Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nakup pralnega stroja

Nakup pralnega stroja

No pa je vzel konec naš candy. Kolikor berem bi bil ok tudi beko z inverter motorjem. Po možnosti z 5 letno original garancijo, ne dokup. Dala bi nekje do cca 500 +-. Imate nasvet za kakšen model, kaj naj pazim?
Hval
Lp

vsi od beko imajo 5 let garancije

Aja, nisem vedela za garancijo., cenovno kolikor gledam je tam tam še kakšen gorenjev, pol so pa že vsi čez 700.
Malo se nagibam tudi k nakupu sušilca, kaj mora imeti?

Kupi takšen stroj, da ti ne bo žulil perila 3 ure. Danes perilo ni nveč tako usrano kot včasih.
Takšen stroj da lahko dolžino pranja nastaviš sam.

Vsi!
Stroj dela dobro 5 let. Potem pa deponija.

jaz sem naročila pralni stroj par tednov nazaj, prek mimovrste, definitivno najugodnejši prodajalec v primerjavi z vsem ostalim kar sem čekirala. vzela sem pa od gorenja, z inverter motorjem kot ga omenja – garancija na motor 10 let, garancija za stroj 5 let, cena 350 eur.
o samem stroju pa težko povem, glede na to, da je še bolj frišn… zaenkrat zadovoljna 🙂

no, takrat je bil 350 eur kao po akcijski ceni… zdej je mogoče mal dražji. če te zanima, lahko pogledam model

Lahko nastaviš programe tako, da namesto 2-3 ure žuljenja pere po skrajšanem programu – večino programov, ne samo enem kratkem? Lahko znotraj programov reguliraš temepraturo od 20-60, 90 stopinj? Imaš moćnost dodajanja , višanja nivoja vode, tudi med pranjem – brez ročnega dolivanja? Če ne, potem je jajc….

Lahko nastaviš programe tako, da namesto 2-3 ure žuljenja pere po skrajšanem programu – večino programov, ne samo enem kratkem? Lahko znotraj programov reguliraš temepraturo od 20-60, 90 stopinj? Imaš moćnost dodajanja , višanja nivoja vode, tudi med pranjem – brez ročnega dolivanja? Če ne, potem je jajc….
[/quote]

ni noben jajc, jaz sem s svojim nakupom več kot zadovoljna in mi vse funkcije, ki jih ma ustrezajo. sploh pohvale za mimovrste, naročila decembra med prazniki danes ob 18.uri zvečer, dobila jutri ob 10ih zjutraj, pohvale še za fante s Pošte, ki so mi ga dostavili do kopalnice.

Lahko nastaviš programe tako, da namesto 2-3 ure žuljenja pere po skrajšanem programu – večino programov, ne samo enem kratkem? Lahko znotraj programov reguliraš temepraturo od 20-60, 90 stopinj? Imaš moćnost dodajanja , višanja nivoja vode, tudi med pranjem – brez ročnega dolivanja? Če ne, potem je jajc….
[/quote]

Tudi jaz sem lani po 20letih kupila nov Gorenje stroj. V akciji v aliansi za 350 eur. 5let garancije in vse zgoraj naštete funkcije in več. Zelo zadovoljna.

Mi na kraj pameti ne pade kupovat ohinsploh miele stroj za 1200, z 2letno garancijo. Potem gre pa elektronika in popravilo 750 eur (moj sosed)

Tudi jaz sem lani po 20letih kupila nov Gorenje stroj. V akciji v aliansi za 350 eur. 5let garancije in vse zgoraj naštete funkcije in več. Zelo zadovoljna.

Mi na kraj pameti ne pade kupovat ohinsploh miele stroj za 1200, z 2letno garancijo. Potem gre pa elektronika in popravilo 750 eur (moj sosed)
[/quote]
Tole glede Miele je pa dobrodošla informacija. Jaz si ogledujem pralno sušilne stroje in sem hotela vprašat za kakšne izkušnje s to znamko. Glede na to, da je parkrat dražji , bi pričakovala, da je tudi življenjska doba parkrat daljša – brez kvarjenja.

ja, prosim , poglej kateri model.

Ali se na katermkoli sušilnem stroju še posebej lahko nastavi temperatura sušenja ali samo ko nastaviš s programom?
kaj menite o tem d8666n sušilcu http://www.gorenje.si/izdelki/veliki-gospodinjski-aparati/pranje/modeli/susilni-stroji/d8666n/439905#manuals

saj ga ga ima cenej

Tudi jaz sem lani po 20letih kupila nov Gorenje stroj. V akciji v aliansi za 350 eur. 5let garancije in vse zgoraj naštete funkcije in več. Zelo zadovoljna.

