Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Razprave o popotniških destinacijah, mnenja glede izbora lokacij za počitnice in ideje za popolni dopust.

Potovanja.Over.Net

Potovanja.Over.Net

Potovanje v San Francisco

Default avatar

Nikolaja zmaja

Jeseni planiramo potovanje v San Francisco, za cca. 10 dni. Je kdo že bil?
Kakšne so izkušnje? Pa kakšen nasvet prosim, prvič gremo v ZDA. Kakšne so cene prenočišč, cene hrane, transport po mestu,...

Že vnaprej hvala.
Default avatar

En nasvet

Nikolaja zmaja je napisal/a:
Kakšne so izkušnje? Pa kakšen nasvet prosim, prvič gremo v ZDA. Kakšne so cene prenočišč, cene hrane, transport po mestu,...

Že vnaprej hvala.

A kar vseh 10 dni bi bili v SF? Zakaj le? Kaj je pa tam tako krasnega za videt? Že prvi dan je človek sit tiste hoje gor in dol in gor in dol in gor in dol po ulicah! Da se ti zmeša! Pa vreme za en drek, mraz in megla, tudi poleti, kaj bo šele jeseni.

Bolje je iti v LA, tam je več za videti, na vsakem koraku žurka, nikoli dolgčas. Pa še v Las Vegas skočite na malo zabave.

SF je dolgočasen, pust, siv, meglen, vetroven in hladen. Od znamenitosti je zanimiv bivši zapor na otoku Alcatraz, ampak se morate za ogled naročiti že doma preko spleta, nekaj mesecev v naprej. Pa Golden gate most si je za ogledat, ampak itak nikoli ni lepega vremena, da bi lahko videl ves most, pač pa vidiš del, ki slučajno ni v megli.

Aja, hrana je pa dobra, sploh ob morju, na pomolih je polno restavracij z raki, to je treba poskusit. Za SF ima turist 3 dni več kot dovolj časa. Pojdite še kam drugam. Pa vzemite si minimalno 14 dni.

Srečno pot!
Default avatar

Gdc Franny

Bila pred desetimi leti v sklopu potovanja. V San F. sva se zadrzala ene tri dni. Mesto me je zelo ocaralo, pot sva nadaljevala ob zahodni obali do L.A., od koder sva imela let domov. To je bil najlepsi del potovanja. Tja bi se zelela se enkrat vrniti. Letos gremo spet v ZDA, zal ne v San.F. Cene, kot se spomnim, so bile kar visoke in baje da se je se vse podrazilo. Za primerjavo...znanec dela tam, placo ima 10.000 usd, pa mu konec meseca ne ostane kaj dosti. Seveda si mora placati tudi najem stanovanja, ki ni poceni. Midva sva iz Lake Taho iz snega pripeljala isti dan do San F. v cisto drugi svet na 18 stopinj. Super, vendar pa mislim, da bi morala rentati avto pa iti se malo naokoli. Moje mnenje. Pa srecno.
Default avatar

En nasvet

Ja itak da morate najeti avto, ta vas naj čaka že na letališču, ko pristanete. To se da vse rezervirati v naprej po internetu. Cene se mi ne zdijo bistveno višje kot v zahodni Evropi, je pa gotovo dražje kot pri nas.

Prenočišča prav tako lahko rezervirate v naprej preko bookinga, najdeš jih že od 50 ali 60 USD naprej. To so velike sobe, ki imajo 2 veliki postelji, torej gredo v eno sobo lahko 4 ljudje. Ponavadi zajtrka ni v hotelu, greš pač ven kaj pojest, v kaksen diner (Danny's).

