Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Brezposelnost in invalidska upokojitev

Default avatar

Sem na tem

Morda kdo ve kako je s tem?

Sem že kar nekaj časa brezposelna in v tem času zbolela za rakom na maternici. Odstranili so mi vse: maternico, jajčnike in bezgavke. Slišala sem, da ti v tem primeru pripada invalidska upokojitev, seveda po končamem zdravljenju.
Default avatar

prvič slišim

Sem na tem je napisal/a:

Sem že kar nekaj časa brezposelna in v tem času zbolela za rakom na maternici. Odstranili so mi vse: maternico, jajčnike in bezgavke. Slišala sem, da ti v tem primeru pripada invalidska upokojitev, seveda po končamem zdravljenju.
Tole pa prvič slišim. Pa tudi poznam nekaj ljudi z istimi težavami, pa nobena ni v invalidsko upokojena. Mogoče pride v poštev, če imaš še kakšne druge hude težave.
Default avatar

Če bi ti

odstranili še gofljo in zadnjično odprtino, potem ja.
Default avatar

zakaj nisi raje tiho

Če bi ti je napisal/a:
odstranili še gofljo in zadnjično odprtino, potem ja.
Tebi so pa pamet odstraniti...pa tako ne rabiš upokojitve!
Default avatar

pozanimaj se

Sem na tem je napisal/a:

O vseh stvareh povprašaj svojega zdravnika, prav tako se lahko obrneš na Zastopnika bolnikovih pravic! Če si prijavljena na ZRSZ se posvetuj s svojo svetovalko. Veliko je odvisno tudi koliko si stara! S takšno diagnozo pa je zelo težko, da te nekdo zaposli.....pozanimaj se....
Default avatar

na zavodu

Sem na tem je napisal/a:

[/quot

Ali ste na zavodu in prejemate nadomestilo za brezposelnost oziroma si plačujete prispevke za časa brezposelnosti?
Default avatar

Sem na tem

Ne prejemam več nobenega nadomestila iz zavoda. Stara sem 50, imam pa 29 let delovne dobe.
Pred mesecem dni sem bila pri svoji ginekologinji, sem jo malo povprašala glede tega in je poklicala znanko, ki tam dela oziroma se spozna na to in kot mi je kasneje ginekologinja razložila, mi pripada (ni mi znala niti ona točno povedati), toda vlogo lahko vložim šele po koncu celotnega zdravljenja.
Hvala vam za odgovore. Sigurno se bom pozanimala na ZPIZu pred končanim zdravljenjem kako je s tem. Mislila sem, če je tukaj kakšna s podobno izkušnjo.
Default avatar

Barca

Sem na tem je napisal/a:

Do določene starosti ženske se prizna invalidnina, uredi s svojim osebnim zdravnikom.
Default avatar

Barca

Barca je napisal/a:
Sem na tem je napisal/a:

Do določene starosti ženske se prizna invalidnina, uredi s svojim osebnim zdravnikom.
Obrni se sem, kar v to temo viewtopic.php?t=6303901
Default avatar

tudi malo porezana

Pri starosti 50 let odstranitev maternice in jajčnikov ne pomeni bistvene spremembe v življenju. Tudi nadomestilo za telesno okvaro ti mislim da ne pripada, si že prestara.

Sama sem stara 51 let, zaradi raka so mi odstranili obe dojki, jajčnike in del bezgavk (vseh bezgavk najbrž da tudi tebi niso), pa delam na 8 ur, nihče ni omenjal kakšne upokojitve. Imam nekaj težav zaradi limfedema, ki je posledica odstranitve bezgavk.

Vsekakor se je za pozanimati na ZPIZ, a na tvojem mestu ne bi preveč upala. Samo zaradi odstranitve te zagotovo ne bodo upokojili, upokojijo te lahko zaradi težav, ki jih morda imaš zaradi odstranitve, in če so te tako velike, da ti onemogočajo opravljanje dela. Sama veš, če imaš zaradi odstranitve maternice in dela bezgavk kakšne hude težave. Moraš jih pa potem dokazovati z zdravniškimi izvidi.
Default avatar

Fertu

Poznam eno ,ki je imela raka na dojki niso ji nic odstranili je sla u penzijo stara je bila 55 let mislim da enih 5 let nazaj.