Najdi forum

Živjo. S fantom sva skupaj že skoraj 4 leta in pred več kot enim mesecem si je začel dopisovati z neko sodelavko. Sicer sem tudi sama videla da si nista pisala nič takega (če ni bilo še kaj izbrisanega) vendar me je zmotila predvsem količina tega dopisovanja. Dopisovala sta si non stop. Ko je bil fant v službi (delata v različnih izmenah), doma (tudi enega filma ni mogel pogledati brez telefona), pokonci je bil vsako noč najmanj do dveh zjutraj, itd. Nisem hotela izpasti kot neka “nora” punca in sem mu že prvi teden, ko sta si začela pisati lepo, na miren način pojasnila, da nimam nič proti če si sem in tja dopisuje z njo vendar da me moti to, da si nonstop dopisujeta ter da to res ni ravno normalno. Rekel mi je, da imam prav, da je to res malo šlo čez meje in da bo omejil to pisanje ter da mu sodelavka (ki ima tudi fanta) nonstop nekaj piše in odpisuje samo zato da se ji nebi zameril (zelo “prepričljivo” ja). No in ko sem že mislila, da sva razčistila, celo vesela sem bila, da me razume.. Drug dan spet ista zgodba. In to se je vleklo še cel mesec kljub vsakodnevnmu pregovarjanju. Po enem mesecu mi je bilo pa res že too much in mi je “počilo” v glavi. Razjokala sem se mu, povedala sem mu da to res ni normalno, da raje vidi da se vsak dan pregovarjava kot pa da bi se samo manj pisal z njo in da me je najbolj od vsega prizadelo to, da mi je vsak dan lagal in se še celo strinjal z mano da imam prav in da bo nehal pa tega ni storil. No in to “obsedeno” stanje traja zdaj že par dni. Vsak dan se mu zjokam, mu povem kako se počutim, on mi najprej pravi, da nisem normalna, da norim za brezveze in še celo to, da sem nesramna, ker nočem, da je v dobrih odnosih s sodelavci (mislim, halo?!). V glavnem vso krivdo zvali name ampak vem, da imam prav. Potem me pa še celo tolaži in spet ista zgodba.. da si bo nehal pisati in bla bla bla. Dva dni nazaj naj bi ji še celo napisal (da nebi zamerila seveda), da si nemore več toliko pisati saj ima doma zaradi tega probleme in ona naj bi to razumela. Potem pa naslednji dan spet ista zgodba, spet ji je pisal, spet sem se zjokala, spet me je tolažil in spet (verjetno že 30ič sva se pogovorila in “razčistila”) in rekel mi je da bo prenehal. No naslednji dan pa še en udarec. Prej sta se vedno pogovarjala prek facebooka, zdaj pa ji je napisal sporočilo da kako to da ga kar nič ne klikne pa da bi on prvi kliknil pa si ne upa. Povedala sem mu da sem videla sporočilo in mi je še celo upal trditi, da je to napisal zato, ker se boji, da bi mu zamerila ker se ne pogovarja z njo (kljub temu, da ji je že objasnil celotno situacijo.. pa saj nevem več kdo je tukaj nor.. konec koncev kaj ima on njej sploh kaj za objasnevati) No, ko mu je odpisala kaj zdaj razmišlja in da ali ji ni rekel da ima težave doma in da si ne bosta več pisala, je ostal brez besed in me takoj začel napadati, da nisem normalna itd. Zdaj pa nevem več kaj storiti. Z besedami se ne da opisati kako to boli, ko ti oseba, ki jo imaš tako rad vsak dan laže in ko imaš iste prepire vsak dan, ki bi se lahko končali na začetku oz. jih sploh ne bi bilo, če bi bilo njemu res kaj mar kako se počutim. Rada bi ga pustila pa se bojim da mi bo kasneje žal in da ga nebom nikoli prebolela saj ga imam res zelo rada in je drugače super fant ampak čez to laganje v obraz pa ne morem, res ne. 🙁

On je zatrapan, ne delaj si iluzij, da ni. Zdaj je v transu in po njegovi reakciji, ko je sodelavka prekinila dopisovanje, lahko vidiš, kako pomembno mu je to.
Daj mu čas, da to predela in razmisli. Naj si da duška, če misli, da nekaj je na stvari. Naj ugotovi, kaj. Vendar ne brez iskrenega pogovora – prej in potem. Meni se ne zdi konec sveta, ne bom pa tudi rekla, da je to nekaj običajnega. Se pa zgodi, mlada sta še, včasih se komu zazdi, da bo kaj zamudil, če se prezgodaj veže.
Bolje, da razčistita zdaj, ali sta ta prava ali ne. Vzemi to kot preizkus vajine zveze, pazi edino na to, da se ne bo k tebi vrnil samo zato, ker ne more nikamor drugam.
V vsakem primeru pa se ti mora opravičiti za besede, da si ti nora, da težiš itd, ker to preprosto ni res. Skuša minimalizirati svoje početje, ker ga peče vest, jezen je nate, ker ga motiš v njegovi zasanjanosti … ti nisi pri vsem skupaj popolnoma nič kriva, on počne nekaj, kar je res zunaj okvirjev. Vso pravico imaš do svojih občutkov ob tem in tudi do pojasnila.

