Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zoprna sodelavka

Zoprna sodelavka

V petek smo imeli seminar na sedežu naše podružnice v drugem kraju. Dogovorili smo se, da gremo s tremi avtomobili.
Ko sem se hotela vsesti v en avto, kjer je bil še prostor, je sodelavka, ki je sedela spredaj, dejala voznici, sicer diskretno, a dovolj glasno, da sem slišala-ona že ne gre znami.
Si zamislite, kako mi je bilo hudo. Še sedaj ne morem tega preboleti. Ostala sem v avtu, vendar je ostala medlo razpoloženje. Skoraj brez besed.
Sicer se tudi na delu nimamo ne vem kako radi, vendar sem pričakovala neko nevtralno vzdušje tudi izven podjetja. Tako pa. Za vedno se bom počutila tako, kot, da me je udarila po glavi. Saj ji bom odpustila, vendar tega ne bom nikoli pozabila.
Za vedno mi je pokvarila zaupanje vase.

To je lajf. Ne bo te vsak imel rad. Nehaj se jokat in ne pridi iskat tukaj na forumu tolazbe. Odrasti!

Še sedaj razmišljam, zakaj je do tega prišlo. Ne vem, kako naj se v prihodnje obnašam, zlasti do nje.
Gotovo me pogosto kritizira in govori o meni slabo.
Ne bi je rada opravljala, toda mislim, da si drugega ne zasluži.
Ta zoprna sodelavka.

In zakaj je ne vprašaš zakaj jo motiš?

Radi se res nimata, vsaj vidve, ker tudi sama zanjo meniš, da je zoprna. Ona je rekla, ti si pa nam o njej.
Prijatelje si lahko izbiraš, v službi pa sodelavcev sam pač ne izbiraš. In se da tudi pri nenaklonjenisti funkcionirati.
Boli lahko ignoranca, tako besede.
V službi nekako nevtralno naprej, če se nimate radi, bodi pozorna glede opravljanja svojega dela, da ga opraviš še vedno strokovno in kvalitetno.

Je boleče in moteče. Ko niti ne veš, zakaj se nekdo tako podlo in zviška obnaša.
In ponavadi je to nek ignorant, ki se kiti s tujim perjem in brez blebetanja opravljivih čenč ni sposoben komunicirati. Pa se spravi na neko bolj tiho, ponižno osebo in jo maltretira, se nad njo izživlja z besedami in jo opravlja in toži šefu.
To so takoimenovani povzpetniki, ki jih povsod kar mrgoli. Nimajo pa nobene hrbtenice.

A te lahko vprašam, čigav je bil ta avto? Je bil to službeni avto, ali avto od sodelavke, ki te je povabila, da se prisedeš? Če je bil službeni avto, ti “dol maha”, kaj si ona o tebi misli, saj vsak od zaposlenih lahko sedi in se pelje s službenim avtom. Če te je povabila lastnica tega avta, se pa ta zoprna sodelavka nima kaj vmešavat, saj ta avto ni njena last. Ne dovoli si, da te pretresajo nepotrebne zadeve. Ti ji očitno zaradi nečesa ne ustrezaš, zato bo vedno iskala način, da te spravi v slabo voljo, zamori. Na tebi pa je, da ji pokažeš, da te to ne gane, zato bodi načrtno še bolj prijazna do drugih. Nikoli nismo vsem všeč. Ti morda nisi všeč niti tisti, ki je prijazna do tebe. Ta zoprna sodelavka pa je očitno taka, da tega niti ne zna skriti. Drugače pa, tega je v službah ogromno.

Kot da bi svojo zgodbo brala. V mene je rinila sodelavka, bila vsiljiva, me tudi privat kontaktirala, vse dokler ni vsega izvedela o meni in vse informacije nato uporabila v svojo prid. Prej me je kontaktirala, kot da bi bila malo obsedena. Je tudi povzpetnica in željna napredovanja očitno tudi preko trupel. Ko sem ji parkrat povedala ta svoje, pa je bila vsa presenečena. Kakorkoli. Zdaj si je našla drugo žrtev.

Tole me spominja na 5, 6, 7, 8- letne mule. Ki še niso socializirane, niti nimajo SQ na normali.
Ga tudi nikoli ne bodo imele, kar tvoja pripoved potrjuje.
Navadno je za takimi potrebno precej postoriti, v službi in na splošno.
So precej zajedalca.

