Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kdaj veš da je?

kdaj veš da je?

Zanima me kdaj ste vedeli, da je čas za ločitev? Kdaj ste se odločili, da tako ne gre več naprej? Kdaj se je zgodil “klik”?

Ločevanje po tekočem traku. Čakaš klik za ločitev? Da boš z otroci še eden od socialnih problemov? Kaj pa, če bi se potrudila za zvezo? A ti ni jasno, ko tukaj bereš ločenke in ločence, kaj te čaka?

takrat, ko te ne pokliče, ti pa v bistvu pričakuješ ali si že navajen, da te pokliče po telefonu, takrat je začetek procesa, ko gre mast v propast, hehe…

nova
Uredništvo priporoča

…potrudil za zvezo. Ja, jasno mi je koga berem……………ljudi s predsodki

Ja itak, užaljen. Predsodki? Imenuj kakorkoli želiš, a sem se dolgo ukvarjala kot volonterska pomoč otrokom ločencev. In ugotovila, da se vsi trudimo, razen njihovih staršev. Ločitve, ker ni več metuljčkov, ne opravičujem, ker sta za metuljčke potrebna dva.

Pri prvi klofuti…

po prvi lubici!
———
Dober človek si, ko nekomu pomagaš, ne pa, ko plaziš po cerkvi!

bemvam tote avte pa ceste pa moste pa fse! pa naredim vse prav, pa me ne spusti naprej!

Časa za ločitev ni. Je le čas za drugačen način združitve. Vse ostalo je vstran vržen čas razen v primerih, ko čas ne igra vloge v načinih združitve.

A kdo kaj šteka?

Ja itak, užaljen. Predsodki? Imenuj kakorkoli želiš, a sem se dolgo ukvarjala kot volonterska pomoč otrokom ločencev. In ugotovila, da se vsi trudimo, razen njihovih staršev. Ločitve, ker ni več metuljčkov, ne opravičujem, ker sta za metuljčke potrebna dva.
[/quote]

In ti drugim očitaš predsodke? Halo!

Ja itak, užaljen. Predsodki? Imenuj kakorkoli želiš, a sem se dolgo ukvarjala kot volonterska pomoč otrokom ločencev. In ugotovila, da se vsi trudimo, razen njihovih staršev. Ločitve, ker ni več metuljčkov, ne opravičujem, ker sta za metuljčke potrebna dva.
[/quote]

Kako veš, da nisi le zdravila lastnih predsodkov?

Mislm…kako lahko je bit pametn!!!! Ja ločila sm se ko se z možem nisva imela več o čem pogovarjati,ko mi je samo misel na spolnost z njim predstavljala nelagodje in ko sm seksala z njim samo,da bi bil on zadovoljen jaz pa sem se po temu počutila bed….ne hvala,nism oseba,ki bi v življenju glumila zaradi komoditet,ki mi jih je nudil: varnost,preskrbljenost,pa tudi otroci so….pridejo težki trenutki po locitvi,ampak nikoli mi ni bilo žal.. .a

Ne diši ti več, izmikaš se intimi, čeprav je veliko denarja imaš svoj ponos, alkohol, varanje, nasilje, laganje, manipulacija, čustvena otopelost, ko začneš iskati napake. Za vse to pa sta dva, če se eden trudi in drugi ne, je odgovor na dlani.

Po njenem drugem ljubcku.

Oziroma takrat, ko ti gleda v oči in veš da laže.

Dobra partnerska zveza ni seštevek dveh posameznikov 1 + 1 = 2, ampak dodana vrednost, nekaj več od dveh posameznikov, je 1 + 1 = 3.
In ko ostaneta zgolj le še posameznika, ki živita skupaj (torej =2), tedaj je čas za razmislek o smiselnosti zveze.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Vidim sami srecni v vezi 😉

Dobra partnerska zveza ni seštevek dveh posameznikov 1 + 1 = 2, ampak dodana vrednost, nekaj več od dveh posameznikov, je 1 + 1 = 3.
In ko ostaneta zgolj le še posameznika, ki živita skupaj (torej =2), tedaj je čas za razmislek o smiselnosti zveze.
[/quote]

O resničnih vzrokih in posledično o načinu živetja zveze pa nič al kaj?

A tudi ko se z avtom zaletiš nikoli ne pomisliš ali se da še popraviti, kaj šele, ali lahko način vožnje spremeniš?

O resničnih vzrokih in posledično o načinu živetja zveze pa nič al kaj?