Vem.. ampak najhuje je to, ko mi potem vedno govori kako rad me ima in da bi bil z mano celo življenje in da se ta sodelavka tudi primerjati ne more z mano in da si piše z njo samo iz dolgčasa (sprašujem se zakaj potem tak problem omejiti to pisanje). Sploh ne morem napisati kako težko je to, ko te posluša ampak ne sliši in ko si vsak dan na robu solz. In kako me lahko sploh gleda tako vsak dan. Ne morem sploh razumeti, res ne. Danes mu bom rekla da spakira, ker tako ne gre več naprej in naj me pusti na miru vsaj en mesec. Ne morem več tako živeti, saj to sploh ni več normalno življenje.

nova
Uredništvo priporoča

Saj je precej enostavno.
Nehaj se ravnati po tem, kaj ti nekdo govori, poglej kaj nekdo DELA. Namreč to je tisto, kar je resnično. Tale je izak zavožen, ampak za naprej.

Razumem, da bi jokala, če bi s tem kaj dosegla. A si kaj dosegla? Bi rada kaj dosegla? Torej nehaj jokat in začni ukrepat. Odgovore imaš v sebi, kako.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Itak, da bi bil s teboj, če lahko dela, kar mu zapaše zraven tebe, ti pa ostajaš z njim. Njemu ni mar za odnos s teboj, ampak mu je mar zase in svoje potrebe, da lahko dela kar počne, hkrati pa “ima punco”. Saj ni nič narobe, če najprej poskrbi zase, vendar če v odnosu z nekom, se pričakuje, da le tega gradiš in ne rušiš. Kar pa velja tudi zate. Beri moj odgovor višje.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Od kje poznas vsebino njunih pogovorov?

Mene bi tudi prizadelo, ce bi videla kako neprizadet je on ob tem, ko se ti zraven njega sesuvas v jok in kako bolece je to zate, on ti pa flanca z razlicnimi izgovori.

Bojis se da ti bo kasneje zal ce prekines z njim. Mislim da se to vsakemu podo po glavi, ko je na tehtnici biti skupaj ali oditi. Ampak ti ves, zakaj odhajas. Ker te tip ne slisi, ne uposteva, ker se spreneveda, ker ni iskren. To je porusilo vajino zaupanje in brez tega ni odnosa. Izak bos pogresala tiste lustne stvari, ampak to je del zivljenja. Dualnost. So lepe stvari in so nelepe. In so vrednote. In je ego. Ne gre eno brez drugega. Izberi tisto, kar te neguje in zaupaj svojim odlocitvam. Srecno

Pozdravljeni.

Vaš prispevek me nekoliko spominja situacijo, kjer sem že podal odgovor in velja tudi za vas https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=163&t=11101354&p=12113638#p12110106

Početje vašega partnerja je ekstremno. Če ne gre za patološko odvisnost od mobilnega telefona, potem se verjetno s partnerjem nekaj dogaja v čustvenem smislu. Toda jok vam dolgoročno ne bo pomagal.

V kolikor partner svojega početja ne prepozna kot problematičnega potem imata velik izziv. Najbolje bi bilo takšen izziv reševati s pomočjo psihoterapevt-a(ke). Situacijo je potrebno pogledati globlje, predvsem iz stališča dinamike v vajinem odnosu.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

Boštjan ti je dal dober nasvet, probaj ga upoštevati.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

Update: marca lani sva šla narazen za en mesec in seveda (neumna kot sem) sem ga z veseljem vzela nazaj. Več kot pol leta je bilo sicer vse v redu potem pa spet.. par mesecev si je pisal z neko drugo sodelavko in letos na začetku maja sva se ponovno razšla (tokrat dokončno). So pa sedaj nastali novi “problemi”. Na vsake toliko časa mi napiše kako me pogreša in da me ima še zmeraj rad bla bla bla po drugi strani sem pa izvedela da se sedaj dobiva s sodelavko (ki je hkrati bivša punca njegovega sodelavca – tega sodelavca pa je prevarala z nekim drugim fantom.. to je zame že komedija). Najprej mi zmeraj piše kako me pogreša potem mi pa začne nakladati da se ne more odločiti, da ta sodelavka isto dobro izgleda kot jaz (halo?) ampak da je bolj skrbna da jo zanima vse o njem in tako naprej. Saj ne vem več kdo je tukaj nor, psihično je to zelo izčrpljujoče in rada bi se rešila vsega tega ampak imam v sebi kar nek strah da nikoli ne bom nobenemu fantu dovolj dobra. Vem da kar nekaj bluzim ampak si ne morem pomagati, vem pa tudi da je bivši fant zrel za obisk pri psihiatru (no, verjetno tudi jaz ker sem ga lani po vsem še vzela nazaj haha) in si res želim iti naprej. Ne razumem kako je lahko nekdo tak do nekoga s katerim je bil v vezi skoraj 5 let. To mi je še najtežje pri vsem čeprav vem da sem z njim zaključila za vedno, ker tole je šlo čez vse meje normale.