Mi na kraj pameti ne pade kupovat ohinsploh miele stroj za 1200, z 2letno garancijo. Potem gre pa elektronika in popravilo 750 eur (moj sosed)
[/quote]

pa kdo ti sili Miele in pravi, da je to top? Samo tvoje opranoglavo prepričanje.

Tvoj sosedj je pa butec, ker si ni pri Miele dokupil 10 letne garancije 🙂

Lej, naj ti dobro služi stroj 5 let, vse dobro!

JAz osebno zelo slabe izkunje z Gorenjem preteklih 10 let; dva stroja takoj po izteku garncije -eden vbrez inverter motorja, drugi z inverter motorjem. Mene žalGorenje ne prepriča več. Me je pa Siemens.

Vsi!
Stroj dela dobro 5 let. Potem pa deponija.
[/quote]

LAŽ! Po tvoje potem moj že 7 let dela na deponiji :-PPP


Tole glede Miele je pa dobrodošla informacija. Jaz si ogledujem pralno sušilne stroje in sem hotela vprašat za kakšne izkušnje s to znamko. Glede na to, da je parkrat dražji , bi pričakovala, da je tudi življenjska doba parkrat daljša – brez kvarjenja.
[/quote]

miele ima v osnovi 2 leti, lahko pa dokupiš 5 oz 10 let garancije. nekateri ponujajo tudi garancijo pri zavarovlanih družbah. Sam imam miele sušilec TCE 630 wp eco, garancijo pa dokupljeno pri mislim da zavarovalnica maribor. Kupljen je bil pri mizarstvu zupanc, selce

sušilc v povprečju laufa 1 na dan,dva tako da je kar precej v uporabi zelo zelo zadovoljni

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Kupi Beko, je cenovno ugoden in odličen stroj za ta denar. Sama ga imam in sem zelo zadovoljna s pranjem. Najdaljši program pranja je cca 2h. Imaš pa en kup nastavitev in že dodanih programov, kratkih, dolgih, za pisnano, za belo, za športno, za volno, za svilo, ….

v osnovi določeš že s programom (npr bombaž ali občutljivo), imajo (tudi ta ima) funkcijo dodatnega nižanja temp, tako da lahko temp, katera je določenqa s programom še znišaš. Uporabno

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

LAŽ! Po tvoje potem moj že 7 let dela na deponiji :-PPP
[/quote]

počakaj še kakšno leto 😛

Sicer pa – današanja bela tehnika v rangu med 300 -500 eur je v 5-7ih letih uporabe že več kot zamortizirana. In če še dela brez posegov serviserjev, je čudež. Ali pa udi hazard,ko določena elektronika se lahko začne pregrevat, ker ježe preživela tovarniško stestirano količino ponovitev in odobritev ciklov za obdobje 5ih let….

Nekateri morate razumet, da je 5 let tovarniške garancije seveda z razlogom in tudi neka “varovalka”, in da je potem, če stroj seveda ne pregleda po ziteku te garancije pooblaščeni serviser, četudi še vse tip top dela, hazard za nadaljno uporabo.

miele ima v osnovi 2 leti, lahko pa dokupiš 5 oz 10 let garancije. nekateri ponujajo tudi garancijo pri zavarovlanih družbah. Sam imam miele sušilec TCE 630 wp eco, garancijo pa dokupljeno pri mislim da zavarovalnica maribor. Kupljen je bil pri mizarstvu zupanc, selce

sušilc v povprečju laufa 1 na dan,dva tako da je kar precej v uporabi zelo zelo zadovoljni
[/quote]

No, podaljšana garancija preko trgovca, oni pa naprej pri zavarovalnih družbah se je pri nas izkazalo za pametno odločitev.

Odtrgalo os motorja ( inverter, znamka LG) v času podaljšane garancije – cca 2 meseca pred iztekom 3 letne podaljšane garancije ((osnovna tovarniška je bila 2 leti, smo dokupili še 3, ker je bil stroj v cenovnem rangu 1350 eur, pač šesti čut, da če gre kaj narobe pri toliko denarja, je pametno doplačat , mislim da je bilo 50 eur doplačila za 3 dodatna leta.

