Forum.Over.Net

Starševski čvek

Če so starejši tako modri...zakaj potem?

Default avatar

včerajšnja tema

Sem brala včerajšnjo oziroma temo od zadnjič o tem da so starejši zamrznjeni v času in prostoru. Seveda se strinjam, da to ni posplošitev na celotno penzionistično populacijo ampak po izkušnjah sodeč si upam trditi, da je večina takšna, kot je ena napisala. Čas jih je dohitel in ne samo povozil, temveč zbil. In potemtakem so se našli nekateri, ki so osebo, ki je trdila ravno to primerjali z idi.o.tom in s še nekaj nesramnimi opazki. In se sprašujem, če so starejši res tako modrejši in pametnejši in oh in sploh... zakaj na volitvah ni zmagala Angelca Likovič, s svojo staromodno mislenostjo, ki naj bi bila edina prava, ker je pač bolj izkušena itd.?
Default avatar

žilvern

Ja no. Uvest dekret, pa vse starejše od 65 postrelit.
Da bo že enkrat konev teh zaničevalnih tem o starejših, na MONu.
Default avatar

ext

včerajšnja tema je napisal/a:
Kolikšna je starost volilcev?
Default avatar

točka preloma 55

Tisti, ki so rojeni pred letom 55 so še stara šola, trda vzgoja večinoma. Od otrok cvetja naprej je vse drugače.

Vsem letnikom pred 1955 vzet volilno pravico!
Default avatar

včerajšnja tema

žilvern je napisal/a:
Ja, resno sprašujem, če ste imeli možnost voliti modrejšo in izkušenejšo, zakaj je niste? A je bilo to pretežko vprašanje zate, ali nisi prav razumel?
Default avatar

Zajec za vabo

Ker ne poslušaš modrih starejših, jih tudi tokrat ne boš.

Veš, kaj v športu pomeni zajec? Tisti, ki vleče, toliko časa, da se šampion lahko spočit zavihti na čelo, zmaga.
Stvar politike. Saj je bil Kramberger enako nastavljen, od istih, samo mu je potem preveč potegnilo, zato so "ga pospravili, sami svoji.
Ah, ne, pijancu je puška nesla okrog vogala...
Default avatar

ext

točka preloma 55 je napisal/a:
Kolk daš? Moja je praktično nerabljena. Letnik 73, prvi lastnik,.
Default avatar

včerajšnja tema

ext je napisal/a:
V Sloveniji je starost volivcev od 18 leta pa do smrti. Vem, da se upokojenci, ko je treba voliti Erjavca, ki jim obljublja višje penzija, na veliko spravijo na volišča, ko je to potrebno? Zakaj se niso sedaj, ko je kandidirala njim isto misleča ženska? Dobila je namreč 0,58% glasov. V Sloveniji pa imamo po statistični podatkih 19,1% (statistični podatki julij 2017) starejše populacije od 65 let, kar bi zadoščalo za zmago, če bi jih prišlo večina od teh na volitve in obkrožila Angelco. V bistvu je dosegla najslabši izzid odkar volimo za predsednika države.
Default avatar

ext

Meni že od ustanovitve desusa ni jasno zakaj penzionisti rabijo stranko.
Default avatar

včerajšnja tema

Zajec za vabo je napisal/a:
Seveda, jih poslušam, ko mi lahko pomagajo. Ko pa govorijo o stvareh, o katerih jasno nimajo pojma in sveto trdijo, da vse vedo, jih pa preslišim. Ali je to spoštovanje, če trdiš da imaš vse prav, nasprotni strani pa tudi priložnosti ne daš odgovora, ker si sam pač starejši? So leta res lahko izgovor za sebičnost in trmo?
Default avatar

zato da

ext je napisal/a:
Zato, da lahko vsako vlado držijo za jajca in izsiljujejo... samo zato.
Default avatar

Kako je bil sploh kdorkoli izvoljen

ext je napisal/a:
Ne bi bilo bolj na mestu povedati realno število volovcev, število neveljavnih glasovnic, ter narodnost?
Saj sploh nihče več na volitve ne hodi!

Pri nas je kandidat izvoljen, četudi volivcev sploh ni! Za razliko od prejšnjega sistema, ko je bil izvoljen kar 101%!
Kot Janša v svoji stranki!
Default avatar

saj lahko

Pa ljudje kje vam je strpnost???? Če so starejši takšne pogube....si ti verjetno ne želiš dočakat starost, da te bodo mladi dajali v nič???? Pa kje vam je pamet!!!!
Ja, starejši mogoče malo bolj obvladajo Zakon privlačnosti, pa vedo kako se svet vrti.....saj ti še boš tudi....
Default avatar

Zajec za vabo

Ni bila tvoja tema, zakaj je nekdo sploh kandidiral, če naj bi bil modrejši?
Ti moj odgovor ni povšeči ali ga ne razumeš?
Default avatar

včerajšnja tema

Kako je bil sploh kdorkoli izvoljen je napisal/a:
Skupno število volivcev je 1.713.762, glasovalo je 758.088 volivcev, neveljavnih glasov je bilo 5.634. Za Angelco je glasovalo 4.418 volivcev. V Sloveniji je starejših od 65 let približno 395.000 ljudi. Se pravi, če predvidevamo, da so glasovali zanjo starejši od 65 let, jih je prišlo volit zanjo približno 1%, te starejše populacije.
Default avatar

mal mešaš

Staromodnost in modrost ni eno in isto.
Biti moder, pameten, pomeni izkušnje, pa ni treba, da si videl ravno veliko sveta, bistvo je, da si Živel in Doživel ter imel ob tem odprte oči in si dovolil, da te Življenje Uči!

Med zelo modre ljudi štejem recimo svojega pradedka, ki jih je dočakal sto in bil do konca samostojen, od njega si slišal veliko modrih stvari, čeprav je šel iz svoje vasi le med vojno. Druga modra osebaje zame ena stara ženska, za katero ne vem, če je kdaj sploh stopila iz svoje vasi, a ko se z njo pogovarjam, dobi življenje tako zelo preproste karakteristike, da se samo čudim, kako mi včasih uspe preživeti vse, kar sem zakomplicirala.
Oba ta stara človeka sta seveda ohranila neke svoje staromodne navade, načela in tudi način življenja, a to, zaradi česar sta zame modra, nima nobene veze s tem.
Default avatar

včerajšnja tema

Zajec za vabo je napisal/a:
Razumem. Jaz sprašujem naslednje: če ste mnenja, da upokojenci vse vedo in delajo prav, zakaj niso izvolili sebi enako, ki ima potemtakem tudi vse prav in vse ve?
Default avatar

včerajšnja tema

mal mešaš je napisal/a:
Evo točno to mislim jaz... ni isto. In ni nujno, da nekdo že samo, če je star vse ve in je moder... lahko je samo staromoden in ozkogledan... ni pa to pravilo.
Default avatar

ext

Kako je bil sploh kdorkoli izvoljen je napisal/a:
Ne, če je predpostavka, da so starejši modri.
Default avatar

Diktatura sistem

Kaj želiš izvedeti, da starejši volijo lepe manekene, kot so v resnici enako že kdaj prej, da so v resnici modrejši in volili boratovega nasprotnika ali pa so volili kot v veliki večini volijo, za privilegije, kot jim je naročeno.
Itak ni bilo nobene izbire, kot je ni bilo v časih diktature.

Res je pa tudi, da je vsaj vsak stoti starejši bolj sposoben kot borat in likovička skupaj!
Jo pač poznajo, ritasto podiralko vsega okrog sebe!