Vprašanje je: Kaj vas v tej “drami” še privlači?

Glede na to, da ste že sami ugotovili, da gre za turško/mehiško nadaljevanko.

“Strah, da nikomur več ne boste všeč” – je čisto absurdni izgovor (čeprav vanj vlagate silovito količino energije, da vero v ta absurd lahko ohranjate).

Paradoks je, da je potrebno veliko manj truda, da se iz drame izvzamete, kot ohranjanje vere v absurd lastne nevrednosti.

De omnibus disputandum..

Na hitrico si najdi sex prijatelja, tako boš najhitreje zaključila z njim. Vse ostalo je travmiranje.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

tale tvoj bivši je pravi ničvrednež. Najbolj bi ti pomagalo, da ga blokiraš na vseh omrežjih in na telefonu, da ti ničesar več ne bo mogel poslati, ker te s tem načrtno zastruplja.
Postani bolj telesno aktivna, da se tudi telesno otreseš tega njegovega strupa, sedaj je poletje, hodi okoli, plavaj, pojdi v planine, da najdeš spet pravi stik s sabo.

To sem tudi storila in čudežno se mi je izboljšalo tudi zdravstveno stanje. Očitno je res kar pravijo – da 80% bolezni nastane zaradi živcev. Ampak grozno, ko pomisliš kako ti oseba ki si jo imel tako rad lahko tako zelo kvari življenje in se sploh ne zmeni za tvoja čustva.. in koliko je dejansko ljudi, ki trpijo v takih odnosih in ne najdejo izhoda iz tega. Se pa zavedam, da imam to srečo da sem še zelo mlada in da nisva imela skupaj kakšnih nepremičnin in otrok. To bi bilo šele trpljenje..

kako ti oseba ki si jo imel tako rad lahko tako zelo kvari življenje in se sploh ne zmeni za tvoja čustva….

Meni se zdi, da ga vi čustveno niste slišala, bila ste pa “dobra” in ljubeča do njega. Potem pride do klasične reakcije, ko te nekaj privlači, ker je , recimo, udobno in hkrati odbija, ker v odnosu ne moreš razviti svoje osebnosti. Celo nek izraz je za to čustveno stanje. Nimaš pa moči, ds bi se premaknil naprej… Nobena prevelika “baraba” se mi ne zdi vaš fant. Saj ni vaša varuška. Kot je napisal Boštjan skratka.

Spomnil sem se. Ambivalentnost.

🙂

No ja.. možno tudi to.. noben ni popoln, niti jaz, to priznam.. konec koncev sem si kriva sama, ker sem vztrajala v tem odnosu za katerega sem se zadnje leto in pol trudila samo jaz. Ampak tukaj je zadaj še toliko stvari, povezanih predvsem z mojo družino, ki ga je vzela za svojega in mu zmeraj stala ob strani (on ima sicer zelo problematično družino; če lahko temu sploh rečem družina) in od njega niso nikoli nič zahtevali in niti enkrat mu niso rekli žal besede in še bi lahko naštevala. Ah, škoda besed. Na koncu se moraš pač sprijazniti z dano situacijo. Vedno sem se z njim veliko pogovarjala ter ga podpirala in poskušala ne “riniti” vanj in ga omejevati ampak kakršen je, pač je, sem se sprijaznila.. zamerim mu samo to, da me ni bil sposoben pustiti pri miru in ker me je hotel še nekako zavajati po tem ko sva šla že narazen. Nič drugega. Mu privoščim vso srečo na tem svetu samo pri miru naj me pusti ker najini zvezi več kot očitno ni bilo pomoči, žal. 🙂

živjo,
spet ena izmed tistih zgodb v katerih se čisto najdem.
samo, da mene ne kontaktira nič – načeloma je izbrisal vse “dokaze”, da sva bila sploh kdaj midva.
razumsko mi je vse jasno. 2 tedna sem bila super. zadnji teden pa katastrofa. non-stop solze. kako je bilo fino. Zakaj je um tako grozljivo zamegljen, da niti slučajno ni bilo fino.
oprostila sem mu. rada bi šla naprej…ampak kar še čakam, da mogoče bi pa prišel nazaj. ampak zakaj, če ni bilo fino… če sem bila psihično na robu prepada in si zadnje mesece vsak dan želela umreti… in sedaj sem spet tam. ko vem “vse”, sem padla na celo črti.
kako se pobrati od tega.
Kako se dejansko znebiti tega vzorca, da mogoče mi pa ni namenjena sreča in da dejansko privlačim slabo na ljubezenskem področju.
res boli…
sem pa vsak dan v hribih in dajem negativno energijo ven. ampak večeri…me ubijejo. v službi se skirvam s solzami. doma hlipam… sploh se ne razumem. ne razumem reakcije. ne razumem misli.
kaj točno se dogaja???

New Report

Close