Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Barbara Špruk…..resnica?

Barbara Špruk…..resnica?

Poslušam njo in paciente,njihove izkušnje s zdravili.
Pa se sprašujem ali je vse to res.
Ali ima kdo osebne izkušnje z psihiatričnimi zdravili in njihovimi stranskimi učinki?
ali se je kdo že zdravil v psih.bolnici in kako je bilo?

Že večkrat videno.Na teh zdravilih so kar bogi pa še zredijo se po njih.

Že obdelali to na monu, ženska je še kako potrebna pomoči, pa jo zavrača in sedaj nabija proti psihiatriji, kot vsak resen duševni bolnik, ki za živo glavo ne bo priznal, da ima hude zdravstvene težave.

nova
Uredništvo priporoča

Želim ji vse dobro. Mislim pa, da je bil kar en dober razlog, da se je zdravila v psihiatrični bolnišnici. Nobenega ne odpeljejo tja kar tako, zaradi lepšega. Vsekakor pa je možno, da v bolnišnicah pretiravajo z zdravili in bolnike dobesedno “našopajo” z zdravili.
Vem pa, da obstaja naslednje dejstvo: ogromno hudih duševnih bolnikov hodi po svetu, ker si ne poiščejo strokovne pomoči! Zato pa prihaja do umorov in raznih kaznivih dejanj. Tudi samomori so zato, ker se ljudje ne zdravijo in trpijo zaradi depresije, shizofrenije ali podobnih psihičnih bolezni.

Ne vem,no,ampak vse ljudi prepričevat,da ne rabijo zdravil,je pa tudi malo čudno.
Nekateri jih pač resnično potrebujejo.
Poznam znanko,ki jih je nehala jemat,pa se je znašla zopet v psih.bolnici,ker se ji je stanje tako poslabšalo.

Zakaj je potem samomorilnost tistih, ki se zdravijo tako velika?

Zakaj je potem samomorilnost tistih, ki se zdravijo tako velika?
[/quote]

Težko je najti pravo terapijo, velikokrat je povezano z nezdravimi vzorci razmišljanja, ki ga ljudje nočejo opustiti, slabim okoljem, ki se ne spremeni, pa tudi dostikrat ko se ljudje bolje počutijo, nehajo jemat zdravila….

4 moje kolegice so že bile na psihiatriji. 2 od teh imata resne probleme, 2 pa sploh ne. In sta tudi ti dve dobili zdravila, ki so pa ful poslabsala situacijo. Zdaj se res zdi, kot da ni poti ven.

Barbka Špruk. Ful v redu ženska. Ne poznam osebno. Sem v njeni skupini. Tudi jaz se nisem počutila dobro zaradi enega dogodka. Sicer sem sama rešila težave.

ne oziraj se na moj nick, tega bom obdržala v tej debati, da se bo vedelo kateri posti so moji.

Torej vso psihiatrično zdravljenje temelji na Freudovi psihoanalizi in na predpostavki, da je človek kljub razumu podvržen delovanju gonov. Zdravljenje je tako osredotočeno na posameznika in vzroke v posamezniku, kar pa po moji oceni ne drži, vzroki so v družbi. Družba narekuje standarde in normative, družba definira odklone, torej problem je družba v odnosu do posameznika in ne obratno.
Zdravljenje je že v osnovi zgrešeno, saj se zdravi z kemijo in ne z odnosi, če pa se, pa se zdravi po principu psihoanalize, torej spet je problem posameznik in ne družba.

ne oziraj se na moj nick, tega bom obdržala v tej debati, da se bo vedelo kateri posti so moji.

Torej vso psihiatrično zdravljenje temelji na Freudovi psihoanalizi in na predpostavki, da je človek kljub razumu podvržen delovanju gonov. Zdravljenje je tako osredotočeno na posameznika in vzroke v posamezniku, kar pa po moji oceni ne drži, vzroki so v družbi. Družba narekuje standarde in normative, družba definira odklone, torej problem je družba v odnosu do posameznika in ne obratno.
Zdravljenje je že v osnovi zgrešeno, saj se zdravi z kemijo in ne z odnosi, če pa se, pa se zdravi po principu psihoanalize, torej spet je problem posameznik in ne družba.
[/quote]

premalo ti veš o zdravljenju, to so samo tvoji predsodki. Seveda so v veliko primerih krivi odnosi, problem pa je, da drugih ne moreš spreminjati.

so NASPROTNIKE sistema zapirali v norišnice oz. umobolnice. Nekatere, ki niso pravočasno pobegnili na Zahod tudi na Goli otok.

Vojnik, Hrastovec, Begunje, Polje, Idrija niso nič drugega kot novodobni Goli otoki; ljudi na silo zvlečejo tja, jih poderejo na tla, nakar jim debela medicinska sestra v rit zapiči injekcijo, ki jih spremeni v rastline.

Pahor, Cerar, Janković lahko vladajo samo, če so razsvetljevalci naroda na psihiatrijah. Pa ravno oni najbolj sodijo tja!

Kje je rešitev?

Naj Pahor za razliko od smetarja ali predsednika gre malo “igrat” norca, naj gre skozi vso farmakologijo – zagotovo se ne bo več smejal ko pečen maček.

