Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Razložite mi mlade mamice prosim

Razložite mi mlade mamice prosim

Kaj je s tem handlingom in zakaj ga zdaj tako propagirajo? Če otroka prineseš v zdravstveni dom na kontrolo in ga “pravilno” hendlovsko ne primeš, te pa kregajo.
Ko pa pride patronažna kopat tvojega otroka, pride noter kar v čevljih…
Kakšne izkušnje imate pa ve?

ti ga nosi kakor zelis, samo ne pol jokat ko bos mogla na razvojno hodit zaradi povisanega misicnega tonusa

Otrok je star osem mesecev, razvija se normalno, nisva pa po profesiji fizioterapevta.Misliva celo, naj bi se handling uporabljal pri otrocih, ki se recimo razvijajo bolj enostransko ali deloma nepravilno.Če pa se otrok razvija v okvirih normalnega, ni potrebe s posiljevanjem staršev .
Seveda pa razumem, da so novodobni zdravniki tako naučeni in morajo propagirati najnovejše “izsledke”.Ki ni nujno, da so zmeraj super.

Otrok je star osem mesecev, razvija se normalno, nisva pa po profesiji fizioterapevta.Misliva celo, naj bi se handling uporabljal pri otrocih, ki se recimo razvijajo bolj enostransko ali deloma nepravilno.Če pa se otrok razvija v okvirih normalnega, ni potrebe s posiljevanjem staršev .
Seveda pa razumem, da so novodobni zdravniki tako naučeni in morajo propagirati najnovejše “izsledke”.Ki ni nujno, da so zmeraj super.

Mene glede handlinga v zdravstvenem domu niso opozarjali, bi bilo pa prav, če bi me. Šele retrogradno sem namreč ugotovila, da sem nekaj stvari počela narobe. Otroku se sicer ne pozna, a nikoli ne bom vedela, če ne bi bil bolj spreten in okreten, če bi ga pravilno držala.

Kako hudiča so pa prežieli vsi ti otroci do konca 20. stoletja, ko se o hendligu ni vedelo nič in je vsak držal, nosil ali zavil svojega otroka tako, kot je bilo v navadi v njegovme plemenu že tisočletja prej.

Kakšno pa je pravilno držanje, handlanje dojenčka? Pa katere napake nenamerno delamo, lepo prosim, če malo napišete, mene in gotovo še koga to zelo zanima.


Kako hudiča so pa prežieli vsi ti otroci do konca 20. stoletja, ko se o hendligu ni vedelo nič in je vsak držal, nosil ali zavil svojega otroka tako, kot je bilo v navadi v njegovme plemenu že tisočletja prej.
[/quote]
Da je danes cel kup odraslih skrivenčenih in jamrajo, kako jih bolijo hrbet, kolki in kolena, te pa nič ne čudi? Preživeli so, vendar polomljeni.

https://www.youtube.com/watch?v=WYp1ar4rXHw


V google vpišeš “handling” in si daš duška.

https://www.google.si/search?client=tablet-android-samsung&ei=fQtjWu36EoXSwQLv7YugBw&q=handling&oq=handling&gs_l=mobile-gws-serp.3..0i71k1l5.5245.6021.0.6384.0.0.0.0.0.0.0.0..0.0….0…1c.1.64.mobile-gws-serp..0.0.0….0.G4AeiM8W5_g


Da je danes cel kup odraslih skrivenčenih in jamrajo, kako jih bolijo hrbet, kolki in kolena, te pa nič ne čudi? Preživeli so, vendar polomljeni.
[/quote]

Saj v tem handlingu ni videti nič kaj posebnega.Nič kaj posebno drugačnega, samo ime je novo in angleško.Čez 80 let bodo taisti , ki so danes otroci, stokali, kaj jih vse boli.
Na zahodu nič novega.

Slepci !
E to je to,ko smo/ste za vse sami z internetom.
Najboljše izročilo je naših prednikov.
Zakaj ne živimo v skupnostih z več generacij ?
Hočemo bit sami,da nam kdo pod prste ne gleda pol se pa lovis in nimaš pojma kaj pocet z otrokom,kako ga prijet, kako in kaj ga hranit o vzgoji pa, da ne izgubljam besed.
Ko je deda zaropotal,dajte že umirit tega otrocaja se je znala mamica hitro odzvat in vzgajat pošteno dete.
Zdaj pa bog ne daj, da mu deda ne naklonit dovolj pozornosti je že takoj,da ga ne mara.
Sem ženska ampak ene so res kokoskice.

