Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako mi je *${04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}&/ uničilo partnerstvo

Kako mi je *${04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}&/ uničilo partnerstvo

Tu pišem, da se malce izkašljam.
Sem moški s tremi otroci 8,10 in 16 let. Imam partnerico s katero sva se do pred cca. pol leto razumela ok. Seveda je bilo najino razmerje sinusna krivulja, ampak to je pa življenje. Služba, otroci, pomoč doma in gradnja hiše.
Partnerka ima konstantni stik z ljudmi (pač takšna služba) in je potom tega spoznala neko žensko, ki jo je prepričala v nakup prokletega herbalife-a. Mi je to povedala, sva se o tem pogovarjala in se rekel ok, poskusi to, če ti bo ok za recimo izgubo kg, ampak vedi, da te bodo hoteli not potegnit v posel. Seveda so jo včlanili, ker ima potem popust pri nakupu. Ampak je pa bolje če nekoga še sama potegne noter in da še ona zasluži od njih.
Sam sem pred leti padel v mrežo Amway in približno vem kako sistem deluje.
da malce skrajšam. V nekaj mesecih je vložila približno 5000 € – dobička nikakršnega. Shramba je polna herbalajf izdelkov, namesto ozimnice. Pogovarja se samo še o tem, kar nekaj prijateljev se je nehalo družiti z nama ker je postala res tečna s tem. Postala je drug človek. Vsi ki ne ‘verjamemo’ herbalajfu smo za njo idioti in bedaki.
Tedensko hodi na telovadbo in v FitKlube-kjer si govorijo kako se jim je izboljšala krvna slika, pa nimajo pritiska itn (ampak po moje to ni zaslužen herbalajf ampak preprosto to, da so shujšali), pa oglašuje na FB in tečnari vsakemu ki stisne ‘like’ pod njeno sliko, varianta prej in potem. Hodi tudi na neke mesečne ‘gala’ prireditve in za vsako to prireditev si kupi oblekico, ker ne more iti tja po njenih besedah, kot kmetica.
Nazadnje sem bil z njo ta mesec v Laškem. Dragi moji….to je za bruhat. Ploskanje skandiranje leporečenje oni verujejo v boga, ki se imenuje herbalajf. Ne vem….nato sem šel preverjat kakšen sistem prodaje imajo in za moje pojme je to čista piramida.
Zasluži se namreč največ z novačenjem drugih in produkte imajo tako pregrešno drage da te pamet peče.
Zdaj se ne pogovarja z mano, ker ne verjamem v njo in ji ne stojim ob strani. Sem po njenih besedah najslabši možni partner…Ko ji povem, da je zapravila preveč denarja za meglo ima beden izgovor, da mora v svoj posel tudi nekaj vložiti. Pa da ne boste mislili, da je neka naivna ženska, je izobražena z dobro službo…
Ampak mislim, da tega ne bo več dolgo mogel prenašati, saj pravi, da bo pustila službo…še otrokom se ne posveča več….da o gospodinjenju niti ne govorim. Trenutno sem bolj kot ne za vse sam. Tudi za najino hišo ki jo gradiva v istem mestu kot trenutno živiva je več nič ne briga.

Ne vem…to ni več ona….postala je prav obsedena z vsem tem.
Ima kdo kakšen nasvet?
Karkoli rečem dobronamernega ni ok. pa se nočem kregat z njo….ampak vidim, da ji je postal herbalajf več kot midva-najina družina in vse kar nama je bilo prej pomembno.

a v njenih očeh sem za vse to kriv jaz, ker je ne podpiram….

