Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Brez zarocnega prstana

Brez zarocnega prstana

Zivjo
s partnerjem sva zarocena komaj 14dni. Nic posebnega, vprasal me je ce bi se porocila in 100x rekel da misli resno. Ampak prstana se nekak okleva, pravi: sej ga bos ze dobila. :/ kot da noce pokazati, ampak vsem razlaga o tem. Skupaj sva 9let, delava na otrocku,… vse glede tega je odlocen ampak samo ta prstan…. cisto ignoriranje. :/ moski kaj vam dogaja v glavi, ko bi le vedela…

zakaj pa misliš, da bi morala prstan dobit?????
ti poročni ne bo dovolj?

v čem je sedaj fora zaroke?
Raje se hitro poročita, da ne boš preveč zavaljena na poroki, če že delata otroka.
po novem letu menda ni treba več imeti niti prič.

Ob takih pisanjih se tudi jaz sprašujem, kaj se nekaterim ženskam valja po glavi… Kakšen prstan za vraga?!?

… in če se kje res živi še kot pred 100 leti, a vseeno v moderni dobi; zakaj ga pa ti njemu ne kupiš?

In od kje ti ideja, da ti mora kupiti prstan?
A to si v filmu vidella?
Adijo pamet no kako sramoto delate ene ženske nam ostalim ženskam.
Če hočeš prsta si ga pač kupi. Saj nisi ena bebavka, ki ne bi znala sama keša služit?

1. škoda denarja
2. če že delata na otroku, potem očitno imata skupno posteljo in mizo, torej tudi skupni denar, pa si sama kupi prstan, saj gre iz skupnih financ

Če takele malenkosti ne moreš razčistiti z bodočim možem, potem ti res toplo, toplo svetujem, da ne načrtujeta otrok. Ko se bosta znala iskreno pogovarjati, najprej dve leti živita skupaj brez otrok in če bo vse štimalo, šele takrat kondome dol.

Preveč gledaš ameriške filme.

Midva sva se poročila brez zaroke. Kakšna zaroka. To je nekaj trapastega. Je rekel, zdaj pa bi se poročila, kaj misliš. Sem rekla, prav, pa se dajva.

Brez prstanov, brez bele poročne obleke, brez ohceti.

Skupaj sva 35 let in lahko rečem, da sva sorodni duši.

Zaroke in zaročni prstani pri nas nikoli niso bili v navadi. To ste si izmislile razvajene princeske, da se lahko potem bahate po FB in drugih omrežjih. Pri nas se ljudje zmenijo, da se bodo poročili, in se poročijo.
Ja, skriva te, sramuje se te, ker si tako blesava. Te že vidim, kako boš ihtavo lepila na desetine fotk vsak dan po vseh mogočih omrežjih, in voziček bo moral biti vsaj za dva jurja in bolj fensi od vozička prijateljice, da se boš ven metala.

Pa ti nisi in. Zdaj mora biti tako kot v ameriških filmih. Zaroka na način, da vsi vedo pa ne vem kak prstan mora biti in kaj vem kake ceremonije zraven. Poroka obvezno kup družic oblečenih v bebave oblekice roza barve. V glavnem tako kot v ameriških filmih mora biti.
Pa najbolje, da zaprosi tam na kakem koncertu, stadionu pa pred TV kamerami.
Seveda morajo biti pa prstani vedno ogromni.

Tele ihte okoli zaročnih prstanov nisem nikoli razumela. Ma da bi imela partnerja in mi pride s prstanom pred obličje, ga samo pošljem nekam. Ampak to sem pač jaz, ki na nakit nič ne dam in ga ne nosim.


mene bi potem poslala že zdavnaj. Vsake toliko moji dragi kupim kaj zlatega….ko sva bila mlada, pa je redno dobivala prstane, uhančke, verižice…mogoče za koga bebavo, nekaterim je pa všeč tudi taka pozornost

Če misli resno, bo pripravljen ta moment začeti načrtovati poroko s teboj. Skupaj s teboj sesti in splanirati financiranje/budžet poroke, se s teboj dogovoriti o ustreznem terminu, iti na ogled možnih lokacij za poroko, ki so vama pri srcu, rezervirati termin, matičarja, sestaviti listo svatov. To je tisto, po čemer vidiš, da je nekdo resno misli, ne pa zaročni prstan.

Poleg tega je sedaj tudi kar pogosta praksa, da ženske nimajo zaročnega prstana, ampak si raje omislijo bolj umetelno izdelan in bogat poročni prstan namesto zlatega obročka.

Če pa želiš oboje – navaden zlat obroček, zraven pa še zaročni prstan, se pa s partnerjem pogovori o tem, da ti to nekaj pomeni in ga pojdita skupaj iskat. Ampak najprej skupaj splanirajta finance za poroko, predvsem pa za otroka, če se vama vajini poskusi v vmesnem času posrečijo. Poleg tega je čisto mogoče, da se njemu zaročni prstan zdi bedarija in nepotreben strošek. Morda ne vidi smisla v nakitu in bi ti ob zaroki raje podaril kaj drugega. Možno je marsikaj.

