Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek zdi se mi da preveč zapravimo za hrano

zdi se mi da preveč zapravimo za hrano

Smo 4-članska družina, imava dva otroka stara 3 in 5 let.
Poleg hrane v vrtcu in najine malice za hrano na mesec zapravimo še cca 350€-400€.
To vključuje hrano, čistila, pralne praške, šampone in podobno. Kosilo med tednom jemo tudi doma. Nekaj zelenjave pridelamo sami, ne pa veliko.
Se vam zdi to veliko? Koliko zapravite vi?

v povprečju 20 EUR na dan v trgovinah.

Čisto povprečno.

Mi zapravimo cca 60eur/teden, res pa ne sparamo, kupujem tudi bio izdelke (najvec v hoferju).

60€ na teden je cca 8,57€ na dan, kar znese recimo cca 260€ na mesec. Za družino je to zelo malo in ne vem, kakšna bio živila sploh kupite za ta denar?!

Res ne razumem kaj ljudje kupujete za eno hrano, saj osnovne sestavine ne pridejo tok.
Jaz res gledam na akcije in kupim takrat kak kom več najsibodi, čistil, ptaška, olje, moko, meso.
Zelenjako kupujem sezonsko. Krompir, zelje, repa tudi zelena solata prejšnji teden ni bila draga. Jogurte kupujem litrske in še te v trgovini od Ljubljanskih mlekaren.
Ne seštevam ampak na uč bi rekla, da zapravimo cca 200 eur na mesec smo pa 4 že skoraj vsi odrasli.
Npr: danes bomo jedli golaž, polento ter zeleno solato to je kosilo za dobre 4 eur. Večerja kosmiči z jogurtom.
Jutri bomo imeli za kosilo rižoto ter rdečo peso pa ne vem če bo strošek 4 eur. Za večerjo kak višek palačinke.
Sredo vsak pol pečenice ter krompirjevo solato. Za večerjo še ne vem.
Četrtek: ajdova kaša z jurčki plus radič. V petek pečen piščanec, krompir…..

Meni se to sploh ne zdi dosti. Midva pustiva vsak mesec v trgovini ravno nekaj takega. V teh 300-400€ spada čisto vse kar kupiva v enem mesecu. Komplet najina hrana, pasja hrana, čistila, toaletni pripomočki,…..vse kar pade na pamet. Za mene zapravite čist ok.

Pol pečenice????

4€ na kosilo, to je mesečno samo za kosila 120€! Potem pa porabite še 80€ za zajtrke in večerje in ostalo?
Ne verjamem!

Pol pečenice????

4€ na kosilo, to je mesečno samo za kosila 120€! Potem pa porabite še 80€ za zajtrke in večerje in ostalo?
Ne verjamem!
[/quote]

Pol pečenice je en “konec”, ne par klobas, marsikje še vedno dobiš pečenice pakirane tako – dve klobasi skupaj.
In tudi pri nas je to na osebo več kot dovolj.

Smo trije odrasli in pes in mesečno porabim 600€ za komplet vso hrano, tudi kar študent poje na faksu in midva v službah, komplet hrano za psa, vso gospodinjstvo in kozmetiko, še kakšna škatlica cigaret je tu šteta, nekaj kavic in tudi kakšna malenkost za oblečt.

Pol pečenice je en “konec”, ne par klobas, marsikje še vedno dobiš pečenice pakirane tako – dve klobasi skupaj.
In tudi pri nas je to na osebo več kot dovolj.
[/quote]

Ja, no, če je mišljeno eno celo klobaso kot polovico od para dveh klobas, potem ja, če je pa mišljena polovica od ene klobase, potem wtf?!

Pol pečenice????

4€ na kosilo, to je mesečno samo za kosila 120€! Potem pa porabite še 80€ za zajtrke in večerje in ostalo?
Ne verjamem!
[/quote]

Zajtrkujemo ne to je res. Večerje kot sem že napisala.
Cela sveža pečenica tehta cca 20 dag. Zato je polovička se pravi 10 dag čisto dovolj za en obrok plus kisu krompir.
Npr pohano meso tehta cca 12 dag.

Ogromno. Mislim, da imate vsi prekomerno težo.

Cirka 100 na teden samo za 1 obrok doma se mi zdi precej pri tako majhnih otrocih. Res pa mi ne jemo velikih obrokov.

6,67 evra na dan za hrano za štiri ljudi.

