Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj storiti – hči dobila od sošolke denar in ga zapravila?

Kaj storiti – hči dobila od sošolke denar in ga zapravila?

Bom poskušala opisati situacijo na kratko. Prosim vas za nasvet, kako bi vi ravnali oz. če menite, da sem reagirala prav.

Moja hči, stara 11 let, hodi na počitnice k starim staršem v drug, večji kraj. Ko je bila med krompirjevimi počitnicami tam, si je kupila eno igračo za cca. 7 evrov. Nesla jo je v šolo. Ko jo je videla sošolka, jo je prosila, če bi še njej prinesla toliko takih (različnih barv) igrač, kolikor bi jih dobila za 50 (!!!) evrov oz., da si naj za 10 evrov sama kupi zase nekaj.
Seveda mi tega ni povedala, zdaj je bila par dni na počitnicah. Ko se je vrnila, sem videla, da ima polno enih drobnarij v nahrbtniku + sladkarije. Ko sem jo privila, kje je dobila denar, kajti jaz sem ji dovolila s seboj vzeti njenih 5 evrov, ker ima itak pri mojih starših na razpolago vse, se je zlomila in mi povedala:
tistih igrač niso imeli, zato je tej sošolki kupila iz njenega denarja za 40 evrov daril, ostalo pa je zapravila zase. Mene je kap. Seveda sem ponorela. Z možem sva ji rekla, da bo morala sošolki vrniti vseh 50 evrov, vse igračke in sladkarije pa mora izročiti nama.
Po drugi strani pa me boli srce, ker bo vse, kar je dobila “za dedka Mraza” morala dati sošolki, saj sošolka tudi ni čisto nedolžna pri vsem. To se je zgodilo danes, poklicati moram sošolkino mami in ji povedati, kaj se dogaja, ker nenazadnje niti ne vem, kje je punca ta denar dobila (morda je imela prihranjeno).

To je nenormalno, s kakim denarjem smrklje razpolagajo oz. naša bi, če ne bi imela mojega nadzora nad denarjem.

Kaj pa bi vi naredili v dani situaciji?

Jaz bi poklicala mamo, izročila tista darilca za 40 eur in 10 eur gotovine. To je to. Hčerki bi lepo pojasnila stvari za bodoče.

Ja ,zdaj je kar je .
Besede ne smeš požreti zdaj.
Naj da svojih 50e pa bo,pač draga šola tole.
Pa mirne živce, ok.
Srečnega pa zdravega.
Objemi tamalo .

Pri 30, ko bo tvoja hči uspešna ekonomistka in direktorica velikega podjeta, bo o svoji zgodovini zapisala: “Jah, veste, že pri 10 letih sem znala z denarjem, sošolki sem pokazala predmet za 10€, a ona mi je plačala zanj 50€”. To je bistvo marketinga. Zato pa tudi sem danes uspešna.

nima smisla da delaš neko dramo.
mala naj se zmeni s sošolko če ji je ok, kar je kupila. Če ne, pa naj ji vrne denar in sicer tako, da ga zasluži sama doma, ali pa ga da iz svoje žepnine oz. svojih prihrankov.
jaz staršev sošolke še ne bi klicala, kje je sošolka denar dobila trenutno ni tvoj problem. Če bi se zadeve zapletle, pa boš že ukrepala kasneje. Trenutno pusti hčeri, naj poskusi sama rešiti.

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Tudi jaz bi naredila enako.Popolnoma enako.

Zakaj bi sošolki vračala 50 evrov?
Naj ji da, kar ji je sošolka naročila.Sošolka pa naj se potem meni s svojimi starši sama.

Stvar je resna.
Sklicati je potrebno nujen “sestanek”, ki se ga boste udeležile:
ti, tvoja hči, sošolka in njena mama.
Pogovoriti se je potrebno “v živo” …. kako in kaj.
Mene bi najbolj skrbelo, če sošolki te “druge” stvari ne bodo všeč in bo na koncu še kaj “obtožila” tvojo hči.
Naj mama od sošolke zve vso zgodbo od zacetke do konca, da ne bo potem kakšnih neprijetnih konfliktov in zapletov.
Deklice v tej starosti znajo biti zelo zahrbtne in žleht, ce jim kaj ne paše ali se želijo izmuzniti problemom.
Zaščiti hči in sebe pred kakšnimi “potencialnimi” obtožbami in nevšečnostimi.
Torej, karte na mizo in “fer plej”.
Srečno!!!

Punca zna z denarjem!

