Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek zet na novoletnem kosilu

zet na novoletnem kosilu

Z zetom si nisva prav blizu. Niti si ni preveč blizu z možem. Bilo je par stvari, ki so nama ga nekako odtujile. No, ne bi tem.
Govorimo normalno, ko se vidimo. Ni neka prisrčnosti, a ta govor je največ, kar z možem spraviva skupaj.
Sedaj pridejo na novoletno kosilo. Vem, da se moram potruditi zaradi hčere in vnukov (5,7).
Nimam se za težko osebo (taščo). V njihovo družino se od nekdaj ne utikam. Kljub temu se sprašujem, kako da mi ne uspe ….?!

Ljudje smo različni. Nekateri nekako ne gremo skupaj. Zato je boljše ostati na distanci in se vljudnostno pogovarjati o čisto vsakdanjih stvareh (npr. vreme, kuhanje, debata o zdravju, športu…). Zaradi hčerke in otrok je boljše, da potrpiš in ne siliš v kakšne neprijeten debate ali prepire. Saj se boste imeli lepo, boš videla!

Kosilo kot kosilo, bo pogovoro o hrani in vremenu. Preostali čas pa bi se jaz naredila super babica, torej bi vzela vnuke k sebi in se ukvarjala z njima, vzela preprost človek ne jezi se ali kaj podobnega. Delala bi na vnukih, če na zetu ne gre.
Česa izsilit ne moreš, mi pa tudi ne vemo, kateri vzorec v tebi ti preprečuje drugačno čutenje. A nekaj že je. In če ne znaš razrešiti, bodi vsaj dobra babica.

nova
Uredništvo priporoča

Zanimivo, star pregovor pravi, ko mati poroči sina, ga izgubi (ne dobesedno) ko poroči hčero, dobi še sina. Upam da je poanta razumljiva.

Žal res nisi napisala kaj ste tako hudega doživeli da ne gre, dejstvo pa je, da jaz osebno ne kuham za ljudi, ki jih ne maram. In tudi vstopa k meni nimajo. Vnučki pa bi morali biti vedno na prvem mestu (in najbrž si zato primorana delat takšne kompromise) ne vem, ker ne vem v kakšnih odnosih si sicer z hčero in vnuki. In mislim da je takole kosilo popolnoma odveč. Z možem bi šla po vnuke jih odpeljala na kakšno predstavo, ogled jih z možem obdarila in to je to… takšna kosila so sicer eno veliko mučenje.

Očitno si zelo težka oseba, ali pa zelo mlada. Ljudje smo taki in drugačni in vse življenje moramo sprejemati kompromise in se prilagajati. Tudi sama se umikam od ljudi, ki mi ne sedejo, a povsem nekaj drugega je ožja družina, kar sta hči in zet, da o vnukih sploh ne govorimo. Tašča verjetno ni stara 20 ali 30 let pač pa je ženska, ki je že skušala življenje in prav je, da pripravi kosilo za družino in a je res težko se pri mizi vljudno pogovarjati če ne o drugem pa o vnukih, naj oni vodijo razgovor in poslušajte jih in se jim posvetite. Otroci bodo imeli lepe spomine, oni ne vedo za razprtije in čustva odraslih in so neobremenjeni, razen če jih odrasli ne obremenjujejo z raznimi konfliktnimi zadevami v družini.

Tam ena jamra, kako otrok ne bo na božično kosilo, tale jamra, da bodo… Nikoli vam nič ni prav. Tudi pri starejših vidim, da so vedno manj odrasli. Včasih so ljudje znali iti malo čez sebe, poznali so vljudnost in so potrpeli (v večini primerov brez trpljenja). Zet očitno ni kompatibilen s starima, a očitno on ni problem, ker pride. Tašča pa na forumu sprašuje, kaj in kako. To ti vse pove, kdo je v resnici problem. Če ti 3 ljube osebe ne odtehtajo 1 manj ljube, potem si jih res ne zaslužiš v svojem življenju…

S temle si pa zadel bistvo: če ti tri ljube osebe ne odtehtajo ene manj ljube …

Saj v krogu prijateljev ima sigurno kdo partnerja/partnerko, ki ti ni, ampak je vseeno vedno povabljena, ali kako?

Ma, a veš kaj, midve s taščo si tudi nisva najbolj všeč, pa zamerila sem ji tudi kar nekaj svari, je naredila kar zelo grdo…
Na rojstne dneve otrok in tudi med prazniki jo povabim na kosilo, ker je mati mojega moža in babica mojim otrokom, pa kakršnakoli že je. Tistih par uric potrpim in si zaselotejpam usta, da ne rečem kaj preveč in če verjameš ali ne, preživim, pa ne 1x, že več kot 20 let mi je uspelo preživet kakih 5-6 kosil letno! Aja,pa nikdar mi ni padlo na pamet, da bi jo zastrupila s kosilom :)))

Kako za boga se vam je ratalo zmeniti za kosilo 😄

Verjemi, da je njemu ravno tako bedno priti na to kosilo kot tebi. Vprašanje kaj vse mu je morala obljubiti tvoja hči, da sploh pride. Meni so taka kosila total brezvezna in mučna ko ne veš kaj bi se pogovarjal. A ne bi za voljo tvoje hčerke in vnukov se pogovorili in začeli znova. A se ti zavedaš, da se staraș in boš vse bolj pitrebovala njihovo pomo{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} in če ne boš mal sestopila z predstola se ti slabo piše. Hči bo itak na njegovi strani.