Nasrkal si. Tipična slovenska ženska. Rodi otroke in sedaj je samo ona in nihče drug.
Ti si tu kot privesek, če se postaviš po robu nasrkaš, če se ne isto. Sedaj vidiš, kako ženske nimajo pospravljenega podstrešja v glavi. To pomeni, da ni bila iskrena do tebe, če bi bila, bi že na začetku veze vedel za te njene lastnosti. Ženske so dobre igralke, žal.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

Srečko5 mislim da v osnovi ni problem to, da je ženska, ampak to, da tako slepo verjame vse herbalajfovcem bolj kot meni….torej ne samo meni, vsi ki smo ji blizu njena starša, njena sestra moja starša….vsi smo za njo zgubljene duše.
kot da ji je nekdo naredil lobotomijo

To je res grozno ja, kar pišeš avtor. Samo se to že kmalu vidi ali je človek, ki ti je všeč brez hrbtenice ali ne. Te brez hrbtenice vedno zapadejo v neke čudne vode, odvisnosti od joge, herbalife itd. To je re skruto, a žal še kako resnično. Tudi meni bi šlo za bruh, da vidim, da je moj moški takšen groza res.

A veš tist k prezračiš stanovanje in odpreš balkonska vrata in po eni uri imaš v dnevni: 15 komarjev, 36 muh, dve jehovi priči in enega tečnega od herbalifa. 🙂 🙂

Ok ni smešno pa vseeno. So tako sivni, tečni, vsiljivi, da te čist razumem. Pametnega nasveta pa nimam. Ker če to dela s tako strastjo, je vse kar ni tako kot si je zamislila, delo proti njej.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

Poznam ta princip. Samo stran od njih. Prepričali jo bojo, naj proda premoženje in vloži v posel.
Ti, otroci in hiša boste odveč….. Žal, zaradi pomanjkanja hrane in pitja teh napitkov noben več ni ”normalen”. Poznam konkretni primer in vse gre po istem vzorcu. So kot ena sekta.
Pazi na svoj denar in na premoženje, da ne boš na koncu ločen, moral plačevati preživnino za tri otroke in brez bajte….
Žal mi je zate. Spravi se k sebi, magari najemi odvetnika za posvet in zavaruj svoje premoženje. Vem, kaj govorim.

Srečno, D

To je ena od mnogih piramidnih nategancij. Treba je bežat od vsega tega. Mene so tudi pred kratkim hoteli novačiti za neko zadevo, pri nas še ni toliko znana, ampak sem že na prvem sestanku pogruntala, da gre za piramidni sistem.
Tisti zgoraj se omastijo, tisti spodaj naje.bejo. NE, HVALA.

Poznam ta princip. Samo stran od njih. Prepričali jo bojo, naj proda premoženje in vloži v posel.
Ti, otroci in hiša boste odveč….. Žal, zaradi pomanjkanja hrane in pitja teh napitkov noben več ni ”normalen”. Poznam konkretni primer in vse gre po istem vzorcu. So kot ena sekta.
Pazi na svoj denar in na premoženje, da ne boš na koncu ločen, moral plačevati preživnino za tri otroke in brez bajte….
Žal mi je zate. Spravi se k sebi, magari najemi odvetnika za posvet in zavaruj svoje premoženje. Vem, kaj govorim.

Srečno, D
[/quote]

sem skoraj 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} da bom otroke imel jaz, če greva narazen…saj že zdaj govori, da ne more normalno furat neke strokovne prehranske svetovalne karirere če ima v ozadnju tri otroke. v isti sapi še pove, da ker so otroci tudi moji bom zdaj jaz za vse to sam skrbel, saj se ona posveča karieri.

ko sem jo gledal kot tele, ko je rekla n strokovni prehranjevalni karireri….in jo vprašal kak to misli je rekla da je skozi tečaje dobila toliko znanja, da so vsi šolani nutricionisti z večletnimi izkušnjami nula proti njej…

kar se tiče hiše, pa sva lastnika vsak pol, pufe pa plačujem sam

To je zmešana sekta v katero je padla tvoja žena. Ma dober si. Jaz bi popizdila. Oni ali midva z otrokom- izbiraj!
Ma katastrofa da ena odrasla oseba takole pade na limanice.
Če boš tih in se ne boš uprl temu sektastvu boš ne samo ob ženo ampak tudi ob premoženje ki ga bo zanosila sekti. Oni so nenasitni. Včasih je treba takega sledila sekte na realna tla postavit da se malo streznejo pa magari z ultimatom.

