Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Probiotiki – kateri?

Probiotiki – kateri?

Katere probiotike predlagate, da si malo uredi prebavo in na splošno črevesno floro?

viridian strašno hvalijo

Navaden naraven jogurt ali kefir, od kmeta, domač ali bio.

Ni univerzalnega probiotika, ki bi bil primeren za vse.
Sama sem preizkusila štiri, šele peti mi je res uredil prebavo in pri njem vztrajam že nekaj let.
Ne vem, če se sme tukaj napisati znamko – gre za probiotik Normia, ki pa ni vedno na voljo v lekarnah in ga sproti naročajo.

Aja, pozabila sem napisati, da sem mislila na Normio v prahu, nikakor ne v kapsulah.

linex…
narediš kuro.
ne misli, da je samo proti driski, kot nekateri mislijo. Sem imel tudi druge doma, pa se ne morejo primerjati, pomaga pa seveda tudi, če si napihnjen ali pa ti je kaj obležalo v trebuhu..zadnjič je partnerka nekaj pojedla in se je začelo po eni uri zvijat v trebuhu in grozni krči, rekel sem naj vzame linex in čez 20 min je bila kot nova

Pegaso probiotiki….glede na težave oz potrebe izberete prave…

Zakaj pa ne v kapsulah? Je kaksna razlika?
lp

svetuje ti linex


No pri meni linex ni imel nobenega učinka oziroma mi je celo nekoliko ustavil prebavo.

Ti garantiram, da krčni niso ponehali zaradi linex. Pač, so ponehali. Ker noben probiotik pač ni čudodelni prah. Ima svojo vlogo, funkcijo in če telesu ne manjka probiotikov, ga itak izločiš. Zdravilo pa to ni. V resnici je bolj smiselno vnašat prebiotike, da pomagaš telesu samememu ustvariti idealno črevesno floro, ne pa jo umetno zapolnjevat.

Aja, Lnex pri meni, ne pri otrocih nima nobenega efekta. Pa še en kup drugih ne. Nekaj malega opazila pri ampulah Prolife, ampak nič takega, da bi stala za učinkom. Efekt smo dosegli z rednim pitjem kefirja, vsak dan že več let.

Surovo kislo zelje.

Evo, primer odličnega prebiotika (ne pa probiotika). In biti mora domače izdelave, ne iz trgovin z dodatki kislin.

Važn da so probiotiki. Če so v kapsulah jih lahko odpreš pa streseš prašek ven (če misliš za otroke) ali pa probiotični jogurt, navadni lahko napihuje…

Zakaj pa ne v kapsulah? Je kaksna razlika?
lp
[/quote]
Farmacevtka v lekarni me je opozorila, da včasih probiotik v kapsulah sploh ne pride do črevesja.
Ker nekoč niso imeli na voljo praha, sem kupila kapsule in res ni bilo učinka. V prahu je pa vedno ok.

Jaz jemljem Kyo-Dophilus, ima več bakterij kot Linex.


Farmacevtka v lekarni me je opozorila, da včasih probiotik v kapsulah sploh ne pride do črevesja.
Ker nekoč niso imeli na voljo praha, sem kupila kapsule in res ni bilo učinka. V prahu je pa vedno ok.
[/quote]

Ti ni povedala, zakaj ne pride do črevesja? Zaradi želodčne kisline. Zato je potrebno kupiti probiotik s pravo mešanico bakterij. Nima to veze s kapsulami…..

Prisegam na Vita Bioso.

Prisegam na Vita Bioso.

Evo, primer odličnega prebiotika (ne pa probiotika). In biti mora domače izdelave, ne iz trgovin z dodatki kislin.
[/quote]

Točn tko!

Odličen probiotik pa dobiš, če surovo zelje na tanko narežeš, ga daš približno eno tretjino v kozarec in zaliješ z mlačno vodo, pokriješ s pokrovčkom toliko da še diha. Pustiš na sobni temperaturi dan do dva, precediš in spiješ. Hraniš v hladilniku. Super zdravo;)

pa seveda obvezno še rejuvelac, poglej na youtubu

Naj bi bili najbolj ucinkoviti, naravni z najvec bakterijami. Hmm morda dobis kaj v Sanolaborju

CBD probiotik, meni je zelo pomaga

Kakšni se vam zdijo probiotiki Flora Plus?
https://floraplus-forte.com/?utm_source=adwords-floraplus&utm_medium=adwords-cpc-flora&gclid=EAIaIQobChMIyKPjyZni5QIVieF3Ch1jjgU9EAAYASAAEgLR7PD_BwE#komentarji
V poplavi probiotijkov in priporočil se težko znajdem.
Predvsem bi jih jemal zaradi težav s prebavo, ker imam intoleranco na gluten in laktozo in pa seveda za izboljšanje imunskega sistema.
Lp.

Kakšni se vam zdijo probiotiki Flora Plus?
https://floraplus-forte.com/?utm_source=adwords-floraplus&utm_medium=adwords-cpc-flora&gclid=EAIaIQobChMIyKPjyZni5QIVieF3Ch1jjgU9EAAYASAAEgLR7PD_BwE#komentarji
V poplavi probiotijkov in priporočil se težko znajdem.
Predvsem bi jih jemal zaradi težav s prebavo, ker imam intoleranco na gluten in laktozo in pa seveda za izboljšanje imunskega sistema.
Lp.

New Report

Close