Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dobra postava 40+

Dobra postava 40+

Oj, ali se tudi vam zdi, da dobra postava pripomore k mlajsemu izgledu ljudi? Stara sem 44, s postavo sem super zadovoljna, kljub trem nosecnostim imam 68 kg pri 177 cm…moj sport je moj pes in vsakodnevni enourni sprehod….

Vecina ljudi, ki jih srečam, mi nikoli ne bi prisodila 44 let in treh otrok,

Glede gub jih imam res samo nekaj okoli oci, sivih las za vzorec, tako da jih skrijejo že naravne barve…pa vendar bi sama sebi dala tocno toliko let, kot jih imam…

Se mi zdi, da ljudje pri ocenjevanju starosti res veliko dajo na videz postave. Kaj pa se vam zdi?


S takim razmišljanjem si stara okrog šestnajst. Čestitke;-)

In vsi mi dajejo 44 let.

nova
Uredništvo priporoča


S takim razmišljanjem si stara okrog šestnajst. Čestitke;-)
[/quote]

:)))))))))))))))))))))))))


Yeap, drži.

Sem načrtno delala pred 5imi leti, da sem v fit formi – imam več kondicije, kot pri 20ih in sem res zadovoljna s prigarano postavo – sem še malo višja kot ti, avtorica, kilogrami tudi tu nekje okrog, načrtno shujšala kar precej kilogramov, ki so se nabrali zaradi stresa, nepravilnga bioritma, ter zaradi težav z AI boleznimi in zdravili, ki jih “lajšajo” na enem koncu, na drugem koncu pa dodajo cel kup drugih stranskih učinkov, tudi apetit in težo 🙂 Bilo je cca 10 let premalo spanca, dva poroda v tem času ( dodaten stres za telo) , veliko dela, prehrana pretežno zvečer pred spanjem- pa nikakor ne junk food, kuhane večerje mene nesejo – tega več ne jem, začnem dan raje z dobrim zajtrkom, pa kosilo še, večerja pa nikoli kuhana, boljskromna, jogurt, sadje, skuta, ipd, pa nekako ne več po 18. uri – ker telo pri 40+ nikakor ne presnavlja več tako, kot pri 20+ in tudi ne potrebuječ toliko kcal , kot pri 20 🙂

Imam pa še to srečo, da imam podedovane mladostne gene ( tako oče, kot mati se starata bistveno počasneje, telesno in vizuelno kot sta dejansko stara-nihče od nas ni kadilec ali reden pivec alkohola, na dnevni ali tedenski ravni – samo priložnostno, vsake kvatre kdaj)

Darilo matere narave, izgedam res precej let manj, kot jih imam -zato tudi ne potrebujem veliko make up popravkov – čez dan samo maskara, lip gloss ( imam svetle oči in polt in mi močne barve šmink ne pašejo), naravno osončena koža v merah normale, ko je sonce ( sun kissed), nobenih pudrov, primerjev, BB krem, za kakšno večerno izdajo eyeliner črta v raličnih barvah ( temno siva, temno rjavo siva ali sivo črna). Manj je več pri mojih letih in meni tako ustreza, možu pa še bolj, ker ima rad naravno “skandinavsko” lepoto 😛

Ja, postava po 40em je znak, koliko je človek skrbel in skrbi za svoje zdravje in psihofizično kondicijo. Ali se zanemari=zapusti ali prenajeda ( posledično ga napadejo tudi premnoge bolezni, začaran krog), ali pa skrbi za telesno kondicijo, svoj izgled – ni treba pretirano, samo vzdrževalno, pokurit je treba dnevno določeno število kalorij in gre brez težav in odrekanj – tudi s kakšnim kosom sladkarije ali dobrim kosom mesa, ribe, + zelenjava.

Se pa opaža pri naši populaciji, ki smo dnevno med ljudmi, hodimo v službe, da je zelo pomembna urejenost zob. Lepi urejeni zobje so znak negovanosti. Lepi in zdravi zobje dajejo človeku tudi zelo samozavesten nasmešek, posledičnoje človek, če je zadovoljen tudi bolj uspešen na več področjih, kot tisti, ki ni zadovoljen s svojo podobo.

Tako kot pri vseh stvareh tudi tukaj igrajo vlogo trije dejavniki.
Poznam ljudi, ki jim je največja telovadba dvigovanje pollitrskega vrčka za pivo, pa imajo super postavo. No, velja predvsem za moške, ženskam se prej pozna upad mišične mase, to potem vodi tudi k slabši drži itd.
Potem slog življenja, koliko stresa imaš, nekateri ljudje so res tako obremenjeni in zgarani, psihično in fizično, da bi jim človek kar častil dva tedna toplic.
Nekaj pa prinese tudi to, koliko vlagaš vase.
Seveda, vitkost in gibčnost pomenita tudi energično gibanje, dobro držo, živahno hojo … Medtem ko višek kilogramov s seboj z leti prinaša tudi vse večjo okornost in to precej bolj vpliva na splošni vtis o starosti kot gube. Pa še kakšna ocufana frizura, čudna staromodna vrečasta oblačila in zgleda 45 let stara ženska 60. In obratno seveda tudi, vsaj od daleč. Imam sosedo, ki je stara 65 let, pa če naju postaviš skupaj, bi verjetno vsi rekli, da sva vrstnici. Pa ne zato, ker bi jaz tako švoh zgledala … Je vitka, redno telovadi, ima izpolnjeno življenje s čim več kot samo z vnuki in kuhanjem, pa mlajšega moža 🙂

