Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ali je že bil kdo v audi weltu v ingolstadtu

ali je že bil kdo v audi weltu v ingolstadtu

Pozdravljeni,

Načrtujem kratek odih po bavarski, obiskali bi nekaj muzejev,…….

in me zanima če je že kdo bil v audi welt in kako je bilo tam noter

AUDI je sicer kakovosten avto … ampak dolgočasen za umreti. Zelen AUDI z rjavo notranjostjo masovno kupujejo učitelji in računovodje☺
Poglej razstave/muzeje vseh ostalih (D) … pa privatne zbirke starodobnikov … je cca 600 privatnih zbirk z po 100+ vozili v (D)

To je vedno stvar okusa. Meni osebno je kar všečna zadeva, tudi moji boljši polovici je bilo kar všeč, saj je poleg avtomobilov dejansko moč videti in delno podoživeti zgodovino vse od Horcha naprej… Če ti je všeč zimska idila, predlagam Predigtstuhl Resort v St. Englmar, če pa ti je bližje razvajanje v termah, bo Hotel Monarch v Bad Gögingu boljša izbira. Je pa Bavarska ogromna in ni lahko takole na hitro brez več vedenja o tvojih željah kaj pametnega napisati. Vsekakor želim prijeten oddih.

jaz načertujem da bom šel gledat avte, ne pa da se bom v toplicah kopal jih mamo že v sloveniji dost tak da v planu je
1.dan tehnični muzej, bmw welt
2.dan olimpiski stadion kontracijsko taborišče, malo po mariaplacu
3.dan legoland
4.dan audi welt in nazaj domov

glede na to da ne znaš niti pisat, je bolje da kar doma ostaneš…

Raje vec dni v tehniskem muzeju. V enem dnevu lahko samo preletis zadevo pa se to niti slucajno ne celo. Ce pa ze vnaprej planiras samo en dan pa moras dobro premisliti kaj te zanima in gledati samo tisto, mimo ostalega pa iti kot da ne obstaja.

Aja, zanimiv je tudi letalski muzej v Oberschleißheimu.

Vcasih so imeli enega A380 izklesanega iz kamna pri vhodu.

Fajn plan. Se malo preverite prej vreme, da ne bo kaksen sneg slucajno, ker potem ni fajn vozit.
BMW v Münchnu je fajn, zanimiv. V Audi centru je baje mega,mi nismo bili v Ingolstadt-u pa je baje noro. Mi smo bili v njihovem centru v Münchnu in ze tam se je mozu odpulilo. Legoland, ce se ne motim odprejo za prvomajske? ste preverili?

priporocam, da malo spremenis plan. Tehnicni muzej je odprt samo do 17h, BMW welt pa mislim da tudi nekaj takega. V tehnicnem muzeju se v enem dnevu ravno sprehodis skozi, za natancen ogled zmanjka casa. Tako da bi jaz ta en dan razbila v dva dni, ali pa izpustila eno stvar, da ne bi samo dirkala okoli. BMW welt mi ni bil vsec, vsec mi je pa bil ogled proizvodnje BMW. Moras pa ogled vnaprej rezervirati.

V BWM welt tudi mi nismo šli, smo si pa ogledali proizvodnjo (zjutraj ob 9h smo lahko rezervirat termin ob 15h. Če boste prišli kasneje bo mogoče termin tudi šele naslednji dan) v Munchnu.
Tam je tudi super že omenjeni muzej letal. Ogled štadijona je bil meni dolgočasen. Imaš pa potem zastonj vstop v Audi muzeju, ker so sponzorji. Če imaš otroke vedi da Legoland > Playmobil.
Osebno mi je bil muzej všeč. So bili izredno prijazni tam. Pa da se ne ponavljam, bom pripopal kar izsek potopisa, iz 2 let nazaj:

2.dan petek
Zjutraj smo bili že ob 9h v BMW Welt stavbi. Prijavili smo se za ogled tovarne in dobili termin ob 15.15. Zato smo šli še prej v Allianz areno. Vstopnina celih 33€, pa se parkirnina 5€…. Meni osebno definitivno predrago in ne bi šel še enkrat. Tour trajal kako urico. BMW tovarna je bila dosti bolj zanimiva, cena 21€ za malce več kot 2 urni ogled tudi ok. Vodička je govorila v Angleščini, odgovarjala tudi na naša vprašanja in kar fino prikazava večino postopkov izdelave vozila.

