Najdi forum

Pozdravljeni.
Ze precej casa razmisljam, kako si urediti zivljenje na novo, vendar se zdi, kot slepa ulica, brez izhoda. Imam dva najstniska otroka, moza, ki je v druzini zavzel povsem pasivno vlogo, da manipulacij, s katerimi upravlja z nami, niti ne omenjam. Otroka mi pogosto ocitata, da ne naredim nic, da bi nas potegnila ven iz tega, ter vedno pogosteje izrazata zeljo, da odidemo, zazivimo sami. Tu pa se postavi problem. Sem v zgodnjih stiridesetih, sicer visoko izobrazena, vendar s skoraj minimalno placo. Z mozem sva sicer zgradila hiso, vendar hipoteka se kar nekaj casa ne bo odplacana. In vprasanje, ali jo bo mozno sploh hitro prodat. Po drugi strani pa moza ze leta opozarjam na stanje v druzini, pa se nic ne spremeni. Sem popolnoma obupala, da bo kdaj bolje in otroka prav tako. Prosila bi za nasvete tistih, ki ste odsli svojo pot, kako si ustvariti novo zivljenje in financno preziveti. Kako ste zmogli? Kam ste se obrnili? Jaz nimam nikogar razen svojih otrok, na kogar se lahko obrnem.
Se opravicujem za nekoliko zmedeno pisanje, vendar sem trenutno psihicno precej na tleh.

Ne bom ti znala kaj dosti odgovoriti, ker nimam izkušenj z ločitvijo.

Bom samo to rekla, da če te otroka prosita, da greste vstran, je zadeva zrela za udejanjit. Prav tako sem sama v najstniških letih prosila mamo, da gremo vstran, pa ni imela poguma. Velika napaka, imelo je pogubne posledice. Ko si otrok tega želi (kar si zlepa ne) je že v bistvu prepozno.

Upam, da ti še kdo svetuje iz prve roke, kako je to izpeljal.

Predlagam ti,da pokukas se na sosednji forum MoM in svojci. Mogoce bos nasla kaj uporabnega.
In se nekaj: tudi meni se je moja situacija zdela brezizhodna in neresljiva.
Ampak..prisel je dan, ko so se stvari poklopile. Poklopijo se navadno, ko sprejmes odlocitev: ne grem se vec tega. Dovolj je!
Ce ti recejo otroci, pojdi on to takoj.

nova
Uredništvo priporoča

Tako kot Dekadenca, ti tudi sam svetujem, da si prebereš zgodbe na forumu MoM in svojci.
Na svoj dohodek se ne oziraj preveč, ker je škoda, ki jo trpite ti in otroka precej večja.
Premisli, kako bi lahko izboljšala svoje finančno stanje, kako bi lahko prislužila več. Nenazadnje bo tudi ločitev prinesla delitev premoženja, preživnine in sodišče neredko raje stopi na stran matere, kot na očetovo.
Ne vrzi puške v koruzo že na začetku, raje premisli kako bi lahko speljala ta projekt in izboljšala življenje sebi in otrokoma.

Žalostno je brati take zgodbe že takoj na začetku leta. Sama sem na istem. Sem mislila, da bo kaj bolje v 2018, pa se je začelo še slabše, kot se je končalo. Tudi jaz imam dva najstniška sina in slabo plačo. Živimo pri njemu oz.hiša je od staršev. Že nekaj let odlašam z ločitvijo, ker enostavno nimam kam it. Ampak tako več ne gre naprej. Za vse sem sama, on je vsak dan odsoten (druženje s prijatelji), z denarjem že od vsega začetka ni znal delati, tako da imamo kar naprej ene dolgove itd. Vsak dan alkohol, Spolni odnosi so se zreducirali na en mesec, ker mene tako življenje ubija in me vse mine. Ne vem več kaj naj. Sinoči ga sploh domov ni bilo, še huje, otroka je peljal na trening, iskat pa ga je pozabil, ni se oglašal na moje klice, kasneje je bil nedosegljiv….Tako, da sem morala druge starše prosit, če mi pripeljejo sina domov (svojega avta nimam). Tudi na splošno se s sinovoma nič ne ukvarja. Samo nekaj obljublja, pelje pa jih nikamor. Na vsake kvatre se povzpnemo na kakšen bližnji hrib, to je pa tud vse. Prijateljic sploh nimam, ker ne morem nikamor it, niti na kavo, saj je gospod skoz zdoma. Otroke pa nerada puščam same. Vsake toliko grem k sosedom malo poklepetat, to je pa tudi vse. Pa še to je gospod ljubosumen, če sem predolgo tam (ponavadi je to posledica alkohola).
Se opravičujem, ker sem se pod vašo zgodbo izkašljala, ampak vidim, da imave podobno zgodbo. Če bi imela denar popokam otroke in grem še to sekundo, tako pa je denar največji problem. Evo ravno me kliče starejši sin naj pridem domov (ura je 13.30, jaz pa delam do 15.00), da bom peljala mlajšega na trening, ker je očka zmatran. Zmatran??!! Nabit še od učeri! A je to kakšen način? Seveda ne morem kar tako oddit iz službe. Ne morem več gledat tega 🙁

Dober vzor otrokom in popotnica za življenje in njihove zveze, ko jih bosta imela, ni kaj!

Dober vzor otrokom in popotnica za življenje in njihove zveze, ko jih bosta imela, ni kaj!
[/quote]

Pa kaj taksne poste spuscate skozi, moderatorji? Tipicno podje*avanje, nasveta na nobenega. Komu to sploh koristi?