Postava vpliva na to, kako nas ljudje dojemajo. Zelo vpliva. Urejena zenska z dobrim stasom in prijetnim glasom pritegne v vsakem primeru vec pristne pozornosti, kakor tista, ki odstopa, pa najsi bo v plus ali minus.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Stara sem 42 let in delujem 10 -15 let mlajsa. ko ljudje vidijo moje otroke, , jim ni jasno, ali so bratje, ali sestricne. Vedno sem zgledala kot ena smrklja, kar mi je bilo vcasih v minus, sedaj se to obraca v plus. Sama za postavo ne naredim nic, nimam celulita, postavo imam pa boljso kot marsikatera 20- letnica. Sem suha, a ne koscena, ravno prav. To so geni, tudi mama in stara mana sta odlicno zgledali za svoja leta.

Jaz pa zgledam kot Barbika in sem oh in sploh fajn. Super duper the best ajga model.

Zakaj sploh v osebnih dokumentih še pišejo te neumnosti kot je datum rojstva? Saj tako ali tako vse zgledate 20 let mlajše, najmanj sestre svojih otrok če ne kar celo vnukinje.
Je ni junakinje, ki bi napisala, da kaže svoja leta ali, bognedaj, celo kakšno leto več.
Zanimivo, kadar katera vpraša, koliko let ji dam, je moja ocena vedno točna. Priznam pa, da na diplomacijo ne dam dosti.

Avtorica, na monu ni niti ene, ki ne bi imela top postavo, bila lepa in pri 40+ izgledala mlajše od 25 letnice, tako da imaš hudo konkurenco. Pa veš kaj, tudi vse so pa-ameetne in “športajo”. 🙂

Napiše nekdo, ki jih sploh ne vidi v živo, kot prav tako ne vidi dlje od lat domačega plota.

Napiše nekdo, ki jih sploh ne vidi v živo, kot prav tako ne vidi dlje od lat domačega plota.
[/quote]
Saj pravim, da verjamem, da ste same take. :-))))

Vse monovke ste 10 let mlajše, top postava:-))) smešne ste s temi izjavami:-)))

Sej vseen, če kdo verjame al ne-važno ja da se sama dobro počutiš-sama imam 49 let-55kg-168 všine-atletska(migam vsak dan) …………..pa dol mi visi če mi kdo verjame……….počutim se super in to je to.aja,pa dva otroka,eden že familijo,eden še oš….res pa so geni glede samega videza obraza,tudi moji mami ne zgleda da jih ima 73…sem pa ponosna,ko grem na bazen s tamalim in vidim mlade v slabšem stanju kot sama((je pa res v tem veliko dela in vztrajnosti)pa ne mi rečt ,da je za miganje potreben čas in osebni trener–ker ni….samo dnevna soba in volja,pa gre..še evra nisem porabila za vadbo,aja lažem-edino 4evre za slušalke,ker poslušam muziko in migam…

Ne deset, najmanj dvajset. 🙂 In ne samo top postavami, lepe im mladostne, to so same uspešne in zelo pa-ameetne, edino pri peki jajca na oko jih malo matematika zje-be…no ja, pa pri vsem ostalem preprostem tudi. 🙂

Ne deset, najmanj dvajset. 🙂 In ne samo top postavami, lepe im mladostne, to so same uspešne in zelo pa-ameetne, edino pri peki jajca na oko jih malo matematika zje-be…no ja, pa pri vsem ostalem preprostem tudi. 🙂
[/quote]
No, no, tudi jajček na oko pride slasten ven. :). Pa čeprav se včasih razlije hahaha.. je okus še vedno isti.

Čestitam!
Kako te videti?


No, no, tudi jajček na oko pride slasten ven. :). Pa čeprav se včasih razlije hahaha.. je okus še vedno isti.
[/quote]No, potem že zagotovo nisi ti tiste teme “spekla”, kako speči jajce na oko.:-))) Je pa tako, da se res smejim temu povzdigovanju in domišljavosti in zafnanem obnašnaju tudi v reali in bolj spoštujem kako prodajalko ali čistilko, ki je realna, prijetna, se normalno pogovarja, kot pa te domišljave afne, ker če bi res kaj bile ne bi takih kvasile, kajti kakih resnih zdravnic , sodnic, …, ponavadi ne vidiš, da so tako domišljave. 🙂

Čestitam!
Kako te videti?
[/quote]
Telegram ji pošlji po golobu, elektronsko komunikacijo ima že prezasedeno s fukfehtarji. 🙂

Ma koga briga katera stara baba zgleda mlajša in lepša. 🙂


Ja njih same, ne? Če pa jih nihče drugače noče pohvalit, se morajo same in vsaj v vitruali izgledajo perfektno, saj se ne rabijo na fb prijavljat kot samojebke – dobro vidne, nameto prijave z osebno izkaznico, da bi kdo potem res vedel resnico. 🙂

A spet ločenci in večno samski faušijo zganjate, ker 44-letnico vsaj hoče kdo pokavsat?

Ti si tudi lepa s top žensko postavo in videt dvajest le mlajša general?

Bi verjel. V bistvu opažam, da imajo/imate matere boljše riti od svojih hčera. Vidiš dober štel, ozek pas, široke boke, lepo rit, pol pa v obraz vidiš, da gre za žensko starejšo od 40.

To je pač trend danes. debele najstnice in postavne 40+ letnice.

New Report

Close