Če je tako resno, kot pišeš, predlagam, da se pogovoriš z vsem njej dragimi ljudmi in jo skupaj poskušate prepričati naj opusti herbalife.

Tega pa nisem še slišala, o prezračevanju, zelo posrečeno.

Seveda je herbalajf piramidni sistem in seveda deluje po principih sekte. Verjemi, da je to zelo premišljeno zastavljeno ravno za potencialne vernike, ki rabijo samo rahel sunek, pa padejo v to do grla. Tvoja žena je bila zelo verjetno že od nekdaj labilna in se ni znala opirat na lastno pamet, samo da ti tega nisi opazil, ker si tudi sam podobne baže – če si zapadel v amway. Mene so za ta amway pod pretvezo nahecali, da sem šla k sosedu poslušat, in nisem niti do konca zdržala, niti iz vljudnosti ne. Seveda sem za hrbtom potem slišala komentar v smislu, enim ljudem na pladnju prineseš, pa ne vzamejo … škoda zanjo. A pa deeeeeej.

Tudi če se bi žena rešila herbalajfa, bo pa potem našla kaj drugega, že kaj. Lahko šport, lahko vero, lahko kak čuden hobi. Ne vem, ali si se ti dejansko naučil lekcije ali si eno “vero” zamenjal za drugo, to ti sam veš. Ampak naj se ti prižgejo alarmi, in bodi previden.

Tri otroke imaš celo, sem šele zdaj videla

En filmček:

https://www.factsaboutherbalife.com/

Zgleda, da HL zelo dobro puca internet, ker je kar težko najti kako zgodbo o polomu.

https://www.ftc.gov/news-events/blogs/business-blog/2016/07/its-no-longer-business-usual-herbalife-inside-look-200

sem skoraj 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} da bom otroke imel jaz, če greva narazen…saj že zdaj govori, da ne more normalno furat neke strokovne prehranske svetovalne karirere če ima v ozadnju tri otroke. v isti sapi še pove, da ker so otroci tudi moji bom zdaj jaz za vse to sam skrbel, saj se ona posveča karieri.

ko sem jo gledal kot tele, ko je rekla n strokovni prehranjevalni karireri….in jo vprašal kak to misli je rekla da je skozi tečaje dobila toliko znanja, da so vsi šolani nutricionisti z večletnimi izkušnjami nula proti njej…

kar se tiče hiše, pa sva lastnika vsak pol, pufe pa plačujem sam
[/quote]

ok, otroce boš obrihtal, če se vzameš k sebi. Lahko ti nakoplje dolgove (če še ni) in upniki se po tem usedejo na tisto njeno polovico. Kako je možno, da je 1/2 lastnica, ti pa sam imaš kredite?
Ok, po tem po plači zmoreš, ali pa imata manjši kredit, da ga lahko nese en- glede na plačo.

Preživnine od nje ne boš dobil, ker bo furala ”nezaposljivost”, lahko dobiš nadomestilo preživnine, ko boš imel pravnomočno sodbo po ločitvi, drugače pa ne.

Herbalife deluje po podobnih principih kot Happy, happy sekta……več ti takole ne morem povedati.
Še to….če ti nakoplje dolgove na njeno polovico, hiše ne boš mogel prodati bo šla na dražbo, upam, da ti je to jasno….

Še enkrat: stran od njih. Potegnil boš ta kratko….

Če je zgodba resnična, boste potrebovali dobro intervencijo. Ženska ima oprane možgane, in vsi Herbalife-i, Amway-i, Happy Happy delujejo na tem, da jim operejo možgane. Saj imajo vsi isto psihologijo zadaj. Deluje na nehrbteničarje.

