Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaznovana z daljšo delovno dobo, ker sem se prekmalu zaposlila!

Kaznovana z daljšo delovno dobo, ker sem se prekmalu zaposlila!

Veliko mojih sovrstnikov (letnik 1965) se je zaposlilo pri 19-tih, po končani srednji šoli.
Počasi se bliža pokoj in jezi me dejstvo, da bom morala za kazen, ker sem se prekmalu zaposlila, delati več kot so sicer obvezani delati ostali zaposleni – delati bom morala več kot 41 let, namesto zakonsko določenih 40-tih.
Zanimivo, da temu nihče ne oporeka, vsaj jaz nisem zasledila nobenega odpora (morda zato, ker so se vplivni desetletja svaljkali po faksih, da so spacali skupaj višje šole).
Se vam to zdi prav?

V 2018 je za ženske pogoj starost 59 let in 8 mesecev + 40 let dobe brez dokupa.

To kar pišeš ne drži, če si delala pred 18-letom si upravičena do znižanja strarosti ob upokojitvi.
Pa tudi če se računica ne sezide, še vedno lahko daš odpoved ko dosežeš 40 let delovne dobe in počakaš na zadostno starost.

ja pa oddelaj 40 pusti službo in počakaj na penzijo.

Boš pa več zaslužila v svojem življenju. 🙂 Ali ti denar nič ne pomeni?

Poglej takole.
Recimo ti bi šla potem pri 59ih v penzijo.
Jaz, sem se zaposlila šele pri 28ih (ker nikakor nisem dobila službe, sem nekaj let delala razna občasna dela, ki so bila slabše plačana kot minimalc). Torej bi šla v penzijo pri 68, če za obe upoštevamo 40 let potrebne delovne dobe. S tem, da sem jaz nekaj let morala delat preko študenta in podobno tako, da bo pri meni krepko preko 40 let dela, samo šteje se ne.
In, če recimo bi obe živeli do 80tega leta. Bi to pomenilo, da bi ti uživala v penziji 21 let. Jaz psa samo 12 let.
In, še pozneje bom šla v penzijo, kar pomeni slabšo osnovo tako, da bo moja penzija po vsej verjetnosti še dosti nižja od tvoje.

Poglej takole.
Recimo ti bi šla potem pri 59ih v penzijo.
Jaz, sem se zaposlila šele pri 28ih (ker nikakor nisem dobila službe, sem nekaj let delala razna občasna dela, ki so bila slabše plačana kot minimalc). Torej bi šla v penzijo pri 68, če za obe upoštevamo 40 let potrebne delovne dobe. S tem, da sem jaz nekaj let morala delat preko študenta in podobno tako, da bo pri meni krepko preko 40 let dela, samo šteje se ne.
In, če recimo bi obe živeli do 80tega leta. Bi to pomenilo, da bi ti uživala v penziji 21 let. Jaz psa samo 12 let.
In, še pozneje bom šla v penzijo, kar pomeni slabšo osnovo tako, da bo moja penzija po vsej verjetnosti še dosti nižja od tvoje.
[/quote]

Od.jebi, zakaj pa nisi šla delat magari v tovarno, kjer bi se ti štelo?? Itak ste se vsi svaljkali po kafičih delali na študentske fore, samo da vam ni bilo treba imeti resne odgovornosti do življenja.

Tisti, ki je začel delati pri 19ih je upravičeno v penziji tudi 30 let!!!!

Razni svaljkarji in fikusarji JE-B-I-TE SE!!!

Za vsakih 1/2 leta čez polno delovno dobo boš nagrajena z določenim procentom.
Pa ne sekiraj se že sedaj za 41 let. Sploh ne veš, če jih boš oddelala.

______________________

Od.jebi, zakaj pa nisi šla delat magari v tovarno, kjer bi se ti štelo?? Itak ste se vsi svaljkali po kafičih delali na študentske fore, samo da vam ni bilo treba imeti resne odgovornosti do življenja.

Tisti, ki je začel delati pri 19ih je upravičeno v penziji tudi 30 let!!!!

Razni svaljkarji in fikusarji JE-B-I-TE SE!!!
[/quote]

Če na svetu ne bi bilo ljudi tvoje baže, bi bil svet lepši. Upam pa, da nimaš otrok, ker si težko predstavljam, da jih vzgaja neko tako prostaško bitje kot si ti.
Drugače pa ne pijem ne kave, ne alkohola in ne posedam po kafičih in ne po gostilnah. Verjetno zato nisem na tako prostaškem nivoju kot si ti.