Zdi se mi, da se ne zavedaš, da je poroka s svatbo običajno ogromen strošek, otrok tudi. Razen, če želiš stvari organizirati po starem in bo tvoj oče plačal poroko, tvoj partner pa tebi kupil zaročni prstan? (zelo dvomim, da imaš to v mislih in da se tvoj oče s tem strinja)
Varianta je seveda tudi, da več denarja namenita prstanom (tudi tvojemu zaročnemu), manj pa vsemu ostalemu, kar je povezano s poroko. Vendar se morata s partnerjem o tem pogovoriti in se strinjati.

Mogoče nima denarja. To vse kosta. Nakit ni ravno poceni. Govorim o pravem nakitu in ne o poflmofl zadevah

Tebi še tudi ni alkohol od silvestra spustil….

Nikol dobila zaročnega, imam pa lep poročni;). Pa tud na medene nisva šla in ne praznujeva obletnic. Pa se lepo razumeva

Kr neki.
Midva sva skup 2 let, zadnje cajte je tud debata o poroki, otrocih…pa zaročnega prstana nimam, pa tud on ga nima, ker sva se o tem že na začetku vse pomenla, da pač, ko se bova oz če se bova poročila, takrat dobiva oba prstan in to je to. V bistvu pa noben od naju ni mahnjen na nakit, noben ga nima. Vprašanje, če bom tud poročni prstan nosila, bo mogoče kje pospravljen 😉
Lej, važn, da ti izkazuje ljubezn, da ti pokaže da te ima zares rad, enako ti njemu, jeb.eš zaročni prstan, bo pa poročni, še bolj vredn 😉

Kar nekaj prstanov sem dobila pred zaroko in poroko, zaročnega pa nikoli. Pa ga nisem pogrešala. Sva bila dolgo skupaj, predno sva se poročila in vmes me je minilo nosit nakit. Še danes nosim poročnega in še enga ter tanko verižico (od krsta). To je to.
Obljublja mi že leta, da mi bo kupil prstan pa mi ni niti toliko do tega, da bi ga na večje obletnice ali rojstne dneve spomnila. Raje imam kaj praktičnega ali za razvajat.

a kaka darila si sploh dajete med sabo? zgleda da ste vsi proti nekemu obdarovanju, vse se gleda skozi stroške, sitnosti, da se je treba pomenit prej itd….ma res ne razumem tega. ko kera nikoli nič ne dobi, pa jok in na drevo.

Glede na to da fant pravi
Ga bos ze dobila
Pravi da ve da zarocni prstan pripada ce jo je zarocil. Kaj vi mislte sploh ni pomembno.
On pa ocitno ve da ce zensko ze zarocis se ji da tud prstan zakaj ji ga ne da
Je pa druga pesem
Mislim da nima denarja za tazga k bi on hotu kupit.se mal pocaki da zbere.folk vi ste pa upizdeni vsi skup v glavo
Ce ze zarocis je pac ne zarocis s cevapom ampak obrockom pa makar z drota.tko je ze od nekdaj


Nismo vse take da bi zavrnile kak lep kos nakita. Meni moj mož večkrat letno kupi ali plača nakit, Jaz sem zbirateljica nakita. Ta pravega seveda. Uhani, prstani, verižice. Edino zapestnic ne nosim.
Druge pa mogoče kaj drugega zbirajo.

Ne obdarujeva se razen na rojstne dneve in sedaj ko so otroci mali nekaj malega na božič.

Itak, lejga, ampak za nas so darila tud kaj druzga, ne sam nakit. Kaj mi bo nakit, če ga ne nosm, ga ne maram? Mi kup pa kakšn parfum, me kam pelje, tud za oblečt kaj…enako jaz njemu 😉


Tebi je bistvo prstan! Osvobodi moškega, če že sam ne dojame, kaj ti več pomeni!

Ajd, odgovorim…

Ne rabim zlata – lahko rečem, da bi mi bilo celo v breme, da se valja v predalu kos, ki mi ni všeč in ga ne bom nosila. Je pa res, da nisem iz družine, ki bi se pohvalila s tovrstno zapuščino. Rada imam barve, zato moj “nakit” predstavljajo ročno izdelani in zato toliko bolj unikatni primerki bižuterije. Ki si jo izberem sama.

Hkrati to ne pomeni, da lahko pozabiš na najino obletnico, ko jo imava. Ker: ne pozabiš na pomemben sestanek, na zobarja, na obisk pri zdravniku,… Saj si to nekam pribeležiš, ker se ti zdi pomembno. In če si moj, to pomeni, da veš, kaj imam rada: da se na ta dan skupaj spomniva na dogodek izpred let, ki naju je še bolj povezal. Način naj bo tak, ki bo nekaj pomenil – obema.

New Report

Close