Tud jst si s taščo nisem bil blizu nimam pojma zakaj in ravno tako vabila na neka prisiljena kosila seveda preko svoje hčere, zamorjeno vzdušje, komaj kaka beseda, pogovor ne steče tašča se je držala za mizo k kup nesreče, enkrat pa le izblebeta, sej men je važn, da hči pride in vnuk, pa sem sredi južne vstal in odšel, zadeva rešena!

Saj se vsi malo potrudimo in kar gre. Verjamem, da je tudi njemu zoprno hodit na kosilo. Nič ne bi bila užaljena, če ne bi prišel. Nikakor pa ne morem reči hčeri naj pride sama z otroki.

Še ena stvar, zakaj sem vesel, da sem samski. Ful si želim, da bi mi nad glavo visela še skupna kosila s taščo in tastom. Imam lastne starše prek zadosti.

Word

Ti si res pravi sonček, ha ha.
Pri meni je bila pa danes bivša tašča … in a veš, da je bilo čisto prijetno, pa nisva bili neki v iber prijateljici. Tudi pokliče me tu in tam.
Je pa res, da ni nikdar morila z obveznimi kosili. Če je povabila in nam ni zneslo, ni bilo nobene zamere.

Ti si res pravi sonček, ha ha.
Pri meni je bila pa danes bivša tašča … in a veš, da je bilo čisto prijetno, pa nisva bili neki v iber prijateljici. Tudi pokliče me tu in tam.
Je pa res, da ni nikdar morila z obveznimi kosili. Če je povabila in nam ni zneslo, ni bilo nobene zamere.
[/quote]

Jaz sem razumela, da to ni obvezno kosilo. So se zmenili, da bo, a bo bolj zoprno zaradi odnosov.

Pri nas je podobno. Se dogovorimo, včasih kosilo je, včasih ga ni-odvisno od dogovora. Če, ko pa že je, se vsi potrudimo po najboljših močeh, da je znosno. Največkrat je.

Če bi vedela, s koliko ljudmi sem jaz nekompatibilna in se sploh ne morem pogovarjat, bi bila še vesela, da ti z zetom vsaj nek osnoven pogovor spraviš skupaj.

Mene kar malo srh, ker bom kmalu spoznala sestrinega fanta. Kajti lahko si bova tako anti, da se sploh ne bova mogla pogovarjat. Se mi pogosto dogaja. Recimo, ko sem študirala, z enimi v vseh letih nismo spregovorili niti 1 besede, pa nas ni bilo veliko v letniku.
Če se s kom dobro ujamem, lahko klepetam kot navita.


Saj se vsi malo potrudimo in kar gre. Verjamem, da je tudi njemu zoprno hodit na kosilo. Nič ne bi bila užaljena, če ne bi prišel. Nikakor pa ne morem reči hčeri naj pride sama z otroki.

Tako tvoja hči kot zet vesta in čutita, da vaši odnosi niso ok. Vendar če ne boš sprejela zeta kot partnerja svoje hčerke ter očeta svojih vnukov, potem boš zgubila tudi hči in posledično vnuke. Tvoji hčerki njen partner veliko pomeni in se bo prej obrnila proti tebi kot k tebi. Če bi moja mama samo nakazala, da naj pridem sama z otroci bi bilo zame žaljivo oz bi bila jezna nanjo ker se ne pitrudi in ker ne spoštuje moje odločitve, da sem si ga zbrala.
Če je njen partner dober zanjo ter za njune otroke potem mora biti dober tudi zate. Kaj ste imeli je itak skrivnost in niti ni pomembno, pomembno je, da narediš korak naprej in postaneš boljša tašča v smislu, da začneš spoštovati tako tvojo hči kot zeta.


Saj ne pravi, da naj pride hči sama z otroki. Pač zet ji ne leže. Potrudi se po najboljših močeh, kolikor razumem. Zaradi hčere in otrok. Najbrž je to največ, kar lahko naredi. Kot ena zgoraj piše, z nekaterimi ne gre in ne gre.

Očitno je preveč podoben tvojemu možu, drugače ga hčerka ne bi vzela. Drugače pa ste eni tako neverjetno občutljivi, vsako besedo vzamete direktno, kuhate mulo in oh in sploh imate proti nekomu nekaj. PO mojih izkušnjah se gre bolj za to, da ste se pač tako odločili in le ta oseba ne more prav nič. Sem prepričan, da je razlog, da nekoga ne marate tako minimalen da bolj ne more biti. Boga vajina hčerka kii mora biti stalno med dvema ognjema.


a samo malica, mali pogrinek … pa ne bi šlo??

da tašča teži tudi zetu, je pa nekaj novega

Na tvojem mestu
Bi raj postala pozorna
Kako se zet vede do hcere in otrok.
Ce vaju ne mara lahko doma hcero zajebava zarad vaju.

dober nasvet

jaz pa svojega zeta naravnost obožujem in se strinjam s tem kar je ena prej napisala, da s poroko hčerke dobiš še sina. Točno tako jaz čutim in točno takega moža bi izbrala zase, če bi še 1x izbirala :).

Odsvetujem, da bi hčerki rekla, naj pride sama z vnuki, ker lahko izgubiš vse. Posveti se vnukom-saj verjetno ti veliko pomenijo. Svoje zamere do zeta poskusi čimbolj zatret, ker z zamerami vplivaš na vse ostale udeležence kosila. Za naslednja leta se pa zmenite drugače, brez kosila, da se ne boste vsi počutili neprijetno, ker taka nesoglasja so v zraku in jih čutijo vsi prisotni.

New Report

Close