Zavarovalnica je po preučitvi primera odobrila zamenjavo s popolnoma novim strojem po naši izbiri, v istem cenovnem razredu, doplačila ni bilo z naše strani nobenega, ker je šlo za res veliko okvaro.Tokrat sem izbrala stroj, ki je bil pol cenejši od prvotnega, s podobnimi karakteristikami, a precej boljšo firma od LG. Smeg……s še boljšimi karakteristikami, kot prejšnji stroj, pa tudi parno pranje, cena sicer malo čez 700 eur. Neprimerljivo s predhodnjikom. Že centrifugiranje je dovolj na max 1000 obratov, čeprav jih ima monost 1400 – nikoli ne uporabljam več kot 1000, ni potrebe – in tudi ne bom, da ne preobremeniš osi motorja 🙂

Se ena, ki ti absolutno NE priporoca Gorenja….

Vsi!
Stroj dela dobro 5 let. Potem pa deponija.
[/quote]

Imam Beko za 400 ojrov, 8kg, inverter in sto funkcij. Funkcijsko primerljiv Bosh je bil 800+€. Zal tudi Bosh ni za 15-20 let, tako da, ce Beko zamenjam po petih letih za novega spet za 400€, bom imela v desetih letih namesto enega stroja pac dva, a je lazje dati 400€ vsakih 5 let, kot pa naenkrat 800.

Se pomembnejse mi je bilo pa to, da je imel Beko edini ze v osnovi primerno porabo vode plus gumb za vec vode, pa se programi perejo ccca uro.

No, podaljšana garancija preko trgovca, oni pa naprej pri zavarovalnih družbah se je pri nas izkazalo za pametno odločitev.

Odtrgalo os motorja ( inverter, znamka LG) v času podaljšane garancije – cca 2 meseca pred iztekom 3 letne podaljšane garancije ((osnovna tovarniška je bila 2 leti, smo dokupili še 3, ker je bil stroj v cenovnem rangu 1350 eur, pač šesti čut, da če gre kaj narobe pri toliko denarja, je pametno doplačat , mislim da je bilo 50 eur doplačila za 3 dodatna leta.

Zavarovalnica je po preučitvi primera odobrila zamenjavo s popolnoma novim strojem po naši izbiri, v istem cenovnem razredu, doplačila ni bilo z naše strani nobenega, ker je šlo za res veliko okvaro.Tokrat sem izbrala stroj, ki je bil pol cenejši od prvotnega, s podobnimi karakteristikami, a precej boljšo firma od LG. Smeg……s še boljšimi karakteristikami, kot prejšnji stroj, pa tudi parno pranje, cena sicer malo čez 700 eur. Neprimerljivo s predhodnjikom. Že centrifugiranje je dovolj na max 1000 obratov, čeprav jih ima monost 1400 – nikoli ne uporabljam več kot 1000, ni potrebe – in tudi ne bom, da ne preobremeniš osi motorja 🙂
[/quote]

jaz mam njihovega pomivalca in sem u nulo navdušen. Placa v košarah ne prašaj, celo odpiranje vrat je tako da dol padeš. Primerjal s kolegom ki ima miele in je samo rekel “hudo”
so dobri, ni kaj. Ti kar verjamem glede pralca da je špica

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

jaz mam njihovega pomivalca in sem u nulo navdušen. Placa v košarah ne prašaj, celo odpiranje vrat je tako da dol padeš. Primerjal s kolegom ki ima miele in je samo rekel “hudo”
so dobri, ni kaj. Ti kar verjamem glede pralca da je špica
[/quote]

Smeg je zakon, to lahko potrdim zadnja 3 leta.

Imam trenutno Beko pomivalca, cca 6 mesecev, sicer tehnološko najbolj izpopolnjen model, s parnim sušenjem in inverter motorjem, pa nisem zadovoljna,mi je žal ; ker si “izmišljuje” glede pralnega sredstva – kar zaštrajka; nekaj čas je odlično pral samo z gelom, nato s tabletami; na servisu so mi svetovali, da celo sol iz posode ven pobrat, da posoda ne bo lisasta in flekasta. Zdaj trenutno dobro pere s tabletami Finish Quantum, vendar brez soli v posodi . Načeloma pa serviserji pravijo, da sol mora bit za zaščito stroja…….. Pa posodo noter dajem popolnoma očiščeno ostankov hrane, ni svinjarije, vetrnice ščiščene, pred prvo pipo v hiši imamo tudi namontiran filter za mehčanje in čiščenje vode ( preprečevanje nastanka vodnega kamna). Monter je tudi očistil mrežice, cevi, vse, predno je povezal ta stroj. Reultati pranja in čiščnja niso OK -posoda je včasih z belimi pikami slabo posušena.

