Najdi forum

Pozdravljeni,

zaradi težav s kolenom so me napotili na MR, v zadnjem času sem imel namreč dvakrat močne bolečine po telovadbi( počepi,izpadni koraki,tek) in sicer so trajale kakšne tri dni, praktično nisem mogel stopiti na nogo zaradi močne pekoče bolečine. Čez čas so bolečine izvenele in kasneje ni bilo težav, če sem se izogibal tem vajam. Drugače veliko kolesarim in tam nikoli nimam težav, tudi pri vožnjah v klanec. Preiskava je pokazala sledeče:

Zmerna tendinoza QT, v medijalnem nitju par trakastih svežih fisur.
Patelarni ligament bo, edem periligamentarno.
Kar normalno debel hrustanec patelofemoralno, na trohleji medijalno izrazito neravne površine, sicer gladkorobe.
Na pateli lateralno edematozen z dvema plitvima fisurama, na pateli medijalno pa manjši blister ter edem v bazalnem sloju hrustanca.
V MM so strukturne spremembe,
LM je bp.
Vezi so primerne.
Hrustanec tibijofemoralno je primerno debel in gladke površine.
Mnenje: Spremembe v sklepnem hrustancu patelofemoralno.

Zanima me razlaga izvida, eventuelna terapija in pa priporočilo glede športnih aktivnosti.

Hvala in lep pozdrav!

Spoštovani,

v izvidu navajajo okvare sklepnega hrustanca v sprednjem delu kolena, tako na pogačici kot tudi na stegnenici, okvaro kite štiriglave stegenske mišice s svežimi pokami ter oteklino (znak vnetja) ob pogačični vezi.

Priporočam, da s posnetki opravljenega slikanja z MR pridete na pregled, saj je potrebno s pregledom ugotoviti, kaj od navedenega Vam tudi povzroča težave. Prav ugotovitve pri kliničnem pregledu so ključne za usmeritev zdravljenja.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,
Hvala za odgovor. Zanima me če za omenjene težave pride v poštev tudi artroskopija in če je postopek boleč in kaksna anastezija pride v poštev pri takšnem posegu? Oz če je mogoče tudi z neoperativnim postopkom omiliti težave.

Hvala in lep pozdrav!

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

verjetnost, da bo potrebno artroskopsko operativno zdravljenje je zelo majhna. Bolj verjetno je zdravljenje z injekcijami plazme bogate s trombociti in morebiti tudi s hialuronsko kislino. Vsekakor pa je potrebno PRED zdravljenjem ugotoviti, KAJ od naštetega v izvidu Vam povzroča težave.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni!

Da ne odpiram nove teme bom vprašala kar tukaj.
2 dni nazaj sem se močno udarila v koleno iz strani kjer je vdolbina pri pogačici, kjer sem kakšne pol ure čutila močne bolečine, kot da bi zadela živec. Sedaj imam še vedno rahle bolečine ob večjih naporih, ter občutek da se v kolenu nekaj dogaja v smislu da mi rahlo “škripa”, poka oz. mi ob premiku ne drsi sklep tako gladko kot prej. Cela noga mi prav tako tudi trzne na vsake toliko.
Zanima me ali je to samo zaradi udarca( saj je na otip še rahlo boleče) in bo zadeva izzvenela ali lahko pričakujem, da bom imela težave vnaprej in sem si dejansko kaj poškodovala. Stara sem 30 in se ukvarjam s športom zato me tudi skrbi. Bi morala raje mirovati za nekaj časa?
Hvala vnaprej, LP

Spoštovani,

priporočam počakati 7 dni od poškodbe. Če bodo bolečine povsem izzvenele, priporočam postopen prehod na polne (tudi športne) obremenitve; če bodo bolečine vztrajale ali se ponovno pojavile, pa priporočam pregled. Bolečine so namreč preprosto obvestilo o tem, da se je v telesu naredila škoda! Če se bodo bolečine nadaljevale, pomeni, da se nadaljuje tudi škoda!

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,

sta omenjeni zadevi plačljivi ali se lahko za to dobi tudi napotnico?

Lep pozdrav.

Spoštovani,

obeh navedenih zdravljenj zdravstvena zavarovanja ne pokrivajo. Edina možnost je plačniška.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close