Nesrecna zenska, pozanimaj se o varni hisi v svojem kraju. Poklici v Zensko svetovalnico in na Drustvo za nenasilno komunikacijo, da tebusmerijo dalje.

Tole se slisi strasno izcrpavajoce in morece. A imas starse ali brate/sestre, ki bi ti lahko financno priskocili na pomoc? Imas moznost vzet kredit? Najprej poskusi z varno hiso, od tam pa naprej.

Nikar ne odlasaj z odhodom. Kaj bo, ce dokoncno kolapsnes? Kaj bosta imela sinova od izcrpane mame? Kdo ju bo zascitil? Situacija je zoprna, ampak zavoljo otrok odidi in poisci smiselno resitev.

Dobro jutro, kdaj se boš zbudila?
Tvoj mož pozabi otroka, če ga pa ne bi pozabil, bi ga pa vozil naokrog v pijanem stanju? Kaj boš rekla, če bo povzročil nesrečo in bo otrok invaliden? Nisem mogla, nisem znala, nisem imela moči … Jaz svoje otroke, ki so že polnoletni, učim, da ne smejo nikoli pod nobenim pogojem sesti k pijanemu vozniku. Ti pa svoje učiš, da je to v redu, ni pa v redu, če jih pijan oče nekje pozabi. Madona no. Zbudi se.

Pikacrta ti je dala par dobrih nasvetov. Pokliči nekam, kamorkoli, začni migat.

Pa kaj taksne poste spuscate skozi, moderatorji? Tipicno podje*avanje, nasveta na nobenega. Komu to sploh koristi?

Nesrecna zenska, pozanimaj se o varni hisi v svojem kraju. Poklici v Zensko svetovalnico in na Drustvo za nenasilno komunikacijo, da tebusmerijo dalje.

Tole se slisi strasno izcrpavajoce in morece. A imas starse ali brate/sestre, ki bi ti lahko financno priskocili na pomoc? Imas moznost vzet kredit? Najprej poskusi z varno hiso, od tam pa naprej.

Nikar ne odlasaj z odhodom. Kaj bo, ce dokoncno kolapsnes? Kaj bosta imela sinova od izcrpane mame? Kdo ju bo zascitil? Situacija je zoprna, ampak zavoljo otrok odidi in poisci smiselno resitev.
[/quote]

Še kako je bil podan nasvet. Malce sarkastičen, a vseeno zelo konkreten: “Kakšen vzor daje svojim otrokom z ostajanjem v takšni vezi?”

Če se torej niti zaradi otorok ne premakne, odseli.. je torej jasno, da je ekonomska stiska zgolj izgovor, saj naša država ima izhode iz takšne ekonomske situacije, ki jih delno navajate tudi sami.

Samo, večina ljudi raje igra vlogo žrtve. Ta jim je ljubša od aktivne in rešujoče sebe ter s tem tudi otrok. Zato jamrajo. Hranijo se z jamranjem. Tudi tema je tako zastavljena.
V sodobni informacijski družbi je namreč nemogoče, da lahko najdeš Forum in na njem jamraš.. nisi pa sposoben najti informacij o posvetovalnic, varnih hiš.. ?!? Pa magari na tem istem forumu.

En del tem je pa tako ali tako provokativnih.. kjer pač troli trolajo, ker se hranijo s čustvi drugih.

De omnibus disputandum..

“hvala” za “koristne” nasvete. Ne vem zakaj potem berete te tematike, če ste potem vsi pametni. Sem mislila, da so tu bolj taki s podobnimi problemi in se je kdo izvlekel iz njih, in bo povedal kako in tako, dal kakšen predlog.
Več pa ne bom. Najlažje je bit pameten pa rečt pojdi stran. A bejž bejž, kot da sama na to nisem pomislila. Če ma kdo zastojn stanovanje zame se naj pa le javi.

lp

Ne razumem. Kdo pa si ti, da bi ti kar nekdo dal zastonj stanovanje? A nisi odrasla, zaposlena oseba? A misliš, da drugim ljudem pa kar nekdo da zastonj stanovanje? Da ga nihče ne plača? Nisi nikoli živela na svojem, da si sama plačevala streho nad glavo? Očitno ne.
Polna si izgovorov, zato so tudi takšni odgovori. Kaj boš pa storila, če te bo mož vrgel iz stanovanja in boš morala nekam it? No?
Da o tem, da je precej natančno napisano, kje bi dobila brezplačno začasno streho nad glavo, niti ne govorim. A materinski dom zate, ki si brez vsega in si tudi ničesar ne moreš privoščiti, mogoče ni dovolj dober?
Prav razjezila si me.


Ti bom povedala, kako smo naredile druge: vzele smo kredit do penzije in se preselile v hribe v sto let staro hišico, ki nam pobere vsak dinarček, kar ga še ostane od plače. Zastonj stanovanja nam pa noben ni dal. Kaj si pa ti mislila??

Eden od materinskih domov:

http://www.csd-lj-siska.si/matdom/matdom.asp

Naslovi vseh:

https://www.scsd.si/materinski-domovi.html

Varne hiše, zavetišča itd:

http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podrocja/sociala/socialnovarstveni_programi/varne_hise/

Neprofitna stanovanja (sama poišči za svojo občino, če pa poveš, od kod si, ti bom jaz):

http://www.jssmol.si/pogosta-vprasanja-in-odgovori/stanovanjska-dejavnost/

Ženske.Če ne gre, ne gre.Greš.Hišo v najem-stanovanje in zaživiš tako kot želiš.Otroci so problem.Niso.Greš.Eni gredo ,eni ostanejo ostalo reši socialna ali družinsko sodišče.To so moje iskušne pa nisem ženska.

New Report

Close