A tudi ko se z avtom zaletiš nikoli ne pomisliš ali se da še popraviti, kaj šele, ali lahko način vožnje spremeniš?
[/quote]

Za razliko od popravila avta morata pri reševanju težav v zvezi sodelovati oba partnerja.
In če zveza ne deluje kot celota, ampak kot seštevek dveh posameznikov, se to žal ne bo zgodilo.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Za razliko od popravila avta morata pri reševanju težav v zvezi sodelovati oba partnerja.
In če zveza ne deluje kot celota, ampak kot seštevek dveh posameznikov, se to žal ne bo zgodilo.
[/quote]

Ampak zveza kot celota lahko ne deluje zaradi lastnosti le enega partnerja. Prim.: po besedah milaa “ko pade prva klofuta”, se ni smiselno vprašati kaj je vzrok in kaj posledica? Nekdo ki ima meje imenovane prva klofuta, niti v teoriji ne more biti drugače (psihično, čustveno) nasilen?

Primer iz narave: enaki ptiči vedno skupaj letajo. Le da so eni na levi drugi na desni, eni spredaj drugi zadaj, nekateri pa na sredini.

Praksa iz naše kulture: najbolj se obsoja fizično nasilje moških, potem pa še kombinirano nasilje moških. Do neprimerno težje dokazljivih nasilij žensk, pa se običajno sploh pride ne. statistika je namrež srhljiva, na drugi strani pa tudi neusmiljena.

Ampak zveza kot celota lahko ne deluje zaradi lastnosti le enega partnerja. Prim.: po besedah milaa “ko pade prva klofuta”, se ni smiselno vprašati kaj je vzrok in kaj posledica? Nekdo ki ima meje imenovane prva klofuta, niti v teoriji ne more biti drugače (psihično, čustveno) nasilen?

Primer iz narave: enaki ptiči vedno skupaj letajo. Le da so eni na levi drugi na desni, eni spredaj drugi zadaj, nekateri pa na sredini.

Praksa iz naše kulture: najbolj se obsoja fizično nasilje moških, potem pa še kombinirano nasilje moških. Do neprimerno težje dokazljivih nasilij žensk, pa se običajno sploh pride ne. statistika je namrež srhljiva, na drugi strani pa tudi neusmiljena.
[/quote]

Oh, Tonček, razmerja še zdaleč niso tako enostavna, da bi lahko rekel, da enaki ptiči skup letijo.
Priporočam ti, da greš na sosednji forum brati o mejni osebnostni motnji; zgodbe so težke, pa zelo podobne.
Verjetno si ne predstavljaš, da ženska lahko pokasira klofuto brez stereotipnega jezikanja in kravžljanja živcev. Da lahko nekoga neskončno razjezi, če v hladilniku ni pravih jogurtov ali če je kosilo kuhano 10 min prepozno.
Taki si iščejo partnerje, ki so podredljivi, brez kančka agresije v sebi, pogosto s slabo samopodobo (ni pa nujno).Osebe z Mom so zmožne več let blefirat in prikrivati agresijo.
In ni obsojanja vredno, če fizično šibkejši prejme zaušnico od fizično močnejšega, obsojanja vredno pa je, da ženske pogosto zaradi lastnega udobja ostanejo v bolanem razmerju in otrokom uničijo otroštvo.

Oh, Tonček, razmerja še zdaleč niso tako enostavna, da bi lahko rekel, da enaki ptiči skup letijo.
Priporočam ti, da greš na sosednji forum brati o mejni osebnostni motnji; zgodbe so težke, pa zelo podobne.
Verjetno si ne predstavljaš, da ženska lahko pokasira klofuto brez stereotipnega jezikanja in kravžljanja živcev. Da lahko nekoga neskončno razjezi, če v hladilniku ni pravih jogurtov ali če je kosilo kuhano 10 min prepozno.
Taki si iščejo partnerje, ki so podredljivi, brez kančka agresije v sebi, pogosto s slabo samopodobo (ni pa nujno).Osebe z Mom so zmožne več let blefirat in prikrivati agresijo.
In ni obsojanja vredno, če fizično šibkejši prejme zaušnico od fizično močnejšega, obsojanja vredno pa je, da ženske pogosto zaradi lastnega udobja ostanejo v bolanem razmerju in otrokom uničijo otroštvo.
[/quote]

Hej nič ti nočem le to primer sem vzel kar si napisala. Bistveni razlog pa je točno to, bednost odnosovanja kjer so meje postavljene na “prva klofuta”. S takim človekom mora biti nekaj hudo hudo narobe iz preprostega razloga= ” v mislih besedah in dejanjih”.

Omenjaš momarje… Mnenja sem, da so tudi momarji le sapica napram prostakom. Kajti problem momarjev je v psihi, problem prostakov pa v duši. Momarja odkriješ najkasneje po večih letih, prostaka pa celo življenje ne. Ko in če slučajno ga, potem si ga pa najebal do te mere, da postaneš živ mrlič. S čistim zlom so namreč prežeti tudi točno tisti sistemi, ki bi človeka morali zaščititi, ker se iz davkov in prostovoljnih prispevkov ravno v ta namen napajao. Kako je to res lahko ugotoviš že po dejstvu enormnega državnega socialnega telesa in vseprisotno Cerkev, resnica pa je, da smo v vrhu sveta po samomorih in samo umorih.

