Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Razvajenost naših smučarjev je sramota za smučarski šport.

Razvajenost naših smučarjev je sramota za smučarski šport.

Na današnjem slalomu Žan Kranjc ni nastopil čeprav je bil na startu, razlog …….. proga je preveč razrita in nima smisla tekmovat, sramota!

ja, res je. tile bogatunski sinčki in hčerkice, ki jim plačujejo dostop do tekmovanj in treningov nimajo o smučanju pojma. sicer je itak najbolje, da ostanejo doma, saj itak ne znajo smučat. O Kostelićih in še nekaterih, npr Rusih verjetno še slišali niso. Bedniki.


Ata Kostelič je že nekajkrat povedal, da so naši tekmovalci in tekmovalke razvajeni in jih bolj zanima v kakšnem hotelu bodo nastanjeni kot pa kakšna je tekmovalna proga.

nova
Uredništvo priporoča

Pred časom sem se zanimala za treniranje smučanja za mojo hčerko, ki je živi norc glede tega. Stara je 9 let. Na smučišču je od zjutri do konca…pa še na nočno gre. Izreden talent in neverjetna motivacija. Seveda to ne pomeni, da bi bila nova Tina.. ampak sem se vseeno pozanimala in si bile cifre tako visoke, da nimamo šans. in trener, ki je mij sosolec iz srednje šole je povedala, da nimajo izbire…da pač ima otroke bogatunov, ki pa se tega zavedajo in tudi če so kdaj imeli talent.. ni uspehov.

Veš kaj, jaz ga razumem. Letošnja sezona je olimpijska in bi bilo škoda, če bi se poškodoval tik pred odhodom v J.Korejo. Švicarji pa organizirajo tekme tudi če je 20 stopinj nad nulo, važno da imajo oni biznis…za poškodbe pa jim dol visi! V takih toplih razmerah pa je sneg izredno težak in si že v tehničnih disciplinah hitro lahko kako koleno ven vržeš… Razvajen pa ni noben športnik, verjemi. Toliko časa kolikor ga oni posvetijo treningom, tekmam in praktično vsakodnevnemu načinu življenja zato da ostanejo v formi, je hvale vredno, ne pa grajanja ker je Žan izpustil eno tekmo v sezoni…moje mnenje.

Prekajen meso dl cajt gvera;)


Lahko prosim poveš o kakšnih cifrah je govora, če ni skrivnost?
hvala

osnovni paket: 10 000 evrov letno…
oprema, treningi, prevozi.
Da nimas nic posebnega in dodatnega.

sin trenira nogomet in nas pride letno 1000 do 1500 evrov. Odvisno od cene opreme.

Da bi avstrijski, nemški ali kak drug tekmovalec iz neke druge države odklonil tekmovanje iz takega razloga bi bilo njegove kariere konec domači novinarji bi ga živega požrli, pri nas pa, komentator skoraj pozitivno komentira to odločitev, naši novinarji se najbolj bojijo zamere SZS zato imamo euforične komentarje ob doseženem odličnem rezultatu na 28to mesto 🙁

Veš kaj, jaz ga razumem. Letošnja sezona je olimpijska in bi bilo škoda, če bi se poškodoval tik pred odhodom v J.Korejo. Švicarji pa organizirajo tekme tudi če je 20 stopinj nad nulo, važno da imajo oni biznis…za poškodbe pa jim dol visi! V takih toplih razmerah pa je sneg izredno težak in si že v tehničnih disciplinah hitro lahko kako koleno ven vržeš… Razvajen pa ni noben športnik, verjemi. Toliko časa kolikor ga oni posvetijo treningom, tekmam in praktično vsakodnevnemu načinu življenja zato da ostanejo v formi, je hvale vredno, ne pa grajanja ker je Žan izpustil eno tekmo v sezoni…moje mnenje.
[/quote]
Torej je bilo na startu in tudi štartalo +50 bedakov in en ( 1 ) pameten, verjetno teh +50 ne gredo na olimpijado, vsaka tekma ima delegata, ki odloči ali so pogoji primerni ali ne nič ni odvisno v kateri državi je tekmovanje tako, da tole tvoje o švicarskem biznisu ne pije vode.


Približno toliko stane starše dokler ni otrok v reprezentanci in to vseeno kateri, mladinski, članski A ali B, ko je enkrat reprezentant Slovenije ne stane starše nič in gre vse na stroške SZS.
So pa lahko kasneje pogoj tudi rezultati in če jih ni potem del stroškov pokrije tekmovalec ali pa preneha s tekmovanjem, ampak dokler bo v sloveniji 30-40 mesto odličen rezultat ni bojazni

Ni tekmovalec odklonil tekmovanja, pač pa trener.
Žan je resen kandidat za olimpijsko medaljo v veleslalomu in je brez veze, da bi mu jo odnesel rodeo v slalomu.
Taka tekma v SLO nikoli ne bi bila odobrena s strani snežne FIS inšpekcije. Nikoli!


