Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Me zanima, ker burger…

Me zanima, ker burger…

…je vam, seveda če ste vsejedi, najbolj pr srcu??

Berem današnji članek v https://www.dnevnik.si/1042795031/lokalno/ljubljana/ljubljanski-burgerji-hot-horse-en-in-edini-konjski-burger in moram priznat da so mi bili tili horsi enkrat v davnini, ko sem še dosti hodil po plesih,prijetno okrepčilo tam ob ene treh zjutraj… Nč presenetljivega, samo so bili kr OK (sploh če pomislim da je lakoto tretji uri zjutraj najbolša kuharca….)

Pred časom sem ga ponovno probal…seveda ob kulturni uri z očmi zrelega moškega kateremu velikost burgera že dolgo ne pomeni več….Pač pa je tista vsebina burgerja ki pritegne…ali pa ne. Ne bom rekel, da je slab, bi bilo krivično…Ma tud nekakšen presežek ne najdeš v njemu…Če sem iskren, mu dam na lestvici od 1-5 (za primerjavo, mkdonaldsu dam 0.25točke)……….tam, ene 2,85…3.0 ne doseže.

Dosti bolje se je odrezal LARSendSVENS….je en spodoben el classico,sočnost na nivoju, lepo uležana in ravno prav zmleta govedina, ajd, recimo da jim dam velikodušno 3.9.

Drgač je pa kriteli tak: Bog naredi za 5, jaz ga prpravim za 4…..ostalo je pa stvar interpretacij:)))

Za horsa imam jaz čisto podobno mnenje.

McDonald’s je sranje to se strinjam. Meni je se najboljsa srpska lepinja s cebulo in paradiznikom.

Škoda, ker je glasovanje omejeno samo na Ljubljano. Če bi ga razširili malo izven, bi imeli zmagovalca – 7 burger iz Kamnika. Najboljši burger daleč naokoli!

V boga ne verjamem, sama burgerjev ne delam, za tistih parkrat letno, ko se mi ga zlušta, grem pa v Pop’s place ali na Hood burger.
Horse sem si tudi privoščila občasno pred leti, potem sva šla enkrat z možem, ko so si omislili nek avtomat za naročanje, že to naju je odvrnilo, burger pa tudi ni bil več tak kot sva jih bila vajena prej.
Baje da ima Lars&Sven al kako že tudi dobre, pa nisem še uspela prit do tja.

Rade volje sprejmem izziv in en bot šibnem do Kamnka:)) Kje najdem ta 7-burgerja??

Odlične burgerje delajo v Domžalah v Stari fabrki. Za moj okus boljši kot v Kamniku 7burger.

Ko enkrat probaš par različnih, vidiš da se okusi minimalno razlikujejo in noben burger ne izstopa prav posebno, ker so sestavine več al manj enake oz zlo podobne…

Stara fabrka? Ne se hecat. Kot da bi jedel žagovino. Ni vredno niti B-ja od burgerja. Raje zavijem v Mcdonalds.

Na parkirišču zraven Hoferja in Eurospina.

Stara fabrka? Ne se hecat. Kot da bi jedel žagovino. Ni vredno niti B-ja od burgerja. Raje zavijem v Mcdonalds.

Stvar okusa. Sicer pa imaš možnost, da naročiš, kako zapečeno meso želiš. Od skoraj surovega, mediuim -, medium, medium + ter done.

Se ne morem strinjati tukaj….eni burgerji so res drugačni od ostalih….npr.un hood-ov RES ni nič posebnega, je ranga horsa, tako da me ne gane, zato mi je pa legel un od svenainlarsna…čisto nekaj drugega.

LAhko da so še kakšni dobri po naši deželici (kot je menda un 7burger, ma moram prej probat), je pa stvar percepcije kako “naštiman” prideš po burger…

Horse je bil včasih ok, potem pa so verjetno zamenjali dobavitelja kruha in je zdaj katastrofa. Nič ne pomaga, če najboljši burger zapakiraš v poc od kruha. Drugače pa sem mnenja da je vsa ta fama okoli burgerjev samo modna muha. Burger pač ni nek kulinarični presežek. Veliko težje je narediti dober čevap.

Zame v LJ Lars&Svenn( bombete niso tako presladkane, kot pri večnini ponudnikov, pečejo jim jih v zavodu Janeza Levca, kar je tudi velik plus-lokalno, meso odlično-slovensko, omake tudi, pa angus govedina ponudba…) in Pop’s Place na Cankrjevem nabrežju.