Lep primer kako zlo deluje je tudi tema o mrtvorojeni deklici. Zlu je interes, da smo ljudje oddaljeni od sebe, čimdlje od svojega bistva=je duše, ker se nam tako lažje prodaja pokvarjeno duhovno hrano. Še najbolj je pa zlu interes, da se duše ukvarjamo le z našimi tukajšnjimi prevoznimi sredstvi= telesi, vključno z njegovimi sestavnimi sklopi in funkcioniranjem le teh.

Zlo smrtno sovraži besedo biti in vse njene izpeljanke= sem, smo,……., ker obstoja dobrega sploh ne priznava.

Hej nič ti nočem le to primer sem vzel kar si napisala. Bistveni razlog pa je točno to, bednost odnosovanja kjer so meje postavljene na “prva klofuta”. S takim človekom mora biti nekaj hudo hudo narobe iz preprostega razloga= ” v mislih besedah in dejanjih”.

Omenjaš momarje… Mnenja sem, da so tudi momarji le sapica napram prostakom. Kajti problem momarjev je v psihi, problem prostakov pa v duši. Momarja odkriješ najkasneje po večih letih, prostaka pa celo življenje ne. Ko in če slučajno ga, potem si ga pa najebal do te mere, da postaneš živ mrlič. S čistim zlom so namreč prežeti tudi točno tisti sistemi, ki bi človeka morali zaščititi, ker se iz davkov in prostovoljnih prispevkov ravno v ta namen napajao. Kako je to res lahko ugotoviš že po dejstvu enormnega državnega socialnega telesa in vseprisotno Cerkev, resnica pa je, da smo v vrhu sveta po samomorih in samo umorih.

Lep primer kako zlo deluje je tudi tema o mrtvorojeni deklici. Zlu je interes, da smo ljudje oddaljeni od sebe, čimdlje od svojega bistva=je duše, ker se nam tako lažje prodaja pokvarjeno duhovno hrano. Še najbolj je pa zlu interes, da se duše ukvarjamo le z našimi tukajšnjimi prevoznimi sredstvi= telesi, vključno z njegovimi sestavnimi sklopi in funkcioniranjem le teh.

Zlo smrtno sovraži besedo biti in vse njene izpeljanke= sem, smo,……., ker obstoja dobrega sploh ne priznava.
[/quote]

Očitno poznaš dinamiko momovcev. Je pa tako, da se nam lastna doživetja ponavadi zdijo najtežja. Primerjaš momovce in prostake in praviš, da so slednji bolj zlobni… Mogoče sem naivna, ampak kakor koli brskam po spominu, se ne morem spomniti niti enega zlobneža. Seveda smo si z nekaterimi bližje kot z drugimi, ampak, da bi mi pa kdo res privoščil slabo pa mislim da ne.
Ravno zato, se mi zdi da je bivanje z momovcem najtežja stvar, ker se ne moreš vživeti v njihov način razmišljanja. Pa še to te malo resetita; menda sploh niso zmožni imeti radi… A ni to huje od prostaka?

Ampak zveza kot celota lahko ne deluje zaradi lastnosti le enega partnerja. Prim.: po besedah milaa “ko pade prva klofuta”, se ni smiselno vprašati kaj je vzrok in kaj posledica? Nekdo ki ima meje imenovane prva klofuta, niti v teoriji ne more biti drugače (psihično, čustveno) nasilen?

Primer iz narave: enaki ptiči vedno skupaj letajo. Le da so eni na levi drugi na desni, eni spredaj drugi zadaj, nekateri pa na sredini.

Praksa iz naše kulture: najbolj se obsoja fizično nasilje moških, potem pa še kombinirano nasilje moških. Do neprimerno težje dokazljivih nasilij žensk, pa se običajno sploh pride ne. statistika je namrež srhljiva, na drugi strani pa tudi neusmiljena.
[/quote]

Kaj pa psihično nasilje ,ki ga pogosto izvajajo ženske nad moškimi?
Ločitev je brez vezna samo stroške potegne za sabo.
Midva živiva vsak zase nobeden ne misli da bi se še kdaj poparčkal z nekom -hvala lepa nimam več energije in ne moči.

