Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija ZAMENJAVA NEBILET – DAROBA?

ZAMENJAVA NEBILET – DAROBA?

Spoštovani!

Že več let imam previsok krvi tlak in od zdravil jemljem Prenesso 8 mg, Loristo 50, Rwel 1,5 mg, Nebilet 2.5 mg (½ tab) in Cipralex 10 mg zjutraj, zvečer pa Lacipil 6 mg in Nebilet 1.25 mg (¼ tab). Pritisk je povečini OK (zgornji med 130 in 150, spodnji med 70 in 85, utrip pa med 48 in 52).

V mesecu juliju sem imel kontrolo pri kardiologu, ki se je odločil za holter monitor. To sem pred kratkim opravil in sedaj prejel izvid.

24-urniRR
Sinusni ritem z nižjo povprečno frekvenco (beta blokator) in pogostimi polimorfnimiVES, tudi monomorfnih in polimorfnih parih. V zapisu še nekaj SVEZ, tudi v parih, enkrat kot kratka (6utripov) SVT (verjetno MAT). Drugih motenj ritma ni, ni specifičnih ST sprememb.

MNENJE:
Vrednosti srčne frekv. so nekoliko nižje ob terapiji z beta blokatorjem. Vendar najnižja le 42/min. izrazitih porastov frek. ni. Opazovane so pogoste polimorfne VES, včasih tudi v parih. Glede na omenjene bi morda bila bolj učinkovita za reševanje težav uvedba Darobe 80 2x 1/2 dnevno namesto Nebileta, dalje svetujem vso ostalo terapijo, ob uvedbi nove terapije je smiselno kont. frek. in krvni tlak.

Dr. Cibic zanima me Vaše mnenje o zamenjavi Darobe z Nebiletom. Je to ustrezna zamenjava, kako običajno pacienti prenašajo Darobo? Lahko Cipralex tudi preneham jemati, saj sem ga jemal ravno zaradi »nemirnega srca«?

Za vaše odgovore vnaprej zahvaljeni!

Hvala za zaupanje. Nebilet (nebivolol) in Darob (sotalol) sta v skupini zdravil, ki jim pravimo “zaviralci adrenergičnih receptorjev beta”, ali “betablokatorji”. Preparata imata mnogo enakih učinkov, možne pa so majhne razlike. Ker , v vašem primeru, ni Nebilet dovolj učinkovit, ni zadržkov, da poizkusite drugo zdravilo iz iste skupine, na pr. Darob.
Namesto Cipralexa, ki je antidepresiv bi priporočil anksiolitik (na pr. Helex, Lexaurin, Apaurin). Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Hvala za zaupanje. Nebilet (nebivolol) in Darob (sotalol) sta v skupini zdravil, ki jim pravimo “zaviralci adrenergičnih receptorjev beta”, ali “betablokatorji”. Preparata imata mnogo enakih učinkov, možne pa so majhne razlike. Ker , v vašem primeru, ni Nebilet dovolj učinkovit, ni zadržkov, da poizkusite drugo zdravilo iz iste skupine, na pr. Darob.
Namesto Cipralexa, ki je antidepresiv bi priporočil anksiolitik (na pr. Helex, Lexaurin, Apaurin). Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si
nova
Uredništvo priporoča

Odgovor poslan

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor poslan

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Spoštovani!
Za hiter in razumljiv odgovor se še enkrat najlepše zahvaljujem. Bi pa Vas prosil še, če mi lahko na preprost način razložite ugotovitve 24-urnega monitoringa.

Za vaše odgovore vnaprej zahvaljeni!

V času 24-urnega snemanja EKG je bilo delovanje srca občasno moteno zaradi prezgodnjih utripov, ki so nastajali v preddvorih in v prekatih. Njihovo nastajanje zaviramo z “betablokatorji”(na pr. tablete Darob). Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close