Pač najhuje je, ko je preveč žensk na kupu. To sem sama videla v kar nekaj primerih. Sploh ne rabi razloga da te ne mara. Preprosto si ji prehuda konkurenca in to je to. Zato se ne obremenjuj in delajo tko kot treba. Da ti pa take opazke pridejo do živega pa ni dobro.

Ah, pajade.Ona je pač kura in s kurami se pač ne boš ukvarjala.Jaz se tudi ne bi.Ti si dobra oseba, sočutna in topla, ona je pač zoprnica in nihče ji ne more pomagati.Pojdi stran od nje in jo pusti čisto na miru.
Sicer je pa tako : opravljanja so bila vedno in vedno bodo.Tudi jaz sem se sekirala na tak način, kot se zdaj ti.Vidiš, nisi edina.
Z leti mi visi dol, kaj si kdo misli o meni.Tudi jaz si marsikaj mislim, pa kaj.
Za izboljšanje samozavesti pa ti priporočam tri knjige.Meni so zelo pomagale :
Kako si pridobiš prijatelje (Dale Carnegie)
Pustolovščina osebne preobrazbe (Ljubica Uvodić Vranić)
Ni prostora za prasce (Mladinska knjiga, avtorja zdajle ne vem…)
Srečno! In ne daj se!

Če bi zavist gorela, bi v našem podjetju vse pogorelo. Imamo eno, ki je do obisti zavistna drugim za plačo, za odnos šefa do njih, za pohvalo do drugih. Vedno se spravi na koga in ga tožari vodjem izmen, pa vodjem in direktorju.
Tako, na skrito, da izpade, da se je šla službeno pogovarjat.
In potem, ko sem nesla artikle za jih zložit na police, mi je skoraj preveč očitno spodmaknila polico in vse je zletelo po tleh.
In potem, joj, kako je nerodna, kako ne zna paziti družbenega inventarja, ni ji do materjalnih neoporečenosti in še in še. Znašala se je nad mano in vpila. Bom že povedala in kaj še vse.
In izpadlo je kot, da sem jaz nesposobna, kriva pa je bila njena zelena zavist.
Kako onesposobiti take laži, takega zavistnega človeka?

To so bolne osebe.Takih sploh ne bi smeli zaposlovati, ker nižajo raven podjetja.Kako ga onesposobiti? Vsi bi jo morali dati na ignore.

Težko jo boš “onesposobila”, ker je očitno neuravnovešena. Samo čakaš lahko, da ji sami spodrsne. Enkrat bo že naredila kakšno napako, ki jo bo opazil šef. Take osebe se prej ali slej zapletejo, verjemi.

Težko jo boš “onesposobila”, ker je očitno neuravnovešena. Samo čakaš lahko, da ji sami spodrsne. Enkrat bo že naredila kakšno napako, ki jo bo opazil šef. Take osebe se prej ali slej zapletejo, verjemi.
[/quote]

Poznamo take.Na druge kažejo s prstom, svoje napake pa skrivajo kot kača noge.Prave kače so.
Prave potrjene prasice.

Odrasla, normalna ženska ne bo nikoli izjavila take bedarije. Očitno imaš opravka z nekim nedoraslim, zlobnim babšetom.

To, da ji gre kdo na živce, je njena stvar, vsakemu gre kdo. Ampak javne pripombe, da se noče peljati v istem avtu… to največ pove o njej in njeni nezmožnosti ostati profesionalen. Takih ljudi si jaz ne bi želela imeti v kolektivu.

Verjamem, da si prizadeta, bo bolje. Skušaj čim manj razmišljati o njej, si tega ne zasluži.

Moj podpis!

Lepo te prosim, da se nehaš sekirati zaradi takih stvari.
Prav tako kot niso vsi ljudje dobri, tudi vsi sodelavci in sodelavke niso korektni.
Nekatere so bolno nevoščljive in to za vsako stvar, če je nekatera lepša od njih, če je bolj uspešna, če jo šef pohvali, če nekomu zvišajo plačo ali razporedijo na boljše delovno mesto. Upam, da s to zoprno sodelavko nista skupaj v pisarni in ne preživite skupaj 8 ur.
Ti samo delaj svoje delo, bodi čimbolj natančna, vse naredi v roku, izogibaj se klepetanju, oziroma pogovarjaj se samo službene stvari ali pa samo nekaj splošnega …
Vse dobro, zapomni pa si, da vse mine. Srečno.

