Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Včeraj v Modiana v Šiški pozabila prstan in ga "nihce" ni našel

Včeraj v Modiana v Šiški pozabila prstan in ga "nihce" ni našel

Včeraj sem okoli 16h v zgornjem nadstropju Modiane v Šiški snela prstan, ki ima malce grobo pobrusene kamenčke da ne bi slučajno poškodovala pulover ki sem ga probavala. Zvečer sem šele pozno opazila da ga nimam na roki. Ko sem danes klicala v Modiana so mi rekli da ga nihče ni našel in prinesel na blagajno. Tako slabo se počutim ker je prstan dragoceno darilo od meni posebne osebe. Ni mi pa jasno da lahko najdeš nekaj v kabini in kar pobases brez kančka slabe vesti. Pa zgornji oddelek v Modiani ima res malce dražje stvari torej smatras da tam kupujejo ljudje, ki ne dobivajo minimalca. In potem se lahko samo vprašamo kakšni ljudje živijo med nami. Zalostno res. Upam da si je oseba ki ga je vzela polepšala praznike.

Meni pa ni jasno, kako si lahko kar v kabini snela prstan, ki je bil darilo posebne osebe zaradi nekega puloverja, ki pravzaprav še tvoj ni bil?

Taksen prstan obrneš na prstu tako, da pridejo kamencki v dlan, stisneš pest in se z lahkoto oblečeš. Nikoli ne snemam prstanov. Imaš neprijetno izkušnjo s poštenostjo. Veš, lahko je bila tudi prodajalka tista.

Mogoče pa le še ni vse izgubljeno?
Pojd iše osebno v Modiano. Pa ne takoj obdolžiti prodajalk. Lahko ga je našla čistilka, lahko stranka, lahko pa nihče. Lahko se bo pojavil iznenada, ker ga bo najditelj vrnil.
Mnogo nas ne more kar tako nositi najdenenega zlatega nakita druge osebe, ker zlato nosi s sabo lastnikovo energijo.

V Modiano hodijo ljudje, ki niso ravno na minimalcu? Daj malo razloži, kako točno se tole nanaša na tvoj problem zgubljenega prstana.
*eyeroll into oblivion*

Snela prstan in ga odložila kam? A je za v torbico bil prevelik kamen gor? In pozabila nanj…..se spomnila šele zvečer…..

In sedaj naj bi bili krivi trgovina, prodajalke, čistilka, drugi kupci….

TI si ga snela.
TI si ga odložila.
TI si ga pozabila.

In zdaj kriviš druge???
Življenje mora biti zate res grozno – saj se ti verjetno celo življenje dogajajo same krivice.
Ubogi tvoji bližnji!

No, saj vendar veš, da minimalc s tem nima nobene zveze. Kdo je že fehtaril za zastonj karte za skoke v Planici? Sami polnoriteži s 3000€+!

Kot drugo, če je prstan kdo pobasal, ga verjetno ne bo nosil, ampak prodal. Tako da se ne tolaži s slabimi energijami.

Kot tretje, škoda, da nisi šla osebno nazaj. Bi celo bila možnost, da bi bil prstan tam, ker ga nihče ni opazil. Ko pa si klicala, so ga pa lahko našli … ampak ne zate. Res škoda. Če bi se ti to zgodilo na Japonskem, bi imela 98{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} možnosti, da ga dobiš nazaj. V tejle naši ciganiji je pa tako …


Ob 13:20 h.

V življenju sem takole izgubila nekaj prstanov. Ko grem na wc, prstan snamem pred umivanjem, ker mi gre na živce občutek vlage, ki ostane pod prstanom. Nazadnje je bil to Hotel Slon, bilo je tudi že v restavraciji Pri Lojzetu na Zemonu – skratka “boljše” lokacije. Prstan se nikoli ni našel.
Jp, sama sem kriva, ker prstane snemam. Nisem pa kriva in odgovorna za nepoštenost tiste, ki ga je našla in dala v žep, namesto ga odnesla na recepcijo / gostitelju ipd.
Sočutstvujem, avtorica, ampak prstana verjetno ne bo nazaj…:-(


