Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mladoletniki in kajenje trave – povedati staršem?

Mladoletniki in kajenje trave – povedati staršem?

Sem v dilemi, prosim za mnenja.
Na večernem sprehodu s psom redno videvam skupino mladoletnikov (15- 17let), ki se zbirajo v kotu igrišča, kadijo travo, občasno tudi pijejo alkohol.
Eden od njih je sin sosede, par hiš naprej, s katero se sicer ne druživa, srečujeva se na sprehodih s psi, rečeva par besed in to je to.
Bi ji namignila, kaj počne njen sin? Jaz kot mama bi to želela vedeti, po drugi strani pa se mi zdi nemogoče, da sina ne zavoha, ko zvečer prihaja domov.
Vtikanje v druge ni v moji navadi, po drugi strani pa gre za 15-letnega fanta, dijaka 1.letnika.
Nasvet zaželjen, pa brez napadanja prosim.

Jih boš še staknila od koga, če boš čvekala. Temu se reče običajna mladina.

Jaz bi povedala samo če bi bil to moj sorodnik ali če bi bili naši hišni prijatelji

nova
Uredništvo priporoča

Kako si pa to predstavljaš, da bo šlo z znanko, s katero se ne družita?

“Živjo, soseda, vaš kuža je pa res vesel danes.”
“Živjo, soseda. Ja, vem. Vaš sin pa travo kadi.”

Daj mir, tožibaba.

izberi si drugo pot za sprehode … tudi če poveš, ne boš nič dosegla, fantje pač probajo, to je čist normalno

haha, jaz sem bivšemu možu povedala, da me je učiteljica opozorila, da fantje kadijo travo, pa mi ded ni verjel 🙂

Povej policistom a ne

To je čisto enostavno, ti povej, nekdo ti bo pa vrnil, ker vtikaš svoj nos tja, kjer te nič ne briga.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

Povej,namigni ji .
Kako se otroci eni spremenijo ko gredo v srednje itd….


Jaz, kot mama, bi ti bila strašno hvaležna, če bi mi to povedala.
Verjetno bi bilo najbolje, da ji napišel listek: vaš otrok pa tam pa tam, običajno takrat pa takrat, običajno kadi travo…
Pojdite si sama ogledat. Brez podpisa.
Tako se izogneš: prinašanju slabe novice in nejevernosti, užaljenosti in podobnega. Ker res ne veš kaj te bi čakalo.

Hudiča, zato pa tako je, ker vsi samo stran obračate glave.

Ti namignil raje direkt policiji.
Mama ti itak ne bo verjela. Njen sin pa res ne kadi, no…

to naredi, ja, anonimno pokliči na policijo in povej, v katerem kotu zdaj smodijo travco, potem pa opazuj pubece, kako se bodo razbežali :)))

Kaj zdaj se bojite že 15-letnikov? A zato ker kadijo travo, so že apriori nasilni in bojo avtorico z nožem pričakali v parku, al kako?
Sicer pa dvomim, da starši tega ne vejo. Ne moreš ne zavohat kajenja trave, če ti nos vsaj povprečno deluje. Sploh ker taki fantje sigurno kadijo najcenejšo, najslabšo robo, ki najbolj smrdi.

Si predtsvljaš:

– hm, ja, glb, hm, veste…. vaš sin pa kadi travo…
– ja, vem, in?

Drugače je pa meni osebno bolj sporen tisti alkohol.

Anonimni klic ali mail policiji. Stvar bo kmalu rešena.

No, da se tudi malo bolj spretno tole speljat.

A polnoletni jo lahko kadijo?

Ko berem odgovore, se mi zdi da vse mame, ki pišete, naj se ne vtika in ne tožari, ne bi želele zvedeti, da vaš otrok kadi in pije. Zatiskanje oči in svet je lepši, a ne?

Ne vtikaj se in pusti otroka pri miru. Brigaj se za svoje otroke.

Recimo da bi tvoj kadil travo in ti tega ne bi opazila. Ne bi hotla vedet tega?
Je res vsem vseeno, če vaša mularija kadi in pije?

Glede na vse prebrano tukaj (čudim se in čudim) bi jaz javila policiji. Naj potem oni to povejo staršem.

Recimo da bi tvoj kadil travo in ti tega ne bi opazila. Ne bi hotla vedet tega?
Je res vsem vseeno, če vaša mularija kadi in pije?
[/quote]

Ti pucaj pred svojim pragom jaz bom pa pred svojim. In v mojega se ne mešaj!

V bistvu imamo me mame otroke, ki nam to povedo in ne potrebujemo sosed ali koga, da nam “dobronamerno” pametujejo, kaj delajo naši.

Sploh pa, travca niti ni tako poceni zadeva in verjetno si tistih 5-6 fantičev deli en joint 1x na teden, ker si več kot to ne morejo privoščit.

Kot je ena že napisala,mene bi bolj skrbel alkohol, ki je lažje dostopen, cenejši in pusti večje posledice kot 1/6 jointa, ki jo skadi vsak od njih.

Kaj je druzga kot vtikanje v druge, če hočeš, eni sosedi s katero se niti ne družta, povedat za sina. Raj se brigi zase in za svoje otroke.
Kako pa sploh veš, da njegova mama tega ne ve?

dobr usi smo bli mladi in usi smo se tko zbiral kako pizdarijo skup naredl pač to je del odraščanja kako bi blo vam če bi v vaših mladih letih ene soseda začela govort eni od mam kaj delate kje se zbirate in to

Pesjanarji smo ponavadi družabni ljudje. Tudi naši kužki rabijo svojo družbo. Če se ravno ne kregata tvoj pes in pes tvoje sosede jo “čisto po naključju ” na sprehodu s psi popelješ na sprehod, kjer se mularija zbira, pa naj sama vidi kaj dela mulc. Tako se ne boš nič v druge vtikala, mama pa ne bomogla reči, da ni videla.

New Report

Close