Če tu ni nekih lukenj v smislu “mož malica v službi, za vikend jemo pri tašči,…” ste genialci, ker to pride 1,67 evra na osebo na dan.

3 članska družina odraslih kuhamo čisto vsak dan + 2 psa za katera tudi kuhamo meso zelenajvo riž , priboljški…

Vse kar si naštela torej hrano in čistila hodimo izključno v Špara in Muller ali DM 700 EUR na mesec

6,67 evra na dan za hrano za štiri ljudi.

Če tu ni nekih lukenj v smislu “mož malica v službi, za vikend jemo pri tašči,…” ste genialci, ker to pride 1,67 evra na osebo na dan.
[/quote]
sej je napisala da ne sešteva, verjetno si misli, da zapravi tolk, če bi vse račune seštela, bi hitro videla, da so številke verjetno drugačne.

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

3 članska družina odraslih kuhamo čisto vsak dan + 2 psa za katera tudi kuhamo meso zelenajvo riž , priboljški…

Vse kar si naštela torej hrano in čistila hodimo izključno v Špara in Muller ali DM 700 EUR na mesec
Da ne bo pomote tukaj so vključene tudi večerje jutranji sveži smoothiji + občasno zajtrki salame siri paradajz polnozrnati kruh itd…

3 člani za hrano (brez malice&kosila v šoli) cca 400 €. Brez čistil in kozmetike.
Doma pridelam solato, zelje, petršilj, korenje. Ostalo je treba kupiti (koromač, por, brokoli, ohrovt, ogrooomno čebule…). Meso sem skoraj nehala kupovati, ribe so še vedno pogosto na mizi.
Je pa res, da od mlečnih izdelkov kupujemo ta boljše in dražje (s police od kmetij), ne kupujemo paštet in hrenovk, od klobas le šunko ali kuhan pršut,a oboje kar pogosto. Kruh z zrnjem. Kar precej sadja (kaki, pomaranče, grozdje, kivi), pa je sadje za “usput”, nas ne nasiti. Če komu rečem pojej 2 kakija za večerjo, bi me zabodeno gledal… otroka oba pričakujeta konkretno večerjo, nemalokrat dve večerji, pa je vmes kakšna sliva, pomaranča.
Kljub temu, da so samo začimbe, precej dam tudi za njih, ker kupujem ekološke od Sonnentorja.

Tudi meni se zdi hrana draga, sem si začela prav statistiko vodit, a nikakor ne pridem pod 400 €…
Sin ima rad orehe. Sem zadnjič za vrečko (cca 1,3 kg) dala reci in piši 17 €!!! In jih hrusta tako mimogrede… in orehov, medu pač otrokom ne bom črtala ne glede na varčevanje.

Ne bi rekla, da je to veliko. Sta pa otroka majhna, zato skoraj verjetno je levji delež porabljene hrane pri vama z možem.

Seveda lahko stroške še znižaš, ampak to je odvisno od ješčnosti. Jaz npr. komot jem za večerjo kakšno kašo, polento, jogurt in sadje. Nekateri hočejo obrok ali pa vsaj sendvič, zlasti moški del družine. To potem pride malo dražje, jasno. Pri čistilih se da veliko prišparat, tako jaz mislim. Manj čistil, ali pa cenejše marke, ki so velikokrat podobno učinkovite, v večjih pakiranjih, kar na dolgi rok ceneje pride. Šampone lahko kupiš za 3 evre ali za 10 evrov. Razlike med njimi pa skoraj nobene.

Porabimo okoli 30€ na dan, pet članov. Dva otroka jesta kosila v šoli in se plačajo položnice posebej.

Je veliko ja, ce bi bili financno v riti, bi fajn trpeli. Eni znamo carat z malo denarja, ce ga imas pa ti veliko, pa ne razumem zakaj se sekiras? Hvala bogu, da si lahko privoscite, ne iskat problemov, ce jih ni.

Za hrano, čistila in kozmetiko na mesec porabimo okoli 600 evrov za 6 članov družine. Otroci imajo v šoli samo malico, kosilo pa doma.
Hrana je vse dražja, po novem letu bodo spet podražitve.

vsak mesec imamo kompletnih stroškov (hrana 800 )ostalih stroškov potem nanese do 1200 eur mesečno pa imamo vse svoje.
Je to veliko?

to je pa veliko

New Report

Close