Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 10x ali 120x

10x ali 120x

a kdo razume, koliko se strankam lahko da kredita?
sicer mi M. Crnkovič ni pri srcu in sorodna duša … ampak občasno pa napiše kaj, s čimer se strinjam.

tale pravniški zmazek tudi meni ni jasen … sploh ne znam nastaviti formule za izračun

Zakon o političnih strankah (ZPolS) — 5. odstavek 22. člena — se glasi takole: “Višina posojila posamične fizične osebe ne sme presegati desetkratnika povprečne bruto mesečne plače letno.”

https://www.fokuspokus.si/article/2791?=sds-se-je-splacalo-vzeti-ta-kredit

da 120 kratnik, saj za ušivih 16 jurjev kot politična stranka ne jemlješ kredita. Sicer pa dvomim, da bomo dočakali pameten razplet računskega sodišča. To je samo še ena kost za antisdsovce.

No, bo pa treba vklopit glavo pri branju: zgornje pomeni, da lahko fizicna oseba v enem letu stranki posodi 10x bruto mesecne place.

nova
Uredništvo priporoča


hjam … ravno to NE piše – to je tvoja interpretacija ☺
piše:
Višina posojila posamične fizične osebe ne sme presegati desetkratnika povprečne bruto mesečne plače letno.

Kopirano iz zakona http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ZAKO359

Prispevki posamezne fizične osebe iz tega člena ne smejo v skupnem znesku v letu, za katero se dela letno poročilo stranke, presegati desetkratne povprečne bruto mesečne plače na delavca v Republiki Sloveniji po podatkih Statističnega urada Republike Slovenije za preteklo leto (v nadaljnjem besedilu: povprečna bruto mesečna plača).

Stranke lahko pridobivajo posojila samo pri bankah in posojilnicah, pod enakimi pogoji kot druge pravne osebe. Posojilo lahko stranka pridobi tudi pri fizični osebi, pod pogojem, da je posojilna pogodba sklenjena v pisni obliki. V posojilni pogodbi morajo biti poleg imena, priimka, podatka o višini, obrestni meri in odplačilni dobi posojila zaradi zagotavljanja zakonitosti finančnega poslovanja stranke po tem zakonu navedeni tudi podatki o datumu rojstva in naslovu fizične osebe. Višina posojila posamične fizične osebe ne sme presegati desetkratnika povprečne bruto mesečne plače letno. Dana posojila se ne štejejo za financiranje strank po tem zakonu.

Vsako leto lahko stranka najame kredite tudi pri fizičnih osebah – vsaka oseba pa lahko letno da posojilo največ v višini 10-kratnika povprečne SLO plače.

In mimogrede, za vsako posojilo mora torej biti tudi nova posojilna pogodba.


to je popoln zmazek iz katerega se ne da nastaviti formule ☺
lahko se samo izračuna tistih 16K€v enem mesecu.

pravniška blamaža podobna kot, da nekdo ne more biti poslanec, če je (kot!!) poslanec obsojen.
Lahko pa obsojenec postane poslanec ☺

Tole, kar sem v tvojem prispevku boldala, se razume drugače kot zgornji citat (tale): “Višina posojila posamične fizične osebe ne sme presegati desetkratnika povprečne bruto mesečne plače letno.”

To, da prispevek ne sme presegati desetkratnika povprečne bruto mesečne plače LETNO se res lahko razume, da gre lahko za ogromno cifro, ne za tisto 16.000 ali koliko je že…

Tole, kar sem v tvojem prispevku boldala, se razume drugače kot zgornji citat (tale): “Višina posojila posamične fizične osebe ne sme presegati desetkratnika povprečne bruto mesečne plače letno.”

To, da prispevek ne sme presegati desetkratnika povprečne bruto mesečne plače LETNO se res lahko razume, da gre lahko za ogromno cifro, ne za tisto 16.000 ali koliko je že…
[/quote]

Čisto logično je
Višina posojila posamične fizične osebe ne sme presegati desetkratnika povprečne bruto mesečne plače letno

če samo ” povprečne bruto mesečne plače” zamenjamo z zneskom, ki je znan

Višina posojila posamične fizične osebe ne sme presegati desetkratnika 1.621,46 letno

in če desetkratnik znanega zneska izračunamo

Višina posojila posamične fizične osebe ne sme presegati 16.214,60 letno

Čisto logično je
Višina posojila posamične fizične osebe ne sme presegati desetkratnika povprečne bruto mesečne plače letno

če samo ” povprečne bruto mesečne plače” zamenjamo z zneskom, ki je znan

Višina posojila posamične fizične osebe ne sme presegati desetkratnika 1.621,46 letno

in če desetkratnik znanega zneska izračunamo

Višina posojila posamične fizične osebe ne sme presegati 16.214,60 letno
[/quote]
letno = 12x mesec ☺

Tole, kar sem v tvojem prispevku boldala, se razume drugače kot zgornji citat (tale): “Višina posojila posamične fizične osebe ne sme presegati desetkratnika povprečne bruto mesečne plače letno.”

