Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek s 1.1.2018 sem se odločila za korenito spremembo.

s 1.1.2018 sem se odločila za korenito spremembo.

Naj pojasnim svoj primer. Vedno sem bila suha, imela sem idealno težno glede na višino, pazila na prehrano in se veliko gibala. Pred dvema letoma sem rodila. In iz porodnišnice prišla s 4 kilogrami plusa. Do sedaj mi jih se ni uspelo izgubiti. Malo se mi je nabralo okoli trebuha, ni več raven trebuh kot nekoc. Nova konfekcijska št. je po novem, 38 namesto 34 in 36.
1.1. sem se odločila, da želim biti nazaj suhica. Odrekla sem se vsem sladkarijam, jem na 4 ure. Jutro začnem z zajtrkom. Zadnji obrok je ob 17 uri, brez OH, samo kakšna solata s tuno itd…

Moj obroki: zajtrk ob 8.30
kosilo ob 12.15
popol.malica 15h (sadje)
večerja ob 17 uri solata

Pijem samo vodo. Kruh jem samo za zajtrk.

In sedaj šok : V 15 dneh mi je uspelo izgubiti 1 kg. Velikokrat zaspim lačna, in se tudi lačna zbudim. Prepričana sem bila, da sem dol dala najmanj 2,5 kg. Saj imam bistveno manj trebuha, zjutraj na tešče je čisto raven, se mi viidjo rebra. Čez dan ko kaj zaužijem ga se zmeraj malo imam, ampak bistevno manj, Tudi hlače ploplotajo. Ampak kako je možno, da je tehtnica pokazala samo minus 1 kg po dolgih 15 dneh????

Prosim za kakšen nasvet, spodbudo, saj ne mislim odnehat…
Zelo nesrečna sem s 4 kg viška.

zbudiš se lačna, spat greš lačna… lani sem shujšala 15 kil, pa ob tem nisem bila lačna.

samo ena kila minusa pa je zato, ker si že štartala z nizko težo. dosti kil zgubijo tisti, ki jih imajo dosti preveč. če pa nimaš kaj viška, pa nimaš kaj zgubit.

malo ta tvoj jedilnik napiši, sumim, da poješ dosti premalo.

ne se sekirat, čez dva meseca te bo fršlok, ko se boš po rojstnodnevni žurki tehtala in boš 10 dek težja. Uživaj do takrat.

malo telovadbe še vključi pa bo – pa ni treba na hard zdaj velik – samo nekaj aktivnega gibanja na teden.

Če si zelo nesrečna zaradi (po tvoje) 4 kg viška (me prav zanima tvoja starost, višina in teža), potem imaš problem čisto drugje.

Zelo me zanima, koliko si stara. Pri meni so te diete kot zaklete. Poskušam se odpovedovati sladkarijam, ogljikovim hidratom, mastni hrani.
Toda zdržim nekaj dni in potem pojem vse kar vidim. Zlasti sladkarije in oglikovi hidrati.
Posebej me to vleče.
In potem še kakšen kilogram pridobim.

zajtrk en kos kruha (različni namaz tunin, ribji, jajčni), bio maslo itd… + 2dc toplega mleka.
Kosilo (juha, glavna jed+solata), otroška porcija, delam v vzgoji in izobraževanju(vrtec). Zelo raznolika in skrbno izbrana živila slovenskih dobaviteljev.

ob 15 uri: 2 kivija, ali ali kakšen drugi sadež. Včasih malo lešnikov ali pesticije da me nasiti.
Večerja ob 17 uri: nobenih prelivov samo žlica kisla smetena čez solato, radič, in tuno
in veliko vode

Tehtanje ob hujšanju je ena od glavnih napak. Ok, je smiselno, kadar je nekdo res močno predebel in mora izgubit 25 kilogramov, takrat tehtanje kaže napredek ali stagnacijo. Pri tvojih štirih kilogramih je pa to precej nesmiselno, še zlasti zato, ker tarčno hočeš “shujšat v trebuh”. Kilaža tu sploh ni bistvena, učvrstit moraš trebušne in hrbtne mišice, če hočeš raven trebuh.

Sicer pa, če je trebuh bolj raven, če so ti obleke prevelike, če si sama sebi bolj všeč, kot si si bila pred 15 dnevi, kaj te sploh moti?

Bajr naj bi bilo 7.000 kalorij za eno kilo v plus ali minus.
Torej, ce 14 dni jes 500 kalorij manj, kot jih porabis, je to 1kg.

Moji mami je zdravnik naročil, da se mora pri hujšanju tehtati vsak dan.

Tehtnice so zelo različne med seboj, pri meni konkretno (pa sem konfekcija 34 ali 36) je lahko tudi 3 kg razlike med eno ali drugo.
Tehtati se je treba vedno ob istem času dneva, najbolje zjutraj, in gola. In vedno z isto tehtnico. Moja me heca tudi, ko ji baterija crkuje, ko dam novo baterijo, sem takoj pol kile lažja 🙂
Potem je tu pri ženskah še obdobje v ciklusu, saj pred menstruacijo mnogim ženskam zastaja voda, jaz sem recimo med ovulacijo napihnjena, kot bi bila v 4. ali 5. mesecu nosečnosti.
Tako kot pravi leelee, kaj pravzaprav hočeš, če si pa glede na oblačila in videz trebuha očitno izgubila vsaj nekaj odvečne maščobe? Mimogrede, 1,5 kg sploh ni tako malo.