takšna je do tebe, ker si tiho … najbolj bi jo zabodla, če bi rekla: Aja, ne boš šla z nami? Kaj še čakaš, spravi se ven iz avta, ker v tem avtu negativcev ne bo, mrššš!

ti pa kar ostajaj tiho 🙂


Vem, da si tole napisala dobronamerno, pa kljub temu ne morem, da se ne bi vtaknila. Tale “nevoščljivost” me močno zmoti, ker sem se že večkrat srečala z ženskami, ki vse težave v odnosih pripišejo nevoščljivosti. 40 let je stara, pa še zmeraj verjame, da je drugi ne marajo, ker so ji folž (za kaj točno že??). To je tako, kot bi si govorila “jaz sem tako super truper krasna in lepša in srečnejša od drugih in nimam absolutno nobene napake,


Vem, da si tole napisala dobronamerno, pa kljub temu ne morem, da se ne bi vtaknila. Tale “nevoščljivost” me močno zmoti, ker sem se že večkrat srečala z ženskami, ki vse težave v odnosih pripišejo nevoščljivosti. 40 let je stara, pa še zmeraj verjame, da je drugi ne marajo, ker so ji folž (za kaj točno že??). To je tako, kot bi si govorila “jaz sem tako super truper krasna in lepša in bolj uspešna od drugih in nimam absolutno nobene napake, tako da če me kdo ne mara, je to lahko enostavno samo iz favšije”. Sori, nekateri ljudje bi lahko tudi malo razmislili, kaj delajo narobe. Pa ne mislim s tem na avtorico.


Vem, da si tole napisala dobronamerno, pa kljub temu ne morem, da se ne bi vtaknila. Tale “nevoščljivost” me močno zmoti, ker sem se že večkrat srečala z ženskami, ki vse težave v odnosih pripišejo nevoščljivosti. 40 let je stara, pa še zmeraj verjame, da je drugi ne marajo, ker so ji folž (za kaj točno že??). To je tako, kot bi si govorila “jaz sem tako super truper krasna in lepša in bolj uspešna od drugih in nimam absolutno nobene napake, tako da če me kdo ne mara, je to lahko enostavno samo iz favšije”. Sori, nekateri ljudje bi lahko tudi malo razmislili, kaj delajo narobe. Pa ne mislim s tem na avtorico.
[/quote]

Nekateri drugim zavidajo tudi zaradi malenkosti, pa je lahko samo za 30 eurov višja plača. Ni potrebno, da je avtorica miss world, da je bogato poročena, izjemno inteligentna, zadošča že, da je bila v preteklosti pohvaljena, kar gre ostalim sodelavkam v nos. Pa gre za malenkost. Morda pa je sodelavko motila avtoričina družba v avtomobilu, ker tako ne more drugih opravljat, saj ima “pričo”. :)))

Nekateri drugim zavidajo tudi zaradi malenkosti, pa je lahko samo za 30 eurov višja plača. Ni potrebno, da je avtorica miss world, da je bogato poročena, izjemno inteligentna, zadošča že, da je bila v preteklosti pohvaljena, kar gre ostalim sodelavkam v nos. Pa gre za malenkost. Morda pa je sodelavko motila avtoričina družba v avtomobilu, ker tako ne more drugih opravljat, saj ima “pričo”. :)))
[/quote]
To sta že dve možnosti. Pa še kakšnih 20 se lahko spomnimo v par minutah. Ravno to pravim. Ne pa da kar takoj začnemo opletati s favšijo, kot da ni čisto nobene druge možnosti. Meni so, kot sem rekla, take razlage sumljive.


To sta že dve možnosti. Pa še kakšnih 20 se lahko spomnimo v par minutah. Ravno to pravim. Ne pa da kar takoj začnemo opletati s favšijo, kot da ni čisto nobene druge možnosti. Meni so, kot sem rekla, take razlage sumljive.
[/quote]

Si slišala kdaj za “obrambo teritorija”? Ne gre za tipično foušijo, ampak za to, da lahko skupina sodelavcev ali sodelavk (staroselci) meni, da so “taglavni” na določenem področju in jih moti vsak, ki pride na novo in se jim ne podredi.

Si slišala kdaj za “obrambo teritorija”? Ne gre za tipično foušijo, ampak za to, da lahko skupina sodelavcev ali sodelavk (staroselci) meni, da so “taglavni” na določenem področju in jih moti vsak, ki pride na novo in se jim ne podredi.
[/quote]
To je ljubosumje, ne zavist.

New Report

Close