Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek V naši šoli pravo tekmovanje z Iphoni…

V naši šoli pravo tekmovanje z Iphoni…

No povem takole:
Gre se praktično za najino hčerko,ki obiskuje 7.razred osnovne šole in skoraj vsak njen sošolec/ka ima Iphona…Ni važno kakšen model,samo da je jabolko od zadaj. Najina ima sedaj samsung j5 in jo neprestano hebejo v glavo,da to ni telefon in ostale znamke od LG,Huawei itd…Vsak dan hodi domov z opranimi možgani,da sedaj noče več samsunga in da hoče Iphona…celi dan poslušanje,da on je dobil 7,ona 6s in bla bla bla…zakaj njej ne vzamema še Iphona…in da ga mora imeti…prav šokirana sma..

Pravim samo,da gre že za pravo tekmovanje s temi Iphoni na šoli,sicer nekateri jih še nimajo,ampak jim bodo že starši zrihtali,da bodo imeli še oni jabolko na dlani…Midva sva ji itak rekla pa očitno boma še ji mogla govoriti še nekaj dni,mesecev,da naj pozabi nanj…
A še ima kdo takšne ceremonije s svojimi
otroci o svetem gralu jabolčnika….Naju že prav utruja s tem….


Ko bo zbrala dovolj, naj ga pa kupi! Odreče naj se novoletnim darilom, pa še darilom za r.d., pa še tedenski/mesečni žepnini, pa vsem novim stvarem za obleč za naslednje leto, pa bo dobila najcenejši jabuk. Lahko ji kupta tudi celo kišto!

Iz principa ji ga nočema vzeti…sicer glih poceni niso,gledala sma tudi rabljene,ampak naju ne zanima kaj imajo drugi in kaj drugi pravijo…samo problem je to najini dopovedat…


Ko bo zbrala dovolj, naj ga pa kupi! Odreče naj se novoletnim darilom, pa še darilom za r.d., pa še tedenski/mesečni žepnini, pa vsem novim stvarem za obleč za naslednje leto, pa bo dobila najcenejši jabuk. Lahko ji kupta tudi celo kišto!
[/quote]

Povsem pravilno razmišljaš.

Grozljivo to, kaj se dogaja.
Si ne znam predstavljat kako mora biti učencem, ki nimajo tudi najceneješega mobilca.
Pa se jamra kaka je revščina.
Delat na tem, da bo punca imela dobro samopodobo, fajn samozavest in da ne bo podlegala tem bebavim sošolcem.
Ker dejstvo je, da niti pod razno ni res, da bi to vsi imeli oz. da bodo tudi ostalim kupili. So na eni strani taki, ki tega preprosto ne morejo kupiti. Po drugi strani pa so tudi taki, ki bi lahko kupili, ampak imajo kaj v glavi in ne nasedajo takim foram.
V glavnem: privzgojit punci samozavest, da se ne bo počutila slabo, če ne bo kot ovca sledila par tepkam v razredu. Definitivo se gredo tako pranje možgan kake blesave kure in blesavi petelinčki. Če nimajo v glavo, se pač postavljajo s telefoni.

Prav imaš. Rabi pamet, ne iphona.

se vidi, da nisi an tekočem s časom.

Seveda mora bit jabuk. Ni važen ali je i-phone idared ali golden delicius, glaven da je jabuk.

Moja sedmošolka sicer ima telefon, ampak enega mojega starega, res samo za telefoniranje.
Ne podpiram pametnih telefonih pri otrocih.

Sicer vsakič pove, da si želi nov telefon, ampak ji rečem, da ga pač še ne bo dobila, ker ga ne rabi.
V šoli nimajo vsi telefonov, sploh pa ne jabolčnih.

zakaj pa osnovnošolci potrebujejo prenosni telefon???
in če že, zakaj ne takega, s katerim lahko pokliče samo eno cifro, ali največ dve?
recimo mamo in očeta!

Prav imaš. Rabi pamet, ne iphona.
[/quote]

Točno tako. Otroku na praktičnem primeru pokazat, da se ne bo obnašal kot bebava ovca, ki sledi ostalim.
Telefon, ki ima vse kar rabi dobiš že za 150-200€. Starši pa otrokom kupujejo i phone za 700 €. Pa jim i-phoni, padejo že prvi dan v WC, drugim padejo na tla in ga razbijejo, eni so nepazljivi, jim ga ukradejo, skratka, ti otroc ne znajo ceniti, koliko ur mora nekdo delat, da ga lahko sploh kupi, zato ne znajo paziti na te stvari in se obnašajo kot bebave ovce.
Moji pa ga imajo že 3 leta in vse počnejo lahko kar osatli z i-phonem, znajo ga ceniti, paziti in so sami prišli do tega, da je res bedasto vsak let tolk gnarja zmetat za telefone. nekateri imajo namreč že četrtega novega i-phona :)))
Tko da naši zaradi tega nimajo problemov s sošolci.


