Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Minimalna plača

Minimalna plača

Dvig minimalne plače za 25 eur je pravzaprav žalostno. Čeprav je bolje kot 0.

Razočarana sem nad gospodarstveniki, ki tako jokajo zaradi cca 43 eur bruto dviga na delavca. Kdorkoli bo zaradi tega zaprl svojo dejavnost, bi jo moral že zdavnaj!
Minimalna plača bi morala biti dovoljena samo za določen čas v podjetjih, ki so trenutno v krizi. Minimalno plačo bi morali prejemati VSI v takem podjetju! Od direktorja do čistilke.
Vse ostalo je golo izkoriščevanje.

Ka si tecna. Jaz pa nisem zato, da se minimalna placa dvigne. Sem samozaposlena ze 4 leta in non stop se za nas samozaposlene kaj drazi. Ze tako diham na skrge. Fak no. Delam ko zmesana vsak mesec pa mi drzava full pobere. Fuj prasci

Se strinjam.
Dvig minimalca za 25€ je pesek v oci in absurd!
Ce nimajo za dostojne delavske place, naj zaprejo firmo!
Ce so v krizi, naj vsi delajo za minimalca! Tudi tisti direktorji in managerji, ki ne uspejo prodat izdelkov/storitev!

Kaj pa če bi upokojencem dali tistih 25€ ? Veliko ima zelo,zelo podpovprečno (glede na plačo) penzijo. Recimo 625€….marsikdo si tega želi…. Brez veze, a ne. Moja mama ima s polno pok. dobo,polno starostno dobo, za delo v administraciji 612€. Zelo bi si želela vsaj 625


Se pravi ne narediš več kot za minimalca pa se ti dozdeva, da ti država ful pobere? Kok dobiš pa sociale nazaj? A je sam problem ,ker bo manj na črno zasluženega?

Vse skupaj je predvolilni golaž. Dol jim visijo plače, delavci, upokojenci. Pa ja ne nasedate na te fore. ?! Pa še čisto nič sram jih ni, ko se iz nas tako direkt norca delajo! Barabe!

Res škoda vsake besede, komentarja.

Se zavedate, da z dvigom minimalne plače bo še več ljudi kreditno nesposobnih? Ker njim se plača ne bo dvignila.

Pa se ti zavedaš, da je vse en klinc, če imaš 700 al 800€ plače, ker s to revščino kredita itak ne moreš odplačevat?

Slovenski minimalec je sramota odgovornih, oziroma vrhuške politike, in gospodarstva.Ne zasluži si države, vsako krdelo, ali čreda, ki tuli v isti rog.

Nisem vedela, da je smisel garanja za minimalno plačo + 100, 200 EUR biti kreditno sposoben.
Minimalna plača mora pokrivati minimalne življenske stroške, kar pa jih ne.

Samo v Sloveniji, doplačilo dohodnine pri minimalni plači. Tam kjer živijo normalni ljudje, je izračun dohodnine odvisen, od višine tvojega neto letnega prejemka, v Sloveniji od plačane letne akontacije.V Sloveniji tisti najbolj odgovorni, z vsakim novim ukrepom, poslabšujejo položaj najrevnejših.

Slovenska minimalna plača 4E, pod pragom revščine. Take absurde lahko udejanijo samo popolni idioti.

In samo v Sloveniji je mal cez 2 jurja placa maksimalno obdavcena, kot bi mesecno sluzil milijone, a v normalnih drzavah to se povprecna placa ni!

Full lepo 25 evrov je dlih dovolj da plačaš dolg položnic cca 300evrov…da jim ni nerodno….

Bogi Pahor pa ne preživi s 5000 jurji, dajmo še njemu kakiga jurčk več..revček je.


Se pravi ne narediš več kot za minimalca pa se ti dozdeva, da ti država ful pobere? Kok dobiš pa sociale nazaj? A je sam problem ,ker bo manj na črno zasluženega?
[/quote]

Nic ne sluzim na crno. Sem v taki branzi, da mors met prekleto velka jajca, da bi si upala delat na crno.

Nic ne sluzim na crno. Sem v taki branzi, da mors met prekleto velka jajca, da bi si upala delat na crno.

Se ne splača na črno delat – ker so kazni previsoke. Jaz mam tudi sp. In res je, letos so prispevke zvišali za 11 evrov….. kot da bomo kdaj do penzije prišli z speji….

Smo popolnoma in čisto na repu eu.

a je kdo pomislu da bi lahka kake davke prvo razbremenil pri plači pol bi vse lažje steklo bolše bi blo kot za delodajalce, kot za delojemalce

Razbremenitev davkov je samo izgovor, zapomnite si, dvignjen bo ddv, za poplačilo apetitov javnega sektorja.Javni sektor in upokojenci, so edina preostala volilna baza,ostali so nepomembni.

Jaz pa nisem za dvig minimaln plače, ker se mi zdi da imajo uredu plače za nekoga z osnovno šolsko izobrazbo. Kaj bi pa še radi, recimo čistilke, nimajo nobene odgovornosti in da dobijo slabih 100 € manj kot nekdo z univerzitetno izobrazbo. Sama imam VII. stopnjo izobrazbe in delam za 800 € in nisem edina. Ni nobene razlike, za nekoga ki toliko let študira, pa dobi malo več kot minimalno plačo, ali pa nekdo ki ima osnovno šolo, ali pa celo še te nima končane. To se mi zdi sramotno, tudi nam bi se morala plača dvigniti.

Plačo je potrebno dbigniti za min 150 eur neto in to čisto vsem zaposlenim. Potem bo narod lažje dihal, več bo zapravil, s tem se bo denar vračal nazaj v državo. Ne bo se več splačalo ležati ne sociali, ker bi min plača 800 eur vendarle pomenila bistveno več. Tudi tisto povračilo za vožnjo in malico,ki nam ga tako očitajo, naj postane del plače in naj se šteje v penzijo. Tako bi tisti, ki danes zasluzijo 600, domov nodili 1000 neto in bi lahko začeli dihati. Ostali pa tudi sorazmerno več.
Kje bi država dobila denar? Kot prvo, znižati davke,ker se itak večinoma porabijo za neumnosti, politiki naj bodo samo tisti s svojim premoženjem, plača politikov pa naj bo simbolična. Poleg tega pa občutno zmanjšati državni aparat in odrezati 3/4 fikusov po ministrstvih.
Pa sodnikom samo 5 letne mandate,naslednjega pa naj si zasluzijo z delom. Pa vse stare profesorje po faksih in bolnicah v pokoj spokat.
Pa nehat metat denar v NLB in podobne farse. Denarja je pri nas dovolj, samo klika ga frčka za neumnosti.
Pa uvest nazaj sistem 7,5 kratnik plač.

Saj lahko opravljaš delo čistilke, imela boš samo 100E manj, pa spočite možgane. Si pripravljena na ta korak? Pa diplomo lahko prodaš za dobro kosilo, saj očitno nima nobenega pomena, Kdo ti je kriv če ne ustvarjaš dovolj dodane vrednosti? Si samo še en dokaz, da je izobrazba precenjena!

Pa dober, po drugi strani pa država ne sprejme takega zakona, ki bi določal da v zasebnem sektorju minimalna plača mora bit!!! ni mi jasen ka se pri tem dogaja da ne sprejmejo tega ukrepa saj bi to državo manj stalo

Mogoče komu kdaj prav pride tale zakon o minimalnih plačah. Bodite pozorni, na kaj pristajate pri delodajalcu.

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ZAKO5861

New Report

Close