Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Albanske ženske na CSD

Albanske ženske na CSD

Zakaj nihče ne preverja koliko albanskih žensk živi z otroki v Sloveniji medtem, ko njihovi možje delajo v Italiji, Nemčiji, Švici, Belgiji, Avstriji itn?
Zakaj kdo ne povabi te moške na kakšen pogovor oz da se morajo na določen datum zglasiti na zavodu za zaposlovanje ali na CSD pa bi videli, da ne bi sploh prišli. Ne bi prišli, ker niso tukaj, niso v Sloveniji.
Prijavljeno imajo minimalno plačo, a delajo za 10-15€/uro, tukaj imajo socialno pomoč za ženo in vse otroke, vse možne subvencije, najvišje otroške dodatke, brezplačno dodatno zavarovanje, razne tečaje. Ma na bruhanje mi gre.
Zakaj tej ljudi nihče ne preverja??

Ker ne upajo, treba je jeb.at revne slovence in jim jemat od ust, albancem pa vse od OD, malce, kosila, socialne, zdravstva..

Jaz delam za minimalno plačo pa nisem upravičena do nobene pomoči in državo ne zanima kako plačujem najemnino in položnice ter če mi sploh kaj za hrano ostane. No coment.

Upam, da se oglasi katera, ki dela na Centru za socialno delo.
Tudi mene zanima zakaj je tako, kajti to ni logično, ni normalno in je grozljivo za naš proračun.

Saj zato je bil pa zvišan cenzus na 120k premoženja, da bodo še vedno lahko babe in otroci na socjalki.
Ni bil zvišan zaradi našega premoženja, da bomo mi lahko lažje prišli do pomoči.

Po mestu je možno videti polno njihovih žensk z majhnimi otroki in večinoma še noseče. Večji otroci se grupirajo in nikoli ne vidiš enega samega ampak vedno skupine. Dol si gradijo hiše, vzdržujejo starše, sorodnike dokler jih sem ne pripeljejo, naša država pa vse to financira.

Do kdaj bo takole in ne to ni normalno.

Slovencu bojo pa takoj ukinal podporo, ce se 1x ne odzove vabilu na tecaj..kaj albanci nikoli ne dobijo poziva na karkoli??
In ali so nesposobni za delat karkoli?

Niso nesposobni ampak se tako delajo.
Prijavljeni so na Zavodih za zaposlovanje čeprav ne znajo govoriti našega jezika in ga niti ne razumejo. Kako je to mogoče?
Na zavodu si prijavljen kot iskalec zaposlitve in brez prijave nisi upravičen do denarne socialne pomoči. Kdo je tu nor? Kot bi se jaz prijavil za delovno mesto taksista čeprav nimam vozniškega izpita.

A imajo albanci lahko več žena. Ker za vikend je en prišel v citypark z dvema in 9 otroki. Lahko da je bila ena njena kolegica ampak obe je okoli pasu držal. Ne vem če imajo tako kulturo da se to počne….

Mene zanima glede te teme, če lahko grem jaz npr v Nemčijo in se prijavim na njihov Zavod za zaposlovanje? Ali sem upravičena do brezplačnega učenja nemškega jezika in denarne socialne pomoči dokler se ne zaposlim? Hvala.

Lahko, če boš imela kje živeti in prijaviti bivališče.

Pri nas se tujcem to dodeli kar na naslovih CSDjev. To pa ni več hec.
Pa niso azilanti, da ne bo pomote!

Kaj pomeni “To pa ni več hec”?
Hvala za odgovor.

Brez skrbi da tud njih zbrišejo iz evidence. Poznam 2 taka primera. Ne dobita od države nič.
Jaz vrjamem, da za vse veljajo enaki zakoni. Če se pa kdo znajde oz zna zmučkat kaj, je pač iznajdljiv, saj mu pripada, ker je zakon tak. Uradni organi usposobljeni za to bi moral bolj preverjat komu kaj zares pripada. Če bi, ne bi bilo dodeljenih tolk raznoraznih pomoči, tako pa pač so.

Lahko, če boš imela kje živeti in prijaviti bivališče.

Pri nas se tujcem to dodeli kar na naslovih CSDjev. To pa ni več hec.
Pa niso azilanti, da ne bo pomote!
[/quote]

Ja itak, kr talajo jim stanovanja LOL
Je tud tuki zakon, da tujc, ki hoče bivat v Slo, mora imet sredstva za preživljanje in pa mora imet bivališče, drugač dovoljenja za bivanje ni.

