Najdi forum

psihoterapevt v okolici mb

Pozdravljeni

Zanima me, kako bi najhitreje prišel do psihoterapevta v okolici mb? S tem se še nisem nikoli ukvarjal , zato me zanima kako pravilno pristopit do zadeve. Nekaj sem tudi slišal o koncesiji, a so čakalne dobe predolge.

Pozdravljeni,

predlagam, da se pozanimate o vrstah psihoterapije, ki so vam na voljo (psihoanalitična psihoterapija, geštalt, vedenjsko-kognitivna terapija, integrativna psihoterapija itd.). Gre za različne pristope in načina dela.

Potem bodite pozorni na to, da ima oseba za seboj dolgoletno izobraževanje (vsaj 4 leta) in svojo lastno izkušnjo v psihoterapiji (kot pacient oz. klient) ter po možnosti supervizijo za svoje delo.

Sem vam odgovoril na vaše vprašanje?

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

Hvala za odziv.

V bistvu ne vem kakšno vrste terapije bi potreboval.

Moj problem na kratko.

Star sem 26 let. Že več kot petnajst let se spopadam z občasnimi paničnimi napadi (3-5 letno) in socialno fobijo, katera kombinacija mi povzroča, da sem tekom let postal zapečkar, sramežljiv, izgubil samozavest, dobil občutek nepomembnosti in nesposobnosti in izguba koncentracije.

Vsi ti dejavniki so mi onemogočili, da bi se razvil kot normalna oseba. Posledično imam povsem dead end zanič službo, sem brez pravih prijateljev in hobijev, pravtako tudi nisem bil še v nobenem razmerju. Najhuje je konec tedna, ko se zavem, da bom vikend spet preživel za računalnikom in počel nič pametnega, tole mi kar udari na psiho. Sicer ni vedno tako hudo, ampak včasih pa fajn udari, da kar izgubim zagon za vsakdanja opravila.

Lep pozdrav.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

glede na napisano bi vam priporočal poglobljeno obliko psihoterapije (npr. psihoanalizo), kjer se boste lahko poglobljeno ukvarjali s svojimi občutki, strahovi, notranjimi konflikti itd. Nesmiselno je, da se ob takšnih simptomih še naprej mučite sami, hkrati pa imate na voljo več različnih vrst pomoči (psihoterapija in v primeru težjih akutnih stisk tudi psihiatrična pomoč). Vas vzpodbujam, da poizkusite s psihoterapijo in boste sčasoma videli kako vpliva na vas. Verjamem, da vam bo na dolgi rok in ob rednih obiskih pomagala do boljšega počutja.

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close