Avto se vam splača, če se boste kaj peljali naokrog, škoda bi bila, če se ne bi. Imejte s sabo lap top, WiFi imajo povsod, da si biste lahko tudi sproti rezervirali kaksen hotel oz. prenočišče.
Default avatar

dinozavrova micka

Že vnaprej hvala.
Greste po svetu, načrtujete nakup kart za najmanj 2500$ za 4 ljudi, pa nimate niti toliko, da bi plačali v najbližji knjižnici vsaj eno članarino in si sposodili enega od vodnikov po Ameriki, če že interneta ne znate rabit.
In ja, najraje imamo take, ki sprašujejo ali je že kdo bil v SF. Izpod katerega kamna ste pa pri zmajevih prilezli.
Drugače pa, zakaj pa SF, zakaj pa ne NY??
Default avatar

zmajevska micka

dinozavrova micka je napisal/a:

Že vnaprej hvala.
Greste po svetu, načrtujete nakup kart za najmanj 2500$ za 4 ljudi, pa nimate niti toliko, da bi plačali v najbližji knjižnici vsaj eno članarino in si sposodili enega od vodnikov po Ameriki, če že interneta ne znate rabit.
In ja, najraje imamo take, ki sprašujejo ali je že kdo bil v SF. Izpod katerega kamna ste pa pri zmajevih prilezli.
Drugače pa, zakaj pa SF, zakaj pa ne NY??
Ti si bolj zmaj kot micka. Če nimaš nasveta, ne sodi.
Default avatar

Vinjeta

Cene so kar zasoljene, Amerika že davno ni več cenejša kot Evropa, še nam so leta 2015 govorili, kako bo vse poceni, ampak je bilo kar malo dražje kot pri nas.
Tudi jaz sem mnenja, da je 10 dni za SF preveč. No, kakor želite sicer.
Tudi meni se zdi za 10 dni New York primernejši, več za videt.
Default avatar

tramvaj gor in dol

Se peljete s cable car (tramvajem), greste v Alcatraz, v Stonewall v Castro district (saj po tem Frisco slovi), na Pier 39 je dosti za počet, Golden Bridge.

Jeste junk food v Taco Bell, Popey's, McDonald's, 3 do 4 € za burger, ali pa kupite hrano v trgovinah.

Za nocitev isci hostle 30+€, hotele 70€+, motele in airb&b. To je minimum za 1 osebo.
Default avatar

dovolj je 2 dni za SF

Vinjeta je napisal/a:
Cene so kar zasoljene, Amerika že davno ni več cenejša kot Evropa, še nam so leta 2015 govorili, kako bo vse poceni, ampak je bilo kar malo dražje kot pri nas.
Ja, ampak NYC je tudi najdražje ameriško mesto - imajo tudi najvišje davke na vse-hrano, pijašo, nakupovalne dobrine....
da ne pišem o hotelih, kakšne cene so, če hočeš spat

Pri nas ni problem denar za potovanja, ampak da spiš pa v Hampton Innu 2 blocks away from Empire State building ali pa okrog vogala Manhattna za 200 usd na noč in pe to ne ob "konicah"; kot je konec leta napirmer, ko je vse še 40% dražje,, zajtrk pa je čisti plastik fantastik, iz plastičnih krožnikov, s plastičnim priborom, in kava, kot da bi si nekdo noge not umil.. No thanks..... Veliko potujem po Ameriki, pa je bilo kot turist v NYC j 2x dovolj - 1x z možem, ko še nisva bila poročena leta 2000 in sta stala še dvojčka, in 15 let kasneje, ko sta bila otroka že najstnika... Je bilo dovolj - Boradway, par musicalov za pogledat ( čeprav tudi v Londonu vidiš večino in to dobrih); gremo raje drugam v USA. Tudi SF smo obdelali, je bilo res 2 dni popolnoma dovolj-osnovne znamenitosti, Alcatraz - smo res rezervirali kar preko spleta cca 4 mesece pred prihodom, na točen dan in uro za ladjo na otok, pa potem še raje Napa Valley, to je bilo je bilo res super. Pa koncert skupine Train.