No pa še napiši v čem je fora Iphona,da ga vsi hvalijo…Za nas je telefon le telefon.
Na youtube je kar nekaj posnetkov rivala med samsungom in iphonom,nekaj v prid enega,nekaj v prid drugega…O smo mi v času…nič zamujeno 🙂

In zakaj ga naj ne bi imela??? Če ji dajeta žepnino, naj varčuje, potem ji pa še vidva kaj primakneta zraven, npr. za rojstni dan, za kakšen praznik, za lepo spričevalo… in ga naj kupi.

A bo konec sveta ali kaj točno bo??? Če je punca pridna v šoli, če doma pomaga pri delu in vama ne žre živcev z neubogljivostjo, ga naj pa ima, no.


No pa še napiši v čem je fora Iphona,da ga vsi hvalijo…Za nas je telefon le telefon.
Na youtube je kar nekaj posnetkov rivala med samsungom in iphonom,nekaj v prid enega,nekaj v prid drugega…O smo mi v času…nič zamujeno 🙂
[/quote]

jabuk lohka poješ
Samsung ga pa lohk samsuneš stran 😉

Ne ti/vi, ne vajina hči niste nič drugačni od te iPhonovcev…

Pač vsi trpite, da ste na nekem nivoju.

Nista jo vzgojila v samozavestno dekle s svojo glavo. Velika napaka.
Zdaj se dajete, bo Samsung ali iPhone, kar je popolnoma napačen pristop!
Bistvo je, da morate NUJNO NAUČITI dekle, da RAZMIŠLJA S SVOJO GLAVO! Pa sploh ne zaradi nekega telefona, ampak zaradi nešteto drugih veliko bolj pomembnih stvari v življenju!

Ko boste kupovali naslednji telefon, vzemite OnePlus, ki je tam cca 400€, je pa primerljiv z najboljšim Samsungom in iPhonom, tako da bo imela najboljši telefon v razredu, pa še edina ga bo imela!

Seveda ga mora imeti. Da bo še ena “idealna” potrošnica. Po sistemu: “Ni važno če potrebujem, če mi bo koristilo, pomembno je le, da imam, kar imajo drugi – oni, elitni”
In to se ne začne in ne konča pri telefonih, seveda je isto pri oblačilih, ko so starejši še pri avtih in …-
A kar je najhuje – skoraj vedno je to recept za nesrečo, kar, kakorkoli “dobro” zadevo kupim, jutri bo tu nova, še boljša, še bolj nepogrešljiva, in brez nje ni življenja…
Ko pa nekoč ugotoviš, da se brez tega da živeti, celo zelo solidno živeti, si najdeš družbo ljudi, ki tudi lahko živijo brez tega, si kar naenkrat “svoboden”. Konec je večne stiske z denarjem, privoščiš si lahko kaj zares lepega (npr. tečaj kaligrafije :-), ali pa “izlet” v Atlantis …. ). In ko “izide” nov iPhone te to pač ne obremenjuje več

Ko sem bla jaz najstnica, si moral pač nujno imet leviske in pa martinske (pozimi) ter allstarke (poleti). Sem točila krokodilje solze, dokler nisem dobila 😛

Še vedno se spomnim kok sem bla iz dna duše vesela, skoraj me je razneslo od veselja in še vedno cenim njen trud, sploh ker se zdaj zavedam, da je tisti čas to zelo težko izvedla. Mami, legenda si, vedno si skrbela, da sem bla kul punca. <3

Najstniki pač, ne želijo bit izolirani na tak način.
Zdaj pa stvar starša, do kje se mu zdi prav in do kje finančno zmore. In kok to otrok ceni. Jaz sem blazno.

heh, sprintajte logo in ga nalepite na zadnjo stran telefona.
drugače pa…nimam ideje-vsa tale tekmovalnost in primerjanje me najverjetneje še čaka…

Zakaj ga pa ti potrebuješ? In če že, zakaj ne takega, s katerim lahko pokličeš samo eno cifro? Recimo moža/ženo!

Moram reči, da si dobra, da hčerki tako verjameš na besedo, sploh pa podlegaš njeni psihozi in ubrisanosti na iPhone. Pa nimam nič proti tej znamki, ampak pri nas na IMAJO VSI ne palimo. Mogoče zato od hčerke še nisem slišala besede iPhone, pa je osmošolka. Malo težko verjamem, da so starši otrok pri teh starosti tako nori, da bi otrokom kupovali tako drage telefone, ki jim v tej fazi še pogosto padajo po tleh, se izgubljajo.
Da je iPhone pri srednješolcih in, vem, na naši OŠ jih pa ni veliko. Če sploh kakšen. Moja hčerka ima huaweja za 150 evrov. Prek zadost za to starost.

ni mi čist jasno, če otroku kupite telefon, pa ma željo po jabuku, kupte mu jabuk. Razlika v ceni sploh ni tolk velika in vsi ki smo na jabukih, nikdar več ne gremo na kaj drugerga, pa ne da bi bil telefon tolk bolši, uporabnost in združljivost z drugimi napravami je najboljša.

moj 7šolec bi tudi imel jabuk, pa je imel na izbiro nov jabuk ali neko glasbeno napravo za mashup, sicer tud od jabuka, pa je izbral slednje in še za eno leto nič daril in nič žepnine, telefon ima pa en stari samsung, čeprav najstniki so edini, ki res v nulo preštudirajo nove pametne telefone in dejansko uporabljajo večino, kar ti ponujajo.

aja še to. če ti punca reče da imajo vsi jabuk pomeni, da ga ima mogoče tretina, po vsej verjetnosti manj. in kot pravi nekdo gor, nauči jo samozavesti, z jabukom ali brez jabuka.