Saj v tem handlingu ni videti nič kaj posebnega.Nič kaj posebno drugačnega, samo ime je novo in angleško.Čez 80 let bodo taisti , ki so danes otroci, stokali, kaj jih vse boli.
Na zahodu nič novega.
[/quote]
Že v osnovni šoli se je pokazalo, da nismo enaki. Jaz sem pri matematiki takoj dojela, kako se lotiti enačbe z dvema neznankama, drugi tega niso osvojili vse do konca šole. Le zakaj bi bilo kaj drugače zdaj, ko smo odrasli? Zato sem se že zdavnaj sprijaznila, da eni enostavno nimate danosti, da bi dojeli.


Da je danes cel kup odraslih skrivenčenih in jamrajo, kako jih bolijo hrbet, kolki in kolena, te pa nič ne čudi? Preživeli so, vendar polomljeni.
[/quote]

Seveda, ker sam sedijo in se noben nic ne premakne. Ce se pa ze premaknejo, sportajo samo eno in isto, eni in isti gibi.
Treba je otrokom dovolit, da se prosto gibljejo, tekajo, skacejo, plazijo, da razvijajo motoriko v vse smeri! Odrasli pa prav tako, da ohranjajo motoriko!
Govorim o zdravih, tisti rojeni z okvarami ali predispozicijo za te, pa naj se drzijo navodil.


Da je danes cel kup odraslih skrivenčenih in jamrajo, kako jih bolijo hrbet, kolki in kolena, te pa nič ne čudi? Preživeli so, vendar polomljeni.
[/quote]

Mislim, da Leona niso kaj posebno hendlali, pa je bil pred skoraj 100 leti prvak v gimnastiki.

Jaz pa mislim, da oboje.Nekaj starega in nekaj novega, oboje pa po pravi pameti.Po starem ne moreš vedno, ker včasih marsičesa niso vedeli.Novo pa tudi ni vse preizkušeno, pa včasih je tudi prepotencirano.Najbolje je oboje , ampak z mero zdravega razuma in presoje.

Se hecate? A res katera mamica, očka takole dela z dojenčkom???

https://www.youtube.com/watch?v=M9MuHUuNYl0


Da je danes cel kup odraslih skrivenčenih in jamrajo, kako jih bolijo hrbet, kolki in kolena, te pa nič ne čudi? Preživeli so, vendar polomljeni.
[/quote]

Ne pretiravaj. Tvoj način življenja ima glavno vlogo pri tem, koliko boš v katerem starostnem obdobju polomnjen. Razen v primeru kakih poškodb. Z zdravo prehrano in primerno rekreacijo bo tvoje telo kar vztrajalo v dobri formi, če pa cele dneve presediš najprej v službi, doma pa pred tv in na računalniku, potem je normalno, da je človek polomnjen, ne glede na to, kako so ga držali kot dojenčka.

Očitno smo vsi nesposobni…Dobro, da naš otrok še kaže znake življenja….

Očitno smo vsi nesposobni…Dobro, da naš otrok še kaže znake življenja….
[/quote]

))), notranji občutek je najboljše vodilo bi rekla, z nekaj malo kilometrine na glavi.

))), notranji občutek je najboljše vodilo bi rekla, z nekaj malo kilometrine na glavi.
[/quote]

Se popolnoma strinjam.

A pa veš, da če bi mu vrtela klasično glasbo, ko je bil še v trebuhu, bi mogoče postal novi Mozart … čist si zafurala lastnega otroka. Ne bo ne glasbenik, ne vrhunski športnik, če ne delata že od njegovega 6. meseca osnovnih vaj iz fizike, tudi jedrski fizik ne bo. Ubogo dete!

Hendling je že to, da podpreš glavico. Pa da ga ne primeš za gleženj in nosiš tako naokoli. Skratka stvari, ki so (ali bi vsaj morale biti) samoumevne. Kaj ni logično, da ko previjaš ne dvigneš ritke tako, da ga primeš za gleženj in potegneš v luft? Dvomim, da vas kregajo zaradi kakšnih finec, ampak te osnove so pa ja normalne?

A pol ko ga dvignes in ima glavo cist pokonci je pa ok al kaj?? Imam dva otroka, eno leto narazen, in pri prvem so zagovarjali eno stran in se pizdili name, tocno cez eno leto pa totalno kontra! No…jim vsak dolgcas ni, ce si non stop neki namisljujejo.


Da je danes cel kup odraslih skrivenčenih in jamrajo, kako jih bolijo hrbet, kolki in kolena, te pa nič ne čudi? Preživeli so, vendar polomljeni.
[/quote]

Seveda je vzrok za to nepravilen ”handling”, kajne? Ne pa recimo težko delo na kmetiji in/ali službi vsak dan…

New Report

Close