Naši ciganiji? Ljubica ne sodi po sebi, če si ti nervozna cel dan ker že dopoldan kaj ne ukradeš ne pomeni, da so vsi taki, ta po tvoje ciganija in njeni prebivalci so bili po skritih preizkusih najbolj pošteni v evropi in vrnili vse “izgubljene” telefone, ki so jih namerno ravno v namen raziskave o poštenosti nastavili na raznih krajih po mestih, tvoja ciganija Slovenija je bila najbolj poštena.
še dobro, da niso na tvojem koncu tega preizkušali, po tem kar pišeš sigurno ne bi videli niti enega vrnjenega telefona.

Mogoče zato, ker je pošteno in tudi TUJE lastnine noče uničevati. Malo je takih.

Torej, če nekaj nekam odložiš in pozabiš in nekdo drug pride in ukrade, je po tvoje kriv tisti, ki je zadevo odložil.
No, jaz še vedno mislim, da je kriv tisti, ki jo je ukradel. Čudna merila imaš….

Če bi bili na svetu pošteni ljudje in ne takšni lopovi kot si ti, bi prstan bil še vedno tam, kjer ga je odložila. Groza, koliko barab je med nami in sploh vas ni sram priznati kaj ste.

Mogoče zato, ker je pošteno in tudi TUJE lastnine noče uničevati. Malo je takih.
[/quote]
Še manj je pa takšnih, ki prstan potem tam pustijo…

Če bi bili na svetu pošteni ljudje in ne takšni lopovi kot si ti, bi prstan bil še vedno tam, kjer ga je odložila. Groza, koliko barab je med nami in sploh vas ni sram priznati kaj ste.
[/quote]

Dihaj! Če ne dojameš kaj sem napisala ti ne morem pomagat.

Ti zaklepaš avto in stanovanje/hišo? Zakaj že?

Saj nikogar ne krivi, le razočarana je, ker najditelj očitno ni imel namena vrnit dragocene najdbe.

Saj nikogar ne krivi, le razočarana je, ker najditelj očitno ni imel namena vrnit dragocene najdbe.
[/quote]

Sem pred kakim letom in pol nasla pametni telefon ob plocniku, ko sem hodila pes, bil je vroc soncen dan. Pes sem odsla do prvega operaterja, ce lahko oni odprejo telefon in pogledajo, ce je njihov narocnik in poiščejo lastnika. Imela sem sreco, da je bila lastnica res njihova narocnica. Ker meni niso smeli dati osebnih podatkov sem prosila, ce jo lahko oni obvestijo, jaz pa pzstim svoje podatke, da ve kje dobiti telefon. Telefon in vse na njem je bilo itak zasciteno s tem ko so vzeli katrico iz telefona, da so poiskali lastnico, saj pin za ponoven vklop ve samo ona. No na mojo prosnjo, ce lahko operater preko maila obvesti lastnico, mi je zaposlena dejala, da se to odnese na policijo. Torej ona bi lahko obvestila, ampak ni in me je raje pes poslala na policijo. Sem prepesacila na drug konec mesta po soncu pol ure, da mi je policaj prijazno povedal, da ce operater ve kdo je lastnik, da je bolje, da ga odnesem tja, ker na policiji bom cakala eno uro da naredijo vse formalnosti, pa se lastnik ne bo vedel, da je njegov telefon dejansko najden in da ga caka na policiji. Zato sem odsla v drugo poslovalnico operaterja, kjer je prijazna in zavzeta zaposlena poiskala lastnico in sorodnike, ki so ocitno tud narocniki tam in jih obvestila, da lahko telefon dobijo pri meni. Ko se je mama lastnice oglasila po telefon, mi je domnevno v zahvalo ponudila prevoz domov, pa sem kmalu ugotovila, da to ni bilo iz namena zahvale, ampak da mi je v tem casu nalozila kup lazi o svoji hcerki. Kasneje sem sama ugotovila kdo je lastnica tekefona in da vse kar je mama govorila o njej je debela laz. Torej v zahvalo za ves trud, cas in pes poti po vrocini sem dobila norcevanje iz mene in delanje bedaka iz mene s strani zenske, ki je prisla po telefon. Toliko o drugi strani in hvaleznosti tistim, ki se potrudimo, da najdene stvari pridejo do lastnikov.

