Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek pašta fižol

pašta fižol

Imate kaj posebnega, dodate kakšno posebno sestavino, ali enkstavno kuhate po receptu.? Kateri recepti so vam najboljši? Meni iz kulinarike niso, večkrat popolnoma mimo usekajo.
Gurman, jaz kuham….kaj še?

Zame edina in najbolj uporabna je kuharska knjiga R.Škrta,hitra-enostavna-domace jedi-vse pride odlicno.
Iz nje kuham tudi minestro,fizolovo,seveda.Njegova razlicica je z buckami,korenckom,testeninami,cesen-cebula,strocnice obcasno mesam,pomembne so pa zacimbe-bazilka,setraj,majeron…Polizemo kroznike,tako odlicna je.In hitra!Hvala za idejo,bo danes za kosilo.

Fižol iz piksne?

Fižol iz piksne?
[/quote]
Nikakor iz piksne. Pike dobim, ko v receptu med sestavinami vidim pločevinko fižola.

Fižol vedno skuham posebej, običajno ga imam v zamrzovalni skrinji v plastičnih posodicah.
Fižol posebej zmiksam, dodam še dva stroka česna.
Drobno pašto skuham na vodi posebej.
V posebni kozički naredim prežganje – na svinjski masti prepražim malo moke. Nato zmešam vse skupaj: spasiran fižol, vodo, skuhano pašto in prežganje, posolim, popopram, dodam lovorov list , malo vegete in prevrem.
Zadnje čase kuham pašto posebej, zato, ker je samo na vodi prej skuhana, če jo slučajno skuham preveč in se nakuha, preostanek dam psu.


To je fižolova juha, ne pa pašta.


Nikakor iz piksne. Pike dobim, ko v receptu med sestavinami vidim pločevinko fižola.
[/quote]

Saj glih zato me je zanimalo, ker ta moderne se spoznajo samo na piksne, fižola še skuhati ne znajo. :)))

To je pa en kup loncev za eno jed! Jaz ponavadi poenostavim in naredim vse v enem loncu. Pa je tudi dobro

Saj glih zato me je zanimalo, ker ta moderne se spoznajo samo na piksne, fižola še skuhati ne znajo. :)))
[/quote]
jaz sem tudi med tvojimi ”ta modernimi”, pa kuham doma že od 11 leta in jih še nimam 30. Pa vsi pohvalijo kar skuham, za vsako stvar se potrudim… in ja včasih tudi kupim pločevinko fižola, ker, da ga dam nekaj med solato, ga sigurno ne bom prej kuhala ali pa za v tortilje, kjer rabim dve žlici fižola.. in kaj potem?

Jaz skuham fižol, nato na olivnem olju popražim pečeno slanino, dodam čebulo, malo pozneje še česen in svež paradižnik, zalijem s fižolovo vodo.
Fižol dam na cedilo z večjimi luknjami, cedilo pa na lonec s prepraženimi sestavinami.
Z lesenim “jurčkom” pretlačim fižol v lonec pod cedilom, vse skupaj zavrem, dodam makarončke, začinim še s poprom in šetrajem.

Od začimb jaz dan poper, sol itak, lovor, malo majarona,petršilj, malo zelene, malo rožmarina. Kaj še? Kaj še daste? Razen Vegete- te ne uporabljam.


jaz sem tudi med tvojimi ”ta modernimi”, pa kuham doma že od 11 leta in jih še nimam 30. Pa vsi pohvalijo kar skuham, za vsako stvar se potrudim… in ja včasih tudi kupim pločevinko fižola, ker, da ga dam nekaj med solato, ga sigurno ne bom prej kuhala ali pa za v tortilje, kjer rabim dve žlici fižola.. in kaj potem?
[/quote]
Falila si temo. Tu je govora o pašti, ne tortiljah.


Falila si temo. Tu je govora o pašti, ne tortiljah.
[/quote]
Preveč je kuhala, da bi se vmes naučila razbrati v temi zakaj se gre.


Spet ena, ki ne loči med fižolovo juho in pašto.


Preveč je kuhala, da bi se vmes naučila razbrati v temi zakaj se gre.
[/quote]
Moj komentar je letel na opazko, da moderne ne znamo več skuhati fižola… Če bi vidva prav prebrala bi to lahko opazila, ne da samo pametujeta.


Spet ena, ki ne loči med fižolovo juho in pašto.
[/quote]

Boš ti razložil?


Moj komentar je letel na opazko, da moderne ne znamo več skuhati fižola… Če bi vidva prav prebrala bi to lahko opazila, ne da samo pametujeta.
[/quote]

Pejd si hitr usta poplaknit, ker ti strup seka ven na polno.

Boš ti razložil?
[/quote]
Skrajno butasto mi je razlagati osnove od osnov.


Skrajno butasto mi je razlagati osnove od osnov.
[/quote]
Vidim, da si tudi osnove bontona preskočil.


Vidim, da si tudi osnove bontona preskočil.
[/quote]
Ad personam? Ni argumentov, he, he?

No, da se ne boste slovenceljčki pobili med sabo (Badass in podobni revčki, ki so pogumni za računalnikom) – to je italijanska jed, zato je kot prvo pametno delati po njihovem receptu.
http://ricette.giallozafferano.it/Pasta-e-fagioli.html


Revčki so tisti, ki se v eni temi oglašajo pod različnimi niki. Bedniki brez obraza.
In resnično ne vem, zakaj je bolj pametno delati neko jed po italijanskem receptu kot po slovenskem. Pametno? Ne rečem okusno, ampak pametno?


Revčki so tisti, ki se v eni temi oglašajo pod različnimi niki. Bedniki brez obraza.
In resnično ne vem, zakaj je bolj pametno delati neko jed po italijanskem receptu kot po slovenskem. Pametno? Ne rečem okusno, ampak pametno?
[/quote]

Jaaaaaaaaa….ker ti si pa tako zelo prepoznaven s svojim trapastim nickom…………jaaa, transparentno do amena.
Kaj me briga, kaj ti šeflaš v usta, saj tudi sam nočeš povedati, da se ti ne začnemo smejat :))))


To je fižolova župa!


To je fižolova župa!
[/quote]
Evo, zdaj bodo pa še tebe monklje raztrgale.

New Report

Close