Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Barca in ostali – dopust 2018 – JS

Barca in ostali – dopust 2018 – JS

Zanima me ali v letu 2018 v JS še velja omejitev dopusta na maksimalno 35 dni ali ne.

Ker sem leto dni pred upokojitvijo, mi je pred leti pripadalo 38 dni dopusta, nato mi je po ZUJFu pripadalo 35 dni. Kako je v letu 2018 s tem – sem zasledila, da omejitev 35 dni ne velja več.

Hvala za odgovor.

Ne, ni več omejitve po ZUJF-u.

kje ste pa to zasledili? Prosim za kakšen link.

kje ste pa to zasledili? Prosim za kakšen link.
[/quote]

https://skupnostobcin.si/wp-content/uploads/2018/01/pojasnila_-_place_povracila_stroskov_p.pdf

Ministrstva so to pojasnilo posredovala tudi ostalim; šola, vrtcem, javnim zavodom….

kje ste pa to zasledili? Prosim za kakšen link.
[/quote]

Linka sicer ne najdem, ampak zadeva je takšna: Omejitev letnega dopusta je najprej urejal ZUJF v 187. členu. Ta določba pa je potem zaradi gospodarske rasti prenehala veljati v letu 2016. A vendar se je omejitev števila dni letnega dopusta tudi po tem vsakoletno podaljševala z Zakonom o ukrepih na področju plač in drugih stroškov dela za leto _____ in drugih ukrepih v javnem sektorju. Za leto 2018 zakon s tem imenom ni bil sprejet, kar pomeni, da za leto 2018 ta ukrep ni podaljšan, torej ni omejitve glede števila dni letnega dopusta na največ 35 dni. Če pa slučajno še kje najdem link (kak uradni odgovor), ga pripnem.

Linka sicer ne najdem, ampak zadeva je takšna: Omejitev letnega dopusta je najprej urejal ZUJF v 187. členu. Ta določba pa je potem zaradi gospodarske rasti prenehala veljati v letu 2016. A vendar se je omejitev števila dni letnega dopusta tudi po tem vsakoletno podaljševala z Zakonom o ukrepih na področju plač in drugih stroškov dela za leto _____ in drugih ukrepih v javnem sektorju. Za leto 2018 zakon s tem imenom ni bil sprejet, kar pomeni, da za leto 2018 ta ukrep ni podaljšan, torej ni omejitve glede števila dni letnega dopusta na največ 35 dni. Če pa slučajno še kje najdem link (kak uradni odgovor), ga pripnem.
[/quote]

Ni potrebe po iskanju linkov, so že pred tabo pripeli link na pojasnilo.

Kako pa je z upokojitvijo tistih, ki letos izpolnijo pogoje?

V JS?
Če se upokojijo najkasneje v roku 2 mesecev po izpolnitvi pogojev, pripadajo 3 plače (njegove ali povprečne SLO, kar je ugodneje) odpravnine, drugače pripadata 2 plači odpravnine.
Soglasja oz.dogovora za nadaljevanja delovnega razmerja ni.
Glej link zgoraj, ki sem ga prilepila, točka 8.

Za tiste, ki so pogoje izpolnili v 2017, velja obvezno prenehanje DR v letu 2018 (eno leto po izpolnitvi pogojev), kot je bilo določeno v ZUPPJS17, odpravnina 3 plače.

Ja, gre za JS. Torej lahko dela dokler hoče (še 2, 3 leta), razlika je le v odpravnini?

Kopiram
Ukrepa glede prenehanja pogodbe o zaposlitvi javnemu uslužbencu, ki bo v letu 2018 izpolnil
pogoje za pridobitev pravice do starostne pokojnine, v letu 2018 ni. To pomeni, da lahko javni
uslužbenci, ki bodo v letu 2018 izpolnili pogoje za pridobitev pravice do starostne pokojnine,
nadaljujejo z delom, za to ni potreben ne dogovor in ne soglasje delodajalca

Koliko pa je pravzaprav maksimalno število dopusta za delavca v JS? 40?

Po panožnih kolektivnih pogodbah (javno objavljenih), vsaka ima objavljene kriterije.

Sem tik pred penzionom in sem ravno v petek dobila novo odločbo o višjem dopustu. Zujf je v tem primeru suspendiran, tako da velja spet po starem.

kaj je to zujf in zakaj je suspendiran?

kaj je to zujf in zakaj je suspendiran?
[/quote]

Zakon za uravnoteženje javnih financ (ZUJF). Sem že zgoraj vse napisala, ampak ne morem pomagati, če ne berete. Ta določba v ZUJF je prenehala veljati že januarja 2016, ampak je drugi zakon (ZUPPJS) podaljševal to omejitev vse do letošnjega leta, ki pa od 1. januarja 2018 več ne velja. Skratka, ni več omejitve pri številu dni letnega dopusta.

New Report

Close