Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek je kdo na zavodu za zaposlovanje

je kdo na zavodu za zaposlovanje

Prijavila se bom na zavod za zaposlovanje,ker bi rada dobila kako služboOtroci so že dovolj stari,da so lahko sami doma.Do sedaj nisem bila na zavodu.Preživlja me mož.Zanima me tiste ki ste na zavodu,kaj je potrebno za prijavo,kako izgleda na zavodu,je potrebno na kake delavnice skratka vse kar je povezano z zavodom.Hvala!

Mene pa zanima,kolikokrat se je potrebno javljat na razgovore in kaj se sploh tam pogovarjaš.

Če se imaš namen prijaviti na Zavod, ker bi rada dobila službo, je vseeno, če se tja niti ne prijaviš, ker ti Zavod ne bo našel službe. ☺ je pa pogoj da si tam prijavljena, če ti bo država plačevala zavarovanje in če boš dobivala socialno pomoč.
Sicer pa rabiš le osebno izkaznico in če se ne motim, tudi sklep o prekinitvi delovnega razmerja, če si bila kje zaposlena.
Hm, kako izgleda na Zavodu? Odvisno pač od svetovalca, ki ga imaš. Enim je malo bolj v interesu, da te pošiljajo na delavnice, večini precej manj. Po mailu dobiš obvestila o prostem delovnem mestu, kjer pa ni vedno nujno, da se sklada s tvojim zaposlitvenim načrtom.

Kakšno zavarovanje?

Kakšno zavarovanje?
[/quote]

Obvezno in dopolnilno zdravstveno zavarovanje.

Se strinjam, zavod nima pri iskanju službe (skoraj) nič, včasih te napoti na razgovor, to pa je tudi vse.

Socialne pomoči ne bo dobivala, če je poročena in ima mož službo ter dovolj plače. Kar je očitno ima, če jo je do sedaj preživljal. Zavarovana je verjetno po možu, država zavarovanja ne plačuje.

Se strinjam, zavod nima pri iskanju službe (skoraj) nič, včasih te napoti na razgovor, to pa je tudi vse.

Socialne pomoči ne bo dobivala, če je poročena in ima mož službo ter dovolj plače. Kar je očitno ima, če jo je do sedaj preživljal. Zavarovana je verjetno po možu, država zavarovanja ne plačuje.
[/quote]

Sploh pa ne dodatnega!

Sploh pa ne dodatnega!
[/quote]

Ok, priznam, tega dela nisem vedela, ker sem do zdaj vedno sama urejala glede zavarovanja, tako da sem ta del zgrešila. Hvala obema predhodnicama za opozorilo ☺

Datume za razgovore pri svojem svetovalcu dobiš čisto različno, jaz sem vsakič na 3 mesece, nekateri jih na 6, itd. Nekateri svetovalci ti določijo minimalno število obvezno poslanih prijav na prosta del. mesta, pri drugih lahko bolj “počivaš”. Pri nekaterih moraš vse živo poročat, kaj si počel od zadnjega sestanka do danes, eni komplicirajo v 3 pm

minimalno število obvezno poslanih prijav na prosta del. mesta / mesec.
Potem se spletno povežeš s svojim svetovalcem in lahko na ta način komuniciraš z njim – nekateri zahtevajo, da jim tako poročaš svoje aktivnosti, iščejo dokaze in informacije kam si pošiljal prošnje, v glavnem nč kej prijetnega se ti ne obeta na zavodu

drugače pa vzami potrdilo, da si prijavljena na zavodu in izkoristi to kjer lahko – LPP karta 17 eur, enoletna brezplačna članarina v mestni knjižnici.

To drži za te ko dobivajo nadomestilo,za te ko ne dobivajo nič ne komplicirajo in tudi ti nimajo kaj vzet.

Meni so bili v zelo veliko pomoč, ker so mi pokazali in me natrenirali, kako sploh učinkovito iskati službo. Pa še posredno so mi jo našli. Hvala ZRSZ.

No sedaj ko je tema odprta,pa še jaz.sama sem na zavodu že 1 leto pa kot zgleda ne bo službe,nadomestila ne dobivam.Kaj se zgodi,če si plačujem pokojninsko zavarovanje oziroma je sploh to mogoče,da se pripravim ker imam razgovor s svetovalko ravno naslednji teden.

Jaz sem na zavodu, moj je zaposlen in imava enega otroka dve leti starega, on zasluži minimalno plačo, jaz pa do sociale nisem upravičena, dobim le 90 evrov otroškega, zavarovanje in vrtec moramo tudi plačevati sami, tako da si moram tudi jaz iskat službo če hočemo otroka preživljati, je zelo težko, položnice + hrana + občasno kakšna oblačila moramo za otroka tudi kupiti ker otrok raste in ničesar ne dobim od države

Torej živita narazen, ti imaš nepremičnino ki je vredna več kot 120.000 eur in ali avto, ki je vrednejši kot 8.000 eur? Prihranki več kot 3000 eur? Ker druge razlage ni. Namig: nisi tako revna kot očitno želiš biti, prodaj katero od teh stvari. Aja, to pa ne bi kajne.