Zakaj ga pa ti potrebuješ? In če že, zakaj ne takega, s katerim lahko pokličeš samo eno cifro? Recimo moža/ženo!
[/quote]

ne maram pametnjakovičev, ki na vprašanje odgovarjate z vprašanjem, ker nimate nič pametnega povedat…

Ko si najstnik, si kako stvar blazno zelis, ker to pa je za tiste kul. Ja, mi smo di zeleli martenske, ki so nas ozuljile do krvi, olstarke, leviske itd.
Ampak smo takrat to ze tudi kupili s svojim nasparanim denarjem in je bilo strasno fino. Nekaj si si noro zelel, sparal, si kupil in bil potem blazno ponosen na to.

Meni se pa to ne zdi nic tako slabega.
Reci hcerki, da velja, da ji dasta pol zraven. Bo na stvar takoj gledala cisto drugace.

Smrkovc, ko boš svoj gnar zaslužu, se pa repenči. Do takrat pa : “šat ap” S klicajem vred!

No ja, mene ne čudi, da so nekateri otroci tako zapostavljeni, če pa imajo starše, kio tako ukalupljeni v svoj prav in prepričanje, da je tako prav.

Če je otrok priden, dela šolo z levo roko, ni vedenjsko problematičen – zakaj pa ne pametnega telefona, če si ga želi? Saj verjetno tudi sam prispeva kaj iz svojih prihrankov.

Brihtnim otrokom predstavlja pametni telefon dodatni medij za izobraževanje, vajo, karkoli. Pojma nimate, koliko odličnih strani obstaja za širjenje znanja, vaje – že od osnovne šole naprej. Zbirke vaj, nalog, informacij – vse je na spletu.

In ja, starši. telefoni že dolgo niso več samo za telefoniranje, no. Stopite malo iz kalupa. Postavite se v njihovo kožo. To je nova, ne vaša generacija.

Kako je enostavno in hitro na Wikipedii ali pa v Google-u kaj poiskat – brez občutka slabe vestim da ne skačeš v knjižnico gledat v enciklopedijo, ki je ponavadi že eno leto po izdaji zastarela.. Si na hitro širiš znanje – v 5-10ih minutah pridobiš mnogo več informacij zastonj, kot bi jih porabila za obisk šolske knjižnice naprimer.

Morda so pa otroci naprednejši, bolj brihtni od vas in bi jim pametni telefon zelo prav prišel. Ne za afnarijo, ne za šobljenje ustnic in afnanje – za iskanje informacij takoj in sedaj.

Če verjameš ali ne, je naš pri 19ih, torej 4. letnik srednje šole, imel kake 4 mesece ali celo mesec več, en stari htc telefon z nalepkami Hello Kitty… Drugače je sin mahnjen na tehnologijo, ima vse od A do Ž, 3/4 stvari si je kupil sam, ampak telefon mu je padel v vodo in crknil, tako je bil prisiljen na nadomestnega s Hello Kitty :)))
Kar so se mu sošolci režali, so se mu zaradi nerodnosti, zaradi Hello Kitty se mu ni nihče! Ima pa naš tak nastop, da je to kar je in ne pada na nobene najstniške fore, zato tudi nihče ni imel apetita, da bi ga zafrkaval zaradi Hello Kitty.

Če verjameš ali ne, je naš pri 19ih, torej 4. letnik srednje šole, imel kake 4 mesece ali celo mesec več, en stari htc telefon z nalepkami Hello Kitty… Drugače je sin mahnjen na tehnologijo, ima vse od A do Ž, 3/4 stvari si je kupil sam, ampak telefon mu je padel v vodo in crknil, tako je bil prisiljen na nadomestnega s Hello Kitty :)))
Kar so se mu sošolci režali, so se mu zaradi nerodnosti, zaradi Hello Kitty se mu ni nihče! Ima pa naš tak nastop, da je to kar je in ne pada na nobene najstniške fore, zato tudi nihče ni imel apetita, da bi ga zafrkaval zaradi Hello Kitty.
[/quote]

O bi želel boljši telefon, brez skrbi, samo ga je žal zaradi njegove nerodnosti izučilo, da še ni pravi čas za kaj boljšega in dražjega :P. Tako da…… Hello Kitty rulzzzz, ja. :). Po sili razmer 🙂

New Report

Close