Če na svetu ne bi bilo ljudi tvoje baže, bi bil svet lepši. Upam pa, da nimaš otrok, ker si težko predstavljam, da jih vzgaja neko tako prostaško bitje kot si ti.
Drugače pa ne pijem ne kave, ne alkohola in ne posedam po kafičih in ne po gostilnah. Verjetno zato nisem na tako prostaškem nivoju kot si ti.
[/quote]

ima pa prav.

pa saj je še več kot 5 let do tega oz. 8 po tvojih izračunih. Do takrat lahko še brez dela ostaneš, zboliš, umreš….

ima pa prav.
[/quote]

Ne, ni samo nesramna, tudi laže in niti pod razno nima prav.
In s tem, ko ji pritrjuješ, pomeni, da tudi ti podpiraš laži.
Ne sodi drugih po sebi. Verjamem, da tisti, ki se je veliko valjal po kafičih, verjame, da smo se drugi tudi. Ker pač sklepa po sebi. Samo razgledan človek pa ve, da ne more soditi vseh po sebi.

tako pač je, kaj se češ bunit … delat sem začela s 16-imi in sem morala tudi eno leto dalje delat, ker nisem bila dovolj stara za penzionistko

ena meja pač mora biti

Dva primera:
moj sosed, poklicna šola, dela kot udbovec, v penzijo pri 48ih. Penzijo ima dosti višjo kot jaz plačo.
Moj drug znanec, policaj, končana visoka šola, penzija sanjska, tudi v penzijo pri 49ih. Jaz bom hodila tja do 70tega leta. In glede na to, da je že moja plača dosti manjša kot njuna penzija, ne bom ravno veliko potegnila iz pokojniskega žaklja.

Ne se sekirat, tvoji otroci, če so hodili na faks, bodo skoraj do smrti delali in se bo uravnotežilo. TI mlada v penzijo pa boš uživala, tvoji otroci pa bodo, če so hodili na faks, imeli samo kratko penzijo. In se pogliha.

ima pa prav.
[/quote]
po tej logiki razmišljanja velja takisto obratno – zakaj se pa je ona zaposlila – šla bi študirat, pa bi bilo, če misli,da je drug primer tak super truper fajn.


po tej logiki razmišljanja velja takisto obratno – zakaj se pa je ona zaposlila – šla bi študirat, pa bi bilo, če misli,da je drug primer tak super truper fajn.
[/quote]

Res je.
Mogoče bi občutila kako je, ko iščeš službo pa tudi take za minimalca ne dobiš, ker imaš preveč izobrazbe. In kako moraš potem, delat na njivi, razna fizična dela in podobne zadeve, ki so še slabše plačane kot minimalc, da ne omenjam, da nimaš nobenih pravic, da se ti ne šteje delovna doba.
Bebci pa mislijo, da uživaš v takem delu. Ne, to ni uživanje, je samo delo za preživetje.

Ja in? Jaz bom imela 40 let delovne dobe, ko bom stara 58 let. Zakaj za vraga bi morala delat še leto in 8 mesecev? jasno, da je to kazen, kot pravi avtorica, za vse tiste pridne, ki so se hitro zaposlili in začeli državi dajati denar. Svinjarija pa taka država.

Poglej takole.
Recimo ti bi šla potem pri 59ih v penzijo.
Jaz, sem se zaposlila šele pri 28ih (ker nikakor nisem dobila službe, sem nekaj let delala razna občasna dela, ki so bila slabše plačana kot minimalc). Torej bi šla v penzijo pri 68, če za obe upoštevamo 40 let potrebne delovne dobe. S tem, da sem jaz nekaj let morala delat preko študenta in podobno tako, da bo pri meni krepko preko 40 let dela, samo šteje se ne.
In, če recimo bi obe živeli do 80tega leta. Bi to pomenilo, da bi ti uživala v penziji 21 let. Jaz psa samo 12 let.
In, še pozneje bom šla v penzijo, kar pomeni slabšo osnovo tako, da bo moja penzija po vsej verjetnosti še dosti nižja od tvoje.
[/quote]
Delala si, ampak nisi placevala prispevkov in tako je tudi prav, da oddelas svojih 40 let in gres lahko v penzijo. Sama sem tudi zacela v proizvodnji placana na uro brez vsega in pocasi danes imam 25 let delovne dobe in vmes se fax ob delu in potem pocasi napredujes. Tisti, ki ste pa takoj studirali vam pa se na misel ni prislo, da bi delali kaj drugega, ker imate pac fax narejen in bi bili kar takoj neke vodje.