Pa Mein Burger koncept v McDonaldsu v Avstriji – sam sestaviš burger po svojem okusu, kruh malce večji in drugačen,občutno manj sladek, mesni pattyji tudi zelo OK…..

Tujina: Five Guys burger, In-N-Out burger, BurgerFuel ( Novozelandijska veriga)

Ne maram klasičnih pljeska in lepinja variant iz kioskov pri nas ( pri Albancih)…

horsa ne jem več – mi je ratalo meso preslano.

7burger Kamnik: mene je 2x odbilo, ker je bilo osebje precej neprijazno. 1x je bila gneča in so bili precej slabo organizirani, 1x jih je pa žar nekaj zajebaval, pa dve uri po odprtju niso bili ravno navdueni, da bi kaj prodali…..

Stara fabrka? Ne se hecat. Kot da bi jedel žagovino. Ni vredno niti B-ja od burgerja. Raje zavijem v Mcdonalds.

Na parkirišču zraven Hoferja in Eurospina.
[/quote]

No ja, tole piše nekdo, ki favorizira 7burger Kamnik in “poizkuša sabotirat Staro fabrko……

Stara fabrka, zelo dorbo, stestirano pred kratkim

In še fora: pečejo celo burgerje za pse :). Č epride človeški burgeroljubec, naj bo pa še za psa kaj dobrega :). Jasno, spečeno posebej, ne na istem žaru in ne iz istih sestavin, kot za ljudi:

https://www.google.si/search?q=burger+stara+fabrka+dom{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}BEale&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjM5PO5wJPYAhXEGuwKHQxcCEUQ_AUICygC&biw=1440&bih=839#imgrc=IAi1wMcBANlTEM:

Stara fabrka je poden od podna. Najslabši burger ever. Celo dvakrat sem se nasankal. Popolnoma brez okusa, veša da nekaj žvečiš, ma ne veš kaj. Tam me ne vidijo več.

7 burger pogojno, odvisno kdo peče. Pri šefu sem že jedel več kot odličen painkiller burger, sem pa tudi že naletel na podpovprečno klasiko (7 burger). Tja grem največkrat ob petkih, ko imajo velikokrat še kakšno dodatno ponudbo. Recimo pulled pork, rebrca. Naredijo kar dobro.

Lars&Sven je povprečen, prav tako Hood burger. Horse pogojno, če že pri njih najraje vzamem mesni sir.

Solidne burgerje imajo tudi v Katrci, Tokyo piknik in Kavarna tiskarna.

Pop’s place je okusen, Sorbara tudi, zelo dobrega sem jedel pri AS-u, na dnevnikovi glasovnici bi pa obkrožil Kralja žara.

Kočevje- res, res Kočevje 🙂 Blue note burger oz. bivši One more burger. Res fino, mlad kolektiv, ki se trudi, ne spomni na ameriške burger jointe.

Se ne morem strinjati tukaj….eni burgerji so res drugačni od ostalih….npr.un hood-ov RES ni nič posebnega, je ranga horsa, tako da me ne gane, zato mi je pa legel un od svenainlarsna…čisto nekaj drugega.

LAhko da so še kakšni dobri po naši deželici (kot je menda un 7burger, ma moram prej probat), je pa stvar percepcije kako “naštiman” prideš po burger…
[/quote]

mislim da so omenjali ZanziBar, pa KuDobro kje znajo nares dobre burgerje. Vem da je blo še ene par drugih lokalov omenjenih, se jih pa iz glave žal ne spomnim. Sta pa ta dva tu na Goriške, Ku dobro Ajševica, Zanzibar majčkn ven iz NG

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

in kje je ta zanzibar???

ulica Petra Skalarja 24, 5210 Deskle

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?t=11131396

tule maš temo ki sem jo omenjal…tle maš še mal več gostiln, tko da te čaka kar nekaj dela

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/


Mogoče, če se boš kdaj peljal v posočje v poletnih mesecih (zdaj je zaprto) se ustavi na Dolgi njivi ali pa v Kanalu. Oba imata dobre burgerje.
Tvoje izkušnje so podobne kot smo jih mi imeli in smo na poti domov, ko smo šli iz obale se vedno ustavili na Črnem Kalu na burgerjih, kdaj smo šli dol sam s tem namenom ker so bili res super. Po mnogih letih smo se vrnili in niti blizu ni več temu kar je bilo nekoč.
Sicer se pridružujem eni komentatorki,ko je rekla, da bi šla raje na kako pleskavico oziroma v srbsko kuhinjo in v Ljubljani je super Stara pumpa.

New Report

Close