Beri.
Tistega ni dobila,ker ga ni bilo.Tamala je pol kar nekaj pač nakupila. Sedaj pa,če bo tisti všeč je pa druga zgodba.
Eh ,mi smo imeli podobno zadevo.
Npr.:
šli smo nekam na potovanje in seveda je naš sine povedal prijateljem.Nakar so mu naročili to pa ono naj jim prinese.Nic nismo vedeli o tem !
Pridemo tja in vse lepo,zanimivo….in on začne, da MORA to pa ono kupit za onga pa tistega….ok,ga vprasava če ima denar. Pravi ne. Ja imaš dovolj svojega denarja, da zalozis ? In spet ne ,ker ga nima s sabo. Za znoret.
Vam povem,da sva popustila (napaka)in nabavila te reči, da jim je nesel. Jim nese in še zraven pocasti z nekimi tradicionalnimi dobrotami ampak oni niso hoteli dat denarja za te njihove zadeve,ki sva jih midva plačala. Sploh mi ni jasno kako so se to dogovarjali.Stari pa tam cca.15let.
Naš pol moral krit ta izdatek.
Se pa še vedno valajo zadeve po bajti.
No od takrat naprej ni več okol trobil,če kam gre in zbiral naročila .
Tako je ni kaj.
Ni pa nič narobe kak spominek komu prinesti ali ga dobit. Nabavit,če te kdo prosi in pripeljat ampak vse je stvar dogovora.
Ta tvoja je malce na pamet kupovala. Nič hudega,šola življenja.

V danasnjem casu tehnologije tvoja hci ni mogla poklicat prijateljice in ji povedati, da konkretne igrace ni? Je raje nekaj na blef kupila? Jao.

Ti pa si ena drama queen….

Bravo, edini/a ki je uvidel-a zadevo “izven okvirja” 😀

Mogoče je tvoja hči ukradla denar in vse zvalila na sošolko, ki nic ne ve o tem. Mogoče je.

A si tudi tako trda mutti, da otroku nisi dovolila, da po kakšnem socialnem omrežju, ali pa vsaj preko SMSa, mejla dobi “naročilo” od tega prijateljčka, ( bi mu pač tvojsine če enkrat poslal vprašanje, naj mu napiše, kaj mu naroča in da bo zanj založil in da mu potem vrne), da bi imel potem črno na belem, pa bi staršem pač pokazali ? 😛

Ehhhh, joj no.

Mi smo tudi že tako kupovali – otroka prinesla kakšno naročilo iz tujine ( poseben strip, knjige, kakšno igrico za PS ali Nintendo, kakšno tematsko majico. Marvell junakov, ipd – noben problem, so jim pa vsi plačali potem naročeno. Je pa res, da nihče od teh ni primitiven slovenceljski otrok. So lepo vzgojeni in njihovi starši tudi, zato pa so prijaelji in pašejo skupaj 🙂

za mladoletne otroke odgovarjajo starši: materialno in moralno.
Če nimaš denarja te lahko pofu.kam za 20€ za rundo ☺

Takrat še niso bili tolk telefoni aktualni kakor so sedaj. Tako,da kakšni FB in ostale zadeve niso bile aktualne.
Seveda so še prijatelji. Z enimi bolj z drugimi manj.Pac zivljenske poti.
P.S.to se je zgodilo več kot 10let nazaj.
Eh brezveze eni mislijo,da samo sedaj obstaja.

Ti pa si ena drama queen….
[/quote]

Ti si pa jasnoviden/a.
Najprej sem v uporabniško ime vnesla besedi DRAMA QUEEN, potem sem se pa premislila in dala to drugo.
In evo, ti meni o drama queen.
Pa sej ne korem verjet.
A veš kako malo možnosti je, da en tko trofne oz zadane “bistvo”.
Si mi prav polepšal/a večer. 🙂

No ja, pred 10imi leti so pa obstajali papir pa svinčnik, a ne? Bi mu pa na papir napisal, da mu naroča…..

Saj pravim,da so se to čudno dogovarjali.
Pa ajde ne da se mi tole zdaj razpredat.
Mirno noč.

Kako vas otroc peljejo scat. Zgodba je gotovo čist drugačna. Otroci lažejo. Aja…vaši ne.

Hvala vsem za nekaj bolj nekaj manj uporabnih mnenj.
Moja hči, ne boste verjeli, še nima svojega telefona, res pa je, da bi lahko kako drugače vprašala, saj tam ni bila en dan.
Ma, ne vem ali naj zahtevam, da vrne ves denar. Bom še prespala.
Povedala mi je pa zagotovo resnico, ker sem ji povedala, da bom klicala mamo in ji povedala. Bolj se bojim, da je ona denar doma kar vzela. Ampak to bodo morali pa sami razčistiti.

Hvala vsem. Lep večer!


Po pravici povedano, tako, kot si napisala, mi je narazumljivo.

