiranje pomembnih točk v Beogradu je tlakovalo pot Kosova proti samostojnosti.

JLA je bila jugoslovanska vojska, sodobna srbska vojska nima kaj dosti z njo.
[/quote]

JLA je bila v času razpada SFRJ po oborožitvi 3. vojska v Evropi.

So bili manjši spopadi, a največji je bil kar v Beogradu. Bombardiranje pomembnih točk v Beogradu je tlakovalo pot Kosova proti samostojnosti.
[/quote]

Ja, saj vem za te spopade.

JLA je bila v času razpada SFRJ po oborožitvi 3. vojska v Evropi.
[/quote]

Aja, kateri dve pa sta bili pred njo? 🙂

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

JLA je bila v času razpada SFRJ po oborožitvi 3. vojska v Evropi.
[/quote]
AAHAHHAHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAHHHHHHAAAAAAAAA


AAHAHHAHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAHHHHHHAAAAAAAAA
[/quote]

Takrat si ti še v kahlico kakal, ker vidim, da tega nisi vedel.

Takrat si ti še v kahlico kakal, ker vidim, da tega nisi vedel.
[/quote]

Na papirju že, realno pa žnjta.

Takrat si ti še v kahlico kakal, ker vidim, da tega nisi vedel.
[/quote]

A seveda, pa v 70 je bila 6 najmočnejša armija na svetu. Stara sem še Tita služil, no vmes je umrl, tako da ne nakladaj. Pravljice.

Na papirju že, realno pa žnjta.
[/quote]

Ja, to smo videli, ko so se razbežali. :)))

Pa še fižol je lani izjemno obrodil, torej lahko upravičeno sklepamo, da ima srbska vojska tudi izjemne količine kemičnega orožja v obliki konzerv pasulja.

Kako nevaren zna biti pasulj v rokah in ritih pa vsi, ki smo bili v JLA dobro vemo.

Hahahaha, prebranac na delu!

Seveda ni vse v orožju, tega tudi nihče tu ne trdi, bi rekel.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Stari faca si. Orožje brez ljudstva ne vredi pola hurca.

Mene bolj briga za našo državo. Če do česa pride smo ga naj..


Pa kaj ti misliš, da smo bili sposobni obraniti Yugo v 80 tih? Vse pijano na orožnih vajah, zastarelo orožje. Služil sem v 70 tih, razbita okna v spalnici ,pihalo noter decembra. Vseeno imam lepe spomine, ampak borba, za koga, hja.

A seveda, pa v 70 je bila 6 najmočnejša armija na svetu. Stara sem še Tita služil, no vmes je umrl, tako da ne nakladaj. Pravljice.
[/quote]

Saj ne zna odgovoriti na vprašanje…

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Ja, to smo videli, ko so se razbežali. :)))
[/quote]

Jep. Moč jugo vojske je temeljila na številčnosti, zraven so prišteli vse rezerviste in TO-jevce. Resnično udarno moč pa je predstavljala le cca. polovica redno zaposlene vojaščine. Teh je bilo pa relativno malo. O zastarelosti oborožitve bi se pa tudi dalo debatirati sploh če vemo, da so v zelo kratkem času na Reki skonstruirali puško na osnovi 20mm hispano streliva s katero so zlahka sneli voznika BOV-a (lahko oklepno vozilo za prevoz vojakov) skozi oklep. S tem so ustavili kolono na primernem mestu in masaker se je lahko začel. Sicer je bila namenjena “oslepitvi” BOV-v in tankov.
Vaš link


Pa kaj ti misliš, da smo bili sposobni obraniti Yugo v 80 tih? Vse pijano na orožnih vajah, zastarelo orožje. Služil sem v 70 tih, razbita okna v spalnici ,pihalo noter decembra. Vseeno imam lepe spomine, ampak borba, za koga, hja.
[/quote]
Nismo ampak zdaj smo pa se manj.

New Report

Close