Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ritalin in motnja pozornosti

Ritalin in motnja pozornosti

Zdravo.

Zanima me kako bi najbolje prišel do pomoči. Menim da imam neke vrste motnje pozornosti pa ne vem kako do pomoči. To se mi dogaja že nekaj časa (okoli 3 leta). Da se vedno težje skoncentriram na učenje/pogovor/gledanje tv. Klub temu da se vedno trudim se mi ne uspe skoncentrirati. Če se mi nekdo predstavi takoj pozabim njihovo ime. Večino pogovorov in predavanj sploh ne morem spremljati. Slišal pa sem da bi ritalin mi lahko pomagal pri tem, saj adderal ni dovoljen v Sloveniji. Star sem pa 18 let. Letos pa je moj šolski uspeh resnično trpi zaradi tega saj se ne morem skoncentrirat ne na razlago v šoli in ne na učenje doma.

LP.

Hvala za pomoč

Seveda, čim prej na ritalin, da ne boš več moteč za okolico!

Ritalin ne. Poglej si kapljice pasijonke, na vodni osnovi, so primerne tudi za otroke, povsem naravne, cena okr. 10 eur.
Poleg delovanja možganov, umirjenosti, lažje in boljše, daljše koncentracije, sproščajo tudi mišično napetost in izboljšajo živčne impulze.
Če ne bodo zadostovale, imaš primanjkljaj določenih mineralov ali preveč vnosa kofeina, energetskih pijač s preveč sladkorja, pravih čajev, te črtaj, kot tudi izdelke iz bele moke, pekovsko pecivo.
Preglej svojo prehrano in bivanje na prostem, ter za ekrani.

nova
Uredništvo priporoča

Kar so ti že povedali pred mano in pa lahko poskusiš tudi z B-kompleks vitamini in Magnezijevim citratom.
Mogoče pa bi tudi lahko šel dat pregledat železo in druge reči v krvi.

Kako pa sicer kaj spanje? Spiš kvalitetno in dovolj dolgo? Je namreč zelo pomembno in primanjkljaj ima tudi takšne učinke kot jih opisuješ.

Kako je s tvojimi vratnimi vretenci, se držiš sključeno ? In s hrbtenico? Si imel kakšno poškodbo hrbta?

Spomin nas začne zapuščati, ko pride do pomanjkanja komunikacije med cerebrospinalnim in simpatičnim živčnim sistemom.

Za izboljšanje stanja so potrebne masaže in/ali uravnavanje hrbtenice (spinal adjustment).
Masaža aktivira ganglije (ganglijske celice) ob hrbtenici in pripomore k povezavi med obema sistemoma živčevja.

Ta vzpostavitev komunikacije povrne spomin in mentalno aktivnost.

Ščitnica? Moj sodelavec veliko pozablja, ima pa težave s ščitnico.
Vsekakor je nekaj narobe, da se je tvoja pozornost tako zmanjšala. K zdravniku bo treba na preiskave.

Pod stresom si,preveč skrbi,razmišljaš preveč,…

Poskusi šport,umirjaj misli,gibaj se.

Predlagam ti obisk svetovalnega centra za otroke in mladostnike v Ljubljani, na Gotski ulici. Sicer imajo kar dolge čakalne vrste, a ko prideš na vrsto, ti znajo svetovati.

Nikar pa ne poskušaj vseh mogočih preparatov po vrsti. Mogoče da je komu kakšna stvar res pomagala, a to še ne pomeni, da bo pomagala tudi tebi. Lahko ti tudi škoduje. Sploh pa je prva postaja pred jemanjem dodatkov posvet s svojim osebnim zdravnikom.

Nikar ne poskušaj sam nekih preparatov brez recepta. Ritalin pa tako ne boš dobil drugače kot na recept – torej po preiskavah. Nekdo je že omenil center na Gotski. Jaz ti svetujem, da greš najprej do osebnega zdravnika in te naj on da naprej na preiskave.
Če si do sedaj normalno izdeloval študij (in srednjo šolo), potem je za nenadno spremembo kriv zdravstven vidik. Motnja pozornosti ne nastane v nekem trenutku, tak se rodiš (ali postaneš po hujši poškodbi).
Lahko gre za prezgodnjo demenco (ja, tudi mladi okrog 20 leta zbolevajo), lahko gre za poškodbe hrbtenice, kot je že nekdo omenil. Lahko gre za začetek epilepsije. Pred dvema letoma smo imeli fanta, ki je samo enkrat poskusil kaditi mariuhano. Žal je bila kvaliteta robe vprašljiva in je fantu izzvalo epilepsijo. Ni se začelo takoj z napadi, ampak prav s pomanjkanjem delovnega spomina in koncentracije – kot sam omenjaš. Če si kaj takega zaužil, pil veliko alkohola … to so vse lahko posledice. Zato pa pojdi do zdravnika in mu povej, kaj se dogaja. Navsezadnje je pa res lahko samo težava s pomanjkanjem spanca. Srečno!

Preberi si o figitalni demenci.

Kako sanes veremo novice ba spletu? Le redko še od prve do zadnje besede. Misli nam kar skačejo, iščejo nove in nove impulze. Zato so vplivi telefonov in tablic na naše možgane katastrofalni.
Še slabše jo odnesejo otroci, mlajši kot so. Zato me je groza, ko vidim, da dajejo starši otrokom, da gledajo v ekrančke, da imajo sami mir. Bolano.

Digitalni demenci seveda. 🙂

Digitalna demenca je tudi problem, se strinjam. Kljub temu pa je nenaden izpad koncentracije povezan z zdravstvenim vzrokom – na način kot ga avtor opisuje. Digitalna demenca bi se že veliko veliko prej opazila.

uporabnik 123
🙂

New Report

Close