Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek sem upravičena do odškodnine

sem upravičena do odškodnine

Pred nekaj časa so me v trgovini stisnila vrata,ko sem odhajala iz trgovine domov,Varnostnica je naredila zapisnik,šla sem k zdravnici in dobila potrdilo,kje in kdaj se je kaj zgodilo in vrste poškodb…
Zdaj pa sem dobila odgovor zavarovalnice,da sem sama kriva za to poškodbo. Ne razumem,kako bi naj bila sama kriva,saj sem šla normalno iz trgovine skupaj z drugimi,ko so se vrata nenadoma zaprla in me stisnila.Padla sem po tleh in nekaj časa nisem vedela,kje sem. Kaj mi lahko svetujete prosim? Ali res nisem upravičena do nobene odškodnine,kako naprej zdaj? Hvala lepa

Tole je vsekakor premalo informacij, poleg tega tu gor tudi večinoma nismo strokovnjaki za take zadeve (čeprav jih veliko misli, da so).
Za take zadeve so odvetniki.

Vem,samo ,preden bi dala odvetniku,me zanima,če je kdo že bil v taki situaciji in če je res bil sam kriv,hvala
ZA PREMALO:KAKŠNE INF,ŠE NAJ DOPIŠEM,HVALA

Res bo pravi naslov odvetnik, še prej pa pogled v denarnico.

To je po mojem običajna igra zavarovalnice. Prvi zahtevek a priori zavrne, ko bo pa dobila dopis od odvetnika, bo pa drugače zapela. Seveda nisi sama kriva, ne vem pa, ali si lahko obetaš dovolj visoko odškodnino, da se splača it k odvetniku. Sicer obstajajo pisarne, ki so specializirane za te zahtevke in vzamejo določen procent od iztožene odškodnine. Po mojem da za prvi posvet ne vzamejo nič – če ne bodo vzeli primera, pomeni, da ne moreš računati niti na 500 evrov.
Potem imaš pa še razne poravnave, doo itd.

mene je vrglo po avtobusu, ker se baje nisem držala, ko je šofer nenadoma zavrl … ja, nič vam ne pripada … piše odvetnik en dopis pred tožbo in dobim 200 evrov … boljše je kot nič 🙂

HVALA

Moji babici se je zgodilo enako v eni javni ustanovi, je padla in zlomila roko… Na lastno zahtevo ni dobila nič, s pomočjo odvetnika pa je dobila nekaj tisočakav odškodnine.


Moja soseda je za avtobusno metanje dobila 3800 eur. Drugič zamenjaj odvetnika:)

Svetujem raje družbo Pr(a)va Poravnava ali kaj podobnega. Uredijo vse oni, vzamejo si pa določen procent odškodnine. Smo imeli en tak primer v družini, so nam oni urejali…..uredili so dobro odškodnino in mislim da vzeli 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zase. Verjetno je to bolj ugodno in manj tvegano kot odvetnik.

Samo bejž stran od raznih Poravnav, Odškodnin in podobnih tičev iste baže. Ti poberejo 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} odškodnine, ampak ne povejo, da dobijo še priznane stroške od zavarovalnic in so tako z dveh strani plačani. Pejt raje do kakega odvetnika, pa na uvodnem razgovoru vprašaj, če pobere tud procente od tebe-in če reče ja, pejt drugam. Se najdejo tudi pošteni, ki ne cuzajo na sveh koncih ampak jim je dovolj plačilo od zavarovalnice. Sem imela izkušnje s tem, tako da povem iz prve roke..

Ko sem pred leti imela škodni primer in sem zadevo predala odvetniku, sem dobila sama odškodnino in tudi na koncu je stroške odvetnika tudi krila zavarovalnica – pa ni bila zadeva na sodišču.

Pozdravljeni!
Zasledili smo vašo objavo. V vašem primeru je pritožba na odklonitev zavarovalnice smiselna. Zanima me predvsem kaj ste navedli v prijavi nezgodi. Kako je prišlo do nezgode? Kadar se črpa odškodnina iz zavarovanja odgovornosti, mora biti za nezgodo odgovornost na strani lastnik (nepravilno delovanje vrat). Če želite se lahko oglasite na info sestanku, kjer bomo pregledali celotno dokumentacijo in svetovali kako naprej.
Ker smo neprofitni Inštitut strankam ne zaračunavamo nobene {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} (v primeru uspeha), prav tako vam ne nastanejo nobeni začetni administrativni stroški in stroški v primeru ponovne zavrnitve.
Za več informacij nas lahko pokličete na GSM 030 707 001