Torej živita narazen, ti imaš nepremičnino ki je vredna več kot 120.000 eur in ali avto, ki je vrednejši kot 8.000 eur? Prihranki več kot 3000 eur? Ker druge razlage ni. Namig: nisi tako revna kot očitno želiš biti, prodaj katero od teh stvari. Aja, to pa ne bi kajne.
[/quote]

se ti krepko motiš, nič nimam od tega kar si napisal, fajn bi bilo da bi imela nepremičnino ali pa avto za prodat, smo brez avta, pa živiva skupaj v bloku v stanovanju ki tudi ni vredno veliko, prihrankov tudi nimamo ker jih ne moremo imet in se z minimalno plačo ne da prihranit nič, ja mimgrede še tak, na morju pa tud nisem bla že deset let, da veš da res skromno živim, naj prodamo stanovanje pa gremo v park na klopco, sred zime da bomo lahko meli kaj za jesti z dvoletnim otrokom?

Zanimivo srčno ti privoščim da se boš nekoč znašel v slabši situaciji, ko ti bodo vsi obrnili hrbet ko boš rabil pomoč, tisti ki hočemo delat bomo hitro našli službe, in ne bomo hodili prosit nikamor ker ene nas je res sram prosit, socialna podpora pa bi morala bit le začasna rešitev in ne za stalno, kot nekateri to koristijo, ko bom jaz v službi bo tvoja lena rit še vedno visela na internetu in kritizirala ostale

No sedaj ko je tema odprta,pa še jaz.sama sem na zavodu že 1 leto pa kot zgleda ne bo službe,nadomestila ne dobivam.Kaj se zgodi,če si plačujem pokojninsko zavarovanje oziroma je sploh to mogoče,da se pripravim ker imam razgovor s svetovalko ravno naslednji teden.

Torej živita narazen, ti imaš nepremičnino ki je vredna več kot 120.000 eur in ali avto, ki je vrednejši kot 8.000 eur? Prihranki več kot 3000 eur? Ker druge razlage ni. Namig: nisi tako revna kot očitno želiš biti, prodaj katero od teh stvari. Aja, to pa ne bi kajne.
[/quote]

Kakšne nebuloze! Če je v partnerstvu in ima partner plačo, ni upravičena do socialne.
Prepričaj se, preden obsojaš ljudi.

Upravičena je do varstvenega dodatka, če ima partner res minimalno plačo:

Vaš link

Ker se ji seveda ne da malo pobrskati po predpisih, ji je lažje pljuvati čez državo. Ubog bodi otrok, ki raste v družini kjer je razlika med tem ali bo imel za jesti ali ne odvisna od tega ali bo uboga gospodična mater končno obula škornje in se translirala do najbližjega CSD, če ji dodatnega pospeška v korist otroka medtem ni dal njen že najdražji.

Da povzamemo: njen post je provokacija, ker v primeru tročlanske družine cenzus bistveno presega to kar je ona navedla kot dejstvo (minimalno plačo partnerja). Edini razlog, ki je možen da dodatka ni dobila je previsoka vrednost premoženja. Torej le niso tako ubogi kot se delajo da so.

Kakšna je razlika če si na zavodu ali nisi? Sem brez službe!


Razlika je.
Če si na zavodu, si priročen objekt sadističnih svetovalk. Pošiljale te bodo na delavnice, ki so namenjene predpripravam na dolgotrajno depresijo in, če se dovolj poglobiš, na skupinski samomor. Zahtevale bodo od tebe 1001 dokaz o “iskanju službe” in če jim ga ne boš predložil, tudi če ti do 1001 zmanjka samo 1, te bodo okurcale in zbrisale iz evidence. In če boš slučajno hotel, da te pošljejo na kakšno praktično usposabljanje (računalništvo, računovodstvo, tuji jeziki …), ti bodo z vsemi topovi dokazale, da do tega nisi upravičen. In če boš vprašal za javna dela, ti bodo rekle, da ne izpolnjuješ kriterijev. In če boš slučajno zavrnil delo, ki so ti ga one našle, in sicer odstranjevanje plevela v rudniškem jašku v Mežici, te bodo praktično poslale na električni stol!

Tako da, ja, je razlika!

Če nisi upravičena do kakršnegakoli denarja, potem beži od Zavoda. Jaz bi že davno, toda žal je pogoj, da dobiš ali socialno ali od SPIZ-a, da si prijavljen na Zavodu. Drugače ti je pa predhodnica zelo dobro opisala. 🙂


Razlika je.
Če si na zavodu, si priročen objekt sadističnih svetovalk. Pošiljale te bodo na delavnice, ki so namenjene predpripravam na dolgotrajno depresijo in, če se dovolj poglobiš, na skupinski samomor. Zahtevale bodo od tebe 1001 dokaz o “iskanju službe” in če jim ga ne boš predložil, tudi če ti do 1001 zmanjka samo 1, te bodo okurcale in zbrisale iz evidence. In če boš slučajno hotel, da te pošljejo na kakšno praktično usposabljanje (računalništvo, računovodstvo, tuji jeziki …), ti bodo z vsemi topovi dokazale, da do tega nisi upravičen. In če boš vprašal za javna dela, ti bodo rekle, da ne izpolnjuješ kriterijev. In če boš slučajno zavrnil delo, ki so ti ga one našle, in sicer odstranjevanje plevela v rudniškem jašku v Mežici, te bodo praktično poslale na električni stol!

Tako da, ja, je razlika!
[/quote]
To velja predvsem za lenuhe, ki službe sploh ne iščejo ali pa sanjajo o sanjski službi ob tem, da so sami faliranci. Pa normalno da je potem treba eno delo sprejeti ali pa se odjaviti iz cuzanja državnih jasli.

New Report

Close