Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kdaj imate vi bozično večerjo?

Kdaj imate vi bozično večerjo?

Ali bolje – kdaj se zbere glede na vero? Če 24., kaj se dela 25.?

napiše se KDAJ, ne ” gdaj” !!!!!!!!!!!

Glede na vero imamo na predbozicni vecer post, na bozicni dan pa bogato bozicno kosilo.

Napiše se kdaj, ne KKKKKKdaj!

Mi imamo večerjo pred večerno “polnočnico”. Ko pridemo domov od maše, pokadimo, skupaj pojemo, kaj zmolimo, pa še kaj sladkega pomalicamo.

vsak dan imam večerjo približno ob 19.00 … okej?

Jaz tudi.

Pri nas imamo od kar pomnim božično večerjo na sveti večer, se pravi 24. 12.

25. gremo ali na obisk h kakšnim sorodnikom, ali na izlet, ali se pa doma valjamo.

Nismo verni.


Isto. 25. jemo ostanke od vecerje in lenarimo. Vcasih kdo pride na obisk.

Kdaj. Ne Gdaj.

božična večerja se ni prej (pred amerikanizacijo) v Sloveniji nikoli prirejala.

Če gledamo na božič, kot praznik rojstva …..in ne kot praznik nakupovanja in potrošništva…..na božični večer se je šlo k maši, polnočnici, in to je bilo dovolj. Naslednji dan 25.dec. se je šlo spet k maši in po maši se je jedlo nedeljsko kosilo.

ta ameriška pogruntavščina “božična večerja” mene ne zanima.
Mi imamo 25.dec. družinsko kosilo in se imamo lepo……
pa ne hodimo k maši….


Isto. 25. jemo ostanke od vecerje in lenarimo. Vcasih kdo pride na obisk.
[/quote]
Haha. Vidim, da nas je vec taksnih

Mi imamo 24. skupno družinsko kosilo ob 15. uri, potem obdarovanje otrok in po šesti uri gredo vsaka družinica na svoj dom in v krogu družine preživijo večer. En zet izhaja iz verne družine in je izrazil želoj, da bi bili zvečer družinica doma in prav zaradi tega sem večerjo prestavila na kosilo in smo vsi zadovoljni. Na Božič pa jemo ostanke večerje :), gremo do sorodnikov, ki tudi niso verni, ker moja mama je rekla, da se na ta dan ne hodi po hišah.

Zakaj pa furate to družinsko zbiranje s kosilom in večerjo, če niste verni?
Mi tega ne delamo. Običajno se na božične praznike obiskujemo s prijatelji in sorodstvom, ki nismo verni in se začvekamo tako dolgo v noč, da mora vedno nekdo po burek na Miklošičko :)))

Božična večerja ni ameriška pogruntavščina, oni so jo prinesli iz Evrope. Večina evropskih držav ima ta bogat obrok na predvečer božiča. Mi nimamo te navade, pojemo samo navadno večerjo. Praznični obed imamo na dan božiča za kosilo, eno leto pri eni, drugo leto pri drugi tašči in tastu.

Valda jo imamo na sveti večer, torej 24., potem ko pokadimo hišo.

Kdaj si pa umijete rit za božič? 23. zvečer ali 24. dopoldne?


Kar na muslice se obrni ti bodo oni dali potrebno informacijo kdaj si mors rit umit;


Kar na muslice se obrni ti bodo oni dali potrebno informacijo kdaj si mors rit umit;
[/quote]
In v čem so musliči drugačni od krščanarjev? Zablodeli, delirični, fundamentalistični, fanatični. Kater normalen človk jadikuje in toči solze, ker na en usran brezvezen dan sred mesca je kosilo sam ali kot ponavadi? Ga ni normalnega. Psihotični, delirični, opranoglavi in fanatični pa seveda zapadejo v totalno histerijo zarad halucinacij na en brezvezen dan sred mesca!

Nismo verni, imamo pa vedno 24. pri moji mami večerjo. Ne vem pa, kdaj se hodi k polnocnicam, a za božic ali veliko noč.


In v čem so musliči drugačni od krščanarjev? Zablodeli, delirični, fundamentalistični, fanatični. Kater normalen človk jadikuje in toči solze, ker na en usran brezvezen dan sred mesca je kosilo sam ali kot ponavadi? Ga ni normalnega. Psihotični, delirični, opranoglavi in fanatični pa seveda zapadejo v totalno histerijo zarad halucinacij na en brezvezen dan sred mesca!
[/quote]
Ti si potreben resne psihiatricne obdelave;

Ka krščanarji še niso pogruntali, da se je Jezus rodil septembra in da praznujejo poganski praznik decembra? Pa smreka tud v puščavo jezusovo preveč ne paše nekak.


A ti si ze pogruntal da si debil.al ti jaz povem?


Ti si potreben resne psihiatricne obdelave;
[/quote]
25. decembra se boš pa ti plazil po kolenih in gledal v nebo in klical fantomsko bitje. Ker to je pa najbolj zdravo za možgane, a ne?

od nekih pravljičarjev me to ne gane, pa še datum od rdeče kapice maš napačen.

New Report

Close