Za avtorico pa ne obsojaj, ker ne ves kako je bilo… lahko so ga ljudje nasli, dali prodajalki, ona pa namesto da bi ga vrnila, ga je pohapsnila… tudi take variante so lahko mozne.

Povem pa lahko se drug vidik jvaleznih lastnikov. Pred leti je moj sorodnik tik pred poletnim dopustom dvignil vecjo kolicino pokojnine iz racuna, denarnico dal v zep na ritni strani kavbojk. Ko smo odsli na kavo mu je ocitno tam padla iz zepa in ostala ma stolu. Natakar tam je denarnico nasel in to posteno povedal in sorodnik mu je iz velikanske hvaleznosti pustil nekaj denarja v zahvalo.
Tako potem tudi ravnajo hvalezni lastniki.

Ce se pa raje iz tvoje dobrotne norčujejo in te imajo za bedaka, pa povem po pravici, da se mi je zdelo zamalo, ker bi lahko telefon namesto vsega truda tudi odnesla domov, vse zbrisala dol in ga prodala. Pa bi zaslzila lepe denarce, ki bi mi prisli se kako prav. Lastnica pa ni ostala brez vsega kar je imela dragocenega na telefonu in tudi brez fona samega. Pa torej tega nisem naredila in v tahvalo za to, ti kastniki lazejo v obraz in te ponizujejo. Ob tem se resno zamislis kaksni so ljudje.

Resnično sem zelo žalostna in razocarana da med nami živjo taki ljudje da brez kančka slabe vesti vzamejo nekaj tujega. Ja seveda me nekateri obsojate zakaj sem ga sploh snela iz prsta. Kot sem rekla ima prstan take grobe kamenčke in nisem želela poškodovati pletenine ki sem jo probavala. Sem pač poštena in tudi če nekaj ni moje ne želim poškodovati. Nekdo mi je napisal zakaj mi je bilo žal da bom poškodovala kar sploh ni bilo moje. Tudi glede takega razmišljanja sem zelo razočarana. Torej bi bilo po njegovem vseeno če bi pulover poškodovala ker ni bil še moj. Zalostno res. Če bi vedela da ga bom pozabila ga nikoli ampak res nikoli ne bi snela. Polička v kabini kamor sem ga snela je bila čisto prazna zato sem bila prepričana da ni variante da ga pozabim. Pa tudi probala sem samo eno stvar. Tako da sem bila v kabini 2 min. Pa se to moram pokomentirat. Ja točno vem ob kateri uri sem bila v kabini ker me je mož ki ni bil z mano poklical kje sem in sem mu povedala da sem v kabini v zgornjem nadstropju. On je bil pred tem spodaj. Moram priznati da sama v Modiani res ne nakupujem. Zdi se mi predrago za mojo denarnico. dobila pa sem za darilo njihovo darilno kartico. In ker imajo popuste sem se odločila da porabim ta denar na kartici. V zgornjem nadstropju sploh še nikoli nisem bila. Kar sem prijela v roke je bil znesek od 80 eur naprej. Same neke drage stvari višji cenovni razred…Žal se moje nakupovanje ni končalo kot bi si želela…