V petih letih tekmovanj v svetovnem pokalu je bil 1x tretji to pa je zgodovinska kariera, trener ali kdorkoli ne spremeni dejstva, da ni tekmoval, če bi bil tekmovalec s srcem bi šel na progo, če drugega ne vsaj dober trening bi bil, v slovenski reprezentanci so vsi kandidati za medaljo, samo na takih tekmovanjih turistom ne delijo medalj.


izgovori, izgovori, izgovori


V petih letih tekmovanj v svetovnem pokalu je bil 1x tretji to pa je zgodovinska kariera, trener ali kdorkoli ne spremeni dejstva, da ni tekmoval, če bi bil tekmovalec s srcem bi šel na progo, če drugega ne vsaj dober trening bi bil, v slovenski reprezentanci so vsi kandidati za medaljo, samo na takih tekmovanjih turistom ne delijo medalj.
[/quote]

Mogoče pa tebe vzamejo na naslednjo tekmo. Sigurno boš zmagal!

Mogoče pa tebe vzamejo na naslednjo tekmo. Sigurno boš zmagal!
[/quote]
Temu se reče najbolj bedast komentar, ki ga nekdo napiše, če se je odločil, da bo smučal potem naj smuča in ne jamra kako je proga preveč razrita ker pogoje imajo vsi enake s tem, ko ne tekmuje bo imel samo vedno slabšo progo ker bo vedno slabše uvrščen, posel, ki ga jst opravljam je opravljen vrhunsko in najbolje kar se ga v mojem poslu da opravit, ne iščem izgovorov, če je drug boljši temveč se trudim tudi od takega biti boljši zato uspevam.

Mogoče preden pametujete vsaj poglejte, kdo še ni štartal. Recimo Švicar Murisier, ki je tudi slabši veleslalomist od Žana. 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} je danes zaključil kariero, ja :rolleyes:

Ful hud šport, v katerem tekmuje 8 držav.

Sedaj komentatorji dajejo velik bolj euforične komentarje, že če se sploh prebije v drugo vožnjo okl25.mesta, če pa komu rata mede 10, pa ko da je osvojil 5 olimpijskih zlatih kolajn.
Potem SZS financira večne talente raznih bogatašev pri še 28 letih, ko osvoji prve točke svetovnega pokala…
Pravi talenti pa ne morejo pridit v smučarsko reprezentanco.

V času Tine Maze, ki ni bila po volji SZS, pa so jo pljuvali. Ob uvrstitvi na stopničke 2ali3 mesto, so komentatorji in novinarji označili za neuspeh….
Ob vožnji Feningerjeve in Vonnove je komentator bolj euforično komentiral, kot pa Tinine nastope….

Sedaj komentatorji dajejo velik bolj euforične komentarje, že če se sploh prebije v drugo vožnjo okl25.mesta, če pa komu rata mede 10, pa ko da je osvojil 5 olimpijskih zlatih kolajn.
Potem SZS financira večne talente raznih bogatašev pri še 28 letih, ko osvoji prve točke svetovnega pokala…
Pravi talenti pa ne morejo pridit v smučarsko reprezentanco.

V času Tine Maze, ki ni bila po volji SZS, pa so jo pljuvali. Ob uvrstitvi na stopničke 2ali3 mesto, so komentatorji in novinarji označili za neuspeh….
Ob vožnji Feningerjeve in Vonnove je komentator bolj euforično komentiral, kot pa Tinine nastope….
[/quote]
Žan se bo na to lani osvojeno tretje mesto šlepal vsaj pet let.

Pretiravanje s številkami…sin smuča v klubu že 10 let, pa sezona do danes še ni presegla 6000 €, pri 9 letih je precej manj stroškov , saj gre za alpsko šolo in ne za tekmovalno smučanje.

A lahko vprasam koliko je star?
Naš je U15 in nas stane 30€ mesec +1x letno 180€ priprave +1x letno 100€ oprema + kopacke po potrebi.


Torej je bilo na startu in tudi štartalo +50 bedakov in en ( 1 ) pameten, verjetno teh +50 ne gredo na olimpijado, vsaka tekma ima delegata, ki odloči ali so pogoji primerni ali ne nič ni odvisno v kateri državi je tekmovanje tako, da tole tvoje o švicarskem biznisu ne pije vode.
[/quote]

Lej, smučanje spremljam že kar nekaj časa, dobro vem da ima fis svoje ljudi ki preverijo in ocenijo situacijo. Na žalost pa podlago in razmere včasih dopustijo dobesedno neregularne, tako da je že prav butasto gledat. Tudi lani so punce vozile hitre discipline nekje v Švici v podobnih razmerah, pa sta bili 2 poškodbi, Ilki pa je na srečo uspelo brez padca do stopničk priti, lahko pa bi tudi ona padla in se obrisala pod nosom za naslov…Meni je razumljiva Žanova odločitev, niti se ne obremenjujem s tem po nepotrebnem, pa niti najmanj se mi me zdi noben smučar butast, ki se odloči, da ne bo tekmoval. Pač, lastna presoja. Tudi v Kitzbühlu dostikrat kdo ne štarta, pa kaj? Je zato peechka?

Prekajen meso dl cajt gvera;)

A lahko vprasam koliko je star?
Naš je U15 in nas stane 30€ mesec +1x letno 180€ priprave +1x letno 100€ oprema + kopacke po potrebi.
[/quote]

Nimate preveč stroškov z nogometom.
Kateri konec pa je to ?

A lahko vprasam koliko je star?
Naš je U15 in nas stane 30€ mesec +1x letno 180€ priprave +1x letno 100€ oprema + kopacke po potrebi.
[/quote]

vaš ne bo nikoli…

vaš ne bo nikoli…
[/quote]
…Ronaldo.

New Report

Close