Pa je bilo tudi 1x dovolj. Dokler so bili aktualni adrenalisnki parki, smo jih obdelali 8, vključno z Disneylandom, sedaj se raje se vračamo v Kalifornijo ( Los Angeles, Las Vegas Grand Canion, Hoover Dame, id ipd), in na Florido, pa tudi manj turistično oblegana mesta Amerike nas čedalje bolj privlačijo. Tista prava, neskomercializirana Amerika. jo je treba doživet.
Default avatar

Mogoče ti pomaga

Jaz sem si iz Amerike zapomnila, da so cene na policah brez davka, na blagajni pa potem plačaš še davek zraven. Tudi v lokalih greš na drink, cena cca 6 eur za pivo, potem pa ti zaračunajo še davek in obvezna napitnina 20 %.
Default avatar

dopust za relax

Verjetno načrtujete dopustniški relax, brez hitenja, brez dirjanja naokoli, sicer bi tudi jaz rekla, da se absolutno splača it pogledat še kaj drugega razen SF. Sicer pa poleg že naštetega še vožnja po
najbolj zaviti ulici, ampak računaj, da boste stali eno uro v koloni, kar velja v bistvu za vse ameriške znamenitosti, da se čaka na vstop, dostop...... https://en.wikipedia.org/wiki/Lombard_S ... Francisco)
Če boste šopingirali, obvezno zavijte v TJ Maxx, če ne drugega, po poceni kovčke, da boste robo domov pripeljali. Je pa to podobno kot naš megafactory outlet, samo da je vseameriška mreža, če imaš srečo, so dizajnerski kosi lahko po nekaj dolarjev. Imajo tudi sicer kar nekaj outlestores. Če boste šli peš čez GoldenGate, obvezno windstoper in kapa, ruta, ker ful piha. Če se boste slučajno vozili naokoli, preden zavijete na most proti Oakland, pejte vsi na wc, ker traja celo večnost, da pridete čez. Za javni prevoz ti nimam kaj reči, ker smo imeli avto.
Default avatar

američanka po duši

dovolj je 2 dni za SF je napisal/a:
Vinjeta je napisal/a:
Ja, ampak NYC je tudi najdražje ameriško mesto - imajo tudi najvišje davke na vse-hrano, pijašo, nakupovalne dobrine....

Pri nas ni problem denar za potovanja, ampak da spiš pa v Hampton Innu 2 blocks away from Empire State building ali pa okrog vogala Manhattna za 200 usd na noč in pe to ne ob "konicah"; kot je konec leta napirmer, ko je vse še 40% dražje,, zajtrk pa je čisti plastik fantastik, iz plastičnih krožnikov, s plastičnim priborom, in kava, kot da bi si nekdo noge not umil.. No thanks..... Veliko potujem po Ameriki, pa je bilo kot turist v NYC j 2x dovolj - 1x z možem, ko še nisva bila poročena leta 2000 in sta stala še dvojčka, in 15 let kasneje, ko sta bila otroka že najstnika... Je bilo dovolj - Boradway, par musicalov za pogledat ( čeprav tudi v Londonu vidiš večino in to dobrih); gremo raje drugam v USA. Tudi SF smo obdelali, je bilo res 2 dni popolnoma dovolj-osnovne znamenitosti, Alcatraz - smo res rezervirali kar preko spleta cca 4 mesece pred prihodom, na točen dan in uro za ladjo na otok, pa potem še raje Napa Valley, to je bilo je bilo res super. Pa koncert skupine Train.

Pa je bilo tudi 1x dovolj. Dokler so bili aktualni adrenalisnki parki, smo jih obdelali 8, vključno z Disneylandom, sedaj se raje se vračamo v Kalifornijo ( Los Angeles, Las Vegas Grand Canion, Hoover Dame, id ipd), in na Florido, pa tudi manj turistično oblegana mesta Amerike nas čedalje bolj privlačijo. Tista prava, neskomercializirana Amerika. jo je treba doživet.
Iz katerega letališče pa letite, iz Evrope mislim?