Sem pred kakim letom in pol nasla pametni telefon ob plocniku, ko sem hodila pes, bil je vroc soncen dan. Pes sem odsla do prvega operaterja, ce lahko oni odprejo telefon in pogledajo, ce je njihov narocnik in poiščejo lastnika. Imela sem sreco, da je bila lastnica res njihova narocnica. Ker meni niso smeli dati osebnih podatkov sem prosila, ce jo lahko oni obvestijo, jaz pa pzstim svoje podatke, da ve kje dobiti telefon. Telefon in vse na njem je bilo itak zasciteno s tem ko so vzeli katrico iz telefona, da so poiskali lastnico, saj pin za ponoven vklop ve samo ona. No na mojo prosnjo, ce lahko operater preko maila obvesti lastnico, mi je zaposlena dejala, da se to odnese na policijo. Torej ona bi lahko obvestila, ampak ni in me je raje pes poslala na policijo. Sem prepesacila na drug konec mesta po soncu pol ure, da mi je policaj prijazno povedal, da ce operater ve kdo je lastnik, da je bolje, da ga odnesem tja, ker na policiji bom cakala eno uro da naredijo vse formalnosti, pa se lastnik ne bo vedel, da je njegov telefon dejansko najden in da ga caka na policiji. Zato sem odsla v drugo poslovalnico operaterja, kjer je prijazna in zavzeta zaposlena poiskala lastnico in sorodnike, ki so ocitno tud narocniki tam in jih obvestila, da lahko telefon dobijo pri meni. Ko se je mama lastnice oglasila po telefon, mi je domnevno v zahvalo ponudila prevoz domov, pa sem kmalu ugotovila, da to ni bilo iz namena zahvale, ampak da mi je v tem casu nalozila kup lazi o svoji hcerki. Kasneje sem sama ugotovila kdo je lastnica tekefona in da vse kar je mama govorila o njej je debela laz. Torej v zahvalo za ves trud, cas in pes poti po vrocini sem dobila norcevanje iz mene in delanje bedaka iz mene s strani zenske, ki je prisla po telefon. Toliko o drugi strani in hvaleznosti tistim, ki se potrudimo, da najdene stvari pridejo do lastnikov.

Za avtorico pa ne obsojaj, ker ne ves kako je bilo… lahko so ga ljudje nasli, dali prodajalki, ona pa namesto da bi ga vrnila, ga je pohapsnila… tudi take variante so lahko mozne.
[/quote]

Primer, ki si ga opisala, je bolj izjema kot pravilo. Jaz imam dobre izkušnje z ljudmi, ki so kaj izgubili in sem jim vrnila, so bili hvaležni.
Zdaj pa še enkrat preberi moj post, ki si ga citirala: kje, koga OBSOJAM??!!

Pa zgornji oddelek v Modiani ima res malce dražje stvari torej smatras da tam kupujejo ljudje, ki ne dobivajo minimalca. In potem se lahko samo vprašamo kakšni ljudje živijo med nami.

Dej razloži, a zate ljudje na minimalcih kradejo ali tisti, ki si lahko privoščijo, da grejo v ‘tazgornji’ oddelek Modiane? Nimaš glih poštimano vse v glavi ane?

Primer, ki si ga opisala, je bolj izjema kot pravilo. Jaz imam dobre izkušnje z ljudmi, ki so kaj izgubili in sem jim vrnila, so bili hvaležni.
Zdaj pa še enkrat preberi moj post, ki si ga citirala: kje, koga OBSOJAM??!!
[/quote]

Mislim, da si se ti zaletela z vsebino v zadnjem delu tega zadnjega tvojega…
Upostevaj svoj nasvet in se enkrat preberi moj post… jasno pise… za avtorico pa… torej ne zate, ampak za avtorico teme

Pa jaz ne bi mogla ukrast enega prstana na polički v kabini za pomerjanje!!!

Ga neseš prodajalki – je pa res, naj si zabeleži (ali vsaj še dve priči) da ji je prstan izročen!
Verjetno ga je pa maznila starnka, ki je za njo prišla v kabino! 🙁

Jaz sem na WeCeju pozabila avto kjluč!! Na eni polički. Potem šla še malo po nakupih…….. čez eno uro pri avtu: nimam ključa!!!
Šibam nazaj…………………………….. in ključ je bil tam, čeprav je šlo kar nekaj žensk čez wece!
Ni bil interesanten? Nobena ga nesla eni zaposleni osebi!! Med nami so taki kot vi – bi ga vzel in vrgel v kanto. 🙁 Ker je sramotno, da nekaj pozabiš!!
Res ni ne zaslužite boljše države, banda!

Avtorica, zakaj ga nisi obrnila, kamenčke obrnila navznoter ali ga dala v torbico?
In ja, lahko bi bila tudi prodajalka tista….še posebno takrat…šele po tvojem klicu, ali pa stranka. Tega žal ne boš ugotovila.

New Report

Close