In tako tudi ostali, ki se delajo norca iz davkoplačevalcev!

B. Špruk

premalo ti veš o zdravljenju, to so samo tvoji predsodki. Seveda so v veliko primerih krivi odnosi, problem pa je, da drugih ne moreš spreminjati.
[/quote]

Ne bi na osebno raven, delam v stroki že 20+ let.
Ne vem kaj misliš s tem “drugih ne moreš spreminjeti” namreč ne govorim o tem, govorim o tem, da ima družba problem, ne posameznik, družba definira norme ne posameznik, družba definira odklone.

😮

Ne bi na osebno raven, delam v stroki že 20+ let.
Ne vem kaj misliš s tem “drugih ne moreš spreminjeti” namreč ne govorim o tem, govorim o tem, da ima družba problem, ne posameznik, družba definira norme ne posameznik, družba definira odklone.
[/quote]

Ja potem je pa vse v redu a ne? Zakaj se sekiraš za družbo, saj ima družba probleme in ne posameznik, tudi če na cesti vesoljce gleda.

Zakaj je potem samomorilnost tistih, ki se zdravijo tako velika?
[/quote]

Ker je prava depresija neozdravljiva. Ker je diagnostika težka. Ker imajo zdravila lahko hude stranske učinek. Ker … Ampak v največjem deležu pa velja prvi stavek.

Ker je prava depresija neozdravljiva. Ker je diagnostika težka. Ker imajo zdravila lahko hude stranske učinek. Ker … Ampak v največjem deležu pa velja prvi stavek.
[/quote]

Drži, vse to so posledice nepravilnega pristopa k zdravljenju. Depresija v vseh svojih oblikah je posledica nezadovoljstva s samimi seboj. Zakaj ratamo sovražni do sebe? Zakaj postanemo nezadovoljni? Ker nas okolica nenehno zasipa s sporočili o idealih, ki jih potrebujemo, da bomo srečni. Ni problem v doseganju ciljev, problem so občutki, ko cilj dosežemo, ko ni nirvane, pač pa zavedanje, da smo vse samo mi sami. Samomori idealov kot so M. Monroe………..in tvegano življenje, ki je v bistvu prikriti samomor J. Dean……so bili v bistvu med prvimi javnimi tovrstnimi pojavi, ko bi stroka morala videti rdečo luč, pa je ni vse do danes, ko je to postalo množični pojav. Zdravljenje ostaja na istem principu, napredka ni nobenega in depresija ostaja neozdravljivo zdravstveno stanje, že 60 let, to je skoraj 100 let po Freudu, pa še kar naprej v isti smeri.

Kot vsako zdravilo tudi psihiatrična zdravila imajo stranske učinke.

Bolje bi bilo,da bi jih z alkoholom zadevali ali pa s konopljo.

Drugače pa ej najslabša težava da traja nekaj mesecev,da psihiatrično zdravilo prime in nato ali večajo dozo ali začnejo z drugim in na to čez 1 leto ko imaš 3 zdravila in 200 stranskih učinkov je verjetno da je baba smotana,kot pa kriva psihiatrija.

Zakaj potem farmacije zavajo s stranskimi učinki,če jih po vaše ni?

In drugače bolje da ne veste in ogromno stvari ne veste kaj se tam dogaja.

Problem je v tem ker večina ljudi ne vidi razlike med depresivnim človekom in tistim največjim psihopatom morilcem. Za “normalne” ljudi je vse to enako. “Aja, ta ima depresijo? Pol je za v umobolnico.”

Tako nekako vidijo Barbaro, “ta je sigurno zmešana in neve kaj govori”. Prvo si poglejte kaj depresija je, potem pa govorite nekaj na pamet.

Problem je v tem ker večina ljudi ne vidi razlike med depresivnim človekom in tistim največjim psihopatom morilcem. Za “normalne” ljudi je vse to enako. “Aja, ta ima depresijo? Pol je za v umobolnico.”

Tako nekako vidijo Barbaro, “ta je sigurno zmešana in neve kaj govori”. Prvo si poglejte kaj depresija je, potem pa govorite nekaj na pamet.
[/quote]
Ta baba še zdaleč nima le depresije.


Ta baba še zdaleč nima le depresije.
[/quote]

Bi prosim utemeljil kako si postavil diagnozo, kolikokrat si bil v osebnem stiku z njo in kakšne so tvoje strokovne reference!
Hvala.

Kdo pa je ženska, o kateri govorite?

Meni pa Barbara deluje čisto v redu.
Mi ne izgleda bolna.

Barbaro prvo spoznajte potem pa kritizirajte.

Dovolj pokaže s svojimi predstavitvami v videih , da vsak normalen takoj vidi, da je s to babo nekaj hudo narobe. Seveda se pa vedno najdejo enaki ali še slabši, ki bodo bolnici nasedli. Saj ljudje naesedejo celo raznim vodjem sekt, samooklicanim zdravilcem, trendovskim blaznežom,itn, pa tudi vse skupaj ni ravno zdravo, ne?

Točno tako,nekateri so resnično bolani in kot taki morajo jemati zdravila.

New Report

Close