Morda jo boste morali dejansko zapreti nekaj vsi skupaj, peljati k psihologu/kakšnemu terapevtu, da ji pomaga odkriti vso to zablodo. Problem je, če je res tako brez hrbtenice, da zna jutri najti nekaj drugega.

Ampak njen problem ni le to, da zapade nekam, temveč da ji je zdaj vse ostalo nepomembno, vključno z otroki. To je pa res kritično, zato je treba intervenirati takoj.

Če imata kredit, gradita hišo, tri otroke, bo treba žensko dejansko zbrcati, da se zbudi iz tega spanja. Naj najprej prinese tistih 5 tisočakov nazaj. Takoj zdaj. Nato naj plačuje kredit oziroma stroške, vsak pol oziroma v {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od plače, ne vem, kako imata. Ne smeš še ti pasti na njene finte, kako bo jutri bolje, ker s tem jo filajo tam. Ti moraš biti trden in za*eban, ne smeš biti mevža. Morate jo vzeti v roke, ker če ne vam bo ušla in je nikoli več ne boste dobili nazaj – bodisi mentalno bodisi zares. Upam, da je zanjo in za vas še kakšna rešitev.

A ni ta prispevek že bil enkrat?


https://www.google.de/search?q=herbalife+ponzi+scheme&gws_rd=cr,ssl&dcr=0&ei=sPUwWqXiGsjSwQK02JPwAw

samo smo že imeli eno intervencijo moji+njeni starši – brez otrok….ampak se ji je na naše kazanje dejstev in prigovarjanje dobesedno sfuzlalo….odpeljalo

rekla je da na internetu lahko najdeš dobre in slabe stvari o nečem in da so ji rekli da se mora ona sama odločiti (sama ja pa še kaj) ali bo verjela nevednikom, ali pa njim ki delajo za podjetje z več kot 30-letno tradicijo

sploh ni hotela poslušati do konca, histerično je začela kričat, da bomo že videli, ko se bo ona pripeljala z novim BMW-jem in polno denarnico …pol nam pa ne bo dala nič ker je ne podpiramo. Kako da ne vidimo, da oni pomagajo ljudem izboljšati zdravje in življenje….

Ali lahko nekoga proti njegovi volji zaprem v umobolnico?

Ne vem ti pomagati. Bo treba dobro zapreti pipco, če ne morete dobiti koga, ki jo bo spravil k pameti. Ampak skrbi me, če sama ne bo pogruntala, kako so jo nahecali, bo jutri našla nekaj drugega, kar jo bo potegnilo vase.

Najprej družina in obveznosti, nato pa ostalo sranje. Ali pa začni ti denar porabljati za golf palice, pa bodo vama vzeli hišo in stanovanje, pa na koncu morda še otroke.

Ne vem, če je MON pravi naslov za tvoje oziroma vaše težave. Morda najdi nekega zdravnika ali terapevta, ki bi ti lahko pomagal.

partnerka ima dobro službo in solidno plačo. v podjetju kjer je zaposlena je kar na dobrem položaju – vodja skupine…in zdaj hoče to službo pustiti

saj sem jo prepričeval da bi šla k nekemu terapevtu ali svetovalcu….a zaman, niti slišati noče. pravi, da je z njo vse ok, da sem nor jaz ker ne vidim kak potencial ima ta zadeva….

sicer pa vsem hvala. pomaga že to da se lahko malo izpiham

Žal mi je zate. Herbalajfovci so res navadna sekta. se spomnim nekoga, ki so ga čisto zmanipulirali s tem. Mu oprali možgane.
Želim ti, da nekako najdeta pot iz tega pekla in nepotrebnega sranja v lajfu.

Sem srečala že nekaj herbalajfovcev in ja, niti eden ni bil več gladek v glavo, ko je stopil v to sekto. Ko se z njimi pogovarjaš, nabijajo samo še to in kako jih je tale shit pozdravil in jaooo, tečno, zelo tečno. Ker imam nekoga, ki ima res izobrazbo iz prehranskega področja in je malo preučil tisto piksno praška, kaj vse vsebuje, je tolk enih stvari noter, sama kemija, huje kot krava požere umetni futer.