Torej: sošolka je dala tvoji tamali 50€ in ji rekla, naj za ta denar kupi toliko igrač za 7€, kolikor jin lahko OZIROMA (???) si od tega denarja lahko zase kupi za 10€, za ostalih 40€ pa toliko igrač po 7€, kolikor jih lahko.

Sori, meni tole ni razumljivo. Kaj pomeni tisti OZIROMA? Kako lahko daš nekomu 50€ in mu rečeš: “kupi za 50€ oziroma 10€ zase”? Kaj je zdaj to? Te kombinacije ne razumem.

Za 50€ bi dobila 7 igrač po 7€, za 40€ pa 5 igrač. Igrač niso imeli, a tamala je vseeno kupila, in sicer za 40€, 10€ pa vzela zase. Torej, sošolki je v končni fazi kupila nekaj in to bi sošolki tudi nameravala izročiti, kajne?

Nauk te zgodbe je kvečjemu ta, da če te kdo prosi, da mu kupi X za njegov denar, potem mu je treba kupiti samo in zgolj samo X in ničesar drugega, drobiž pa vrniti. To je to, kar morate hčerko naučiti.

Da ste jo pa zdaj na vse črne hudiče prestrašili, da nikoli od nikogar ne sme sprejeti prošnje za uslugo, in to niti za prosilčev denar, pomeni, da ste jo naučili, da ni vredna zaupanja in ni sposobna presojati stvari. Zelo verjetno ste ji zdaj zbili samozavest glede denarja, kar pomeni, da si bo zelo verjetno v odrasli dobi dobivala samo moške, ki jo bodo izkoriščali, ona pa ne bo upala sama prevzeti iniciative, kar pomeni, da ji bodo moški samo natrpali dolgove na vrat in potem izginili, njo pa bodo zaradi dolgov rubili in bo najverjetneje končala kot brezdomka na cesti, dokler ne bo konca vzela kje pod mostom zmrznjena in obgrižena od podgan. To ste zdaj povzročili s to svojo pretirano histerično reakcijo.

Sosolki naj vrne 50 evrov, igracke, ki jih je kupila pa naj obdrzi za miklavza ali kak drug praznik, ce se vedno verjame v dobre moze.


Po pravici povedano, tako, kot si napisala, mi je narazumljivo.

Torej: sošolka je dala tvoji tamali 50€ in ji rekla, naj za ta denar kupi toliko igrač za 7€, kolikor jin lahko OZIROMA (???) si od tega denarja lahko zase kupi za 10€, za ostalih 40€ pa toliko igrač po 7€, kolikor jih lahko.

Sori, meni tole ni razumljivo. Kaj pomeni tisti OZIROMA? Kako lahko daš nekomu 50€ in mu rečeš: “kupi za 50€ oziroma 10€ zase”? Kaj je zdaj to? Te kombinacije ne razumem.

Za 50€ bi dobila 7 igrač po 7€, za 40€ pa 5 igrač. Igrač niso imeli, a tamala je vseeno kupila, in sicer za 40€, 10€ pa vzela zase. Torej, sošolki je v končni fazi kupila nekaj in to bi sošolki tudi nameravala izročiti, kajne?

Nauk te zgodbe je kvečjemu ta, da če te kdo prosi, da mu kupi X za njegov denar, potem mu je treba kupiti samo in zgolj samo X in ničesar drugega, drobiž pa vrniti. To je to, kar morate hčerko naučiti.

Da ste jo pa zdaj na vse črne hudiče prestrašili, da nikoli od nikogar ne sme sprejeti prošnje za uslugo, in to niti za prosilčev denar, pomeni, da ste jo naučili, da ni vredna zaupanja in ni sposobna presojati stvari. Zelo verjetno ste ji zdaj zbili samozavest glede denarja, kar pomeni, da si bo zelo verjetno v odrasli dobi dobivala samo moške, ki jo bodo izkoriščali, ona pa ne bo upala sama prevzeti iniciative, kar pomeni, da ji bodo moški samo natrpali dolgove na vrat in potem izginili, njo pa bodo zaradi dolgov rubili in bo najverjetneje končala kot brezdomka na cesti, dokler ne bo konca vzela kje pod mostom zmrznjena in obgrižena od podgan. To ste zdaj povzročili s to svojo pretirano histerično reakcijo.
[/quote]

Res sem čudno napisala, sem zelo hitela. Mišljeno je bilo, da naj za 10 evrov kupi nekaj zase, za ostalo, torej 40, pa igrače (ena je stala okrog 7 evrov, morda 6, jaz niti točno ne vem).

Drugače pa menim, da se bo zaradi tega dogodka naučila bolj spoštovati denar in ravnati z njim, ne bi pa bila takole črnogleda, da bo zaradi tega stravmirana in pod mostom, ki bo velika. Zaradi tega zagotovo ne.

New Report

Close