Jure Peer
G: 030 707 001

Jure Peer G: 030 707 001

Pozdravljeni!
Zasledili smo vašo objavo. V vašem primeru je pritožba na odklonitev zavarovalnice smiselna. Zanima me predvsem kaj ste navedli v prijavi nezgodi. Kako je prišlo do nezgode? Kadar se črpa odškodnina iz zavarovanja odgovornosti, mora biti za nezgodo odgovornost na strani lastnik (nepravilno delovanje vrat). Če želite se lahko oglasite na info sestanku, kjer bomo pregledali celotno dokumentacijo in svetovali kako naprej.
Ker smo neprofitni Inštitut strankam ne zaračunavamo nobene {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} (v primeru uspeha), prav tako vam ne nastanejo nobeni začetni administrativni stroški in stroški v primeru ponovne zavrnitve.
Za več informacij nas lahko pokličete na GSM 030 707 001

Jure Peer
G: 030 707 001

Jure Peer G: 030 707 001

Prvo, pojdi do odvetnika ali nekoga, ki bo zadevo pravno speljal.

Drugo, h kateri zavarovalnici si šla? K svoji, kjer si morda zavarovana nezgodno, ali od trgovine, kjer ima ona zavarovano svojo odgovornost? Ker bere se kot drugo, in upam, da temu je tako. Oziroma pač zahtevaš odškodnino od trgovine.

Skratka, gre za primer, ki naj se ga lotijo strokovnjaki, s svojim znanjem in izkušnjami. Seveda boš za to nekaj plačala, ampak bolje kot pa zdaj, ko te bodo takoj zavrnili.

meni so že odgovorili, da nisem upravičena in se na to premislili. Splača se jim obrazlagati večkrat. Srečno.

Odvetnik posebaj obračuna svoje stroške, ki mu jih mora zavarovalnica povrniti + stroške, ki jih navede za tvojo odškodnino. Ne vem, kje pobirate take odvetnike, ki vam od vaše odškodnine pobere še {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

Odvetniška družba Koznic, imajo vse lepo razdelano. Kaj pripada njim in kaj tebi. Od tebe ekstra ne zahtevajo še {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od tvojega dobljenega zahtevka za odškodnino.
Naj odvetnik vendno napiše kaj več, ker se boste itak “cenkali”. Zavarovalnica pa po posredovanju odvetnikov in ker imaš zdravniško potrdilo in zapisnik iz trgovine odobri odškodnino.

Srečno.

Joj sam ne na Poravnavo doo hoditi. Tam so sami nesposobni pravniki. Dokumentacijo samo predajo odvetniku. V primeru, da dobiš odškodnino ti vzamejo provizijo in še DDV , na začetku postopka pa začetne stroške med 50-100 eur. Predlagam odvetnika.

Pokvarjenci!
Ko je pa treba zavarovanje sklenit obljubljajo vse, kar češ.
Potem se pa moraš borit za svoje pravice, samo spokajo naj se.
Bolje denar kam drugam vložiti, vsaj veš kje ga imaš

Point zavarovalnic je obirat ljudi.Ti zavarovalnico ne smeš prenesti okrog.

Lahko pa greš v tožbo.

Jaz sem padla v gostinskem lokalu, zadevo sem predala Pr(a)vi Poravnavi in dobila odškodnino. Odvetniki so bili predragi.

Znanikini hčerki se je to zgodilo v enem večjih trgovskih centrov. Ne center ne zavarovalnica nista hotela niti slišati o odškodnini, potem pa je šla do odvetnika in skupaj sta skorajda izsilila, da so šli z nekom od trgovine (mogoče tudi zavarovalnice) pogledat, kje se je zgodilo. Ko so dojeli, kaj se je zgodilo, so brez težav izplačali odškodnino, ne vem pa, kolikšno.

Seveda si opravičena do odškodnine! Če te zanima ve , mi piši pa ti lahko svetujem dobro odvetniško pusarno-ne boš rabila nič iz svojega žepa plačat… dobila boš pa 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}

Odvisno kaj ti je napisala zdravnica. Si se morda poškodovala te je odpeljal rešilec maș dokaze, da si padla v nezavest ali da ti je bilo slabo.
Skratka predvidevam, da so vsa vrata tako kot pri dvigalu da imajo neko zaščito, da ko se nečesa zgolj dotaknejo se takoj odprejo nazaj in poškodba skoraj ni mogoča. Jaz mislim, da si se ti takrat bolj ustrašila kot poškodovala in da ti diši predvsem denar. Vprašanje pa je ali se ti splača vse te caramonije, živcev, sodnije, odvetnikov za morda cca 200 eur.

New Report

Close