Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sproženje poroda – možno ali ne?

Sproženje poroda – možno ali ne?

Pozdravljeni.

Mene pa nekaj zanima.. sem v 38. tednu nosečnosti, z otrokom je vse ok, mene pa skozi po bolnicah vlačijo. Enkrat so mi krče ustavljali (32. teden), drugič sem bila tukaj zaradi pritiska, šla domov in naslednji dan nazaj zaradi premirnega CTGja in beljakovin v urinu. Vse to naj bi zdaj bilo ok. Pa sem še vedno v bolnici. Nočejo mi povedat ne kdaj ali če sploh bom lahko šla domov..
Imam tudi nosečniško sladkorno in bi mi mogli na UZ preverit velikost ploda, pa se noben ne obrne in to naredi, čeprav sem jih vprašala, saj mi je ena G omenila, da bi plod lahko imel 4,5kg.

Zanima me ali je tukaj kakšna, ki so ji sprožili zaradi sladkorne ali pa zaradi njene psihe? Lani oktobra sem namreč imela sprožen splav s tabletko, ker bi otrok bil popoln invalid, če bi imeli sploh to “srečo” da bi se rodil.
Mene počasi že grabi panika in se vedno sprašujem, kaj pa če jiso videli vseh napak ipd. Vem, pretiravam, ampak ko enkrat izgubiš otroka, je to težko pozabiti..

Hvala vsem za odgovore! ☺

Se da.

In kako to dosežeš? Mene so grdo pogledali ko sem vprašala in mi niso hoteli nič odgovoriti..

Kaj se dogaja s tvojim telesom in otrokom imaš pravico vedet. Dolžni so ti odgovorit na tvoja vprašanja! Ne se pustit odgnat. Bodi mirna, a vseeno sprašuj.

Seveda ti morajo pojasniti vse, kar počnejo s tabo oz. kaj spremljajo.

In ja, če se ne bo porod začel najkasneje do 41. tedna, ti ga bodo zaradi sladkorne tako ali tako sprožili.
Če sumijo, da je že zdaj zelo velik, pa tako ali tako prej.

Seveda…meni so porod sprozili en teden pred rokom zaradi povisanega pritiska in rodila se je drobna,a zdrava deklica. Vmes med nosecnostjo sem bila tudi v bolnici zaradi uroinfekta, jedla se pa se antibiotikov in vse je bilo ok! Srecno @

Imela podobno. Sladkorno, visok pritisk, še jetra so nagajala.
Men je g rekla, da nočejo prej sprožiti, ker lahko pride v 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} do komplikacij. Vsak dan se to znižuje. Ok. Čakala do dopolnjenega 39. tedna. In so sprožili.
Na oddelku sem predihavala prve popadke, ko se mi naenkrat zlije kri po nogah. Odluščila se je posteljica. Meni kri lila, otroku šli utripi dol. Urgentni carski rez. Šlo je za minute.

Takrat sem bila najprej vesela, da so končno sprožili, danes rečem, da bi raje počakala, pa če bi bilo treba en teden več.

Vem, da ti je hudo,da si naveličana, da bi rada že rodila in končno šla domov. Pošiljam ti en velikanski objem in te prosim, počakaj. Bodo že vedeli, kdaj je pravi čas. Srečno, ko bo dan D!!!


dolžni ja po zakonu – ampak eni šlamparji se požvižgajo na to, celo namenoma napačno delajo in lažejo pacientu, namenoma delajo napol in šlampasto.

Joj grozno!! Tudi mene je strah da pride do česa takega 🙁

Hvala, res.. res sem že sita, sploh ker imam doma že 5 letnega sinčka, ki me pogreša in jaz njega.. ampak nimam izbire očitno.. hvala še 1x ☺

Tudi jaz sem imela 1x povišan pritisk, drugače imam nizkega in zdaj sem na neslani dieti + seveda brez sladkorja..
Ampak ker je baje drugače vse ok, mi ne želijo sprožiti, čeprav me bodo živci izdali.. joj..

Problem je, ker ti niti ne dajo možnosti da bi vprašal.. kar nekaj zdrdra po svoje jn gre. Ne želijo mi narediti niti ultrazvoka, za katerega sem bila dogovorjena.. meša se mi..

Seveda ti morajo pojasniti vse, kar počnejo s tabo oz. kaj spremljajo.

In ja, če se ne bo porod začel najkasneje do 41. tedna, ti ga bodo zaradi sladkorne tako ali tako sprožili.
Če sumijo, da je že zdaj zelo velik, pa tako ali tako prej.
[/quote]

Sumijo že, vedo pa ne, ker so mi ga nazadnje v 32. tednu izmerili in zdaj mi nočejo ultrazvoka naredit za katerega sem bila dogovorjena.. noro..

New Report

Close