To, da prispevek ne sme presegati desetkratnika povprečne bruto mesečne plače LETNO se res lahko razume, da gre lahko za ogromno cifro, ne za tisto 16.000 ali koliko je že…
[/quote]

ne, ne razume se tako!

je pa res, da bi morali biti zakoni napisani tako, da bi bili tudi največjim buteljnom razumljivi…


letno = 12x mesec ☺
[/quote]

Ne, v enem letu je taka omejitev, naslednje leto lahko fizična oseba da novo posojilo, z novo pogodbo.

Ne, v enem letu je taka omejitev, naslednje leto lahko fizična oseba da novo posojilo, z novo pogodbo.
[/quote]
nope … leto se uporablja v zvezi s poročilom stranke – ki ga pač letno izdela ☺
kakorkoli: člen zakona je pravniški zmazek, ki ga bo treba dati v presojo (ustavnemu ??) sodišču ☺

Ravno to de facto in de iure – piše.

To je bilo mišljeno kot odgovor onemu, ki zgoraj pravi, da je glup ko točak.


nope … leto se uporablja v zvezi s poročilom stranke – ki ga pač letno izdela ☺
kakorkoli: člen zakona je pravniški zmazek, ki ga bo treba dati v presojo (ustavnemu ??) sodišču ☺
[/quote]

Ne, leto je omejitev tako za prispevke kot tudi za posojila (posojila fizičnih oseb morajo biti v vsakem primeru poimensko navedena, prispevki pa nad določeno mejo v enem letu – kar spet pomeni, če nekdo da 10.000 decembra in 10.000 januarja, ga ni treba navesti, če da vseh 20.000 decemrta, pa ja).

To je bilo mišljeno kot odgovor onemu, ki zgoraj pravi, da je glup ko točak.
[/quote]

pa si padlo v svoj Catch 22 … in moralo sebe dopolnjevati, opredeliti kaj pomeni tvoj zapis … “pravniški” zmazek pa to ☺

Ne, leto je omejitev tako za prispevke kot tudi za posojila (posojila fizičnih oseb morajo biti v vsakem primeru poimensko navedena, prispevki pa nad določeno mejo v enem letu – kar spet pomeni, če nekdo da 10.000 decembra in 10.000 januarja, ga ni treba navesti, če da vseh 20.000 decemrta, pa ja).
[/quote]
drsiš izven obsega temice ☺ … btw: nisi ne sodišče, ne pristojna za tolmačenje zakonodaje ☺


drsiš izven obsega temice ☺ … btw: nisi ne sodišče, ne pristojna za tolmačenje zakonodaje ☺
[/quote]

Samo pišem, kaj je zapisano v zakonu 🙂

Samo pišem, kaj je zapisano v zakonu 🙂
[/quote]
pa “vsiljuješ” svoje dojemanje …. ☺


pa “vsiljuješ” svoje dojemanje …. ☺
[/quote]

[quuote=””Glup ko točak” post_id=12118052 time=1515506073]

a dopovedati se ti pa ne da … si kot Miles, Polarni … lahko bi imeli svoj forum ☺

______________________

[quuote=””Glup ko točak” post_id=12118052 time=1515506073]

a dopovedati se ti pa ne da … si kot Miles, Polarni … lahko bi imeli svoj forum ☺
[/quote]
a, da je formulacija člena zakona pravniški zmazek … pa saj s tem se odprl temo ☺
za interpretacijo kaj je “mišljeno”, pa pač nismo tukaj tipkajoči ustrezna inštitucija ☺


a, da je formulacija člena zakona pravniški zmazek … pa saj s tem se odprl temo ☺
za interpretacijo kaj je “mišljeno”, pa pač nismo tukaj tipkajoči ustrezna inštitucija ☺
[/quote]
To je bil tvoj včerajšnji citat v moji temi. ☺
Včeraj je žulilo mene, danes tebe, jutri pa bogsigavedi koga bo. ☺

______________________


To je bil tvoj včerajšnji citat v moji temi. ☺
Včeraj je žulilo mene, danes tebe, jutri pa bogsigavedi koga bo. ☺
[/quote]
hvala za razmnoževanje mojih domislic ☺♥
le še logično jih umeščaj v teme ☺


Ne ti meni limat srčke, da ne dobiš kakšno okol kepe, čuj.☺

______________________


Ne ti meni limat srčke, da ne dobiš kakšno okol kepe, čuj.☺
[/quote]

pač lajkam širjenje mojega “semena” ♥

New Report

Close