Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek verbalno nasilje v službi

verbalno nasilje v službi

Pozdrav,
delam v pisarni, sodelujem tudi z dvema sodelavkama v Lj, danes zjutraj je šel naš potnik v Lj in sem ga prosila, da mi odnese nekaj za božička, nekaj malenkosti za te dve sodelavki. Ker je že šel od doma, ga kličem po tel. in moral se je vrniti cca 1 km nazaj, da mu izročim vrečki. Ko ga počakam pred podjetjem, sem bila deležna cele gore psovk, češ to naj si sama nosim v Lj, drl se je, preklinjal mi je vse p.m…..ni da ni, vrečki metal po avtu, nakar je krenil. Ostala sem brez besed.
Vidno razburjena sem o tem obvestila njegovega nadrejenega in direktorja podjetja.Oba ga zagovarjata, češ, kaj hočeš, on je pač tak tip, njemu ne moreš zemeriti. Vse to je slišal še en sodelavec, ki je bil slučajno zunaj, takoj mi je povedal, da se on ne vtika, kao nič ne ve.
Med malico sem obiskala zdravnico, ki mi je predpisala helex, hotela mi je tudi odpreti bolniško, kar pa sem zavrnila.
Stara sem 55, prav tako ta sodelavec, nimava nič službenih kontaktov, in ne vem, kaj mu je bilo.
Ali smo res dolžni vse prenašati?
Ko se je vrnil, ga njegov šef pošlje k meni, in reče, baje se ti moram opravičiti.
Kao ni nič kriv, nič takega ni rekel, zato mu je kr neki opravičilo.
Prosim kakšen pameten nasvet, zjutraj sem bila razp….in bi ga šla tudi tožit, a vem, da je vnaprej izgubljena bitka, pa tudi nisem se še z nikomer tožila.
Hvala vsem, ki ste to prebrali, lep večer!

Pa kaj je z vami,je se kdo normalen tukaj?Avtorica ti ziher nisi.

Daj, ne bodi tako občutljiva! Upam, da nisi res šla zaradi tega po Helex!? Če je tip tak, ga pač sprejmi kot takega, saj je samo tvoj sodelavec. Nisi si ga sama izbrala in ni treba, da ti je všeč, pa tudi ti njemu ne. Saj ga žena doma prenaša, ne ti.

A ti je bil potnik dolžan to nesti v Lj?
Kot razumem ne. Šlo je za tvoje privatno darilo. In on se je moral zaradi tvojega privatnega darila, ki mu ga nisi znala pravočasno izročiti, vrniti nazaj.
Jaz se na njegovem mestu sploh ne bi vrnila nazaj po darilo.

To ni nobeno verbalno nasilje v službi. Prekipelo mu je, ker imaš želje in zahteve, ki niso neposredno povezane s tvojim delovnim mestom. Očitno se ti je v službi do sedaj super godilo, da hodiš zaradi takih malenkosti po helex. Ti se sploh ne zavedaš, kaj nekateri delavci vsak dan trpijo v službah.

kaka drama! pa takoj po tablete!

Sodelavec ti dela privat usluge, ti ga pa še špecaš? Čudni vaši nadrejeni in direktor.

Moje mnenje : mislim, da je tale potnik koleričen tip, ki se ne zna kontrolirati.V svojem življenju ni osvojil osnovnih vzorcev obnašanja z ljudmi.
Prav lahko bi ti lahko rekel po telefonu, da pač ne more, ker je že na poti in tega ne more narediti.
Da naredi to sama .Ali pa ti bo uslugo naredil naslednjič, ko bo šel mimo tebe in na isto pot.
Če se je drl danes nate, ima očitno večkrat tako obnašanje.Ne samo do tebe.
Pusti ga na miru.Ignoriraj ga in z njim sodeluj od danes naprej samo toliko, kot je nujno.
Očitno v tvoji firmi tudi nadrejeni in direktor podjetja nimata kaj dosti pojma o odnosih med ljudmi.

Priporočam ti tole knjigo:

http://www.retorika-zidar.si/blog/robert-i-sutton-ni-prostora-za-prasce

Še ena provokatorska z monske plačilne mezde!
Pod nivojem. Nažrite se AD!

…srčno rad/a pomagam…

!

🙂
Pa vaše vrhunsko zdravje…

Smo imeli tudi mi enega sodelavca, ki je vse nadiral in so mirno drugi rekli, da takšen pač je. Na mojo srečo si je našel drugo službo ker je mislil, da tam ne bo rabil delat. Po enemu mesecu je klical nazaj, da je naredil veliko napako.

Ko se na mene kdo hoče dret (2 osebi od 180 oseb) jih mirno pošljemo k šefu in naj njemu povejo kaj jih moti. Sama se na peti obrnem in grem stran od njih.

Glede darila, ne vem kje vi delate ampak sami tudi na isti način tako dostavljamo ostalim na poslovnih enotah kakšno drobno pozornost. Ravno danes sem dobila vrečko s kavo, vinom in čokolado, ki mi jo je pripeljal šofer. Ne vidim v tem problema.

Ženske pa kaj ste tiho !
Greš stran ali tudi ti njemu mater. Pa da vidimo,če bo še vedno se zdiral na tebe.

No tole je pa tko nsmetano, da … Kako si vedla, da je šel že od doma, da si ga potem mogla klicat? In če je šel dons zjutri, a te je on zjutri poklical in povedal, da gre, ker se nisi mogla npr. včeraj zmeniti, kdaj lahko božičke prevzame? Kakšne kontakte potem imata, če ne službene? In ker secti ne znaš zmenit in si zmišljuješ, bi dobila na lepe oči za pet minut že pomirjevalo in bolniško, pribijaš na križ za tvoje sem in tja usluge, pa še v kontakzih nisi, pa celo kličeš ga, pa še tožila bi ga? )))))))))))) Človek tud ne popizd* kar tko, tako da ne vem komu je kaj ali kaj bi imela druga stran za povedati.

New Report

Close