Socialna pomoč Šiptarjem, ki delajo v Nemčiji!
Pa socialna pomoč vsem beguncem in komu vem še vse!

Moja mama, ki je delala 33 let ima pa 330€ pokojnine!
Banda!
Naj se jim vse vrne! Prekleti bili, naj se jim vse vrne točno tako, kot dajejo!

Pojdi na cesto, nekje moraš biti prijavljen.
Pa prijavi stalno bivališče na CSD. Dobiš?
Tujci ga.
Zraven pa še vse soc.transferje. Je to še hec?
Pa govorijo, da nimamo migrantov, še kako jih imamo, pa ne od pred dveh let!
Vsako leto krepko preko 10 tis. Že leta.

Pa večina teh ne želi delati.
Samo o teh se ne govori, zopet tabu tema.

Saj se jim že vrača. Z dobro ziher službico pteko 1 do 2k ojrov in s kilo ojrov penzjona.
S popoldaskim spjem oa še lepši dod.zaslužek, kakšno predavanjce, delavnica, svetovanja…
Se jim dobro vrača, anede!
Folk z diplomami pa pri taistih prosjači za neko podporo, ker se je znašel na cesti in ratal težko zaposljiv.
Kako pa bo prišel do penzjona s 65.leti in kakšen bo?
Pa mladina, ki šele povprečno z 29.dobi službo? Prej se pa zastonj udinja, brez bolniške, regresov, brez dobe, čeprav plačuje odtegljaje…

Tu je tezava glede preverjanja, ker ponavadi oni delajo v Nemciji ipd. preko Slo firme in se steje, da so samo na zacasnem delu tam, zal

Verjetno iz istega razloga kot ne preverjajo slovenske “samohranilke”, ki imajo po par otrok z istim očetom in so čudežno brez premoženja in dohodkov, v vrtec pa pridejo po otroke z novim avtom po celodnevnem kofetkanju s sotrpinkami. Iz moje generacije je 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} žensk ki jih poznam neporočenih in še vedno prijavljenih pri starših, z določeno minimalno preživnino, “samohranilke” z 2-3 mulci in dedcem ki zasluži krepko čez povprečno plačo. Aja….nobena ni albanka 🙂

Ko smo bili pred leti mi pred deložacijo, je bil odgovor CSD da nam lahko pomagajo da dajo mladoletna otroka v rejništvo stanovanj pa na žalost nimajo.Mislim da to ni center za pomoči potrebnim slovencem ampak tujcem.

To je navadna laž, da nimajo, ker jih ima vsaka občina, točno v ta namen.
Treba je vse na pisno in pritožbe na pritožbo.
Samo mi, ko se znajdemo v vodi, nimamo časa se z birokracijo dajat, nimamo kam it in se moramo sami znajti, čeprav gredo vsi prihranki v franže in še zapufamo se.
Oni pa na to računajo.
Briga jih, če nimamo za kurjavo in hrano, nihče naših ne hodi pred hofer ali pred občino in DZ šotorit. Dokler tega ne bomo začeli masovno, ne bo nič.

Kako se tistim babam na CSD ne zmeša, ko vidijo kakšne zneske država nakazuje nepismenim Albankam s po najmanj tremi otroki?
One delajo 40 urni delovnik na CSD ponavadi za 750-800€, a pišejo odločbe v zneskih krepko čez 1.000,00€ in to prišlekom, ki niti slovensko ne znajo govoriti. Odločbe, ki trajajo leta in leta+ vse dodatno zavarovanje, malice, subvencije najemnin za stanovanja, pošiljajo jih po hrano na Rdečki križ, po oblačila in obutev in oni potem to pošiljajo svojim dol.
Kje je tu logika?

Logika je, da ne ugodijo slovenskemu prosilcu, če same tako ocenijo, že najdejo haklc, da ne.
Unim pa morajo, mus.
Po kakšni logiki. Ukaz id zgoraj.
Popoldne, dežurni, mora najti prebivališče za tujca. Pod nujno.
Mafijska vlada, mafijski župani. Mafijski ukazi.

In zakaj bi se javljali na zavod oz. bi jih zavod brisal iz evidence, če so zaposleni, pa čeprav v tujini.

Na CSD -ju nimajo 750 -800 evrov plače.Od kje ti to?
Večina jih ima fakultetno izobrazbo , torej?

New Report

Close