Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

prošnja ali vloga - kaj je prav

Default avatar

dilema - kaj je prav

Prosim za pomoč. Vem, da izraz "prošnja" ni več aktualen kadar se prijavljamo na neko delovno mesto. Kako pa je s tem, če želimo v nekem podjetju opravljati obvezno prakso? Je še vedno prav, če napišemo v zadevo prošnja za opravljanje prakse ali je bolje vloga za opravljanje prakse ali kaj tretjega?

Hvala.
Lp
Default avatar

kakor koli

jaz bi še vedno napisala prošnja.
Default avatar

Vlogaa

Zadeva: Vloga za zaposlitev
Default avatar

to sploh vprašanje ni bilo

Vlogaa je napisal/a:
Zadeva: Vloga za zaposlitev
ti si čisto sfalilo vprašanje
Default avatar

prošnja in vloga

To je tako: najprej prošnja pol pa vloga.
tko kot pr babah, najprej moraš prosit, da potem lohka vložiš.
Default avatar

jaz bi tko

Prošnja za opravljanje obvezne prakse (ker dejansko je prošnja)
Prijava na razpis za delovno mesto ...

Vloga je pa čisto nekaj tretjega.
Default avatar

prošnja in vloga

jaz bi tko je napisal/a:

prošnja je, ko nekaj sam napišeš, prošnja za zaposlitev opravljanje obvezne prakse....

vloga pa je, nek točno uraden predpisan obrazec, ki ga najdeš na netu ali pa kupiš v DZS in ga moraš izpolniti in oddati (vloga za otroški dodatek, vloga za dodatek......)
Default avatar

jazbitko

prošnja in vloga je napisal/a:
jaz bi tko je napisal/a:

prošnja je, ko nekaj sam napišeš, prošnja za zaposlitev opravljanje obvezne prakse....

vloga pa je, nek točno uraden predpisan obrazec, ki ga najdeš na netu ali pa kupiš v DZS in ga moraš izpolniti in oddati (vloga za otroški dodatek, vloga za dodatek......)
Vem, meni ni treba razlagat.
Zgoraj je nekdo napisal "vloga za zaposlitev". Ta je odlična!
Default avatar

Ena južna

dilema - kaj je prav je napisal/a:
Prosim za pomoč. Vem, da izraz "prošnja" ni več aktualen kadar se prijavljamo na neko delovno mesto. Kako pa je s tem, če želimo v nekem podjetju opravljati obvezno prakso? Je še vedno prav, če napišemo v zadevo prošnja za opravljanje prakse ali je bolje vloga za opravljanje prakse ali kaj tretjega?

Hvala.
Lp
Prošnja za opravljanje obvezne prakse
Default avatar

Tisa_R

Meni se zdi prošnja bolj pravilno, ker prosiš za nekaj, za kar ni bilo razpisaa li ponudbe. Če je razpis, se na razpis prijaviš, torej je prav prijava. Razen, če je podjetje v razpisu samo zapisalo, da na ta in ta naslov prejemajo vloge - v tem primeru bi napisala, da gre za vlogo.

SIcer je pa vloga običajno obrazec, oz. nekaj s točno določeno formo. Pošnja je pa formalna korespondenca (pismo, elektronska pošta), ki jo pošlješ samoiniciativno in zanjo ni bilo ponudbe ali razpisa.

Tako jaz razumem zadeve. Če se motim, bom pa vesela popravka.
Default avatar

Pederčina

prošnja in vloga je napisal/a:
jaz bi tko je napisal/a:

Ja. Me pa zanima, ali z vlogo nekaj prosimo ali zahtevamo, kaj tretjega, in razlgao zakaj je temu tako?
Default avatar

Me zanima

Sama sem vedno napisala "ponudba...." in sem bila večkrat klicana na razgovor in tudi dobila zaposlitev.