Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Se vam zdi spodobno, da ženska doji v javnosti?

Se vam zdi spodobno, da ženska doji v javnosti?

Kaj menite o dojenju v javnosti (npr. v lokalu)?

Meni je pa fajn pogledat gole joške. Sploh, če je fejst ženska. Saj počasi bo še katera ta malo pokazala, ko si bo tampon v lokalu menjala.

je naravno, ni pa treba bulit vanjo !

pa kaj vam je? vam je nerodno ali kaj imate zdaj neke komplekse … če ga hrani z žličko, pa je ok?

še malo, pa boste zahtevali, da si usta in nose skrijemo!

Tudi jaz jem v javnosti. Ne vem, zakaj dojencek ne bi smel.

Pa saj to je nekaj normalnega al je to tabbu?? Verjetno jo bi marsikdo opazil ali vsaj namenoma malo bolj pogledal ampak glih da bi se pa usedel tko da bi jo gledal par minut mi pa ne pride na misel. Moja misel, če sem kdaj videl kakšno mamico ki doji v javnosti je bila ” kar pogumno dejanje v današnjem času”

si nedojen-a?

en stari je ful kritiziral, ko je videl, da mamica boža otroka po laseh in mu pritisne lubčka na lička … a veste zakaj se je razburjal?
– ker sam ni bil nikoli pobožan 🙁 in ni prenesel pogleda na takšno nežnost matere do otroka

Meni je lepo, ce vidim mamico dojiti.

Ni niti spodobno niti primerno, kajti to je čas, ki je namenjen izključno materi in otroku.

Zdaj dajo svoje joške, ko dojijo, tudi na FB, tako, da tipi komot preverimo vse joške. Ni treba v lokalu buljit, lahko to doma v miru na FB počneš.


Potem pa ne bulji in jim pusti intimo. Buljiti ni spodobno.

je grdo, da se otroka doji v javnosti. Ne rečem kje v parku, nekje, kjer se ravno ne svetijo joški v svoji veličini.
pa tudi ne vsem na ogled.
To je enostavno rajcanje. In potem se naj ne čudimo, da se revežu, ki ni nikoli videl joškov, preprosto ftrga.
Bolj kot dojenje v javnosti , se mi zdi s strani mamic čista provokacija , ponos, da ima otroka in naj vidi ves svet.


Potem pa ne bulji in jim pusti intimo. Buljiti ni spodobno.
[/quote]

Hja, najbolje, da gremo vsi gosti ven iz lokala, ko mamica vrže svoje joške na plano. Da bo imela svojo intimo.
No saj, ko bo usrane plenice vrgla na mizo, ker je menda to normalno, da se otroka previja v lokalu, bomo pa res vsi ven šli.

Sem dojila oba, ampak sem se vedno umaknila nekam v zasebnost, recimo ce smo bili v lokalu, kar je bilo redko z dojenckom, sem sla v avto, ze v parku na klopci mi ni bilo prijetno, vedno sem probala uredit tako, da sva sla sita ven in ce je otrok jokcal, nisem tisto sekundo dala joske na plano, ampak je pac malo pocakal, da je bila priloznost.
Ponavadi sva sla domov, potem na obisku sem se vedno umaknila v drug prostor, nikoli nisem dojila pred vsemi recimo za mizo itd.

Ja in ce doji v javnosti pa to ni intimen trenutek med njima???? Se mores med dojenjem zaklenit v klet brez oken, da je prava vez z otrokom??? Pa dajte no….otrok je lacen in se ga nahrani…po zlicki, flaski al pa dojki…. zivljenje je res lahko lepo, ce ga zivis ☺

Ne…saj ne bom nic komentirala, ker mislim, da se salis….rajcanje??? ☺☺☺

Seveda dojim, ko je dojencek pac lacen, saj je to menda ja nekaj najbolj naravnega za nas zivalski red (namig: SESALCI). In neumno se mi zdi, da bi se pri tem skrivala po nagravznih wcjih, ki nikakor niso primeren kraj za dojencke ali ostajala zaprta med stiri stene.

Je pa res, da se preden grem ven primerno oblecem, da mi ni treba pokazati prav vsega in vzamem s seboj se veliko tetra plenico 120×120 s katero naju malo zakrijem. In ne res ne vem, kaj bi bilo s tem narobe.

Bistveno bolj nenormalno se mi zdi, da ko zelim previti otroka v previjalnici (noter je tudi wc in pac ti prostori res niso najbolj cisti) najdem noter eno revo, ki ze pol ure doji.