Očitno poznaš dinamiko momovcev. Je pa tako, da se nam lastna doživetja ponavadi zdijo najtežja. Primerjaš momovce in prostake in praviš, da so slednji bolj zlobni… Mogoče sem naivna, ampak kakor koli brskam po spominu, se ne morem spomniti niti enega zlobneža. Seveda smo si z nekaterimi bližje kot z drugimi, ampak, da bi mi pa kdo res privoščil slabo pa mislim da ne.
Ravno zato, se mi zdi da je bivanje z momovcem najtežja stvar, ker se ne moreš vživeti v njihov način razmišljanja. Pa še to te malo resetita; menda sploh niso zmožni imeti radi… A ni to huje od prostaka?
[/quote]

Danes se razni psihiči ukvarjajo s vsemogočimi diagnozami. Delujejo pa le na nivoju pravice ali krivice. Bistvo lajfa pa je resnica. Če pa hočeš njej slediti, pa je npr tudi mene vodila proč od ljudi hkrati pa k ne ali manj umni in čuteči naravi. Učinek je podoben vzponu na goro, kjer človek počasi zapušča vse zdrahe ki se dogajajo v dolini in se konekta z zgoraj živečim življenjem. Podobne (čistejše)izkušnje imajo tudi ljudje, ki so bili klinično mrtvi, ter nekateri “vidci” od npr nekega otroka ki se spomni prejšnjega življenja pa vse do babe Vange. O resnici znajo kaj povedati tudi tisti, ki se ukvarjajo z eksorcizmom.

Resnica namreč ni tukajšnje življenje temveč je to le njen del. Primerjalno kot bi duše bile na šolanju. Zato je bz jokcat rada bi se učila pa mi ta in ta nagaja, Joj aveš ima mom! Smiselno mi je spraševati se; zakaj sem tukaj na šolanju, kaj se lahko naučim v teh okoliščinah in kaj bom s temi izkušnjami po šolanju?

Če človek sledi takim vprašanjem, odpadejo vse travme kakršnim smo tukaj priča, vse skušnjave tipa dobre joške lep tip, vsa jadikovanja sem reven ali bogat, vse skrbi roditeljev in staršev,……………………………………………………………………………………………………….., ker so vse to le vprašanja pravice ali krivice.

Sem 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prepričan, da nihče od beročih tudi ni prepoznal kosti ki sem ti jo vrgel v obliki besede zveze “preprostega razloga”. Zato jo tudi pograbiti nisi mogla, ker ti je povsem vsakdanja, normalna. E vidiš, tukaj pa se začne bitka med dobrim in zlom. Dobro namreč biva v svobodi kar predstavlja en stav, zlo pa prebiva v prostosti, ki pa predstavlja več stavov= preprostosti. In iz tega se naprej razvije teorija in praksa energij ki se pretakajo čez nas duše.

Resnica je tudi, da marsikateri strokovnjak od moralnih teologov pa do ne vem kakšnih ekspertov vse do pametnih filozofov, v bistvu sploh ne loči besedi enostavnost in preporostost.

Ker smo pač v krščanskem okolju še primer; hudič je na gori skušal Jezusa rekoč; ” vse to ti dam ako padeš predme in me moliš” Bistvo resnice pa ni v tem kar je hudič izrekel, temveč v tem česar ni= ni namreč jezusa prepoznal kot dobro. Pa mu potem ponujal dil= del resnice.

Iz tega izhaha, kot sem zgoraj napisal= za življenje sploh ni bistveno dogajanje znotraj tunačinskega življenja, bistveno je, zakaj smo tukaj, kaj se lahko naučimo, kaj bomo s temi izkušnjami po smrti.= odgovor jezusa” poberi se satan izpred mojega obličja”

Če greš študirat raznorazne interpretacije ljubezni in njenih sestavnih delov, prideš do istega rezultata (smisla tukajšnjega bivanja) le po drugi poti.

Kaj pa psihično nasilje ,ki ga pogosto izvajajo ženske nad moškimi?
Ločitev je brez vezna samo stroške potegne za sabo.
Midva živiva vsak zase nobeden ne misli da bi se še kdaj poparčkal z nekom -hvala lepa nimam več energije in ne moči.
[/quote]

Vsa razsežnost zla ki ga ženske izvajajo nad moškimi je ponazorjena v zgodbici o kači, jabolku, Evi in Adamu v rajskem vrtu.

Tak da, osebno se takem nasilju žensk nad moškimi kot je pri nas v navadi niti smejem ne več. Bo narava= resnica to efektivno rešila z podivjanimi norci z mačetami v rokah, In to zelo hitro in efektivno.

Prav imata, zelo naravna sta. Parčkanje je namreč namenjeno poustvarjanju življenja, kar je več od tega je že zlo kakorkoli že konotirano, beri 5 duhovnih strupov. Tukaj bi še povedal (tudi moje) spoznanje, kaj RKC v bistvu je. Čisto zlo, ena izmed oblik satana, preprostosti.

Argumet za (po)trditev takega spoznanja= ostale vrste življenja nimajo nobenih Cerkva, temveč jih vodi resnica neposredno.

New Report

Close