Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Cene stanovanj, da te kap!

Cene stanovanj, da te kap!

Občasno malo pogledam ponudbo stanovanj v okolici LJ in danes kar zijam od šoka.

Stanovanje za skoraj 400.000 (oziroma s provizijo posredniku pride še več) na neki Lavrici … Pa okej, ceno lahko nastavijo po želji, ni prepovedano pretiravati, ampak kako zanikrn oglas za tak znesek! Fotka stopnišča in neke poceni sedežne garniture na terasi, pa pečice v kuhinji … In oni bi za to posredovanje potem radi 16 tisočakov? Ne me smejat no.

https://www.nepremicnine.net/oglasi-prodaja/lavrica-center-lavrice-stanovanje_6161524/

No, 150 jurjev za 25 kvadratov veliko garsonjero v Šentvidu pri Stični je pa verjetno pomota, kajne, tista enka spredaj je odveč?

https://www.nepremicnine.net/oglasi-prodaja/sentvid-pri-sticni-stanovanje_6162380/

Tale Šentvid pri Stični je res smeh, za to dobiš hišo bližje Ljubljani. Ta prvo pa je res vredno nad 300.000, oz. je cena celo realna za ta čas.

Komu bodo pa prodali? Aja onim novim milijonarjem.

nova
Uredništvo priporoča

Toliko kot to na Lavrici (če prav razumem oglas, v bistvu ni petsobno, temveč štirisobno) je samo še en penthouse (z bistveno nazornejšimi fotkami, čeprav je oglas od zasebnika in ne tako imenovanih profesionalcev), če bi človek za prmej želel dobrih sto kvadratov veliko stanovanje na Lavrici, ga dobi tudi za pol in več manj …
Ma bolj kot cena (pač postaviš, kar želiš) me moti “profesionalnost” oglasa s štirimi fotkami, od tega so na eni stopnice, na drugi pečica, na tretji pa poceni balkonska garnitura.

Dva zanimiva oglasa si našla.

Za Lavrico si mislim, da lastnik ni želel, da posrednik fotografira, dokler ima svoje stvari v stanovanju. In potem dobimo stopnice, pečico in dva stolčka.


Ja samo potem je prvič posrednik šalabajzer, da svojim strankam ne zna pravilno povedat in utemeljit zakaj je kaj potrebno npr. Fotke in se pusti tako diskreditirati kot svojo strokovnost. Drugič prodajalec se mora z nečim pač tudi sprijaznit, prevzet odgovornost, če se za nekaj odloči. Npr. da bo folklornih prišel na ogled, da je treba kaj pofotkat, da mora podati take in take podatke…

Moji prijatelji so se iz določenih razlogov odločili za prodajo prek posrednikov. Dva agenta sta najprej sama prišla na ogled, dala navodila, kako mora biti pospravljeno, kaj naj prestavijo, naj kupijo kak svež šopek, itd … umaknejo šaro (gospa ima zelo rada kič in praholovce, in to res tako škart robo, da ni za nikamor), pospravijo deke na kavču, preverila papirje, in potem sta čez en teden prišla poslikat lepo, čisto, urejeno stanovanje, v lepi dnevni svetlobi.
In če ljudje nočejo, da se na fotkah vidi njihovo stanovanje, bi lahko dali vsaj tloris. Vsaj jaz osebno iz tega razberem več kot iz fotk. Pa če bi dejansko prešteli sobe, tudi ne bi bilo slabo. Tri spalnice in ena dnevna so pač štiri sobe, ker kopalnico načeloma zelo težko preurediš v kabinet.

boljše kupit za ta denar nepremičnino na Karibih in se ukvarjat s turizmom.
Ljubljana je ena od svetovnih lokacij s totalno precenjenimi cenami nepremičnin. Tudi zato ker kot mesto ne ponuja bog ve kaj, nima nekih bajnih služb z nekimi bajnimi plačami, ni neki mednarodni gospodarski center itd.
da tam v enih zahojenih Črnučah daš pol milijona za recimo 30 let staro hišo čisto povprečne gradnje in kvadrature je skregano z vsako logiko.