Ti kar direkt pove, da v kolikor tvoja žena ne neha s tem, vama sledi ločitev, ker druge opcije nimaš.

To, da se izpihaš, ti ne bo pomagalo, če ne boste zadeve rešili.

Če ima solidno plačo, naj lepo plačuje svoj del stroškov v gospodinjstvu. Ti ne moreš dajati namesto nje. Naj se lepo razdeli. Naj poskusi najprej ob delu, pa da vidi, koliko ji prinese. Pa naj vso plačo da tebi, ker s tem bo morala preživeti. Torej s tistim, kar bo v HL naredila. Pa upam, da bo hitro videla, kako ji bo zneslo.

Vem pa, da so podobne teme že bile, kako je žena vse razdajala. Upam, da nisi isti tip, ki se s tem soočaš že dlje časa. Ker potem je problem pri tebi.

Ja, tole s herbalifom…
Men je soseda predstavla zadevo, ko sem ji rekla, da me ne zanima, mi je najprej rekla, da sem ignorantska, zdej pa me na ulici niti pozdravi ne vec. Hvala bogu, mam vsaj mir pred njo.
Ti pa svoji postavi ultimat, ker iz te moke ne bo kruha. Da bi si ona zasluzla Bmw-ja, bi morala imeti ogromen promet, ko pa mal pogledas okrog, pa se folk herbalifa na veliko izogiba, tako, da jim bo pocasi zmanjkalo naivnezev, ki bi se sli tole piramido. Zavaruj se, da ne bos na koncu ostal se brez premozenja. Ce ostNes bre zblojene zenture, je to v bistvu se dobro zate.

Najprej zavaruj premoženje, mogoče prej posvet pri odvetniku.
Loči bančna računa, če imata slučajno skupna, prekliči vsa njena pooblastila (preden ti izprazni račun), če ima plačilne kartice vezane na tvoj račun, jih prekliči.
Ven iz hiše (njej nedosegljivo) shrani vse pomembne original dokumente. (npr jih imaš v svoji službi v svojem predalu)
Prav tako zavaruj vso družinsko zlatnino, vredne predmete.
Pojdi na CSD in se pogovori s socialno glede žene povej tako kot si nam, vse tvoje skrbi. Da imaš zapisnik da se trudiš za otroke, da te skrbi zanje.

Pogovori se z otroki. Vsaj večjim lahko razložiš situacijo. Naj vedo kaj se dogaja. Da to ni normalno stanje. Povej jim, da jih ti ne boš zapustil, da se boš zanje boril do konca, in da se nate lahko vedno obrnejo. Zagotovi jim varnost.

Potem pa razmisli: ali si pripravljen živeti sam z otroki ali boste vsi životarili in trpeli samo za to, da tam nekje imate ženo in mamo, ki vas uničuje.

Če si se dokončno odločil, da tega ne želiš prenašati sledi ultimat: ali družina ali adijo.
Rok naj bo kratek – ne rabi enega meseca za tuhtanje, dovolj je par dni! In ko rok poteče, menjaš ključavnice, tako na stanovanju kot na hiši. Ne dovoliš več vstopa. Ji sam spakiraš kufre in jih postaviš pred vrata. V šolo in vrtec sporočiš, da te morajo obvezno obvestiti, če bi mama odpeljala otroke brez tvoje vednosti. Če je njen avto na tvoje ime, ga enostavno odpelješ in parkiraš kjer ga ne najde.

Tako bo prisiljena več pozornosti nameniti drugim stvarem in ne HL. Pripravi se na grdo bitko. Mogoče jo pa tak šok spametuje.

Delaš najprej za dobro otrok in zase. To imej stalno v mislih.

New Report

Close