Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ali lahko zavrnem službeno pot

ali lahko zavrnem službeno pot

Prosim pomoč.
Delodajalec mi že 2 meseca ni plačal potnih stroškov. Ali lahko zavrnem službeno pot v tujino (1 dan)? Akontacije mi ne dajo…. zalagati denarja ne mislim več.
Zdaj me je prešinilo, da me bodo zaj*** in rekli, da ne opravljam dela oz. zavračam delo. Ker po ne vem kateri uredbi lahko dobiš akontacijo, a če gre za nočitev. Smo privat firma, ki na žalost zadnje čase igra mutna posla :-(.

Jaz bi zavrnila, ne glede na to ali imaš pravico ali ne. Postavi se zase in zahtevaj; ali služben avto s polnim tankom, ali pa plačane potne stroške za nazaj, ali pa ne grem.

Ne vem, kako te lahko zaj… razen, da te odpustijo? Tožili te verjetno ne bodo?

Če se gredo mutna posla, je pa itak čas za iskanje druge službe.


Prosim pomoč.
Delodajalec mi že 2 meseca ni plačal potnih stroškov. Ali lahko zavrnem službeno pot v tujino (1 dan)? Akontacije mi ne dajo…. zalagati denarja ne mislim več.
Zdaj me je prešinilo, da me bodo zaj*** in rekli, da ne opravljam dela oz. zavračam delo. Ker po ne vem kateri uredbi lahko dobiš akontacijo, a če gre za nočitev. Smo privat firma, ki na žalost zadnje čase igra mutna posla :-(.
[/quotso

Sori nimam dnarja. Ste mi se dolzni. Sem komaj placala poloznice,hrano,kredit, otroku/sorodniku darilo kupla ipd itd. Pa da vidim kok majo dostojanstva.

Delodajalec lahko hitro najde razlog, da ne opravljaš dela v skladu s pričakovanji.
Na pot bo lahko poslal nekoga drugega, ki pa bo žal pripravljen založiti denar za pot.
Mail nadrejenemu, naj ti svetuje, kaj storiti, bo dober pisni dokaz, če se stvari kasneje zapletejo.
Se spomnim, da si to že pred časom spraševala. Očitno niste našli rešitve?

Jaz bi najprej poskusila z ustnim dogovorom, za službeni avto ali akontacijo potni, v kolikor to ne bi šlo, bi isno zavrnila in to s komplet obrazložitvijo, zakaj zavračam službeno pot, navedla vse poti v zadnjih dveh mesecih in stroške teh poti, ki niso bili povrnjeni. Kopirala bi še člen pogodbe o službenih poteh.
Tako si kriješ hrbet, da te ne morejo odpstiti zaradi neizpolnjevanja delovnih nalog. Poleg tega, te ne morejo kar takoj odpustiti, moraš dobit najprej opomin.

Jaz bi najprej poskusila z ustnim dogovorom, za službeni avto ali akontacijo potni, v kolikor to ne bi šlo, bi isno zavrnila in to s komplet obrazložitvijo, zakaj zavračam službeno pot, navedla vse poti v zadnjih dveh mesecih in stroške teh poti, ki niso bili povrnjeni. Kopirala bi še člen pogodbe o službenih poteh.
Tako si kriješ hrbet, da te ne morejo odpstiti zaradi neizpolnjevanja delovnih nalog. Poleg tega, te ne morejo kar takoj odpustiti, moraš dobit najprej opomin.
[/quote]

Koliko se je pa teh neizplačanih potnih stroškov nabralo, za pol plače, za eno plačo … Skratka, jaz bi se tudi na to navezala, da žal nimaš.

Hvala za mnenje, ta problem je nastal zdaj prvič. Napisala sem mejl in navedla vse njihove “dolgove”, ki niso majhni :-(,
LP!

Če naj bi šla s svojim avtom, se le ta lahko tudi pokvari ravno ob “nepravem času”. ti seveda hočeš iti, pa nimaš s čim.

moja sodelavka enostavno reče, da NIMA denarja, da je brez denarja, (pa imajo denarja doma še pa še…) potem pa ji šefi dajo akontacijo.
To pa ni razlog za odpoved DR, če nimaš denarja, ne?

Jaz bi najprej poskusila z ustnim dogovorom, za službeni avto ali akontacijo potni, v kolikor to ne bi šlo, bi isno zavrnila in to s komplet obrazložitvijo, zakaj zavračam službeno pot, navedla vse poti v zadnjih dveh mesecih in stroške teh poti, ki niso bili povrnjeni. Kopirala bi še člen pogodbe o službenih poteh.
Tako si kriješ hrbet, da te ne morejo odpstiti zaradi neizpolnjevanja delovnih nalog. Poleg tega, te ne morejo kar takoj odpustiti, moraš dobit najprej opomin.
[/quote]

Kakšen opomin naj bi dobil?
Zasebni sektor: sta dva sodelavca dobila odpoved brez kakršnekoli napovedi ali namigovanja. V času malice, ko večine firme niti v prostorih ni bilo. “Hvala lepa za sodelovanje, vaše delovno mesto ukinjamo z dnem….”

Dober predlog.

Kakšen opomin naj bi dobil?
Zasebni sektor: sta dva sodelavca dobila odpoved brez kakršnekoli napovedi ali namigovanja. V času malice, ko večine firme niti v prostorih ni bilo. “Hvala lepa za sodelovanje, vaše delovno mesto ukinjamo z dnem….”
[/quote]

ker službe ki ti ne plačuje ne potrebuješ. Če želiš volontirat pa predlagam pomoč v DSO pa verjetno se še kaj najde. Recimo meni vrt preštihat.

New Report

Close