Je pa tako: z leti kalorične potrebe padajo, telo se spreminja. Tebi se je očitno upočasnila presnova. Takšen jedilnik, kot ga imaš zdaj, boš morala ohranjati vse življenje oziroma ga še sproti malo klestiti. Plus vključiti nekaj gibanja.

Brez miganja nau nč – iz izkušenj ti pišem 🙂

Pa kruh in bele testenine črtat, če hočeš uspeh.. Zajtrk ješ prepozno. Koliko cukra vneseš v telo, konotroliraš? Beri etikete in štej žličke 🙂

Določit si dnevni limit kalorij in se držat z živili znotraj tega . Napirmer če je za odraslo žensko 2000 cal, si določiš pač limiti med 1500 in 1700, če želiš hujšat in da bo telo kurilo iz zalog.

Dnevno moraš nekjje pokurit cca 1000kcal, če hočeš, da bo šlo kaj dol – kako in koliko, je pa glede na tvoje zmožnosti in voljo tvoja odločitev 🙂

Pa srečno!

Brez miganja nau nč – iz izkušenj ti pišem 🙂

Pa kruh in bele testenine črtat, če hočeš uspeh.. Zajtrk ješ prepozno. Koliko cukra vneseš v telo, konotroliraš? Beri etikete in štej žličke 🙂

Določit si dnevni limit kalorij in se držat z živili znotraj tega . Napirmer če je za odraslo žensko 2000 cal, si določiš pač limiti med 1500 in 1700, če želiš hujšat in da bo telo kurilo iz zalog.

Dnevno moraš nekjje pokurit cca 1000kcal, če hočeš, da bo šlo kaj dol – kako in koliko, je pa glede na tvoje zmožnosti in voljo tvoja odločitev 🙂

Pa srečno!
[/quote]

dodatno, z miganjem, jasno…..

Če začneš pridobivati kilograme v letih, se jih ne znebiš več.

še kako resnično!!!

Kot je že nekdo omenil. Za 1kg minusa rabimo 7000 kalorij. Z solidno oz ne ravno drastično shujševalno pomeni, da če vsak dan zaužijemo 500 kalorij manj od predpisanih potrebujemo za izgubo enega kg ravno 14 dni. Če se pa med vikendom še kaj pregrešimo pa toliko dlje. Tako, da je pri tebi čist reala slika tisto kar so zgubljali na tistem šovu pa meni ni jasno oz so šli v ekstreme in to sigurno ni ok.

Da uspeš samo pod zdravniškim nadzorom v skupini z enako mislečimi.

Mogoče si tik pred menstruacijo in telo zadržuje vodo? Jaz mam takrat 2 do 3 kg več, ko se menstruacija konča, pa mi teža spet pade.

NI res; jz sem pri 43ih načrtno 20 kilogramov dol spravila..Po boleznih in zdravilih, je šlo samo še navzgor zaradi pomanjkanja gibanja in ovire – bolečih sklepov.
Je bilo treba stisnit zobe, porinit, kile so začele padat, sklepi ne bolijo več, zdravila niso več potrebna.

Sedaj imam že 4. leto enako težo, brez težav, vzdržuem pa kondicijo, namensko. In nobenih težav z boleznijo več. Sem kot prerojena in zadovoljna v svojem telesu.

Obvezno vključi gibanje – ni važno kaj, pomembno je, da se spotiš.

Pa res se nehaj tehtati. Jaz sem tudi hujšala na ta način lani in je bilo podobno, ko že nekaj pričakuješ, je bilo zelo malo in me je vse veselje minilo.

Mogoče res ješ premalo in tudi premalo raznoliko, pa je telo začelo varčevati?

Določi si nek datum in se stehtaj šele takrat recimo 1. maja ali 1. julija, do takrat pa nič.

moja višini je 1,71 cm
nova teža 66 kg
starost 34
hrano jem raznoliko.

Presnovo IMAM SUPER, imam redno prebavo, sem pa res 2 dni do menze. Mogoče je res to krivo, ker mi res drugače ni jasno. Tehtam se na tešče, brez oblačil.
Sladkorja ne zaužijem skoraj nič, oz. kar ga je v jabolkah, in ostali hrani. Ne v sladkarijah.

Sama sem hujšala pod zdravniškim nadzorom in so mi razložili, da je pol kg na teden zdravo hujšanje. Pa tudi 4 kg je veliko težje shujšati kot recimo 20. Si že blizu idealni teži in gre zato težje. In ja, vključi telovadbo.

Moji mami je zdravnik naročil, da se mora pri hujšanju tehtati vsak dan.
[/quote]

Če je hujšala po zdravniških navodilih, najbrž bolj sodi v tisto +25 kg skupino, za katero pravim, da tehtanje je smiselno. Čeprav je tudi v tem primeru navodilo, da naj se vsak dan tehta, čudno. Kolikor vem, se še najhujši diabetiki samo enkrat tedensko tehtajo.

Iz dneva v dan hujšanje ne more bit opazno, nihanje je pa posledica prebave, zadrževanja/izločanja vode in še česa.

Itak, da je PMS. Čez en teden boš imela 63 kg. Poročaj.

PS. Ti pa zavidam jekleno voljo. Sama se kar ne morem prehranjevalno spraviti v red :S Že od konca septembra.

New Report

Close