Torej le nisem edina! Meni je to grozno, naravnost vsekano! Nihče in nikdar me ne bo prepričal, da ni druge možnosti kot sredi lokala stisnit otroku joško v usta. Če je že tako malo dete na javnem prostoru, je od enega do drugega hranjenja čisto dovolj, da mama opravi, kar ima za opravit, če pa že ostaja dlje, pa so tudi v lokalih manj frekventne točke, kjer se lahko vsaj približno intimno nahrani otroka. Nedavno smo bili na slovesnosti, kjer je na vabilu bilo eksplicitno zapisano, da je brez otrok. Ok, razumem, ena izmed tistih, ki je morala biti tam, je imela mesec dni starega otročka. Ampak ko je sredi večerje vrgla pri mizi joško ven, so najprej, da je nahranila otroka, zapustili omizje vsi moški, nato pa še večina žensk. Ne vem kako se je dojilja počutila, upam, da je to vljudnostno gesto razumela kot ji je bila sporočena, ker bilo je naravnost grozno, da je sredi pireja štrlela nad krožnikom njena bradavica. Svoboda dojenja gor ali dol! Naj omenim še, da je lokal imel tudi zasebnejše in intimnejše prostore. Tudi v bodoče mislim ravnati natanko tako.

Spodobno??? nekaj najbolj naravnega na svetu…da mati hrani svojega otroka.
Prej bi bilo na mestu vprašanje zakaj to povezujete z erotiko, tisti, katere vas moti?

Tako je. To je intimna stvar med mamico in dojenčkom, zato se to ne vsem na očeh.

Brez komentarja. Ne vem, kje eni živite… v jamah? A se sploh zavedate, da je treba otroka dojit na 3, včasih tudi 2 uri, po potrebi tudi pogosteje? In kaj naj potem mamice bodo kar lepo doma, da se jim slučajno ne zgodi lačen otrok v javnosti? Ali pa naj se skrijejo na WC med leglo bakterij, kot da so kužne?
Če si mentalno zdrav, te kaj tako naravnega ne more motiti. Bi prej verjela, da koga motijo otroci, ki v nakupovalnem vozičku jedo žemljice, preden jih starši plačajo na blagajni, ker njim bi se dejansko lahko razložilo, da se počaka, dokler se stvar ne plača, ampak dojenčku… njemu ne moreš zapovedati, kdaj je lahko lačen, prestrašen, potreben tolažbe…

Otroka se doji v prostorih kjer se ljudje hranimo, npr. v gostilni za mizo lahko.

Otroka se previja pa v WC-ju ali kopalnici, če ni druge možnosti, v glavnem tam kjer ostali ljudje.

Torej le nisem edina! Meni je to grozno, naravnost vsekano! Nihče in nikdar me ne bo prepričal, da ni druge možnosti kot sredi lokala stisnit otroku joško v usta. Če je že tako malo dete na javnem prostoru, je od enega do drugega hranjenja čisto dovolj, da mama opravi, kar ima za opravit, če pa že ostaja dlje, pa so tudi v lokalih manj frekventne točke, kjer se lahko vsaj približno intimno nahrani otroka. Nedavno smo bili na slovesnosti, kjer je na vabilu bilo eksplicitno zapisano, da je brez otrok. Ok, razumem, ena izmed tistih, ki je morala biti tam, je imela mesec dni starega otročka. Ampak ko je sredi večerje vrgla pri mizi joško ven, so najprej, da je nahranila otroka, zapustili omizje vsi moški, nato pa še večina žensk. Ne vem kako se je dojilja počutila, upam, da je to vljudnostno gesto razumela kot ji je bila sporočena, ker bilo je naravnost grozno, da je sredi pireja štrlela nad krožnikom njena bradavica. Svoboda dojenja gor ali dol! Naj omenim še, da je lokal imel tudi zasebnejše in intimnejše prostore. Tudi v bodoče mislim ravnati natanko tako.
[/quote]

samo katoliške hinavke ste tako prepričane v nespodobnost dojenja … na kaj vas le to spominja?

Hraniti otroka kjerkoli, kadarkoli, pred komerkoli, to pač se da urediti, da se otroka nahrani, oziroma dojenčka podoji takrat, ko si v primernem prostoru, ne pa kjerkoli.
Izjeme so, ko se res ne da urediti drugače, vendar, da kar tako dojiš dojenčka na neprimernih prostorih, to ni olikano.

New Report

Close