Jaz grem maja na vse te destinacije, ki si jih opisala (LA, LV, GC, HD, SD..) in se že neskončno veselim. Kaj ti je ostalo v najlepšem spominu, katero mesto je tisto, kamor bi se človek lahko skoz vračal in se nikoli ne naveličal?
Default avatar

dovolj je 2 dni za SF

američanka po duši je napisal/a:

Jaz grem maja na vse te destinacije, ki si jih opisala (LA, LV, GC, HD, SD..) in se že neskončno veselim. Kaj ti je ostalo v najlepšem spominu, katero mesto je tisto, kamor bi se človek lahko skoz vračal in se nikoli ne naveličal?

Odvisno, karte katerega letalskega prevoznika dobim ugodno. Če Svissair iz Zuricha ( za San francisco) ali pa AIr new Zealand ( do Los ANgelesa, premium economy razred), pa iz Frankfurt Am Main ( do tja vezni let najraje iz Italije, ne Slovenije: cca 400 eur z Brnika vezni let , iz italije pa med 90 in 120 eur :)

Meni je bil Grand Canyon kar fascinanten, v lastni režiji rent a carjem do tja se kar tri ure voziš, do Skywalka napirmer-to je res enkratno doživetje, če imaš jajčka gor stopit:

https://www.grandcanyonwest.com/skywalk ... -point.htm

Pa potem še panoramski helikopterski polet nad GC....

Pa Hoover Dam tudi v živo je fascinanten za videt.... Vegas me ne privlači, je bilo 2x dovolj v življenju. Vegas je Disneyland za odrasle..... Bi me pa zanimalo Area 51 pogledat, če bi se dalo :)
Fajn je bilo videt v mimovozu na tistem koncu tudi največjo sončno elektrarno:

https://www.google.si/search?q=Area+51+ ... LcJDV4lHHM:

https://www.google.si/search?q=The+Cres ... 40&bih=839

Drugače pa... Hmmmm, večja, bolj turistična mesta Amerike mene ne privlačijo več. Bolj kak Seattle Maine ( odlična morska hrana, raki po dostopnih cenah, ne tako ,kot na miamijski rivi, kjer skoraj vse restavracije obladujejo ruski mafkoti in ti prav hočejo podturit tiste lobsterje po 100 dolarjev za kos :),

Všečmi je tudi Indiana.. AIi pa kakšna New Scotia v Kanadi.

Letos bo pot tja 2x -februarja v Miami ( eno izobraževanje in združeno s šolskimi počitnicami otrok) in enkrat avgusta - čakam da letalske družbe dajo ven ponudbe, niso še za avgusta letos zunaj ( karte kupujemo dirket preko letalskih družb, ne preko agencij in posrednikov). Dajo ven ugodne ponudbe in v dveh dneh gredo; je treba pozorno spremljat :) - Za februar pa že vse kupljeno in plačano junija lani.

Lepo potovanje ti želim!
Default avatar

obožujem nashville

Bila po dolgem in počez čez ZDA, povsod najdeš kraje, ki očarajo, mene so pravzaprav tiste največje turistične znamenitosti še najmanj, ampak tega ne moreš vedeti, če jih ne vidiš. Od velikih mest Chicago in čeprav tam ne bi ravno hotela živet, je to mesto nekaj, kar prevzame z ogromnostjo in neskončnostjo stavb v nebo na eni strani, na drugi pa s prostranostjo Lake Michigan, ki je od vseh petih velikih jezer najlepše za kopanje, čeprav nam je bilo tudi v Kanadi na Ontariu zelo všeč. Nashville, New Orleans... toliko tega za raziskovat in uživat, vožnja skozi naftna polja v Texasu, ni konca in ni kraja, dva dni skozi čisti nič vonja denarja,..... pa Arizona s prekrasnimi saguaro kaktusi, Red rocks v Nevadi, srhljivi ghost towns v Nevadi, za katere si moraš vzeti čas,.... ni konca in kraja. Pa to, da najdeš še v vsakem tako eksluzivnem mestu tudi geto predele, kjer te lahko sredi dneva na cesti oropajo, svojevrstna izkušnja posebne vrste. Še najmanj vtisa je name naredi NY, verjetno tudi zato, ker je vse mesto bilo zabasano s smrdljivimi vrečami smeti, podnevi smo videli podgane, kako plazijo po vrečah, zelene kloake so se zlivale po mestu, horda ljudi pa nas je objemala in privzdigovala s telesi, ki so trumoma hiteli mimo nas. Nelagodno počutje v metrojih, ki sem ga občutila samo v NY, ne vem, morda filmsko, vendar ko gledaš tisto gangstersko mladino, samo upaš, da kdo ne povleče kakšnega pipca iz žepa, boksere in ketne so itak imeli kar na vidno... Za nas prenatrpano in zadušljivo mesto, ne samo zaradi smetarskega štrajka. Pozimi ali pomladi na Florido, Key west, kopanje v morju v sredini marca, ampak ne v času springbreak, ker takrat je res noro, pa rohnenje aligatorjev, ki jih ne vidiš, jih pa slišiš in čutiš njihovo prisotnost čez Everglades... Želja še je Alaska, tudi Kanade bi rada videla še kaj več, če bo kdaj priložnost. Kakršnekoli prioritete imate, uživajte na potovanju!
Default avatar