A jebiga, dolker bo folk kupil vsako ‘shithole’, samo da je v Ljubljani, ne pričakujte, da bo kaj drugače

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Mladi hodijo in služijo po svetu. Cenam nepremičnin v Slovenistanu se smejijo. To so zadnji izdihljaji odhajajočih generacij, kreditnih sužnjev lastnih prevelikih apetitov. Bolj kot realne cene je to miselnost “raje crknem, kot dam napol zastonj”. Čeprav ni nič napol zastonj in je crkovanje realna prihodnost.
Morda je tragično, da je taka miselnost s podporo vlad privedla do zaostanka v razvoju celotnih domačih generacij. Medtem pa so potihem prispeli drugi…

Tega za 396k. Stanovanjske površine je 84 kv, potem so pa še zelo ozki balkoni 1,5 m in klet. Kuhinja je bila okoli 3k, pa Beko pečica, kopalnica klasična, sedežna iz Ysk itd. V glavno en nateg z tem kao luxuznim prestižem.

Za isto ceno imaš na Lavrici Penthouse … tam je vsaj nekaj balkonov. Se mi pa zdi, da prav tako ne piše, koliko je stanovanjske površine, koliko pa balkonov.
Ampak je pa vsaj navedeno pravo število sob, štiri in dve kopalnici.

To stanovanje ima res smešno ceno. No, pretirano visoko.
Lavrica – katastrofa, kmetavzarsko naselje, ki bi po eni strani rado postalo Ljubljana in po drugi strani ohranilo znake podeželja. Ne tič ne miš.
Infrastruktura slaba, do mesta se cijaziš zjutraj in iz njega popoldan…. Katastrofa, ni slabše lokacije.

Za 400k dobiš v Ljubljani stanovanje na nivoju, zakaj bi rinil tja?

Povsod so cene postale nenormalne. V Kranju, npr., so se v enem letu dvignile za cca 20-25 procentov. Ampak – ker stanovanj pač ni dovolj, folk pa nekje mora živeti …
Bo šlo še gor ali počasi spet dol? Kdo ve.

Pozdravljeni,

res je. Marsikateri prodajalec ob poplavi novic, da cene rastejo, da je GURS zvišal svoja vrednotenja nepremičnin… že vidi kako bo svojo nepremičnino prodal za ekstremne vsote…
Žal temu ni tako na koncu v praksi. Večinoma prodajalci v povprečju še vedno postavijo za cca 15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} višje cene kot na koncu prodajo. Mnogokrat jim posrednik sploh ne svetuje o pravi tržni ceni. Moje izkušnje kažejo, da ob pravilno postavljeni tržni ceni in pravih aktivnostih, lahko npr. v ljubljani na koncu prodaš za 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} več kot si nastavil…
Kar se pa tiče fotografij in predstavitev nepremičnin pa se strinjam, da jih je ogromno amaterskih in ne pašejo v objave. Pa še res je, naj bi jih naredili strokovnjaki in poznavalci. Žal so v vsakem poslu dobri in slabi igralci…

Aleš Goršak, nepremičninski svetovalec, licenca MOP 567 Naj bo prodaja ali nakup nepremičnine brez stresa, nepotrebnih zapletov in stroškov. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Tanal nepremičnine Tanal d.o.o. www.tanal.si, [email protected] Posredovanje pri prodaji in nakupu nepremičnin, svetovanje na področju nepremičnin

Ja na kmetih se res malo previsoko cenijo. Hiša izven Lj, je zame vredna točno nič.

Vredna je manj kot nič zaradi stroškov rušenja. Sploh če ti jo proda pameten kmet, ki ti proda samo hišo parcele pod njo pa ne. Tako si vedno njegov najemnik. Ha!

Ko klinknem na linka, mi izpiše oglas je umaknjen. Očitno so prebrali in se bodo nehali smešiti.

Hecaš me.

Napiše mi, da oglas ne obstaja več.

Ne, he he, samo nov oglas so sestavili in nam tokrat namesto stolčkov na balkonu ponudili sedežno garnituro 🙂 Stopnice in pečica pa ostajajo!

https://www.nepremicnine.net/oglasi-prodaja/lavrica-center-lavrice-stanovanje_6162589/

In za oni oglas v Šentvidu pri Stični so umaknili enko 🙂
Pazite ljudje, to so agencijski oglasi. Agent je namesto cene 53.000 evrov napisal 153.000 evrov.
Če torej prodajate prek agencije, preverite, kaj delajo. Ali so prav prešteli sobe, ali so napisali prvo ceno, mogoče tudi kraj ne štima?

Tale link sem prilepila kot primer, kako se poslika in trži visoko cenovna nepremičnina. Vse transparentno in jasno pokazano.

Vaš link

New Report

Close