Bo naslednji pomivalc zagotovo Smeg.

Imeli Gorenje, pa Whirlpool in LG ( pralni, sušilni, pečica, kuhalna plošča, dva ameriška hladilnika, pa nismo bili zadovoljni – vedno je bilo še v času garancije sranje in stroji nenehno v popravilu), sedaj pa zaupamo Smeg in Siemensu – vsa tavelika bela tehnika, No, razen hladilnik smo želeli imet s francoskimi vrati ( zgoraj dvokrilni hladilnik, spodaj dva izvlečna ločena zamrzovalna predala, pa smo vzeli od Beka najnovejšega, brez vodo in ledomata, ker se po izkušnjah to izkazalo za zelo neracionalno – je dovolj, če so samo škatlice za led, kar ima tudi Beko sedaj – smo imeli predzadnji hladilnik LG z linearnim kompresorjem, pa je bil zelo neracionalen, tako z razporeditvijo prostora, predvsem v zamrzovalniku, kot požrešnostjo elektrike. Velika požrešna krava 🙂

Smega ne poznajo slovenski kupci , zato ga ni toliko na voljo po slovenskih tehničnih trgovinah, ker prodajalci nekako “forsirajo” tisto, kar se jim maržno bolj izplača: Gorenje , BEKO, Bosch, LG,….

Smeg je zakon, to lahko potrdim zadnja 3 leta.

Imam trenutno Beko pomivalca, cca 6 mesecev, sicer tehnološko najbolj izpopolnjen model, s parnim sušenjem in inverter motorjem, pa nisem zadovoljna,mi je žal ; ker si “izmišljuje” glede pralnega sredstva – kar zaštrajka; nekaj čas je odlično pral samo z gelom, nato s tabletami; na servisu so mi svetovali, da celo sol iz posode ven pobrat, da posoda ne bo lisasta in flekasta. Zdaj trenutno dobro pere s tabletami Finish Quantum, vendar brez soli v posodi . Načeloma pa serviserji pravijo, da sol mora bit za zaščito stroja…….. Pa posodo noter dajem popolnoma očiščeno ostankov hrane, ni svinjarije, vetrnice ščiščene, pred prvo pipo v hiši imamo tudi namontiran filter za mehčanje in čiščenje vode ( preprečevanje nastanka vodnega kamna). Monter je tudi očistil mrežice, cevi, vse, predno je povezal ta stroj. Reultati pranja in čiščnja niso OK -posoda je včasih z belimi pikami slabo posušena.

Bo naslednji pomivalc zagotovo Smeg.

Imeli Gorenje, pa Whirlpool in LG ( pralni, sušilni, pečica, kuhalna plošča, dva ameriška hladilnika, pa nismo bili zadovoljni – vedno je bilo še v času garancije sranje in stroji nenehno v popravilu), sedaj pa zaupamo Smeg in Siemensu – vsa tavelika bela tehnika, No, razen hladilnik smo želeli imet s francoskimi vrati ( zgoraj dvokrilni hladilnik, spodaj dva izvlečna ločena zamrzovalna predala, pa smo vzeli od Beka najnovejšega, brez vodo in ledomata, ker se po izkušnjah to izkazalo za zelo neracionalno – je dovolj, če so samo škatlice za led, kar ima tudi Beko sedaj – smo imeli predzadnji hladilnik LG z linearnim kompresorjem, pa je bil zelo neracionalen, tako z razporeditvijo prostora, predvsem v zamrzovalniku, kot požrešnostjo elektrike. Velika požrešna krava 🙂

Smega ne poznajo slovenski kupci , zato ga ni toliko na voljo po slovenskih tehničnih trgovinah, ker prodajalci nekako “forsirajo” tisto, kar se jim maržno bolj izplača: Gorenje , BEKO, Bosch, LG,….
[/quote]

Koliko hladilnikov ste pa zamenjali???
Mi smo imeli 21 let Gorenjev, ki smo ga 3x selili. Zdaj imamo Beko, ker je bil edini primerne velikosti in sem super zadovoljna.

Glede pomivalca pa, je bil ze v kuhinji nov najosnovnejsi Beko, pa sem rekla, naj mu bo, dokler dela, naj dela. Ze peto leto pere fantasticno, vsak dan, uporabljam program 65 stopinj quick&clean, pere 50 minut, posoda soli traja cca 2 meseca, na pranje dam pol Hoferjeve tablete in posoda je glanc cista, pomivalec pa tudi cist kot solza.

New Report

Close