Bil tam

Deset dni nimaš kaj početi v San Franciscu, bo kakšne tri dni dovolj za ogled vsega kar so zgoraj našteli.

Potem pa pojdi po slikoviti pacifiški avtocesti 1 na jug do Los Angelesa.
Default avatar

Tammat

Odvisno, karte katerega letalskega prevoznika dobim ugodno. Če Svissair iz Zuricha ( za San francisco) ali pa AIr new Zealand ( do Los ANgelesa, premium economy razred), pa iz Frankfurt Am Main ( do tja vezni let najraje iz Italije, ne Slovenije: cca 400 eur z Brnika vezni let , iz italije pa med 90 in 120 eur :)

Meni je bil Grand Canyon kar fascinanten, v lastni režiji rent a carjem do tja se kar tri ure voziš, do Skywalka napirmer-to je res enkratno doživetje, če imaš jajčka gor stopit:

https://www.grandcanyonwest.com/skywalk ... -point.htm

Pa potem še panoramski helikopterski polet nad GC....

Pa Hoover Dam tudi v živo je fascinanten za videt.... Vegas me ne privlači, je bilo 2x dovolj v življenju. Vegas je Disneyland za odrasle..... Bi me pa zanimalo Area 51 pogledat, če bi se dalo :)
Fajn je bilo videt v mimovozu na tistem koncu tudi največjo sončno elektrarno:

https://www.google.si/search?q=Area+51+ ... LcJDV4lHHM:

https://www.google.si/search?q=The+Cres ... 40&bih=839

Drugače pa... Hmmmm, večja, bolj turistična mesta Amerike mene ne privlačijo več. Bolj kak Seattle Maine ( odlična morska hrana, raki po dostopnih cenah, ne tako ,kot na miamijski rivi, kjer skoraj vse restavracije obladujejo ruski mafkoti in ti prav hočejo podturit tiste lobsterje po 100 dolarjev za kos :),

Všečmi je tudi Indiana.. AIi pa kakšna New Scotia v Kanadi.

Letos bo pot tja 2x -februarja v Miami ( eno izobraževanje in združeno s šolskimi počitnicami otrok) in enkrat avgusta - čakam da letalske družbe dajo ven ponudbe, niso še za avgusta letos zunaj ( karte kupujemo dirket preko letalskih družb, ne preko agencij in posrednikov). Dajo ven ugodne ponudbe in v dveh dneh gredo; je treba pozorno spremljat :) - Za februar pa že vse kupljeno in plačano junija lani.

Lepo potovanje ti želim!
Spoštovani,

a bi mi želeli zaupati vaš kontakt (mail), da vas malo povprašam o tem kje iščete karte in kje rezervirate oglede itd. S tem nimam izkušenj, želiva pa naslednje leto na zapozneli honeymoon v Napa valley in na Havaje.

Lep pozdrav,
T.

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net