Ja in? Jaz bom imela 40 let delovne dobe, ko bom stara 58 let. Zakaj za vraga bi morala delat še leto in 8 mesecev? jasno, da je to kazen, kot pravi avtorica, za vse tiste pridne, ki so se hitro zaposlili in začeli državi dajati denar. Svinjarija pa taka država.
[/quote]

ni ti treba, daš odpoved in počakaš v praskanju riti na penzijo.

Ta čas pa živiš od zraka?
Razloži mi, zakaj bi moral delati dalje, če enkrat dosežeš zahtevano delovno dobo, torej 40 let. Kako računaš, da ti računica ne drži? Tudi jaz sem se zaposlila pri 18 letih in 2 meseca in po njihovi logiki bom, ko bom imela 40 let delovne dobe, premlada, da bi šla v penzijo. Obračaj ti kakor hočeš, to je navadna svinjarija. Ker nikogar nič ne briga koliko si star, delovno dobo si dosegel in pika.

Ta čas pa živiš od zraka?
Razloži mi, zakaj bi moral delati dalje, če enkrat dosežeš zahtevano delovno dobo, torej 40 let. Kako računaš, da ti računica ne drži? Tudi jaz sem se zaposlila pri 18 letih in 2 meseca in po njihovi logiki bom, ko bom imela 40 let delovne dobe, premlada, da bi šla v penzijo. Obračaj ti kakor hočeš, to je navadna svinjarija. Ker nikogar nič ne briga koliko si star, delovno dobo si dosegel in pika.
[/quote]

očitno da tudi sedaj, saj delate samo za penzijo in ne za to, da preživite. Dajte že skontat, da se gre pri penziji za solidarnost in ne za to, kar je kdo vplačeval. Denarja ni, ker se sproti porablja za tekoče penzije, torej nimaš nikjer kupčka, ki bi čakal nate.
pa kolikor poznam gospodarstvo dajo čisto vse dve leti pred penzijo na čakanje in potem tam “garajo” zadnji dve leti.

ni ti treba, daš odpoved in počakaš v praskanju riti na penzijo.
[/quote]

No saj, zaradi takih idiotov, kot se tu oglašate, je ta država zafurana kot je. Eden drugemu ste nevoščljivi, niti človeku, ki je dosegel zahtevano delovno dobo, ne privoščite penzije. Zakaj? Ker je vi ne boste nikoli imeli? Tepci primitivni. Država je gnoj, večina njenih prebivalcev je pa še večjih gnojev.

No saj, zaradi takih idiotov, kot se tu oglašate, je ta država zafurana kot je. Eden drugemu ste nevoščljivi, niti človeku, ki je dosegel zahtevano delovno dobo, ne privoščite penzije. Zakaj? Ker je vi ne boste nikoli imeli? Tepci primitivni. Država je gnoj, večina njenih prebivalcev je pa še večjih gnojev.
[/quote]

no saj ta avtorica misli, da je tistim, ki nimajo toliko dela pa denar tačas iz lufta padal in padal.


Delala si, ampak nisi placevala prispevkov in tako je tudi prav, da oddelas svojih 40 let in gres lahko v penzijo. Sama sem tudi zacela v proizvodnji placana na uro brez vsega in pocasi danes imam 25 let delovne dobe in vmes se fax ob delu in potem pocasi napredujes. Tisti, ki ste pa takoj studirali vam pa se na misel ni prislo, da bi delali kaj drugega, ker imate pac fax narejen in bi bili kar takoj neke vodje.
[/quote]

Zanimivo, da na faksu nisi pridobila pismenosti, ker če bi bila pismena, bi tudi znala brati, kar sem napsiala in še več, bi tudi razumela. Pa očitno tega na faksu nisi jemala.
Ti bom še enkrat posebej zate razložila: z veseljem bi plačevala prispevke, če bi le dobila službo pa čeprav za minimalca pa je nisem dobila. Posledično sem delala razna fizična dela, ja, taka, kjer je dovolj samo OŠ in ja plačana manj kot minimalc. Misliš, da sem to počela iz užitka?
In da bom iz čistega veselja dela skoraj do smrti? Eni boste uživali veliko let penzijo, eni pač ne bomo. In to vam ni dovolj, radi bi še več penzije uživali. Mi ostali naj pa itak kar ckrnemo, namesto, da bi kdaj uživali penzijo, a ne?

New Report

Close