3. dan. sobota
Peljali smo se z javnim prevozi, ki so izredno hitri. Spielzeug muzej na Marinenplatzu smo si ogledali najprej. Ni tako velik kot Nurnberski, vendar otrokom je bil vseeno zanimiv. 8€ vstopnine se mi je zdelo sprejemljivo. Ogledali smo si malce jedro, nato nadaljevali z vlakom našo pot. Kulti kids je bil naš naslednji cilj. Okolica blazno spominja na Metelkovo. Je namreč kup diskotek v sami okolici. No Kulti je pač za otroke. 7€ vstopnine, za kar lahko otroci norijo naokoli po poligonu, imajo napihljiv grad, plezalno steno,… Po nekako 2h urah sta se naveličala. Odpravili smo se še na letališče in našli v terminalu 2 ogledni stolp. Po kaki uri pa smo se odpravili domov.

4.dan nedelja. Najprej ogled letalskega muzeja Flugwerft Schleißheim. Tam smo videli začetke letalstva, pa tudi modernejša letala. Seveda je bilo otrokom najboljše na koncu, kjer si se lahlo vsedel v kabino letala. Okolica je fina, veliko kolesarjev in rolerjev smo videli, pa tudi kak parking za prespat bi se našel. Mi nadaljujemo v Ingolstadt. Parkiramo pri Saturn areni, žal pa tu ne smeš prespat, zato si le ogledamo Neues Schloss z razstavo o Napoleonu. 18€. Je bilo zanimivo a bolj je bilo čez cesto v Bayerisches Armeemuseum. Samo 2€ vstopnine (velja le ob nedeljah) in veliko za videti. Veliko več kot v Neues schlossu. Park zunaj je tudi zelo lep, veliko ljudi se je sončilo. Mi pa smo se odpravili naprej in prespali na parkirišču Aldija kak kilometer stran.

5.dan ponedeljek.

Preden sem vrgel karte od Allianz arene stran, sem na hrbtni strani opazil, da imamo zastonj vstop z njimi v Audi muzej v Ingolstadtu. Torej smo se ga odpravili ogledati. Ogled je popravil okus visoke cene iz Alliance arene. Prijetno presenečen tudi, ko sem iskal parkirišče. Zunanje parkirišče je bilo polno, v garažo pa nisem ravno želel. Po niti minutki gruntanja, kako obrnit, pride varnostnik/receptor in mi pove da lahko parkiram direktno pred muzejem, kjer so tudi imeli nekakšen parking. Kasneje se je tam znasel še avtodom. Znotraj muzeja so razstavljeni motorji in avtomobili od samega začetka podjetja, pa tudi novejši. Definitivno vredno ogleda, tudi če je treba kupiti karto. Naša pot nas je peljala v kamp Heiligmuhler blizu Nurnberga. Tudi tu je tuš plačljiv, interneta nisem zasledil. Kamp je bolj namenjen povšalistom, a ima tudi za krajše postanke določeno trato, kamor smo parkirali.
Ogledali smo si Keiserburg, in jedro mesta.

6. dan torek.
Končno Playmobil. Otroka sta komaj čakala, škoda edino, da se nismo preselili z prikolico, saj imajo urejeno tudi za avtodome in prikolice. Parking ista cena kot za osebni avto -4€ na dan. Vstopnina je bila 44€. Notri pa veliko različnih tematskih igrišč. Od vitezov, piratov do dinozavrov. Primerno je nekje za otroke do 12leta starosti. Večji se bodo verjetno že dolgočasili, saj kakih adrenalinskih stvari ni ravno. Letos so dodali dirkalno progo, in tukaj smo lahko sodelovali tudi odrasli. Uživali smo vse do zaprtja parka, nato pa šli nazaj v kamp.

New Report

Close